Długoterminowa prognoza pogody na listopad 2018. Pogoda sprawi nam miłą niespodziankę

Czy pogoda w listopadzie 2018 będzie dla nas łaskawa? Wszystko wskazuje na to, że rozpoczynający się miesiąc będzie naprawdę słoneczny.

1 listopada przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Początek tego miesiąca przyniósł powrót złotej, polskiej jesieni, którą będziemy mogli się cieszyć jeszcze przez kilka dni. Jak długo? Jaka będzie pogoda w listopadzie?

Pogoda na pierwszy tydzień listopada. Będzie słonecznie i ciepło

Jak pokazują mapy dostępne na stronie internetowej amerykańskiego portalu pogodowego AccuWeather, listopad 2018 będzie naprawdę ładnym miesiącem. Słoneczna pogoda nie opuści nas co najmniej do 8 listopada. Od dzisiaj do 8 listopada w całym kraju będzie słonecznie i niemal bezchmurnie, a termometry będą pokazywać od 10 do nawet 18 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, najchłodniej - na Suwalszczyźnie. Temperatury potwierdza również serwis Pogoda.gazeta.pl, który ostrzega tylko przed przelotnymi deszczami w najbliższą sobotę 3 listopada.

Jaka będzie pogoda na Święto Niepodległości? Ciepło i słońce będą sprzyjać świętującym

Według długoterminowych prognoz, pogoda w listopadzie pogorszy się nieco w weekend 9-11 listopada, czyli w czasie, gdy świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 11 listopada w Warszawie będzie słonecznie, choć pojawi się trochę chmur, a temperatura osiągnie wartość 11 stopni Celsjusza. Podobne warunki atmosferyczne będą również w innych dużych miastach Polski - w Krakowie będzie 11 stopni i dużo chmur, z kolei we Wrocławiu słońce wyjdzie zza obłoków i sprawi, że temperatura podniesie się do 14 stopni. Prawdopodobnie pogoda w całym kraju będzie sprzyjać organizacji marszy i innych wydarzeń mających na celu uczczenie Święta Niepodległości.

Pogoda na listopad 2018. Pogorszenie pogody dopiero pod koniec miesiąca

Co przyniesie pogoda w kolejnych tygodniach? Wciąż będzie słonecznie, jednak temperatura zacznie spadać poniżej 10 stopni Celsjusza już od 12 listopada, utrzymując się na poziomie od 8 do 3 stopni. Brzydkie, deszczowe dni przyjdą do Polski dopiero w ostatnie trzy dni listopada - w tym terminie temperatura spadnie do wartości 1-2 stopni, a miejscami popada deszcz, a nawet poprószy śnieg.

Pamiętajmy o tym, że długoterminowe prognozy pogody są obarczone dużym marginesem błędu i mogą się zmienić lada dzień. Miejmy jednak nadzieję, że optymistyczna prognoza pogody na listopad 2018 się sprawdzi.

Więcej o: