Pogoda w niedzielę. Koniec weekendu dość słoneczny, najcieplej na południu kraju

W niedzielę pogoda w całym kraju będzie ciepła i umiarkowanie słoneczna. Temperatury wyniosą od 10 stopni Celsjusza na północy do 18, a nawet 20 stopni w Bieszczadach.

W sobotę w Bieszczadach padł historyczny rekord najwyższej temperatury w listopadzie w Polsce. W niedzielę pogoda w tej części kraju pozostanie ciepła. 

Z prognozy w serwisie windy.com wynika, że temperatury w środku dnia wyniosą od 10-12 stopni Celsjusza na północy, przez 13-15 w centrum kraju, do ponad 15 stopni na południu. W Bieszczadach może być ponad 20 stopni. 

W ciągu dnia panować będzie zmienne zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Nie powinno padać. Polska znajduje się w strefie wyżu, ciśnienie wyniesie między 1018 a 1026 hPa.

Dobra pogoda może przyczyniać się do wypadków

Niedziela to koniec długiego weekendy po święcie Wszystkich Świętych, a więc dla wieli powrotu do domów, oraz policyjnej akcji "Znicz". W pierwszych trzech dniach akcji doszło do 270 wypadków, w których zginęły 32 osoby. Policjanci zwracają uwagę, że dobra pogoda przyczynia się do większego niebezpieczeństwa na drogach, gdyż niektórzy kierowcy jeżdżą przez to szybciej. Funkcjonariusze apelują o ostrożność. 

Zobacz prognozę na interaktywnej mapie:

Więcej o: