Anglia. Polak więziony w szopie przez 4 lata. Spał na plastikowym leżaku. "Nikt nie powinien tak żyć"

Dwie osoby zatrzymano niedaleko Southampton - miały więzić Polaka w szopie. Mieli zmuszać go do pracy w zamian za jedzenie.

Sprawę opisuje Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA), która wkroczyła na posesję w Chillworth, niedaleko Southampton, 30 października. Wszystko zaczęło się od wizyty Polaka w przychodni, a pracownicy placówki zaalarmowali organy ścigania.

Mężczyzna, w wieku około 40 lat, był zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. GLAA opisuje, że Polak sypiał na plastikowym leżaku w szopie w ogrodzie. Oprócz tego 56-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta, którzy go więzili, do jedzenia dawali mu przeterminowane produkty.

Dodatkowo - nie miał normalnej toalety, a za kuchnię służyły mu lodówka i grill ogrodowy. Taka sytuacja miała trwać co najmniej cztery lata. Dwójce, która go więziła, brytyjskie służby zarzucają współczesne niewolnictwo, para została zatrzymana.

Tony Byrne z GLAA po tej interwencji zapewnił, że Polak już otrzymał pomoc, stwierdził też:

W XXI w. nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak obrzydliwych i poniżających warunkach.

GLAA w październiku dokonała innego makabrycznego odkrycia:uwolniła mężczyznę, który był przez 40 lat więziony w drewnianej szopie i zmuszany do pracy.

Więcej o:
Komentarze (114)
Anglia. Polak więziony w szopie przez cztery lata. Dwie osoby zatrzymane
Zaloguj się
 • stary71

  Oceniono 37 razy 33

  Wszystkim prześmiewcom, ironistom, bardziej lub mniej pryszczatym dowcipnisiom, lejącym po nogach z własnych pożal się Boże żartów, życzę serdecznie, żeby się choć na jeden dzień przypadkiem zatrzasnęli w miejscu, gdzie nawet nie będą się mogli godnie wysikać. G...o was obchodzi tragedia człowieka, za to wysilacie swoje imitacje rozumu, żeby sprawie nadać wydźwięk albo polityczny, albo etniczny, czy kulturowy. Rozejrzyjcie się wokół, a zobaczycie, że takie draństwo mogło się rozegrać w dowolnym miejscu na świecie, tam, gdzie jedni uważają się za lepszych niż drudzy. A jest takich pełno.

 • edek40

  Oceniono 6 razy 4

  Nasi są lepsi. Na przykład pewną Ukrainkę pewien pan wywiózł na przystanek, bo uległa uszkodzeniu. A stąd miała bliżej do szpitala lub na cmentarz. I to jest klasa, a nie jakieś Brytole.

 • justas32

  Oceniono 6 razy 4

  Kapitaliści znów prześladują Polaków, trzeba wyjść z Unii - pomyślał Prezes poprawiając biustonosz ...

 • kacykmoralny

  Oceniono 4 razy 4

  angielska prasa podaje, że w sprawie zostali zatrzymani pani Pritpal Binning i jej mąż Palvinder. Pani Binning jest wykładowczynią na uniwersytecie Southampton. Wykształceni i zamożni ludzie.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 16 razy 4

  Smurf... A może jednak to nie Multi-Kulti , a zwykła rodzina chrześcijańska kierująca się orzesłaniem bożym. A może to twoi krewni zamieszkalu w Angli

 • ryanmdusa

  Oceniono 2 razy 2

  przytlaczajaca wiekszosc Polakow pracuje za jedzenie, i spi w slumsach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX