Pogoda na Wszystkich Świętych. Na południu Polski nawet 22 stopnie

Pogoda na Wszystkich Świętych ucieszy kierowców. Synoptycy zapowiadają, że dziś będzie bardzo ciepło, a na południu termometry mogą wskazać nawet 22 stopnie. Ochłodzenie przyjdzie jutro, ale tylko na jeden dzień.

Jak mówi Mateusz Barczyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, 1 listopada będzie pogodny niemal w całym kraju, silniejszy wiatr - do 70 kilometrów na godzinę - wystąpi jedynie w górach i na obszarach podgórskich. 

W nocy z 1 na 2 listopada przez Polskę przejdzie front atmosferyczny. Będzie od 8 stopni nad morzem do 15 w Kotlinach Karpackich. 

2 listopada wciąż ciepło

2 listopada będzie trochę chłodniej, ale na południu i południowym wschodzie wciąż bardzo ciepło. - Od 12 stopni nad morzem, przez 16 w centrum, do 20 stopni na Podkarpaciu - zapowiada Mateusz Barczyk. Opady deszczu mogą wystąpić na południu, w centrum i na wschodzie kraju. 

W sobotę będzie maksymalnie 13 stopni na południu kraju, tam i na wschodzie możliwy deszcz. Od niedzieli znów pogodnie i z temperaturą do 17 stopni na Śląsku. Taka pogoda ma się utrzymać do połowy przyszłego tygodnia.

Więcej o: