Dwie osoby nie żyją, cztery są ranne. Tragiczny wypadek w Brzozowej

W powiecie opatowskim, w miejscowości Brzozowa (gmina Tarłów), doszło nad ranem do tragicznego w skutkach wypadku osobowego opla. Na miejscu zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 4 nad ranem. - Opel, którym jechało sześć osób na łuku drogi zjechał z jezdni i z dużą siłą uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 21-letni mężczyzna oraz 20-letnia kobieta - podaje lokalny portal echodnia.eu. Pozostałe cztery ranne osoby zabrano do szpitala. Z samochodu pozostał tylko szkielet.

Na miejscu trwają czynności zabezpieczające.  

Akcja "Znicz" - tragiczny początek

W 128 wypadkach drogowych zginęło w środę 13 osób, a 135 zostało rannych. Taki jest bilans pierwszego dnia policyjnej akcji "Znicz".

Podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że środowe dane to tragiczny bilans. Zaapelował do kierowców, aby mimo ładnej pogody zachowali ostrożność - kiedy warunki drogowe są dobre, jedzie się szybciej, ale prędkość nie wybacza błędów.

- Zatem noga z gazu i myślmy o tym, jakie manewry wykonujemy i gdzie może czyhać zagrożenie. A zagrożenie czyha na skrzyżowaniach, na przejściach dla pieszych, tam mogą być wypadki drogowe - powiedział podinspektor Kobryś.

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli do godziny 22. Uczestniczy w niej 5 tysięcy policjantów, którzy będą nadzorować ruch w pobliżu cmentarzy, a także kontrolować pojazdy i trzeźwość kierowców.

Więcej o: