Niedługo cieszyła się zdanym egzaminem na prawo jazdy. Przez błąd egzaminatora

Błąd egzaminatora z łódzkiego WORD-u w Łodzi sprawił, że kobieta, która od trzech miesięcy cieszyła się prawem jazdy kat. B, będzie musiała ponownie przystąpić do egzaminu praktycznego.

O sprawie źle przeprowadzonego egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B przez egzaminatora WORD napisał "Dziennik Łódzki".

Związkowcy z Solidarności w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi dopatrzyli się uchybień w pracy egzaminatora. Zarzucili mu, że jazda po mieście trwała zbyt krótko, dokładnie 24 minuty, a według przepisów ta część egzaminu powinna zająć kursantce 40 minut.

Co prawda egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut, ale pod warunkiem, że zostaną wykonane wszystkie wymagane zadania, a egzamin zakończy się wynikiem pozytywnym. I właśnie ten pozytywny wynik związkowcy zaskarżyli u marszałka województwa.  

Marszałkowski wydział infrastruktury po dokładnym zapoznaniu się z zapisem z kamer w samochodzie, notatkach i wyjaśnieniach egzaminatora, a także na podstawie monitoringu drogowego, unieważnił egzamin.

"Dziennik Łódzki" przypomina, że zarówno łodziance jak i egzaminatorowi przysługuje odwołanie od tej decyzji. Natomiast jeśli Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzyma unieważnienie egzaminu, kobietę czeka ponowny egzamin praktyczny. Niewielkim pocieszeniem niech będzie dla zdającej, że nie będzie musiała ponownie płacić 140 złotych za egzamin w ruchu miejskim. 

Komentarze (40)
Łódź. Niedługo cieszyła się zdanym egzaminem na prawo jazdy. Przez błąd egzaminatora
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 22 razy 22

  Poparcie dla "S" pewnie rośnie

 • tygrys102

  Oceniono 19 razy 19

  solidarność to dziś dudowe kretyństwo

 • kiesier

  Oceniono 16 razy 16

  Walcz solidarnościo walcz na pewno dużo na tym, zyskasz!!! A może wygrasz konkurs na żenadę roku.
  Tylko tylko że obecna solidarność pana Dudu i Kacperka to chyba zbieżność nazw.

 • arkalionxp

  Oceniono 17 razy 15

  A pomyśleć,że to był kiedyś związek zawodowy...Przy nich dawny CRZZ to słodkie misie.

 • tygrys102

  Oceniono 14 razy 14

  idiotyzm...wystarczy kilka minut jazdy i egzaminator wie, czy kandydat będzie dobrym kierowcą, czy nie

 • a.ba

  Oceniono 11 razy 11

  Solidarność to jak kiedyś PZPR+ORMO w jednym. Powinno im sie zabrać nazwę bo nie mają nic wspólnego z dawną Solidarnością.

 • szczurzec1

  Oceniono 12 razy 10

  Zawsze uważałem że obecna "solimarność" to skończone ch u j e

 • autonomy

  Oceniono 10 razy 10

  Cyrk. Po latach wychodzi na jaw, że solidaruchy to zwykłe komuchy. To już nie symbol wolności, ale zwykłej komunistycznej upierdliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX