Kupiła "środki wczesnoporonne", po roku dostała wezwanie na policję. Sprzedawca może mieć kłopoty

W sieci krąży wezwanie na policję, które otrzymała jedna z mieszkanek Warszawy w związku z zakupem "środków wczesnoporonnych". Rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w rozmowie z Gazeta.pl potwierdził autentyczność pisma. Kobieta zostanie przesłuchana 24 września.

Użytkowniczka Facebooka umieściła na swoim profilu zdjęcie wezwania na warszawską policję, które otrzymała jej znajoma - czterdziestoparoletnia kobieta z trójką dzieci.

"Zaszła taka potrzeba i musiała kupić tabletkę 'dzień po'. Zaznaczam, iż dokonała ona zakupu w aptece - legalnym źródłem. Posiadała receptę. Po półtora roku dostaje takie pismo" - napisała użytkowniczka.

W piśmie Komenda Rejonowa Policji Warszawa I wzywa kobietę 24 września na przesłuchanie w charakterze świadka w związku z zakupem "środków wczesnoporonnych", którego miała dokonać 2 marca 2017 r.

Policja potwierdza wezwanie

Wiele osób w komentarzach wskazywało, że pismo najprawdopodobniej nie jest prawdziwe. Portal Gazeta.pl ustalił jednak, że takie wezwanie rzeczywiście zostało wysłane do warszawianki.

- Potwierdzam autentyczność wezwania. Policjanci ze Szczecina w ramach pomocy prawnej poprosili nas o przesłuchanie w charakterze świadka wskazanej przez nich osoby - mówi nam komisarz Robert Szumiata.

Z kolei zachodniopomorska policja poinformowała nas, że Komenda Miejska Policji w Szczecinie prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie przygotowawcze przeciwko osobie, "która oferowała do sprzedaży w internecie produkt leczniczy", mogący doprowadzić do "poronienia ciąży"

Wątpliwości dot. zakupu leku

Należy przypomnieć, że tabletka "dzień po" nie jest lekiem wczesnoporonnym, jak często błędnie się go nazywa (środek hamuje lub opóźnia owulację i w ten sposób zapobiega zapłodnieniu). Co więcej, w marcu 2017 roku tabletki "dzień po" można było jeszcze kupować bez recepty, co zmieniło się dopiero kilka miesięcy później. 

Skontaktowaliśmy się z użytkowniczką, która zamieściła wpis, by wyjaśnić naszą wątpliwość i otrzymaliśmy odpowiedź, że we wpisie pojawił się błąd i zakupu faktycznie dokonano bez recepty.

Więcej o:
Komentarze (364)
Kupiła "środki wczesnoporonne", po roku dostała wezwanie na policję
Zaloguj się
 • krakusik40

  Oceniono 107 razy 53

  Ja przed chwilą kupiłem alkohol. Ciekawe czy za rok sprawdzą czy kupiłem go dla siebie czy na handel, co jest nielegalne bez koncesji...

 • transformator2014

  Oceniono 104 razy 50

  Faszyzm pełną gębą! Tak już w historii było! Państwo policyjne nam się wyłania!

 • Marian Ciepliński

  Oceniono 73 razy 27

  Czy Wyborcza zatrudnia redaktorów? Mam tutaj próbkę swojej wersji tego artykułu. Dajcie znać czy nadam się do was. Dzięki!

  **** Pracownica apteki powołała się na klauzulę sumienia przy sprzedaży leku, ale potem dała się ubłagać. Odczuwając wyrzuty sumienia poszła do spowiedzi zmyć swój grzech i zwierzyła się księdzu, który to za nią doniósł na policję o całej sytuacji. Podobno MSWiA za obywatelską postawę duchownego obiecało atrakcyjne działki w centrum miasta pod biurowiec.***

 • krynolinka

  Oceniono 93 razy 25

  Nie straszcie PiS-em. A tu proszę, wezwanie na przesłuchanie w kwestii najbardziej intymnej sfery życia. Niech was łobuzy szlag trafi!!!

 • nutka7.17

  Oceniono 49 razy 19

  To sukienkowi już nie mają monopolu na zaglądanie kobiecie pod spódnicę?
  Włączyły się do tego procederu również resorty siłowe?
  Co się dzieje z tym społeczeństwem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX