Mężczyźni robili selfie i szarpali się z pomnikiem Witkacego, aż go przewrócili. Szuka ich policja

Policjanci szukają trzech młodych mężczyzn, którzy zdewastowali rzeźbę Witkacego przed Muzeum Historii Katowic. W środku nocy sprawcy szarpali się z figurą, aż przewrócili się razem z nią. Nagrała to kamera monitoringu. Policja prosi o pomoc z ich zidentyfikowaniu.

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu po godz. 4:30 nad ranem 21 października. Trzech mężczyzn podeszło do rzeźby Witkacego, która znajduje się przed budynkiem  Muzeum Historii Katowic w centrum miasta. 

Zaczęli robić sobie selfie z pomnikiem, a w pewnym momencie - szarpać z nim. Wciąż robiąc zdjęcie telefonami, szarpali rzeźbę coraz mocniej, aż ta przewróciła się. Jeden z mężczyzn poleciał na ziemię razem z nią. Przy okazji dwóch z trzech chuliganów spojrzało prosto w kamerę. 

Figura jest zniszczona, a jej naprawa będzie kosztować co najmniej 1000 zł. Policja prosi o pomoc z zidentyfikowaniu i odnalezieniu sprawców. W tym celu opublikowano nagranie z monitoringu. Policja obiecuje anonimowość. 

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn na nagraniach, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerami tel. 32 200 2555, 32 200 2489 lub 112. Informacje można również przesłać na adres ppm@katowice.ka.policja.gov.pl. 

Więcej o: