USA: szkielety z gwiazdą Dawida i "Arbeit macht frei". Halloweenowe "ozdoby" oburzyły sąsiadów

Szkielety z rękami uniesionymi w salucie rzymskim, gwiazdy Dawida i napis "Arbeit macht frei". W taki sposób na Halloween udekorowała swój dom mieszkanka niewielkiego miasta na Florydzie.

Szkielety, które właścicielka domu poustawiała w ogrodzie, miały na ramionach wypisane numery, jak z obozu koncentracyjnego oraz gwiazdy Dawida. Ich ręce uniesione były w hitlerowskim pozdrowieniu. Z kolei na znaku wystawionym przez wspólnotę mieszkaniową kobieta napisała "Arbeit macht frei". 

Kobieta twierdzi, że umieściła taką "dekorację" właśnie ze względu na konflikt ze wspólnotą, która "chce zabrać jej dom". - Powiedziała nam, że jest Żydówką i w ten sposób protestuje przeciwko wspólnocie - mówi dziennikarka w materiale. 

 

Sąsiedzi kobiety, z którymi rozmawiała telewizja WFLA News Channel 8 w większości mówili, że to "chore", "obrzydliwe". Jedna z pytanych osób przypomina też, że zaledwie tydzień wcześniej dokonano ataku na synagogę w Pittsburgu, gdzie zginęło 11 osób i był to najbardziej tragiczny atak antysemicki w historii Stanów Zjednoczonych.

Właścicielka domu powiedziała, że otrzymywała pogróżki w związku z "ozdobami", ale nie zamierza ich zdemontować. Policja poinformowała, że jej działania są legalne.

Niektóre koty wyglądają jak Hitler. Naukowcy w końcu odkryli dlaczego

Więcej o:
Komentarze (11)
USA: szkielety z gwiazdą Dawida i "Arbeit macht frei" na Halloween
Zaloguj się
 • morgan_603

  Oceniono 4 razy 4

  Ta baba tylko po raz kolejny udowadnia ze największymi antysemitami są...Żydzi.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 9 razy 1

  "Powiedziała nam, że jest Żydówką i w ten sposób protestuje przeciwko wspólnocie"
  "Policja poinformowała, że jej działania są legalne"
  No i wszystko jasne. Gdyby była Polką, to już zostałaby starta na pył przez różne środowiska - z ostrożności procesowej nie napiszę, jakie.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 9 razy 1

  Powiedziała nam, że jest Żydówką... - nie wiem po której stronie stanąć by nie wyjść na antysemitę.

 • pilotpirx2

  Oceniono 4 razy -2

  To tak promowane przez GW święto jest jednak bee i może Wszechpolacy mają rację:ZAMIAST NOSIĆ STRÓJ IDIOTY - ODWIEŹ GRÓB POLSKIEGO PATRIOTY !!!

 • muledet.3

  Oceniono 5 razy -3

  Gazeta znalazla swietny temat.Teraz "Polacy" beda wylewac antysemickie szambo na Zydow.
  "jeszcze polska nie zginela".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX