Wyniki wyborów. Wpadka Pawła Adamowicza. Podziękował... Maciejowi Płażyńskiemu

Wyniki wyborów 2018. Paweł Adamowicz, który według sondażu exit poll zostanie prezydentem Gdańska na kolejną kadencję, podczas wieczoru wyborczego chciał podziękować swojemu rywalowi Kacprowi Płażyńskiemu. Przejęzyczył się jednak i podziękował Maciejowi Płażyńskiemu - czyli ojcu kandydata PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Paweł Adamowicz pozostanie prezydentem Gdańska - wynika z sondażu exit poll. Ubiegający się o reelekcję polityk zdobył 64,7 proc. głosów. Kacper Płażyński mógł liczyć na 35,3 proc. poparcia.

I to właśnie jemu podczas wieczoru wyborczego chciał podziękować zwycięzca. Ale się przejęzyczył. I zamiast Kacprowi podziękował Maciejowi Płażyńskiemu - czyli ojcu kandydata PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki?

Podane wyżej wyniki nie są wynikami oficjalnymi - na te pozostaje nam czekać. Według zapowiedzi PKW, poznamy je już w poniedziałek w okolicach południa.

Sondaż exit poll to sondaż, który przeprowadzany jest w trakcie wyborów. Kiedy głosujący wychodzą z lokali wyborczych, ankieterzy proszą ich o odpowiedź na pytanie, na kogo zagłosowali. W ten sposób powstają prognozy dotyczące wyników wyborów, w tym wyborów na prezydenta Gdańska.

Sondaż exit poll w drugiej turze wyborów samorządowych przeprowadziła pracownia Ipsos dla telewizji TVN, TVP i Polsat.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o:
Komentarze (60)
Wyniki wyborów. Wpadka Pawła Adamowicza. Podziękował... Maciejowi Płażyńskiemu
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 17

  No i znowu CNOTOM Karnowskim KOPARY opadły na 3 m w głąb ziemi .

 • bacowa

  Oceniono 23 razy 15

  Kaczyński za chwile i tak ogłoszą że to sukces

  przecież ciemny Lud nie da sobie wmówic że czarne jest czarne

 • salsolo.4

  Oceniono 16 razy 12

  Pisu wycie??? Dzień się kończy znakomicie!!!

 • kryweg

  Oceniono 16 razy 10

  Panie Pawle Adamowicz, widziałam od początku, że Pan wygra. Szkoda mi Jarosława Wałęsy, bo to mądry, młody człowiek, ale niepotrzebnie wystartował p-ko Panu. Niepotrzebnie dał się przekonać KO. Uważam, że Pan się idealnie jako europoseł i na pewno w wyborach do parlamentu europejskiego gdańszczanie nie poskąpią Panu głosów. Wychować młode kadry, by przysłużyły się tylko dobrze Polce i Polakom - taki winien być nasz cel. Nieważne z jakiej partii - ważne by człowiek partię reprezentujący miał przysłowiowy "olej w głowie" i kochał nasz kraj.
  Gratulacje składam również Panu Kacprowi Płażyńskiemu, przede wszystkim za odwagę mierzenia się z przyszłością. To bardzo dobry omen,
  Brawo gdańszczanie, w którym zostawiłam moje serce na zawsze !

 • damtek

  Oceniono 13 razy 9

  Pomorskie i Gdańsk wolne od #PiS. Jedyny region, który odprawił ich z kwitkiem. Dziś dokonaliście Drodzy Gdańszczanie dobrego wyboru. DUMA!
  Jacek Jaworski/twitter

 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  A co tam na TVP mówio, bo nie mam? Jest sukces, są brawa, są kwiaty?

 • lactum

  Oceniono 8 razy 6

  To bylo bardzo sympatyczne przejezyczenie Adamowicza i pozostanie chyba bardzo dlugo w pamieci Gdanszczan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX