Co Cię czeka na Gazeta.pl dzień po dniu - sprawdź!

Na naszej stronie głównej codziennie goszczą ciekawe cykle. Mamy coś i dla fanów sportu, i dla tych, którzy lubią poczytać dobre reportaże. Sprawdź, co znajdziesz u nas w poszczególne dni tygodnia.

Przygotowaliśmy dla Was naszą ramówkę, czyli coś w rodzaju programu telewizyjnego. Dzięki niej będziecie wiedzieli, kiedy na Gazeta.pl pojawi się kolejna odsłona Waszego ulubionego cyklu. A jeśli jeszcze nie macie takiego, koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy na każdy dzień tygodnia:

Poniedziałek, godz. 7:00-10:00 - "Poniedziałek na żywo" - uderzeniowa dawka świeżych newsów na początek tygodnia. Co kilka minut dostaniesz od nas nowe wiadomości, ciekawe linki, komentarze i wiele innych niespodzianek.

Poniedziałek, godz. 20:00 - "Dogrywka" - coś dla pasjonatów polskiej piłki, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami. Autorski format Dominika Wardzichowskiego, w którym rozmawia z gośćmi ze świata polskiej piłki - trenerami, piłkarzami, ekspertami. Drugim prowadzącym jest Sebastian Staszewski.

Wtorek, godz. 8:00 - "Młoda Polska" - cykl reportaży, który udowadnia, że (młody) Polak potrafi. Poznasz ludzi, którzy robią międzynarodowe kariery, dokonują przełomowych odkryć i zachwycają świat swoją sztuką. I to wszystko przed czterdziestką.

Środa, godz. 7:00 - "Cośrodowy quiz wiedzy ogólnej" - cykliczny sprawdzian wiedzy przygotowywany przez Janusza Omylińskiego to piętnaście wymagających pytań, w których wybierasz jedną z czterech odpowiedzi. To wyzwanie dla ambitnych, bo niewielu udaje się zdobyć maksymalną liczbę punktów.

Środa, godz. 21:00 - "Jeszcze Lepszy Seks" - prawdziwe historie i konkretne porady, które nie tylko pomogą Ci cieszyć się udanym życiem erotycznym, ale i budować lepsze relacje.

Czwartek, godz. 15:00 - "Wilkowicz sam na sam" - najlepsze wywiady sportowe w polskim internecie. Osobowości ze świata sportu opowiadają o sukcesach i cenie, jaką przyszło im za nie zapłacić, a także o kulisach sportowych zmagań. Program prowadzi Paweł Wilkowicz, jeden z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarzy sportowych.

Piątek, godz. 7:00 - "Copiątkowy quiz wiedzy ogólnej" - piątkowy poranek to czas na najstarszy format quizowy, w którym Michał Protaziuk już od prawie sześciu lat i ponad trzystu quizów testuje wiedzę z najróżniejszych dziedzin.

Piątek, godz. 12:00 - "W polu K" - multimedialny format live o piłce polskiej i zagranicznej. "W polu K" to pogłębione analizy statystyczne i taktyczne, dotyczące aktualnych wydarzeń w Ekstraklasie i europejskich pucharach. Idealny dla tych kibiców, którzy chcą wiedzieć i rozumieć więcej.

Soboty i niedziele - "Weekend" - koniec tygodnia to czas na nasz magazyn. Znajdziecie w nim najwyższej jakości reportaże, wywiady, artykuły historyczne i fragmenty książek. Innymi słowy: dłuższe teksty idealne do poczytania w czasie weekendowego relaksu.

  • Mariusz Sepioło w ramach naszego reporterskiego cyklu "Przedmieścia" pojechał na podpoznańskie osiedle Soplicowo. Zapytał jego mieszkańców m.in. o to, kto nie boi się zaprosić obcego do domu? Zaprosiła go jedna rodzina. Co z tego wynikło? Czego dowiedział się o ludziach z przedmieść?
  • Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka odwiedziła Johna F. Halla, byłego dyrektora NASA, który dziś mieszka w podwarszawskich Markach i pracuje w Polskiej Agencji Kosmicznej. Hall zakochał się w Polsce i w Polce. Nam opowiada m.in. o tym, jak poznał żonę i co by się stało, gdyby na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej popełniono morderstwo.

  • Natalia Jeziorek opisuje życie i upadek pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda. Jego debiut sprzedał się na pniu, ale największe dzieło zostało docenione dopiero po latach. Literatura zapewniła mu popularność i pieniądze. Prywatnie zmagał się z własnym alkoholizmem i chorobą psychiczną żony. Życie Francisa Scotta Fitzgeralda to, podobnie jak jego najsłynniejsza powieść "Wielki Gatsby", dowód na fałszywość mitu o "amerykańskim śnie".

  • Mike Urbaniak porozmawia z Katarzyną Surmiak-Domańską o jej książce "Kieślowski. Zbliżenie". To więcej niż biografia reżysera, twórcy m.in. "Przypadku", "Dekalogu", "Podwójnego życia Weroniki" i "Trzech kolorów". To również pełen niuansów reporterski portret artysty, który mimo spektakularnego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia.

Niedziela, godz. 17:00 - "Weekendowy pojedynek quizów" - dwa quizy, dwóch redaktorów. Sprawdzisz, który quiz jest trudniejszy? Na końcu weź też udział w ankiecie, w której zdecydujesz o kategoriach pytań na następny tydzień.