Niedziele handlowe 2018. Czy supermarkety będą otwarte 21 października?

Czy najbliższa niedziela - 21 października będzie niedzielą handlową? Możemy to sprawdzić, zaglądając do ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w tym roku kalendarzowym wypadają dwa razy w miesiącu. Wyjątkiem od tej zasady są miesiące, w czasie których wypada Wielkanoc lub Boże Narodzenie – w takich przypadkach niedziele handlowe wypadają nieco częściej. W inne miesiące niedziele handlowe wypadają w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Co to oznacza? 21 października nie jest niedzielą handlową, a na kolejną poczekamy do 28 października.

Niedziele handlowe październik. Które sklepy mogą być otwarte w każdą niedzielę?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie jest podziałem ogólnie obowiązującym. Istnieje duża grupa sklepów, które mogą być otwarte bez względu na to, czy w danym tygodniu wypada niedziela handlowa, czy też nie. Jakie sklepy mogą być otwarte w każdą niedzielę? Są to przede wszystkim apteki, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz punkty pocztowe. Handlować mogą także punkty gastronomiczne (restauracje, cukiernie, lodziarnie), instytucje kultury (muzea, teatry, kina – także te znajdujące się na terenie galerii handlowych) oraz przedsiębiorstwa związane z turystyką i rekreacją oraz obsługą podróżnych (np. wypożyczalnie sprzętu sportowego, ale także sklepy znajdujące się na terenie dworców).

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: