Wybory samorządowe 2018 Łódź. Hanna Zdanowska zdeklasowała rywali. Exit poll - w Łodzi nie będzie II tury

Wybory samorządowe 2018 Łódź. Zakończyła się cisza wyborcza. Wszystko wskazuje, że w Łodzi nie odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Hanna Zdanowska pokonała wszystkich kontrkandydatów już w I turze. Poznajemy właśnie wstępne wyniki sondaży exit poll TVN dla Łodzi. Na oficjalne wyniki, przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą musimy jeszcze poczekać co najmniej do wtorku.

W wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta głosujemy większością bezwzględną. Jeśli dany kandydat uzyska więcej niż połowę wszystkich ważnie oddanych głosów, wygrywa. Jeśli nie uda się to żadnemu z nich, zarządzana jest druga tura wyborów.

Wybory samorządowe 2018 Łódź. Hanna Zdanowska wygrywa


Hanna Zdanowska wygrywa wybory samorządowe w Łodzi. W I rundzie według sondaży exit poll dla TVN otrzymała następujący wynik:


ZDANOWSKA Hanna Elżbieta - KWW Hanny Zdanowskiej - 70,1 proc.

Łódź bez II tury - pokonani kandydaci w wyborach 2018


W I rundzie pozostali kandydaci na prezydenta Łodzi uzyskali według sondaży exit poll następujące wyniki:


BUDA Waldemar Grzegorz - KW Prawo i Sprawiedliwość - 24,2 proc.

GÓRSKI Rafał Witold - KWW Kukiz'15 - 1,5 proc

LIPCZYK Krzysztof Gniewomir - KWW Wolność #MuremZaŁodzią - 0,9 proc

MAURER Zbigniew Sławomir - KWW Akcja Narodowa - 0,5 proc

MISZTAL Piotr Wiktor - KWW BEzpartyjni - Piotr Misztal - 0,5 proc

NIZIOŁEK-JANIAK Urszula Edyta - KWW Tak! - 0,9 proc

RUTKOWSKI Janusz Antoni - KWW Prawo i Moc - 0,1 proc

WOJCIECHOWSKA-VAN HEUKELOM Agnieszka Krystyna - KWW Agnieszki Wojciechowskiej - Bezpartyjni - 1,3 proc

Hanna Zdanowska - kontrowersje związane z prezydent Łodzi


Pod koniec września została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy. Hanna Zdanowska była oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, m.in. dzięki którym jej życiowy partner Włodzimierz G. otrzymał z Banku Pocztowego kredyt w wysokości 200 tys. złotych. Po ogłoszeniu wyroku głos zabrał m.in Jacek Sasin, mówiąc że nie ma możliwości, aby objęła ona urząd prezydenta.


Tuż przed końcem ciszy wyborczej  Hanna Zdanowska udzieliła wywiadu dla “Wirtualnej Polski”, w którym opowiadała o swoim procesie i ataku na swoją osobę ze strony PiS:

Tak naprawdę pretekstu szukano już od dłuższego czasu. To, co robi dziś PiS wobec mnie, jest tylko tego zwieńczeniem. Ale ja nie jestem prezydentem, który "warczy” na rząd, jak wyraził się niedawno o samorządowcach prezes Kaczyński. Wręcz przeciwnie, jestem od wielu lat prezydentem, który starał się współpracować z każdym rządem – dla dobra Łodzi.


Zapytana o osobę Jarosława Kaczyńskiego odpowiedziała:

Nie sądzę, by to on (Jarosław Kaczyński - red) stał za decyzją o ataku na mnie. Prezes Kaczyński, zdaje się, nawet nie wypowiadał się na mój temat. Uważam Jarosława Kaczyńskiego za wytrawnego polityka. Myślę, że przewidziałby społeczną reakcję na działania polityków jego partii wobec mnie.
Więcej o: