Wybory 2018. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych?

Wyniki wyborów 2018. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów poda w poniedziałek w okolicach południa. - To już jest proste liczenie głosów, na dwie kupki rozkłada się te głosy, zlicza się i to naprawdę szybko będzie teraz szło - podkreślał przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Wyniki wyborów poznamy w poniedziałek. Tak w Radiu Zet powiedział w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Wyniki wyborów exit poll - II tura 

Kiedy PKW poda oficjalne wyniki wyborów? Wojciech Hermeliński: myślę, że do południa

- Może nie w nocy, może nie o 5 czy o 6, ale myślę, że do południa, przed południem czy wczesnym popołudniem... Ja jestem ostrożny - mówił przewodniczący PKW.

Jak dodał, szansa, że wyniki będą szybciej niż w przypadku pierwszej tury (przedstawiono je w czwartek) jest "dużo większa". - To już jest proste liczenie głosów, na dwie kupki rozkłada się te głosy, zlicza się i to naprawdę szybko będzie teraz szło - zapewniał.

Wyniki wyborów 2018 w poniedziałek? PKW potwierdza

Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że wyniki wyborów drugiej tury będziemy znali już w nocy z niedzieli na poniedziałek albo w poniedziałek rano. W rozmowie z Portalem Samorządowym potwierdził to rzecznik Krajowego Biura Wyborczego.

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych 2018. Głosowali mieszkańcy 649 gmin, w których pierwsza tura nie wyłoniła zwycięskiego prezydenta, burmistrza bądź wójta.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: