Wybory samorządowe 2018 druga tura data. Kiedy i gdzie odbędzie się II tura wyborów samorządowych?

Wybory samorządowe 2018. Zakończyła się cisza wyborcza. Kiedy dokładnie i w których miastach czeka nas druga tura wyborów samorządowych? Poznajemy właśnie wstępne wyniki sondaży exit poll. Na oficjalne wyniki, przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą musimy jeszcze poczekać co najmniej do wtorku.

W wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta miasta głosujemy większością bezwzględną. Jeśli dany kandydat uzyska więcej niż połowę wszystkich ważnie oddanych głosów, wygrywa. Jeśli nie uda się to żadnemu z nich, zarządzana jest druga tura wyborów.

Wybory samorządowe 2018. Druga tura tura wyborów - data

II tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada. Jest to zgodne z przepisami, które regulują to, że druga tura wyborów samorządowych odbywa się dwa tygodnie po pierwszym głosowaniu.

Druga tura wyborów samorządowych 2018 - w których miastach?

W tych miastach decydująca okaże się II tura wyborów samorządowych. Zmierzą się w niej:

KRAKÓW Jacek Majchrowski KWW J. Majchrowskiego - Obywatelski Kraków - 43,7 proc. kontra Małgorzata Wassermann - PiS - 33,6 proc.

GDAŃSK Paweł Adamowicz - KWW Wszystko dla Gdańska - 36,7 proc. kontra Kacper Płażyński - PiS - 32,3 proc.

KIELCE Bogdan Wenta - KWW Projekt Świętokrzyskie B. Wenty - 35,8 proc. kontra Wojciech Lubawski - KWW Porozumienie Samorządowe W. Lubawski - 29,6 proc.

Wybory na prezydentów miastWybory na prezydentów miast Gazeta.pl

Komentatorzy Gazeta.pl: PiS przegrał w dużych miastach przez wyborczy szantaż

Więcej o: