Pracownik linii lotniczej zasnął w luku bagażowym. Obudził się w Chicago

Pracownik linii lotniczej Piedmont Airlines zasnął w trakcie pracy w luku bagażowym. Pozostał tam przez cały czas trwania lotu z Kansas City do Chicago. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

American Airlines Group, do której należy linia Piedmont Airlines, poinformowały, że ich pracownik przebył podróż między Kansas City i Chicago w luku bagażowym. 27-latek miał 27 października pracować na pokładzie samolotu i najwyraźniej postanowił uciąć sobie drzemkę w przedniej części ładowni. Nikt go nie zauważył i samolot o 5:52 czasu lokalnego wystartował z międzynarodowego lotniska w Kansas City. Obecność mężczyzny odkryto dopiero po wylądowaniu samolotu na lotnisku O'Hare w Chicago.

Pracownikowi linii nic się nie stało. Jak zaznaczyły linie w oświadczeniu, ładownia była ogrzewana i podtrzymywane było tam odpowiednie ciśnienie - Naszym priorytetem jest zapewnić pracownikowi dobre samopoczucie. Nie zwrócił się o pomoc lekarską po przybyciu do Chicago. Cieszymy się, że odniósł żadnych obrażeń - stwierdziły American Airlines. 

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że przed zdarzeniem "spożył kilka napojów alkoholowych". Pracownikowi nie postawiono zarzutów, jednak jak podaje USA Today, rzecznik American Airlines Ross Feinstein poinformował, że 27-latek został zawieszony.

Więcej o: