Wybory parlamentarne 2019. Do której godziny można głosować? Podajemy godziny otwarcia lokali wyborczych

Wybory parlamentarne 2019. O tym kto zasiądzie w parlamentarnych ławach zdecydujemy 13 października. Tego dnia Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. W jakich godzinach będzie można oddawać głosy na kandydatów do obu izb parlamentu?
Zobacz wideo

W sierpniu prezydent Andrzej Duda ogłosił, że wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Głosowanie w wyborach do Sejmu zostanie przeprowadzone w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych. W przypadku Senatu, swoich przedstawicieli będziemy wybierać w 100 jednomandatowych okręgach. Kolejne wybory parlamentarne odbędą się w 2023 r.

Wybory parlamentarne 2019. Godziny otwarcia lokali wyborczych

Zgodnie kodeksem wyborczym wszystkie lokale, w których będziemy wybierać posłów i senatorów będą otwarte od godziny 7:00, a głosowanie potrwa do godziny 21:00. Po zamknięciu lokali urny zostaną zapieczętowane o komisja przystąpi do liczenia głosów. 

Komisja wyborcza może zdecydować o wcześniejszym zakończeniu głosowania, ale jedynie w odrębnych obwodach głosowania, a także w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich i tylko wówczas, gdy w danym lokalu oddali głos wszyscy do tego uprawnieni.

Więcej o: