Wybory samorządowe 2018. Kiedy wyniki drugiej tury? PKW zapowiada: Już w nocy po wyborach

Wybory samorządowe 2018. 4 listopada druga tura wyborów. Kiedy poznamy jej wyniki? PKW zapewnia, że już w nocy z niedzieli na poniedziałek albo w poniedziałek 5 listopada rano.

Już w najbliższą niedzielę 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Głosować będziemy mogli od godziny 7 do 21.

A kiedy poznamy wyniki wyborów drugiej tury wyborów samorządowych 2018? Rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Wojciech Dąbrówka powiedział Portalowi Samorządowemu, że konferencja, na której PKW poinformuje o rezultatach głosowania, może odbyć się już w nocy z niedzieli na poniedziałek lub w poniedziałek nad ranem.

Wyniki wyborów samorządowych. Wyniki exit poll w niedzielę po 21

Ponadto Państwowa Komisja Wyborcza planuje na dzień wyborów dwie konferencje - o godz. 13 i 18. Wtedy poinformuje o przebiegu głosowania, ewentualnych incydentach oraz frekwencji (stan na godzinę przed każdą konferencją).

Koniec głosowania to zakończenie ciszy wyborczej. W niedzielę po godz. 21 podane zostaną szacunkowe wyniki wyborów, czyli exit poll. Będą dotyczyć wyborów prezydentów miast Krakowa, Gdańska i Kielc.

Jak oddać ważny głos w wyborach?

Więcej o: