Sarbiewo, woj. lubuskie. Tragiczna kolizja samochodu i szynobusu. Nie żyje jedna osoba

W czwartek na przejeździe kolejowym w miejscowości Sarbiewo (województwo lubuskie) doszło do kolizji samochodu i szynobusu. Zginęła jedna osoba.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 1 listopada na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w województwie lubuskim, niedaleko stacji Sarbiewo (gmina Zwierzyn). Kierująca osobowym Citroenem kobieta wjechała prosto pod nadjeżdżający szynobus.

Sarbiewo. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje

W samochodzie osobowym przebywała 57-letnia kobieta kierująca pojazdem oraz dwie osoby będące członkami jej rodziny - 36-letnia kobieta oraz 11-letnia dziewczynka. Prowadząca pojazd kobieta zginęła na miejscu, dwie pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala. Nie ucierpiał żaden spośród 80 pasażerów szynobusu, jednak linia kolejowa koło Sarbiewa została zablokowana w obu kierunkach. PKP uruchomiło komunikację zastępczą. Zdaniem policji kierująca samochodem kobieta nie zastosowała się do znaku stop, co było powodem kolizji.

Więcej o:
Komentarze (27)
Sarbiewo, woj. lubuskie. Tragiczna kolizja samochodu i szynobusu. Nie żyje jedna osoba
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 11

  Z racji daty zdarzenia, ofiara wypadku najwyraźniej śpieszyła się na cmentarz... :-(

 • sigit

  Oceniono 14 razy 6

  "kolizji" ???
  Maci w kolizjach nie giną ludzie, a obrażenia są minimalne. Złamany nos to już WYPADEK.

 • pyramid

  Oceniono 14 razy 4

  Kamery na wszystkich przejazdach, znak STOP przed kazdym i kasowac po 1,000 PLN za brak zatrzymania. Koszt instalacji i obslugi zwroci sie w cigu roku. Do tego kilkaset tysiecy (jesli nie milionow oszczednosci na likwidacji skutkow wypadkow oraz akcji ratunkowych).

 • xyz876

  Oceniono 11 razy 3

  Zapamiętajcie sobie czerscy redaktorzy, że gdy są zabici i ranni to mamy do czynienia z wypadkiem. Kolizja jest wówczas gdy nie ma ofiar i poszkodowanych.

 • do-las

  Oceniono 7 razy 3

  Tragiczny poranek w Zwierzynie #Lubuskie 32-Kierująca wjechała na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wprost pod szynobus. Uderzenia nie przeżyła 57-letnia pasażerka. 3 osoby, w tym 11-latka zostały przetransportowane LPR do szpitala w Gorzowie Wlkp. -POLICJA
  W samochodzie osobowym przebywała 57-letnia kobieta kierująca pojazdem-to txt gazety.

  Kto kłamie ?

 • pyramid

  Oceniono 5 razy 3

  I jeszcze slowem dopowiedzenia - glupote czasami udaje sie leczyc karami finansowymi. Jest duza szansa, ze taki system by pomogl i uratowalby wielu ..

 • pritchard

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawią mnie zawsze pasażerowie takich palantów/tek ( nazwijmy rzecz po imieniu ! ).
  Jadąc z osobą, która by mi pomimo moich uwag nie zamierzała zwolnić przed przejazdem, zacząłbym wyszarpywać kierownicę lub wręcz lać w mordę, nawet... dusić ( tak ! - w tym wypadku podchodzi to pod obronę konieczną !). wolałbym jednak wylądować w rowie niż pod pociągiem. Brak reakcji pasażerów takich półgłówków/główek też powinien być karany !

 • supertiumacz

  Oceniono 4 razy 2

  @UZ

  "Tragiczna kolizja samochodu i szynobusu. Nie żyje jedna osoba"

  "doszło do kolizji samochodu i szynobusu. Zginęła jedna osoba."

  "Zdaniem policji kierująca samochodem kobieta nie zastosowała się do znaku stop, co było powodem kolizji."

  Śmierć i kolizja?
  UZ, zajmij się tym, czym potrafisz najlepiej, czyli niedzielami handlowymi.

 • hucek76

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko taka drobnostka - PKP nie mogło na tej linii uruchomić komunikacji zastępczej. Szynobus należy do spółki PolRegio (Przewozy Regionalne, oddział Lubuski), więc komunikację zastępczą uruchomiły PR.
  Taka podpowiedź dla dziennikarza od doświadczonego kolegi - jak nie masz pewności, napisz "przewoźnik uruchomił autobusową komunikację zastępczą"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX