Harvey Weinstein zawarł ugodę z kobietami oskarżającymi go o molestowanie. Musi zapłacić 44 mln dolarów

Harvey Weinstein zawarł ugodę z kilkudziesięcioma kobietami, które w 2017 roku oskarżyły go o molestowanie seksualne - podaje BBC. Biznesmen musi zapłacić 44 miliony dolarów. Skandal seksualny z jego udziałem zapoczątkował ruch #metoo.
Zobacz wideo

Prawnicy reprezentujący Harveya Weinsteina wynegocjowali ugodę z kilkudziesięcioma kobietami oskarżającymi go o molestowanie oraz z pracownikami studia produkcyjnego Harvey Weinstein Company, którzy byli stratni po wybuchu skandalu seksualnego z udziałem Weinsteina - podaje BBC

Harvey Weinstein musi zapłacić ofiarom

Śledztwo przeciwko Weinsteinowi było prowadzone w Nowym Jorku. Na mocy zawartej ugody Weinstein musi zapłacić 44 miliony dolarów - 30 milionów zostanie przeznaczonych na odszkodowania dla ofiar, a 14 milionów na koszty sądowe.

Harvey - do niedawna jeden z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood - w 2017 roku został oskarżony o molestowanie przez ponad 70 kobiet. Ujawniane przez nie zeznania dały początek ruchowi #metoo. Przeciwko Weinsteinowi wciąż toczy się kilka procesów sądowych. Nie przyznał się do molestowania, ale w wydanym po wybuchu skandalu oświadczeniu przeprosił kobiety, które mogły się poczuć urażone jego zachowaniem.

Więcej o: