Mario Segale nie żyje. To na jego cześć nazwano Super Mario, bohatera gier Nintendo

Mario Segale'a pewnie niewielu kojarzy, ale Super Mario to postać absolutnie kultowa. Bohater gry, w którą znają kolejne pokolenia, nosił imię właśnie na cześć Segale'a.

Mario Segale był amerykańskim biznesmenem, zajmował się m.in. nieruchomościami. W 1981 roku firma Nintendo wynajęła od Segale'a magazyn, który miał służyć za amerykańską siedzibę spółki. Nintendo było jeszcze niewielką firmą, ale szykowało się do wypuszczenia gry Donkey Kong, w której główny bohater musi uratować księżniczkę przed groźnym gorylem. Później pojawiały się kolejne odsłony gier z Mario - kilkadziesiąt tytułów na wszelkie możliwe platformy

Jak głosi legenda, firma miała problem z opłaceniem czynszu, co doprowadziło do wizyty w magazynie wściekłego właściciela. Segale ostatecznie zgodził się, by Nintendo zapłaciło z opóźnieniem. Szef amerykańskiego Nintendo Minoru Arakawa wraz z kolegami zdecydował, że jedna z postaci z Donkey Konga, wcześniej nazywana Jumpman, będzie nosić imię Mario. W końcu w 2015 roku Nintendo, że Mario otrzymał imię po Segale'u.

Mario Segale zmarł 27 października w wieku 84 lat w swoim domu w stanie Waszyngton. Informacja o jego śmierci obiegła media kilka dni później.

Więcej o: