Londyn. Na Heathrow aresztowano pilota z 1,89 promila we krwi. Chciał lecieć do Japonii

Na lotnisku Heathrow w Londynie został aresztowany japoński pilot. Chciał prowadzić samolot pasażerski, będąc pod wpływem alkoholu.

42-letni pierwszy oficer Katsutoshi Jitsukawa miał być pilotem samolotu, który w ostatnią niedzielę miał lecieć z Londynu do Tokio. W samolocie Boeing 777, którym miał być realizowany ten kurs, może się zmieścić  244 pasażerów. Zanim Jitsukawa zdążył zasiąść za sterami, wykryto u niego 1,89 promila alkoholu we krwi.

42-letni pilot linii Japan Airlines aresztowany. Miał 1,89 promila alkoholu we krwi

O tym, że Katsutoshi Jitsukawa może być pod wpływem alkoholu poinformował policję kierowca autobusu, który wiózł załogę samolotu w stronę maszyny - podają japońskie media NHK. Po zgłoszeniu kierowcy, pilot został zbadany przez funkcjonariuszy policji. Testy wykazały, że ma on 189 mg alkoholu na 100 ml krwi, a więc 1,89 promila. To niemal 10 razy więcej, niż dopuszczalna dla pilotów dawka alkoholu, która wynosi 20 mg alkoholu na 100 ml krwi.

Japoński pilot usłyszy wyrok. Linie Japan Airlines przepraszają

Katsutoshi Jitsukawa został aresztowany na lotnisku Heathrow w Londynie. W ostatni czwartek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jest osadzony w areszcie, a 29 listopada br. roku usłyszy wyrok. 

Linie Japan Airlines przeprosiły swoich pasażerów, zapewniając jednocześnie, że wdrożą natychmiastowe działania, które zapobiegną tego typu problemom w przyszłości.

Więcej o: