Wyniki wyborów 2018 Radom. Sondaż "Echa Dnia": Radosław Witkowski prezydentem

Wyniki wyborów w Radomiu. Według sondażu "Echa Dnia", które przepytało 500 osób przed lokalami wyborczymi, prezydentem miasta został Radosław Witkowski. Obecnie rządzący miastem dostał 56 proc. głosów.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Według sondażu "Echa Dnia", drugą turę wyborów na prezydenta Radomia wygrał obecnie rządzący w mieście Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian). Polityk może liczyć na poparcie 56 proc. wyborców. Dziennikarze przepytali 500 osób przed lokalami wyborczymi.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Druga tura dla Witkowskiego

Jego rywalem był startujący z list PiS Wojciech Skurkiewicz (dostał 44 proc. głosów). Wcześniej Skurkiewicz przegrał z Witkowskim proces w trybie wyborczym. Musiał sprostować podane przez siebie informacje o tym, że żadna miejska inwestycja w ostatnich latach nie została ukończona w terminie - tak zdecydował radomski sąd. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Wojciech Skurkiewicz w pierwszej turze otrzymał 40,4 proc. głosów, a Radosław Witkowski - 45,47 proc. Oficjalne wyniki drugiej tury mamy poznać w poniedziałek około południa - zapowiadała Państwowa Komisja Wyborcza.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: