Gang gwałcicieli z Huddersfield skazany. 221 lat więzienia i dożywocie dla lidera

Gang gwałcicieli z Huddersfield został skazany. Ponad 221 lat więzienia zasądzono członkom, a liderowi - dożywocie. Mężczyźni gwałcili i molestowali 15 dziewczynek.

20 mężczyzn, członków gangu z angielskiego Huddersfield zostało wysłanych za kratki za gwałty i molestowanie seksualne dziewczynek w wieku od 11 do 17 lat. Dopiero w piątek brytyjskie media mogły informować o szczegółach procesu (sąd zniósł tajemnicę). Łącznie ich ofiarą padło 15 niepełnoletnich dziewczyn.

Skazani mężczyźni w latach 2004-2011 poili swoje ofiary alkoholem i dawali narkotyki, by później je wykorzystywać. Nie ograniczali się tylko do Huddersfield, pojawiali się również w innych miastach, m.in. Rochdale.

Najmłodszy ze skazanych ma obecnie 27 lat, a najstarszy - 54 lata. Wszyscy są Brytyjczykami, pochodzącymi z krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Największą karę otrzymał lider gangu Amere Singh Dhaliwal, którego uznano winnym 22 przypadków gwałtu. Dhaliwal dostał dożywocie, a sędzia określił jego postępowanie jako "nieludzkie". - To, jak traktowałeś te dziewczynki jest niemożliwe do zrozumienia. To nadużycie było nikczemne i potworne - mówił.

Reszta skazanych otrzymała karę od 5 do 18 lat więzienia. Łącznie - jak podają brytyjskie media - to 221 lat więzienia.

Takiego zakazu jeszcze nie było. W Londynie nie można protestować pod kliniką aborcyjną

Więcej o: