Wyniki wyborów. Wpadka Pawła Adamowicza. Podziękował... Maciejowi Płażyńskiemu

Wyniki wyborów 2018. Paweł Adamowicz, który według sondażu exit poll zostanie prezydentem Gdańska na kolejną kadencję, podczas wieczoru wyborczego chciał podziękować swojemu rywalowi Kacprowi Płażyńskiemu. Przejęzyczył się jednak i podziękował Maciejowi Płażyńskiemu - czyli ojcu kandydata PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Paweł Adamowicz pozostanie prezydentem Gdańska - wynika z sondażu exit poll. Ubiegający się o reelekcję polityk zdobył 64,7 proc. głosów. Kacper Płażyński mógł liczyć na 35,3 proc. poparcia.

I to właśnie jemu podczas wieczoru wyborczego chciał podziękować zwycięzca. Ale się przejęzyczył. I zamiast Kacprowi podziękował Maciejowi Płażyńskiemu - czyli ojcu kandydata PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki?

Podane wyżej wyniki nie są wynikami oficjalnymi - na te pozostaje nam czekać. Według zapowiedzi PKW, poznamy je już w poniedziałek w okolicach południa.

Sondaż exit poll to sondaż, który przeprowadzany jest w trakcie wyborów. Kiedy głosujący wychodzą z lokali wyborczych, ankieterzy proszą ich o odpowiedź na pytanie, na kogo zagłosowali. W ten sposób powstają prognozy dotyczące wyników wyborów, w tym wyborów na prezydenta Gdańska.

Sondaż exit poll w drugiej turze wyborów samorządowych przeprowadziła pracownia Ipsos dla telewizji TVN, TVP i Polsat.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: