Wybory samorządowe 2018 Kraków. Kto w drugiej turze? Kiedy odbędzie się II tura wyborów samorządowych w Krakowie?

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Zakończyła się cisza wyborcza. W Krakowie czeka nas druga tura wyborów samorządowych. Spotkają się w niej Jacek Majchrowski oraz Małgorzata Wassermann. Poznajemy właśnie wstępne wyniki sondaży exit poll TVN dla Krakowa. Na oficjalne wyniki, przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą musimy jeszcze poczekać co najmniej do wtorku.

W wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta głosujemy większością bezwzględną. Jeśli dany kandydat uzyska więcej niż połowę wszystkich ważnie oddanych głosów, wygrywa. Jeśli nie uda się to żadnemu z nich, zarządzana jest druga tura wyborów.

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Druga tura wyborów - data


II tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada. Jest to zgodne z przepisami, które regulują to, że druga tura wyborów samorządowych odbywa się dwa tygodnie po pierwszym głosowaniu.

Druga tura wyborów samorządowych 2018 Kraków - kandydaci


Mieszkańcy Krakowa w II turze wyborów samorządowych będą mogli oddać głos na następujących kandydatów, którzy w I rundzie uzyskali według sondaży exit poll TVN następujące wyniki:


MAJCHROWSKI Jacek Maria - 43,7 proc.

WASSERMANN Małgorzata Ewa - 33,6 proc.

Więcej o:
Komentarze (4)
Wybory samorządowe 2018 Kraków. Kto w drugiej turze? Kiedy odbędzie się II tura wyborów samorządowych w Krakowie?
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż szkoda, że wadliwej Wanienki nie odesłali od razu Prezesowi, ale Kraków zrobi to za 2 podejściem :)

 • pegaz751

  0

  na boga cóżeś narodzie Krakowski zrobili....Galicja dalej w ciemnocie. Naftalinowy układ, smog i beton.

 • Oceniono 3 razy -1

  Dziś prawdziwych Warszawiaków już nie ma - w Warszawie wygrywa układ mafijny z PO - WSTYD ! Prorok Krzysztof Kornatowicz przewidział tą impotencję wyborczą - materiał w YouTube pod tytułem " Impotencja Wyborcza - Krzysztof Kornatowicz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX