Edmund Zagorski - morderca polskiego pochodzenia skazany na śmierć. Ostatni posiłek? M.in. świńskie ogonki

Marynowane golonki i świńskie ogony to ostatni posiłek, jaki przed egzekucją chce zjeść Edmund Zagorski, morderca polskiego pochodzenia.

Edmund Zagorski został skazany na śmierć już w 1984 roku. Uznano go winnym zabójstwa dwóch mężczyzn. 28-letni wówczas Zagorski zwabił ich pod pretekstem sprzedania im dużej ilości marihuany. W umówionym miejscu zastrzelił ich i poderżnął im gardła. Sprawa szybko wyszła na jaw, gdy Zagorski pojechał do znajomego, który zauważył, że mężczyzna jeździ samochodem ofiary, posiada należące do mężczyzn rzeczy i dużo gotówki.

Zagorski urodził się w USA, ale ojciec i matka byli Polakami. Jak dowiadujemy się z akt sprawy, skazany mówił z wyraźnym polskim akcentem i był analfabetą - nie potrafił pisać ani czytać.

63-latek miał być stracony już w pierwszej połowie października 2018 roku, ale domagał się zmiany sposobu egzekucji z zastrzyku trucizny na krzesło elektryczne. Miało to być "mniejsze zło" i uniknięcie ogromnych tortur, jakie - jego zdaniem - sprawiłby mu zastrzyk. Przed pierwszym terminem egzekucji Zagorski nie wybrał żadnego konkretnego dania. Wówczas koledzy spod celi złożyli się na pizzę dla niego. 

Przed drugim terminem, wyznaczonym na 1 listopada, Zagorski zażyczył sobie osobliwy przysmak - marynowane golonki i świńskie ogony. Jak informuje "The Independent", zwykle więźniowie proszą o kurczaki KFC lub średnio wysmażony stek.

Więcej o:
Komentarze (287)
Edmund Zagorski skazany na śmierć. Ostatni posiłek? M.in. świńskie ogonki
Zaloguj się
 • jakobhorner

  Oceniono 52 razy 30

  po 35 latach oni uśmiercą inną osobę, taka kara śmierci to komplety absurd.

 • inder

  Oceniono 19 razy 15

  "zwykle więźniowie proszą o kurczaki KFC"
  Wcale mnie to nie dziwi. Po zjedzeniu takiego paskudztwa skazaniec od razu nabiera przekonania, że wcale nie szkoda umierać.

 • heliheli

  Oceniono 27 razy 15

  anty nobel kryminalny dla tego osobnika -- zamordowal , a potem jezdzil samochodem ofiary ubrany w ubrania ofiary ..... a przedtem mozg zastawil w lombardzie za butelke wodki .....

 • sthoss

  Oceniono 20 razy 12

  a to sobie wybral lekka smierc. Smazenie prądem. To ze facet głupi to widać ale że pozbawiony kompletnie instynktu. Za przedluzenie zycia o trzy tygodnie wybral smierc w meczarniach

 • norbertrabarbar

  Oceniono 15 razy 11

  "mówił z wyraźnym polskim akcentem i był analfabetą"

  Na Podlasiu niczym by się nie wyróżniał :D

 • medor214

  Oceniono 15 razy 11

  Powinni mu dac kawalki drutu kolczastego, w sosie rdzawym. A na zapicie terpentynę.

 • ochujek

  Oceniono 25 razy 9

  Dzięki PiS u nas gwałcą i mordują tylko katolicy. Żadni tam muzułmanie czy żydzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX