Tragiczny początek akcji "Znicz". W wypadkach zginęło 13 osób, aż 261 nietrzeźwych kierowców

Od środy na polskich drogach trwa akcja "Znicz". Bilans pierwszego dnia nie napawa optymizmem: w 128 wypadkach zginęło 13 osób. Akcja potrwa do niedzieli.

W związku z Dniem Wszystkich Świętych każdego dnia w kontrolach bierze udział około 5 tys. funkcjonariuszy. Przy okazji akcji "Znicz" policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie na głównych trasach w kraju i wokół cmentarzy.

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli

Jak mówi Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji, celem akcji jest przede wszystkim zmniejszenie liczby wypadków. Te najczęściej są spowodowane nadmierną prędkością - to właśnie była przyczyna prawie czterdziestu procent wszystkich ubiegłorocznych śmiertelnych wypadków drogowych. Kobryś apeluje do kierowców o rozsądek, uprzejmość na drodze i o "nieściganie się z czasem".

Tymczasem, jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w środę, czyli podczas pierwszego dnia akcji "Znicz", w 128 wypadkach zginęło 13 osób, a 135 zostało rannych. Policjanci tego dnia zatrzymali 261 nietrzeźwych kierowców.

Radosław Kobryś ocenił, że środowe dane to tragiczny bilans.

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli do godziny 22.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas akcji "Znicz" doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1240 nietrzeźwych kierowców.

Więcej o:
Komentarze (138)
Trwa akcja "Znicz". W środę w 128 wypadkach zginęło 13 osób
Zaloguj się
 • farcry3

  Oceniono 19 razy 13

  Skąd przekonanie, że każdy może mieć prawo jazdy ?Przyczyny sa różne: jedni nie mają odpowiednich zdolności psychoruchowych, mają problemy z podzielnością uwagi, u innych z kolei jak wsiąda za kierownicę to ujawniają się cechy psychopatyczne ( wyprzedzanie na ciągłej, na pasach, przekraczanie prędkości ). Nie kazdy przecież może być chirurgiem, matematykiem, malarzem czy ślusarzem. Pewnie z 1/3 tych co ma prawko mieć go nie powinna.
  A poza tym samochodów jest za dużo .

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 12 razy 12

  Wielu chce, aby jak najszybciej na ich wlasnym grobie zapalano znicze. Dziwny narod ci Polacy. Nawet im nie obiecuja dziewic po smierci, a chca umierwc za kierownica swojego zlomu.

 • tomaszursynow

  Oceniono 32 razy 12

  Wszystkim pędzącym kierowcom życzę jak najszybszego dotarcia na cmentarz.

 • pcat

  Oceniono 11 razy 7

  Chciałbym niektorym przypomnieć, że służbowa Skoda Octavia to nie Audi RS4, chociaż są z tego samego koncernu. Innym przypominam, że za jazdę prawym pasem autostrady nie ma w Polsce mandatów i nie trzeba blokować lewego.

 • lieft

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli typowo, w najgłupsze na świecie święto polskie ginie najwięcej ludzi, to tylko u polszy. Wyjazdy na groby trupów, zalewanie ryja wódą, itd itp Chcesz popełnić samobójstwo? Dziś jest najlepszy dzień w roku - wyjedź na polskie drogi lub przechadzaj się wzdłuż nich !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX