Kanada: zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Mniejsza maszyna spadła na ziemię

Jak informują lokalne media, nad Ottawą doszło do zderzenia dwóch samolotów.

Mniejszy samolot spadł na pole, na obrzeżach Ottawy. Większy został skierowany na lotnisko Ottawa International Airport. Maszyna wylądowała bezpiecznie.

Z informacji potwierdzonych przez służby medyczne wynika, że pilot mniejszego samolotu zginął na miejscu. Był to 82-letni mężczyzna, latał rekreacyjnie. 

Świadek lądowania na stołecznym lotnisku powiedział, że na pokładzie były dwie osoby - ojciec i syn. Nie odnieśli obrażeń.

Portal Ottawa Citizen podaje, że pilot większego samolotu miał poinformować podmiejskie lotnisko Carp, że "ktoś w niego wleciał" oraz, że go nie widział. Zapytany, czy zgłasza wypadek, odpowiedział: - W tej chwili nie. Mam tysiąc funtów paliwa, dwie osoby na pokładzie.

Komentarze (15)
Kanada: zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Mniejsza maszyna spadła na ziemię
Zaloguj się
 • aerofan

  Oceniono 38 razy 32

  Zderzyły się dwie awionetki gdzieś za oceanem, a Wy wielkimi czerwonymi wołami PILNE na głównej, jakby to była kolizja pasażerskich.

 • mlody-werter

  Oceniono 28 razy 24

  Och, wy wielcy mistrzowie clickbaitu. Zderzenie dwóch awionetek, jedna osoba nie żyje, dwie wylądowały bezpiecznie, a na głównej grafika z jakimś airbusem, na czerwono. To już pilniejszy jest każdy wypadek z kilkoma ofiarami śmiertelnymi na dowolnej drodze w Polsce.
  Wy i to wasze dobre dziennikarstwo...

 • xzyzzy

  Oceniono 9 razy 5

  zrozumiałem, PILNE. lecę z tym njusem do sołtysa i do szwagrów we wiosce obok. no pilne, przeca, k....a .

 • jack_flash

  Oceniono 5 razy 3

  Carp to jakieś 30 km od Ottawy. No i drobnica, co Wy ludzi straszycie?

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  Wielkie mi co, po raz kolejny udowodniono zasadę zachowania pędu.

 • cerebral.palsy

  Oceniono 5 razy -1

  jak zwykle gazwyb wymysla swoją rzeczywistosć, dodając: "że pilot większego samolotu miał poinformować " - to już jest nagminne, w każdej informacji, codziennie....miał,...miał...miał...
  i nagminnie wycina niewygodne fakty, takie jak imię i nazwisko, jeśli dotyczy to osób pochodzenia np afrykańskiego lub arabskiego, nie ujawnia fotek, jesli dotyczy to ww osób, ale niech tylko będzie to biały amerykanin - to wysmarują wielkimi literami dane osobiste oraz fotki !

 • beton44

  Oceniono 6 razy -2

  Mniejszy spadła na ziemię...

  Jak widać polska język trudna dla absolwent jesziwa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX