Komentarze (287)
Osęka: "Wiadomości" jak "Trybuna Ludu". TVP czerpie garściami z komunistycznej propagandy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • darek655

  Oceniono 44 razy 10

  TVP tak samo prawdomówne ,jak PIS z Mateuszkiem kłamczuszkiem!

 • jtby

  Oceniono 10 razy 8

  Chyba nie ja jedyny, który dorastał w czasach PRL i wtedy zaczynał swoje dorosłe życie doświadcza deja vu. Ja tow. Małemu nie dziwię się, bo jednak jego promotorem i mentorem był tow. prof. Erhlich i tak się Mały ukształtował na werbalnego antykomunistę, a jednak zafascynowanego tamtymi metodami sprawowania władzy i kontroli społecznej.
  Może liczy, że jak socjalizm utrzymał się te kilkadziesiąt lat, to stosując te same metody pisdolizm też się utrzyma dosyć długo.

 • behemot.02

  Oceniono 7 razy 7

  Sądząc po komentarzach to czytelnicy tego artykułu to głównie trolle PISowskie i putinowskie. Albo po prostu jakiś politruk czuwał i "rzucił krótki rozkaz: goń" żeby zacytować Kaczmarskiego/Wysockiego. Widać autor trafił celnie i precyzyjnie. Ja co prawda już od 2016 nie jestem w stanie oglądać TVPisSsss, więc nie mogę osądzać analizy, którą PO przedstawił. Ale wściekłość trolli świadczy bardzo dobrze, że jest to analiza celna i prawdziwa

 • wc_pis

  Oceniono 17 razy 7

  TVSzmata

 • ap.aries

  Oceniono 6 razy 6

  tv kur..ską skasowałem już dawno. telewizyję ...am zostawiłem sobie dla jaj ... :--)))

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 6

  towarzysz ziemcow i hoojecka za rubelka zrobią wszystko, zdrada Polski, szczucie na Polaków i wychwalanie czerwonej dojnej pisiej zmiany to dla nich pestka

 • wranek

  Oceniono 6 razy 6

  Poziom PiSdowizji już dawno zarył sie w bagnie,gdzie dobijano rannych ze Smoleńska.
  Poziom PiSdowizji to poziom świrów smoleńskich.
  I kaczego Komucha.

 • Oceniono 6 razy 6

  Niezwykle rzadko oglądam ten pisuar, ale pokazuję to dzieciom, jak nie powinno robić się tv informacyjnej. Jesteście ewenement na skalę światową w szerzeniu propagandy i ideologii neokomuny. Nikt normalny nie używa waszego przekazu w potocznej polszczyźnie a wasze kuriozalne "paski" są hitami nie tylko w polskich portalach internetowych. Niech wam "ziemiec" lekkim będzie. Wypieprzajcie z mojej tv!

 • cob22

  Oceniono 10 razy 6

  Kto potrzebuje TVPis i Radia Ma-ryja ?

 • press23

  Oceniono 8 razy 6

  A propos Danuty Hołeckiej z TVP (nota bene w czerwcu 2018 powołana na członka XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A. Tak, to nie żart:), to zastanawiam się czy ona ma jakąś odrobinę przyzwoitości którą wyłącza o 19:30? Czy też to typ 100% karierowicza bez zasad?

 • stefa555

  Oceniono 20 razy 6

  Goebbels przy mendach z tvpis to był cienki bolek

 • oloros11

  Oceniono 20 razy 6

  sa lepsi niz stalinisci bo podpieraja sie religia
  ale niezwykle niebezpiecznie odnosza sie do najczarniejszych cech tradycji Polakow - pobudzaja nienawisc - teraz tylko trzeba pokazac tego wroga - dla faszystow byli to Zydzi -
  jeszcze nie zdecydowali sie kogo wybiora za kozla ofiarnego - ja obstawiam prywatna dzialanosc - przedsiebiorcow - to oni beda wrogiem poblicznym nr 1 - a jak juz beda musieli oddac tego mercedesa, firma im padnie, zona zachoruje na raka a corka pusci sie z czarnym - no to suweren bedzie zadowolony
  ida ciezkie czasy oni wiedza juz ze nie moga stracic wladzy - dla wladzy zrobia absolutnie wszysto a falszowanie wyborow to bedzie nic w porownaniu z terrorem ktory dla dobra suwerena i pomyslnosci Narodu wprowadza
  lepiej kto moze niech sie juz teraz wynosi - gorzej wam na pewno nie bedzie

 • marc.pl

  Oceniono 9 razy 5

  Za jedną rzecz naprawdę podziwiam Kaczyńskiego - potrafił milionom Polaków zamienić tkankę mózgową na zwykłą wodę wykorzystując państwowe media które przekazał w ręce mistrzów kłamstwa i manipulacji.

 • gerardpolak2

  Oceniono 9 razy 5

  pisowcy są w stanie wszystko spitolić.... wszystko.....

 • labeo

  Oceniono 9 razy 5

  Dlaczego ma być inaczej skoro Pis niczym nie rożni się od PZPR. Różnica może jest tylko taka, że komuniści nie byli aż tak głupi.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 7 razy 5

  Pamiętam lata 80-te i z pełnym przekonaniem stwierdzam, że propaganda pisowskich "wiadomości" jest istotnie bardziej prymitywna i nachalna niż komunistycznego "dziennika telewizyjnego". Inteligentny widz może traktować ten przekaz wyłącznie jako przedmiot badań, nie odbioru.

 • acototak

  Oceniono 13 razy 5

  "Z Leninem żyj, z Leninem śnij, z Leninem zbieraj kwiatki" - to są życzenia matki.
  No i mamy efekty.

 • erte2

  Oceniono 13 razy 5

  Gwoli uzupełnienia: to nie tylko TVP czerpie pełnymi garściami z retoryki i propagandy PRL-u, ale wszelkie prawicowe gazety i portale żywcem adaptują "satyrę rysunkową" z cyklu "zapluty karzeł reakcji" i "amerykańscy imperialiści", dodatkowo "wzbogaconą" o elementy fekalno-seksualne (na to nawet propaganda PRL-u sobie nie pozwalała, bo akurat w tej dziedzinie cenzura była purytańska (obywatel PRL-u nie trawił, nie kopulował i "te sprawy" miały być mu obojetne).
  Tak czy owak nawet telewizja w czasach Gomułki nie była tak nachalnie prorządowa i nieobiektywna (że wspomnę choćby "Monitor", czyli sobotnie wydanie "Dziennika Telewizyjnego", prowadzony przez Karola Małcużyńskiego /nota bene zlikwidowany przez ekipę Gierka bo był jednak zbyt obiektywny/).

 • lica79

  Oceniono 11 razy 5

  PiS to nie partia to stan otumanionego umysłu poddawanego nieustannej indoktrynacji. Umysłu dla którego trudno o ratunek bo tak dalece tkwi w irracjonalnej zludzie życiowo przegranego kawalera oraz jego bandy wykastrowanych intelektualnie potakiwaczy. Marnujemy najlepsze dla Polski bo „ciemny lud” jak Indianie paciorkami zachłysnął się 5 stowami wypłacanymi mu z jego własnych danin i podatków. Pisowski świat obraza inteligencje Polaków niszcząc wszystko co osiągnęliśmy w wolnej Polsce.

 • Piotr

  Oceniono 13 razy 5

  Hahaha prawda w oczy kole i d potem boli.

 • 2stan13

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy niejaki J. Goebbels potrafiłby wznieść się na "poziom dojnej zmiany" w swojej propagandzie, gdyby miał do dyspozycji taką tv?

 • acide94

  Oceniono 12 razy 4

  Krzysiu "moralność katolicka" Ziemiec łże jak płatny rosyjski troll.

 • normalny_pan

  Oceniono 12 razy 4

  hau, hau, hau pisowsko - sowieckie trole, hau, hau, hau

  Jak można się tak zeszmacić ?

 • re-ton

  Oceniono 6 razy 4

  Za PRL nie bylo kościoła w TV i dlatego tamta poropaganda byla lepsza. Kościół mial swoją własna ambonę i czytał listy ale nigdy w taki bezczelny sposób nie mieszał sie do polityki tzn. Mieszał ale z tylnej kanapy i Episkopat swoją kasę i przywileje mial choc mowia ze nie ...

 • dlugi48

  Oceniono 6 razy 4

  Takie rzeczy jak w Wiadomościach widziałem ostatnio w TV w marcu 1968 roku. Same kłamstwa i półprawdy.

 • andrzejzaremba

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo dobry artykuł, gratulacje dla autora.

 • jerzysm42

  Oceniono 18 razy 4

  Cy ktoś wierzył w to co pisali w hitlerowskich i stalinowskich gadzinówkach, pokazywali w "dziennikach telewizyjnych".
  Teraz też nie wierzy, ale wielu rozsądnym nie chce się pójść na wybory, a "PROLOM", póki mają 500+, jest wszystko jedno i idą.

 • andrzej2310

  Oceniono 16 razy 4

  PIS to wyjątkowo antypolska i antydemokratyczna formacja, którą trzeba będzie zdekomunizować i zlikwidować wszelkie złogi komunizmu, zalegające w głowach ich partyjnych notabli. Polska się tego domaga i nie odstąpi od tego.

 • pietrix79

  Oceniono 4 razy 4

  Wszyscy ludzie korzystający tylko z kilku kanałów tv i radia, mają niestety gotową papkę przez cały dzień. A że ludzie starsi i mniej wykształceni zazwyczaj lubują się w śledzeniu podstępów, karaniu winnych, etc. Bo w nich odbijają się frustracje ich własnego, nieudanego życia, to mamy sporą grupę zwykłych ludzi opętanych żądzą zemsty, którym taki przekaz bardzo pasuje. Mogą sobie obejrzeć wiadomości i a to zganić opozycję, oskarżyć ją o całe zło, a to wylać miód na duszę słysząc o sukcesach i słusznej polityce rządu. To jest już forma bardziej rozrywki dla tych poranionych życiem ludzi, a nie program informacyjny. Chyba czas patrzeć na wiadomości w ten właśnie sposób. Polityczna rozrywka dla rozgoryczonych i zahukanych. Dzięki wiadomościom czują się lepiej, bezpieczniej. Co z tego, że to blaga? Ale ile daje radości? Ech co za czasy...

 • emerytgw

  Oceniono 14 razy 4

  Artykuł b.dobry!!, Dla przeciętnego obywatela wymaga skrócenia i wypunktowania na czym polega "gadzinówka " Wiadomości i prostytucja dziennikarska zespołu TVP,

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 10 razy 4

  No co wy......pamiętam komunę.....takiego jak dziś chamstwa i prostactwa w gazetach nie było!!! Rozumiem mataczenie, kłamstwa ale wsxystko zgodnie z podstawowym wychowaniem. Urban to inteligentny człek.....

 • stasi1

  Oceniono 8 razy 4

  Znajomy pisuar twierdzi że Wiadomości są jak dziennik za PRL. Inny dla odmiany że najbardziej obiektywne są Wydarzenia.

 • year68

  Oceniono 3 razy 3

  Chcecie końca tej patologii? To przestańcie kupować towary i usługi państwowych firm typu PZU, Orlen czy Lotos, tylko odcięcie od kasy spowoduje upadek patologii, to jest obowiązek każdego Patrioty.

 • chasselas

  Oceniono 3 razy 3

  Zmasowany atak trolli na tym forum jest dowodem, jak bardzo zabolało.

 • piotr33k2

  Oceniono 7 razy 3

  mam swoje lata i wiem co mówie ,takiej ordynarnej chamskiej propagandy jaką zafundowała nam pisobolszewia nie było w tvp nawet za późnej komuny .

 • jedyny_times

  Oceniono 5 razy 3

  Też nie zajmują się kompletnie Rosją Putina, tylko jadą na Zachodnią Europę ile wlezie. Ja się zastanawiam nad jednym też, ma taki Jacek Kurski, mają tacy, czy inni politycy pisu dzieci, ma taki Ziemiec dzieci i co on im powie, że gdzie pracował. Jaką Polskę chcą ci ludzie swoim dzieciom zostawić? Jak wiadomo i nie trzeba być nie wiem jak inteligentnym, żeby móc przewidzieć, że jak tak dalej Polska się będzie prowadziła, to zostaniemy sami na pastwę Rosji.

 • press23

  Oceniono 5 razy 3

  Słyszałem że RMF FM dał swój czas antenowy Ziemcowi. Będzie tam robił własną audycję. Szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem tej decyzji. RMF-u ma sie rozumieć.

 • edza4

  Oceniono 5 razy 3

  Jak by nie patrzeć to mamy obrazek z telewizji Kin Dzong Una,przecież to jedna i ta sama pani.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 3

  Współczuję autorowi tego artykułu,że z racji zawodu musi oglądać Wiadomości w TVP.,a sobie współczuję,że też z tytułu zawodowego,muszę czytać wszystkie artyk.gazetowe.

 • niezalany

  Oceniono 13 razy 3

  nic dodać nic ująć... "program partii - programem narodu", dokładnie tak samo jak za gierka

 • ronin929

  Oceniono 9 razy 3

  Program pisu a szerzej tego środowiska katonacjonalistów jest wyprowadzenie Polski z UE a potem NATO i wprowadzenie rządów dyktatorskich. Do tego nalezy zgniesc opozycje i zastraszyc tzw srodek. Więc język propagandy nie jest przypadkowy

 • hlebski

  Oceniono 7 razy 3

  Sprawa ma się trochę gorzej niż autorowi się wydaje. Ostatnio spędziłem kilka tygodni w polskiej wsi (jak na patriotę przystało ;) Na Podlasiu. Wiocha w Puszczy Augustowskiej przy granicy z Białorusią. Agroturystyka. Mieszkałem w pokoju przy domu gospodarza ale poza pokojem miałem dostęp do ich łazienki, jadalni, kuchni. Używaliśmy ich wspólnie. Wspólnie jedliśmy itd. Więc widziałem w praktyce jak to działa. W jadalni leciał sobie w tle telewizor. Dekoder telewizji naziemnej. Odbierał TYLKO kanały z pasma TVP. Kilka. TVP1, TVP2, Info, Historia, Rozrywka i nic więcej. TV leciało tak praktycznie cały dzień. W tle. Podczas mycia garów. Robienia twarogu. Pieczenia ciasta. W Info powiedzieli, że w Polsce jeszcze nigdy nie było tak cudownie jak za PiSu. To samo powtórzyli w Teleekspresie. Za godzinę podała to Panorama. Wieczorem dali to samo info w Wiadomościach. Powtórzyli jeszcze rano. To skoro we wszystkich telewizjach tak mówią, to znaczy, że tak jest. Babulinka szczerze w to uwierzyła w jeden dzień.
  Ile jest takich babulinek w skali kraju?

 • piotr1ipawel2

  Oceniono 3 razy 3

  Politycy i media prorządowe usiłują wmówić, że to "odsunięci od koryta politycy opozycji" usiłują jątrzyć i "zamiast merytorycznej dyskusji wybierają ataki i agresję, wybierają totalną awanturę" A co z resztą protestujących na wiecach, wyrażających swoje niezadowolenie w ten, czy inny sposób? Oni/my też jesteśmy odsuniętymi od koryta politykami - czytaj złodziejami? Zaiste wielkie to było koryto, ale widać i tak za male dla dla "przyjaciół króliczka z pis

 • plastikpiokio

  Oceniono 13 razy 3

  patronem tej wesołej audycyjki dezinformacyjnej jest mistrz GEBELS i już tak zostanie.

 • tia666

  Oceniono 5 razy 3

  Jeszcze nie mialem okazji obejrzec calych wiadomosci, jak juz to jakies urywki, wypowiedzi. Ten szczatkowy przekaz wiadomosci zawsze przypomina mi dziecinstwo, forma jak i jezyk wziete z dziennika telewizyjnego i kroniki filmowej. Czasami mozna sobie powspominac ale tak dzien w dzien, trzeba byc hard corem ...

 • frodozbagien

  Oceniono 5 razy 3

  Brak zdolności krytycznego myślenia to, według mnie, jeden z największych dramatów większości tego narodu. Większości, która decyduje o całości :(

 • stachkaz47

  Oceniono 17 razy 3

  WŁAŚNIE odbył się VI zjazd Polskiej Zjednoczonej Prawicy Radykalnej.
  Dwaj watażkowie podpisali lojalkę i będą służyć.
  Jak ładnie HISTORIA zatoczyła koło.
  DOCZEKAMY jeszcze KOCHANI słów --- SZTANDARY PiS-W Y P R O W A D Z I Ć.
  Piękne przedstawienie było.
  Wszystko opłacone do ostatniego gestu spontanicznego.

 • micki11

  Oceniono 2 razy 2

  To jak oni się nazywali kilka lat temu? Niepokorni? Raczej bezrozumni towarzysze.

 • wk1953

  Oceniono 6 razy 2

  Przecież w tej szmatlawej propagandzie juz nikt przyzwoity nie został. Zlikwidować to kościelno -pisowską propagandę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX