Ks. Oko w TVP: Niemieckie dzieci uczą się, jak planować domy publiczne. Ambasada: To bzdura

Ks. Dariusz Oko ogłosił w TVP Info, że w Niemczech 15-latkowie przyuczani są do "planowania domów publicznych", żeby potem w nich pracować. Ambasada Niemiec słowa duchownego nazywa bzdurą.

W dniu, kiedy kanclerz Niemiec Angela Merkel i członkowie jej rządu pojawili się w Warszawie, głos na temat niemieckiego szkolnictwa zabrał ks. Dariusz Oko. Duchowny znany ze swoich kontrowersyjnych poczynań, jak np. porównywanie gender do nazizmu, twierdził, że "gej ma w życiu średnio 500 partnerów seksualnych".

W TVP Info ks. Oko zabrał natomiast głos na temat tego, co ma dziać się za naszą zachodnią granicą.

Lekcje w Niemczech wyglądają tak, że w podręcznikach jest ćwiczenie polegające na zaplanowaniu przez 15-letnie dzieci nowego domu publicznego, który ma zaspokajać wszystkie zapotrzebowania, najbardziej chore fantazje

- oświadczył duchowny. Doprecyzował, że wszystko ma być po to, aby 15-letnie dzieci "zaczęły odwiedzać domy publiczne i w nich pracować".

Portal OKO.press zapytał o tę wypowiedź księdza Ambasadę Niemiec. Christina Wegelein, szefowa działu prasowego ambasady, w odpowiedzi stwierdziła tylko:

To po prostu bzdura.

OKO dodaje, że pytało, czy telewizja publiczna powinna upowszechniać takie treści. Wegelein z takimi pytaniami odesłała do TVP.

Więcej o: