Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna wchodzi do PE. Biedroń: To dopiero przedwiośnie!

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. - Pokazaliśmy coś, co na polskiej scenie politycznej dawno się nie wydarzyło, że mając marzenia, będąc zdeterminowanymi jesteśmy w stanie góry przenosić - powiedział Robert Biedroń po ogłoszeniu wyników exit poll.
Zobacz wideo

Jak wynika z badań exit poll, Wiosna Roberta Biedronia zdobyła trzeci wynik w wyborach do europarlamentu. Partię poparło 6,6 proc. wyborców.

Wybory do europarlamentu 2019. Biedroń: Jesteście nie do zatrzymania

- Zrobiliśmy to! Daliśmy rade! jesteśmy trzecią siłą polityczna w Polsce! - ucieszył się Robert Biedroń po ogłoszeniu wyników badań exit poll w wyborach do Parlamentu Europejskiego i podziękował swoim wyborcom oraz członkom ugrupowania. Jak stwierdził, kiedy Wiosna zaczęła istnieć, nie miała nic.

- 4 lutego na hali Torwaru spotkaliśmy się, żeby połączyć nasze marzenia, żeby opowiedzieć nowa historię dla Polski, dla Polek i Polaków. 4 lutego nie mieliśmy nic, nie mieliśmy ani złotówki z dotacji, nie mieliśmy tych wszystkich spółek Skarbu Państwa, które niektórym pomagają wygrywać. Nie mieliśmy tego, co mają stare partie polityczne. Ale mieliśmy coś, czego oni dzisiaj nie mają. Mieliśmy jedno, wspólne wielkie marzenie o tym, że polityka może wyglądać inaczej 

- powiedział Robert Biedroń. - Jesteście nie do zatrzymania! - dodał.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Robert Biedroń zapowiada dalszą walkę

- Pokazaliśmy coś, co na polskiej scenie politycznej dawno się nie wydarzyło, że mając marzenia, będąc zdeterminowanymi jesteśmy w stanie góry przenosić, że dzisiaj po 4 miesiącach będziemy mieli swoich europarlamentarzystów w Brukseli. I to jest wielki sukces. To dopiero początek naszej drogi, dopiero przedwiośnie, dopiero się rozkręcamy. Zobaczycie, co będzie na jesieni!

- zapowiedział polityk.

Robert Biedroń skomentował również wyniki w rozmowie z Justyną Pochanke w TVN24. Zapowiedział, że Wiosna nie dołączy przed wyborami do polskiego parlamentu do koalicji z innymi partiami. - Idziemy samodzielnie, wybraliśmy tę drogę, dlatego, że wierzymy w nasze wartości, nie wierzymy w projekty, które są budowane od Sasa do Lasa. Chcemy iść obok, chcemy wspierać prodemokratyczne siły - stwierdził.

Wybory do europarlamentu 2019. Według exit poll wygrywa PiS

Zgodnie w wynikami exit poll Ipsos dla TVN, do Parlamentu Europejskiego oprócz Wiosny wejdą jeszcze trzy komitety wyborcze: Prawo i Sprawiedliwość (42,4 proc.), Koalicja Europejska (39,1 proc.) i Konfederacja (6,1 proc.). Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego. 

Zobacz wideo
Więcej o: