Komentarze (343)
Galopujący Major: Nie wymagajmy od Kościoła, żeby sobie poradził z pedofilią. To muszą zrobić rządy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 5

  w mysl zasady, bogu świeczkę i diabłu ogarek, a dla ksiedza malolat.

 • fantomas200

  Oceniono 15 razy 5

  Jaka jest różnica pomiędzy księdzem a nauczycielem? Odp. ksiądz lubi dzieci.

 • Mateo Yavorsky

  Oceniono 12 razy 4

  90% przypadków nadużyć i przestępstw seksualnych wśród kleru jest popełnianych przez grupę homoseksualistów w koloratce.
  A gdy homoseksualista dojdzie do rangi biskupa czy kardynała to kryje i tuszuje innych homoseksualistów.

 • Dominika Bura

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest Kościół. To wilki w skórach owiec, przebierańcy,.którzy załatwili sobie dobre miejsce do bezkarnego wykorzystywania dzieci.To mafia ,która kryje i tuszuje swoje przestępcze działania. Tacy funkcjonariusze kompletnie dewaluuja znaczenie i potrzeby funkcjonowania Kościoła w Polsce. To, co robią jest wbrew głoszonej przez nich wierze. Wszyscy ,którzy chodzą do takiego kościoła wpisują sie w popieranie przestępczych działań tych nikczemnych ludzi.

 • mgz

  Oceniono 6 razy 4

  kk jest patologia genetyczna - trzeba wynalezc szczepionke anty-kk; a tych nalezacych do kk odizolowac od (reszty) ludzi; w ten sposob wyeliminowano ospe. Prawie - bo sa preparaty z ospa trzymane w laboratoriach wojskowych, na wszelki wypadek; jednego albo dwoch kk tez mozna by w laboratorium trzymac, na wszelki wypadek.

 • cezar_szylko

  Oceniono 6 razy 4

  To ten,,pojebus kremowkowy,,za ten stan rzeczy jest odpowiedzialny ...Czas skonczyc z ku...mi koscielnymi

 • kornel-1

  Oceniono 8 razy 4

  No, dobra. Pozbędą się wszystkich księży-pedofili z własnych szeregów.
  Kto będzie wówczas msze odprawiał, no kto?

 • mazzini890

  Oceniono 12 razy 4

  Na forum GW pewna katoliczka napisała że zasadniczym problemem polskiego i nie tylko katolicyzmu ,jest od lat problem, że wiarę w Boga zastąpiła tu wiara w kościół i jego hierarchie,że krycie pedofilii to grzech śmiertelny bo to obraza Boga i podważenie jego miłości.I że Kapłani łudzą się że sami odpuszczając sobie grzechy, są pewni że je im odpuszczono.

 • pislamistapolski

  Oceniono 26 razy 4

  "Gdy wybucha skandal finansowy, państwa potrafią się zmobilizować i zmusić Microsoft do zapłacenia podatków. Dlaczego do niczego nie potrafią zmusić Kościoła katolickiego?"

  Dlatego ze Pislam i pedofile w sukienkach to koalicja
  Oczywiscie ze to panstwo powinno zrobic porzadek. Wytlumaczenie jest bardzo proste.
  Kosciol moglby zrobic z tym porzadek gdyby chcial i gdyby pedofilow byl tam margines.
  Kosciol nie chce zrobic ztym porzadku bo doskonale wie ze pedofilow i pederastow jest tam zdecydowana wiekszosc.
  Uczciwa mniejszosc nigdy nie zrobi porzadku ze zboczencami zwlaszcza ze uczciwa mniejszosc bardzo duze korzysci odnosi w takim status quo

 • elsalto

  Oceniono 3 razy 3

  Często spotykam sie z opinią: nie popieram tego co czyni w sprawie pedofilii kościół ale chodze tam sie tylko pomodlić. Ludzie powinni zrozumieć, że chodząc na mszę, kładac na tacę, nawet w superkościele u superksiedza, popełniaja grzech "przymknięcia oczu", zaniedbania. Gdyby wierzcy odstapili od koscioła (nie od wiary bynajmniej) wywierali nacisk, rozmawiali z superksiędzem w superkościele mówiąc mu: wrócimy ale zróbcie porządek!- to może kosciół w trosce o siebie był by zmuszony coś zrobić. Pomijam oczywiscie naturalna rolę organów scigania. Jednak nacisk społeczny moze tu odegrać olbrzymia rolę. Niestety...

 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 3 razy 3

  "Nie wymagajmy od Kościoła, żeby sobie poradził z pedofilią. To muszą zrobić rządy."

  IMHO znacznie skuteczniejsze byłoby oddanie "radzenia sobie z pedofilią" w ręce ojców ofiar tejże. Chyba, że znaczna większość tych ofiar to sieroty z kościelnych biduli.

 • kletos

  Oceniono 31 razy 3

  Stawianie na tej samej płaszczyźnie pedofilii, kwestii smogu, czy też globalnego ocieplenia i czynienie z tego takiego samego zaniechanie, to raczej świadczy, że autorowi tekstu się coś pomieszało w głowie :(:(

 • postulat_22

  Oceniono 2 razy 2

  Czego można wymagać od ludzi tworzących instytucję zbudowaną na kłamstwie. Bóg, w którego istnienie trzeba wierzyć, nie może istnieć, bo gdyby istniał, to istniałyby tez dowody jego istnienia, a wtedy wiara w jego istnienie nie byłaby do niczego potrzebna. W Biblii nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga. Jest za to pełno dowodów na to, że ten, kto ją pisał lub dyktował, nie miał pojęcia o tym, co dziś wie sześcioletnie dziecko. Czy ktoś niemający tak elementarnej wiedzy może być Bogiem? Istnieniu Boga zaprzecza też zjawisko pedofilii wśród księży. Czy gdyby Bóg istniał, to odważyliby się popełniać lub kryć tak odrażającą zbrodnię? Gdyby Bóg istniał, to Kościół musiałby być wolny od grzechów, przynajmniej tych ciężkich. Nawet najbardziej wyrozumiały Bóg nie dopuściłby do tego, by reprezentowali go ludzie nagminnie i bezwstydnie łamiący jego prawa, nakazy i zakazy.

 • ruderyk

  Oceniono 4 razy 2

  W kraju potomków chłopów pańszczyźnianych jeszcze przez najbliższe 2000 lat nic się nie zmieni.KK wytresował społeczeństwo i są nie do ruszenia.Bez względu na to jaka opcja będzie rządzić nic się nie zmieni.Przyznam że gdyby stało się to moim dzieciom to bez względu na konsekwencje idę na targ kupuje AK47 a resztę sobie dopowiedzcie.

 • evergreen111

  Oceniono 10 razy 2

  Prośba do dziennikarzy: SPRAWDŹCIE CO ZE SPRAWĄ KSIĘDZA-PEDOFILA GILA! Coś nie słychać, aby go skazano. Ba, nie słychać było o żadnym procesie! Czyby magister Zero zadziałał? A może Piotrowicz, łajdacki obrońca (prokurator bronił oskarżonego!) księdza-pedofila z Tylawy?

 • sverir

  Oceniono 6 razy 2

  Akurat to nie wina ustawodawstwa. Za ukrywanie pedofilii grozi do 3 lat więzienia - nie jest to może gigantyczna kara, ale żaden z polskich funkcjonariuszy kościelnych nie jest gotów tyle czasu spędzić w odosobnieniu. To, czego brakuje, to nie przepisu, tylko woli. Woli ścigania hierarchów, którzy wiedzieli o różnych pedofilskich skłonnościach swoich podwładnych, ale zdecydowani byli na ukrywanie dewiacji. O ile więc rzeczywiście prawdą jest, że Kościół sobie nie poradzi sam (bo nie chce!), o tyle problem nie przepisów, tylko ludzi, którzy je egzekwują. A raczej nie egzekwują.

 • benek231

  Oceniono 10 razy 2

  "Nie Kościół, my jesteśmy temu winni".
  ***
  Tylko nie "my", Majorze. To parafianie sa winni. Parafianie zawsze gotowi podlizywac ksiedza gdy zabraknie wody do mycia - parafianie ktorzy maja wbite w leb, ze ksiadz to swietosc i musi stac poza wszelkimi podejrzeniami, oraz nawet kwiatkiem nie wolno go pacnac. Rzecz tkwi w kulturze, Majorze, i to kulture nalezy zaczac zmieniac. Kulture parafian.

 • notyes

  Oceniono 6 razy 2

  a kto się weźmie za kościelną mafię samochodową, to jest alternatywny rynek samochodów w Polsce/ bez podatków to oznacza technikę okrakradania legalnego rynku

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 10 razy 2

  vatycan to imperium zbrodni na przestrzeni wieków

 • darazetes9898

  Oceniono 10 razy 2

  dzis dokladnie widzimy w sadzie ksiedza kaszowskiego przez ktorego powiesil sie Bartek , ktorego rodzina z ostatniego listu wykreslila slowo pedofil , rodzina sie boi wioski a pedofil ks. Kaszowski od 10 lat walczy o swoja niewinnosc dzis takze , z pieniedzy wiernych i wygra .
  tak jak wygral ks. jurczak slynny easy rider motorzysta przez ktorego powiesila sie Kasia , on juz dostal wyrok w zawieszeniu ( dzieki temu ze podczas ostatniego namaszczenia wyczyscil telefon Kasi niespelna 15 letnia z ktora wyjezdzal za granice OTO POLSKA ANNO DOMINI 2018 I DWA LUDZKIE POTWORY NIGDY NIE UKARANE . ps . o pedofilii ks. Kaszowskiego mowia na filmie na YT ( uwaga ) dziewczeta ze scholi koscielnej . Ale pedo Kaszowski bedzie uniewinniony . On wie w co gra.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 2 razy 2

  Zmusić.ojca muchomora by oddał kasę w ramach kary? Hahaha! Mamony i swiecidełek to on by żywcem nie oddał...

 • kastoripollux

  Oceniono 6 razy 2

  Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie wsparcie sekty ojca hochsztaplera. Dlatego rząd nie dobierze się do skóry tym obłudnikom, bo po pierwsze sami są obłudnikami, a po drugie pisuary mają wyborczy dług. Tylko odejście ludzi od KK może spowodować jakieś zmiany w tej instytucji.

 • kastoripollux

  Oceniono 2 razy 2

  Pedofilów z KK nie wolno ścigać, bo pobożny lud smoleński zaraz takie działanie traktuje jako atak na Kościół - matkę naszą a mafie rządzące boją się utraty głosów nawiedzonych sekciarzy typu mohery. Minister Zero opublikował jakąś listę pedofilów i nie ma na niej ani jednego brzuchpasterza. Dobra zmiana w całej krasie.

 • Mikołaj Sz

  Oceniono 6 razy 2

  Nie chodzi o pedofilę, to jest problem tych księży którzy taki problem mają. Chodzi o gwalty i molestowanie, mówienie o pedofilii odwraca uwagę od sedna sprawy, problemem nie jest pociąg jaki ktoś odczuwa do dzieci, problemem jest to ze go realizuje a instytucja jego czyny ukrywa.

 • notyes

  Oceniono 8 razy 2

  O ile mi wadomo (z Pięcioksięgu i Ewangelii) Chrystus został skazany dlatego, ze sprzeciwał się kulturowej i religijnej pedofilii i mordowaniu kobiet cudzołoznic i prostytutek. Tego Synagoga nie wytrzymała i pozbywła się buntownika. Teraz jego nastepcy w Polsce robią to, czemu się sprzeciwiał, czy mogą być nazywani nadal Chrześcijanami - wątpię

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 2

  Dobra Major, a teraz powiedz skąd wziąć te rządy które maja sobie poradzić z pedofilią Teoretycznie może Razem poszło by na walkę kościołem Tylko oni nie mają szansy wygrać wyborów Reszta nie zrobi nic nawet słowa nie powie

 • iremus

  Oceniono 8 razy 2

  Galopujący Major: Nie wymagajmy od Kościoła, żeby sobie poradził z pedofilią. To muszą zrobić rządy..... Oczywiście dotyczy to państw gdzie rządy są niezależne od kościoła watykańskiego.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 10 razy 2

  Może akurat w przypadku kościoła stosować prawo kościelne z XIV w., stosik dla pedofila i ... przeminie z wiatrem?

 • KAMF 80

  Oceniono 10 razy 2

  Tylko piec za takie zbrodnie, albo tortury.

 • uo.rety

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to? Nie słyszeliście jak księża po cichu śpiewają: "Ojczyznę dojną pozostaw nam Panie!" ?

 • stgeorge

  Oceniono 1 raz 1

  W Nowym Jorku zapadło parę wyroków dla rabinów pedofilów. Może by tak ścigać finansowo?

 • kotmiki

  Oceniono 1 raz 1

  Kościół to korporacja o charakterze mafijnym , finansuje się jak mafia ,ma mafijne struktury ,sieje strach grożąc bogiem zaczadzonych ich ideologią nieszczęśników jednak sam zachowuje się tak jakby nie wierzył w to co mówi tzw. wiernym ;bóg ,szatan to ich wymysł ;służą do straszenia

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz 1

  Wczoraj w "Warto rozmawiac" ksiadz Isakowicz-Zaleski powiedzial ze mimo ze nuncjusz appstolski Kowalczyk kryl czyny abp Paetza przed JP II to na jego urodziny przyszlo bardzo duzo biskupow.
  Czyli ta czapa, gora jest nie do ruszenia. Nie da sie liczyc na to ze sie sami oczyszcza odgornie.

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy 1

  10/10, tak wlasnie mysle jak galopujacy major, tylko tak jasno nie potrafie tego w pismie wylozyc,

 • robert.kwi

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie retoryczne: dlaczego nie można zmusić sędziów do uczciwości??? (to muszą zrobić rządy!!!)

 • titta

  Oceniono 3 razy 1

  Co znaczy "nie wymagajmy"?
  Jesli kosciol kierowal by sie przekazem ewangeli, nie mail glupiego i sztucznego celibatu, a przedewszystkim zglaszal (jak kazdy obywatel) przestepstwa policji i trzymal takie jednostki z dala od dzieci (zamiast po cichu przenosic do innej parafi) problem bylby o wiele mniejszy.
  Otoz jak najbardziej od kosciola trzeba wymagac. W szczegolnosci jesli sie jest jego czlonkiem.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Galopujący: Wymagajmy od hierarchii KK, aby sama podjęła działania wyswietlające i penalizacyjne. WYMAGAJMY!!!
  A Pan może niechaj nie będzie taki "pozyteczny"???

 • dziennikarz12

  Oceniono 3 razy 1

  kazdy na swoj sposob jest zboczencem!!! gdyby byla mozliwosc wgladu do ludzkiego mozgu,to kazdy jest pedofilem!!!! racja wlasnie jest taka ze wine za to ponosi system,rzady!!! taka tajlandia filipiny indie i daleki wschod!!! macie opinie na ten temat???????? nazywa sie to kultura danego kraju!!!! zamiast zniesc chory celibat,zamiast wyslac do szkoly dzieci ktore musza sie prostytuowac na ulicach orientu,to waznieszy jest krol,zasrane religie zwyczaje i cholera wie jeszcze co!!!!! walczy sie z pedofilia a daje sie azyle afganczykom -gwalcicielom!! muzumanom!!! ktorzy do europy przyjezdzaja z zonami po 12 lat 9 lat!!! i dostaja azyle mieszkania socjal!!!!!! taka szwecja!!!!!!!!!!

 • ale.sobie.konto.wymyslilem

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatnio na tym portalu można było przeczytać jednego lewicowego publicystę, który twierdził że w sumie mogą być konserwatyści byle w gospodarce był socjalizm, a potem drugiego liberalnego publicystę który twierdził że w sumie mogą być konserwatyści byle w gospodarce był liberalizm. KK może spać spokojnie.

 • dziki_truten

  Oceniono 7 razy 1

  To oczywiste, że szczury nie zrobią deratyzacji.

 • 1852m

  Oceniono 3 razy 1

  Kastrować profilaktycznie na ostatnim roku seminarium... Skończy się pedofilia, nieślubne dzieci, gospodynie/kochanki, seksturystyka na Dominikanie, wizyty w burdelach homo hetero. Proste!

 • Jacek Wolski

  Oceniono 1 raz 1

  Pasibrzuch, pedofil, pazerny na pieniądze czyli ksiądz. Do wyboru.

 • Sam Sliding

  Oceniono 7 razy 1

  To muszą zrobić RODZICE, nie rządy! Odbierzcie im dostęp do waszych dzieci! Nie bójcie się, że ludzie was wezmą na języki. Tu chodzi o dobro WASZYCH dzieci, nie o zdanie sąsiada.

 • benek231

  Oceniono 7 razy 1

  "Gdy wybuchła jedna, druga, trzecia afera pedofilska w Kościele katolickim, rząd USA, Irlandii, Austrii wprowadził... No właśnie, nic nie wprowadził."
  ***
  Drobna niescislosc Majorze. W koncu ub wieku amerykanski kler nie chcial wspolpracowac z wladzami wiec wladze zagrozily, ze zastosuja wobec kk prawo o raktowaniu przestepczosci zorganizowanej. Co oznaczalo pelna swobode sledczych bez pytania kogokolwiek o zdanie. I amerykanski kler od razu zaczal pieknie wspolpracowac. 

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 11 razy 1

  Religie, to największe zło jakie w czasie całej historii ludzkości zostało przez nią wymyślone i przez wieki doprowadzone do perfekcyjnego absurdu. Mnie nie kręci walenie czołem przed różnymi przedmiotami, kanibalistyczno-wampiryczne obrzędy ani schylanie karku przed wynaturzonymi zwyrodnialcami , których miejsce jest w kryminale.. Religie to najbardziej złowrogi system totalitarny , a największe imperium zbrodni to tzw. Watykański kościół katolicki, przez który rządzący usiłują zniewalać społeczeństwa, to totalny rynsztok jaki ludzkości zgotowali różnego typu pomyleńcy , jednak najważniejsze, że większość zaczyna to rozumieć.

 • magda9600

  Oceniono 9 razy 1

  Dopóki kościół nie usunie wszystkich homoseksualnych księży, problem pedofilii zniknie. Niestety lobby homoseksualne w kościele jest bardzo silne, wielu biskupów jest homoseksualistami. Pederastię wśród księży należy wypalić gorącym żelazem.

 • grey-sky

  Oceniono 7 razy 1

  Przede wszystkim sądy. Dopóki sąd będzie grozić paluszkiem zamiast skazać jak każdego innego człowieka dopóty kler będzie lekceważył prawo i zasady.

 • krzywelustro

  Oceniono 9 razy 1

  "Wyobraźmy sobie, że jedno, drugie, trzecie państwo wprowadza ustawodawstwo, na mocy którego słaba jakość lub brak przestrzegania przez Kościół katolicki odpowiednich procedur zapobiegających pedofilii skutkuje olbrzymimi karami, z konfiskatą mienia włącznie."

  W jednym, drugim, trzecim państwie - OK.
  W Polsce musiałyby to sfinansować schorowane babcie emetytki i rencistki. Im juz teraz nie starcza na leki, ale Rydzyk ma to głęboko w jelicie i publicznie biadoli, że mu nie wystarcza do pierwszego. Więc babcie, którym już wcześniej zrobił wodę z mózgu, porezygnują z kolejnych luksusów, takich jak masło, cytryna do herbaty czy wołowina na niedzielny rosołek.

  Być może prawemu i sprawiedliwemu państwu jest to na rękę, bo kiedy znaczna część tych ludzi umrze z głodu, to ZUS będzie miał mniej klientów do wypłat.

  Z ogólną wymową artykułu się zgadzam, ale w Polsce raczej czarno to widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX