Śmiertelny wypadek w Brzozowej. Zginęli wracając z dyskoteki? Kierowca nie miał uprawnień

Nowe informacje o tragicznym wypadku w Brzozowej. 21-latek, który prawdopodobnie kierował autem, nie miał uprawnień. Zginął on i 20-latka, czwórka pasażerów w wieku 18-19 lat trafiła do szpitala.

W powiecie opatowskim, w miejscowości Brzozowa (gmina Tarłów, woj. świętokrzyskie) doszło około godz. 4 nad ranem do tragicznego wypadku. Opel, którym jechało sześć osób, uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 21-latek i 20-latka. Cztery pozostałe osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Straż pożarna z Opatowa, która pojawiła się na miejscu wypadku, opisuje, że całą czwórkę musiała wydobywać z tego, co zostało z auta, narzędziami hydraulicznymi. Ranni to dwie kobiety i dwóch mężczyzn: troje w wieku 18-lat, jeden z mężczyzn to 19-latek.

Policja wciąż ustala okoliczności całego zdarzenia. W Brzozowej jest dyskoteka, funkcjonariusze sprawdzają, czy to z niej nie wracała grupa. Dotychczas wstępnie stwierdzono, że opel astra zjechał z pewnym momencie z jezdni i z dużą siłą uderzył w drzewo. Jak podaje "Echo Dnia", 21-latek, który zginął, najprawdopodobniej kierował autem, jednocześnie nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Straż pożarna zamieściła również zdjęcia opla po wypadku: z samochodu pozostał tylko szkielet.

Akcja "Znicz" w całej Polsce

W 128 wypadkach drogowych zginęło w środę 13 osób, a 135 zostało rannych. Taki jest bilans pierwszego dnia policyjnej akcji "Znicz", która potrwa do niedzieli.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas akcji "Znicz" doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1240 nietrzeźwych kierowców.

Więcej o: