Komentarze (295)
Fejfer: "Jak ktoś chce pracować, może zmienić kraj". Oto rady milionera dla sprzątaczki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • stagrz20

  Oceniono 12 razy 12

  Prezesie, sprzątaczce należy zapłacić tyle ile płacą pozostali.

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 22 razy 12

  Powiedział nadziany państwowymi kontraktami pan milioner... Szkoda, że nie przytoczył innego ukutego przez siebie powiedzenia: "Dowolnego pracownika można zastąpić przez skończoną liczbę studentów" Więc lepiej się pilnujcie, bo na wasze miejsce za bramą czeka dziesięciu.

 • ryste

  Oceniono 11 razy 11

  "Porady milionera dla sprzątaczki"
  Porady sprzątaczki dla milionera - nie wrzucajcie petów do pisuarów, my Wam nie sikamy do popielniczek.....

 • krk01

  Oceniono 11 razy 11

  najwiekszy bufon ze sloma w butach pracownicy "profesora" doskonale to wiuedza i o tym mowia

 • auruss

  Oceniono 17 razy 11

  Czytam, czytam i pojąć nie mogę - co skłoniło, poza widać extraordynaryjnie wysoką wierszówką - red. Fejfera do potraktowania poważnie elukubracji zwyczajnego chama, który najwyraźniej bardziej lewem niż prawem, dorobił się pokaźnego majątku ? Tego, że zwyczajny buc Janusz Filipiak <podstolikowymi> metodami nakłonił red. Fejfera, by ten robił mu publicity do świadomości nie dopuszczam.
  Tak już bez cienia emocji: grubiaństwo, chamstwo już od XVIII w. to cechy charakterystyczne burżujów; można o tym poczytać już u samego Adama Smitha. Tak więc, nihil novi sub sole - Filipiak to typowe kapitalistyczne fecalium, vulgo gó....

 • serbinek26

  Oceniono 10 razy 10

  znam Filipiaka z Cracovii i caly czas nie mam pojecia skad u niego tytuł profesora -on 2 zdań dobrze nie potrafi skleić

 • czternascie87plus1

  Oceniono 10 razy 10

  Podobno nie powinno sie oceniac ksiazki po okladce. A jednak na twarzy p. Filipiaka maluje sie dokladnie to co bylo powodem mojej emigracji.

 • asr1

  Oceniono 18 razy 10

  pan prezes zapomniał jak się dorabiał zlecając prace programistyczne studentom i jak im płacił !!!

 • kandrzej1

  Oceniono 16 razy 10

  Jeśli będzie chciał uczciwie zapłacić to na pewno znajdzie sprzątaczkę.

 • kresedebarg

  Oceniono 9 razy 9

  nie kojarzę gościa, to ten od garnków "Filipiak" ?

 • Irena Wyrwas

  Oceniono 11 razy 9

  dzięki takim milionerom większość młodych już wyjechała i niedługo na jego miliardy nie będzie miał kto pracować. Czekamy jak wyląduje w rynsztoku

 • Oceniono 9 razy 9

  Filipiak Ty frajerze pozdrowienia od Miroslava C. Chociaż on na końcu wydyma twoją Cracovię

 • farcry3

  Oceniono 14 razy 8

  Spółka, ktora dorobiła się na rządowych kontraktach za pieniądze podatnika ( pieniądze publiczne , wydane na informatyzację w Polsce są w większości przepalane: Prokom - ZUS, ewusie, cepki etc. ). Teraz Prezio, co się obciągnął na budżecie , czyli min. na sprzątaczkach i kasjerkach poucza i moralizuje. Żenada. Filipiak to nie Jobs czy Bezos ( czarny charakter) .

 • sieradz2

  Oceniono 8 razy 8

  Syty nigdy nie zrozumie głodnego.

 • java3

  Oceniono 14 razy 8

  Pan Filipiak nie może znaleźć sprzątaczki za 15 tys???
  Ciekawe...
  No, chyba że chce jej płacić polską średnią krajową, to nic dziwnego.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 12 razy 8

  Kalafiorem mi zwisa co twierdzi Janusz Filipiak.

 • kmarcel

  Oceniono 18 razy 8

  typowy polski milioner, pogarda dla innych

 • Oceniono 17 razy 7

  Pan Filipiak to po prostu zwykły buc z kasą. Dla mnie żaden autorytet, w niczym, kompletnie niczym. Mam "poukładane" życie, nic mi nie brakuje. Ale takimi, jak "bohater" artykułu, po prostu gardzę. Panie Filipiak, Pan skończy jak Kulczyk, który zanim "puknął" Eon, sam puknął w kalendarz i nikt o Panu nawet pamiętać nie będzie. O mnie wprost przeciwnie, bo ja wyznaję zupełnie inną filozofię życia. Panie Filipiak, nic co Pan jesteś w stanie zrobić dla siebie, nie da Panu nawet pozoru tego szczęścia, co obdarowanie innego człowieka. I nie mam na myśli tylko sfery materialnej. To dawanie siebie innym jest esencją życia. A Pan jest zwykłym prymitywnym bucem i społecznym chwastem. I jeszcze jedno, jestem doświadczonym, zawodowym informatykiem. Pana firma produkuje CHŁAM informatyczny a Pan zarobił nie jakością oprogramowania, tylko, jak Kulczyk, dojściami do publicznych pieniędzy. Bez kupowania polityków nic by Pan nie zarobił. Pana pieniądze są de facto ukradzione, więc nie dawaj Pan nikomu żadnych rad. Bo capi od Pana chamem i prymitywem.

 • coolheaded

  Oceniono 7 razy 7

  Powiedzenie :Janusz biznesu" nie wzięło się znikąd. I jest to zadziwiające osiągnięcie wziąwszy pod uwagę jego profesorski tytuł na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.
  PS. W Krakowie Comarch to taka Biedronka.

 • Andrzej Kozlowski

  Oceniono 9 razy 7

  Ten Filipiak to jakiś nieudolny taki. Jak mi potrzebna sprzątaczka a nie pasują mi te z rynku miejscowego daję ogłoszenie w Polsce, kupuję kandydatce bilet, odbieram z lotniska, zapewniam pokój i jedzenie. Nie pasuje mi Polka szukam na Ukrainie, Filipinach czy gdzie tam mi pasuje, przecież rynek pracowników jest globalny. Nie zapomnij pan uzyskać zezwoleń na pracę żeby być w zgodzie z prawem. Kosztuje? Kosztuje. Ale jest.

 • majaroma

  Oceniono 11 razy 7

  Wyjątkowy prostak. Jego firma ma bardzo złą opinię wśród pracowników i trudno sie dziwić, jak taki ćwok nią kieruje. Biedulek, nie może znaleźć sprzątaczki... A może niech traktuje ludzi z szacunkiem, to znajdzie. A poza tym facet gada takie głupoty, że aż nie chce sie wierzyć, że jest wlaścicielem tak dużej firmy. Dziwne to!

 • szats69

  Oceniono 15 razy 7

  I ludzi z takimi cechami osobowości premiuje obecny system ekonomiczny. Musisz być psychopatą, żeby osiągnąć sukces.

 • krwawy_marry

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli ktoś myśli, że zasobność konta ma wpływ na mądrość i inteligencje to jak widać na przykładzie nie idzie to w parze.

 • optymus58

  Oceniono 7 razy 7

  cos mi sie wydaje ,ze Pan Filipek nie bardzo rozumie to o czym mowi...jego pilkarze z CRACOVI pewnie chcieli by ZARABIAC wiecej...np. za granica Polski ale nie moga ...sa niewolnikami FILIPKA...

 • Zygmunt Witort

  Oceniono 13 razy 7

  Jak widać po tej wypowiedzi mózg mu się już prawie zlasował. Co za arogancja żadnego szacunku dla innych ludzi zwykły cham.

 • 31.februarius

  Oceniono 39 razy 7

  Artykuł do "Czytania do poduszki" dla Elżuni Bieńkowskiej ...

 • grey-sky

  Oceniono 10 razy 6

  Warto poczytać artykuł :"Prezes Comarchu narzeka na zachodnie koncerny..."

 • kresedebarg

  Oceniono 10 razy 6

  sprzątaczka może zostać milionerem , musi tylko podczas sprzątania skopiować tajne dokumenty z biurka szefa

 • lieft

  Oceniono 18 razy 6

  No i Filipiak okazał się zwykłym bucem i prostakiem. Z kimś takim nie podałbym ani ręki, ani nie usiadłbym przy jednym stole.

 • bonenecklace

  Oceniono 5 razy 5

  Oczywiście, a gros tych bogatych szmaciarzy dorobiła się na transformacji, małych lub większych przekrętach. Kolejny, który twierdzi że jak się nie podoba to zawsze można wyjechać. A ja się pytam, dlaczego mam wyjeżdżać z kraju w którym się urodziłem? Najlepiej ludzi jeszcze w miarę ogarniętych intelektualnie i moralnie wyganiać i za nich zatrudniać Ukraińców. Rynek pracy w Polsce jest chory i to każdy w miarę rozgarnięty człowiek, nie mający papki zamiast mózgu, widzi. Jasne, odkładać z 2500 zł na rękę, oczywiście po opłaceniu czesnego, mieszkania na wynajem (bo podobno mieszkanie u rodziców jest passe i świadczy o braku zaradności), mediów, comiesięcznych potrzeb (bo człowiek musi jeść i od czasu do czasu kupić sobie jakąś odzież, nie mówiąc o artykułach higienicznych). A teraz porównanie: jakiś tępy dres spod bloku, który "robi" na budowie na czarno, plus odbiera zasiłek i 500 plus, tankuje alk aż miło i się autentycznie z nas śmieje, bo pewnie ma niepełne podstawowe i podliczając wszystko wyciąga więcej niż ja. A jak pojedzie zagranicę na budowę to po kilku latach kupi mieszkanie w Polsce, podczas gdy ci wkładający czas i pieniądze na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, będą do końca życia mieli pętlę na szyi w postaci kredytu mieszkaniowego. Tak, to jest rynek pracownika i ogólnie jest w naszym kraju zajebiście.

 • farcry3

  Oceniono 11 razy 5

  Biedna kobieta , która chciała być sprzątaczką pewnie prosiła o wynagrodzenie 1200 a Pan F. powiedział 1100 ! a jak się nie podoba to wypad . Znam ten typ ludzi, mają więcej niż są w stanie zjeść i wydalić, ale jak mają komuś dać 50 złotych dać więcej zarobić to się trzęsą .

 • monodeluxe

  Oceniono 9 razy 5

  Filipiak - słoma z butów i zaschnięte gile w nosie.

 • spector1

  Oceniono 5 razy 5

  Filipiak niech poszuka sobie innej giełdy dla swojego gniota np w Szwajcarii (SIX) , Niemczech (DAX), Francji (CAC) czy W.Brytanii (UKX).
  Jego Comarch został zdegradowany i wyrzucony z elitarnego klubu WIG20.
  Spadł on do 2 ligi (WIG 40).
  Nawet prezes Rozłucki czy Sobolewski nie odwróci degradacji COMARCH u.

  Taka firmę jak Comarch nigdy by nie znalazła miejsca na giełdach rozwiniętych krajów.
  Chyba nieprzypadkowo pan Filipiak zadomowił się w Szwajcarii.
  Oby nie rozchorował się w Szwajcarii tak jak Kulczyk.

  Spector

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 5

  Z perspektywy programisty mogę jedynie stwierdzić, że Comarch nie jest postrzegany jako atrakcyjny pracodawca, a czasy kiedy studenci byli skłonni tyrać na bezpłatnych praktykach, żeby zdobuć doświadczenie minęły bezpowrotnie. To wprost wynika z demografii.

 • oyayebye

  Oceniono 7 razy 5

  Polak to taka menda nieszanowana już nawet na Białorusi czy Słowacji. Kojarzy się z jednym, co zresztą powiedział Adolf. Nierób, cwaniak, naciągacz i bez godności. Bywam często na zachodzie i sam osobiście omijam ich szerokim łukiem. Nawet cyganie mają do siebie szacunek. Zresztą, co dużo mówić. Mazur nienawidzi Ślązaka, Ślązak mazowszanina, krakus Kaszuba, Kaszub Lubuszanina, możecie wymieszać wszystkich ze wszystkimi i wyjdzie na jedno. Teraz jest obchodzone 100 lecie. Prawdziwi Polacy-patrioci-katolicy. Jakie? Cały czas plujecie na ruskich i trzeba by ująć 45 lat, II WŚ 5 lat. Ile zostaje tej wolności? 50 lat. 6 mln. zabitych polaków w czasie wojny a wy garbicie się na klęczkach i dziękujecie katabasom ( Bóg was dawno olał ) za koniec wojny.

 • Agnieszka Fucha

  Oceniono 4 razy 4

  Mieszkam pod Zurichem. Mamy sprzataczke, pania z Polski. Placimy jej (przeliczajac w PLN) 70 zl na godzine do tego placimy jej za dojazd. Absolutnie nie bede tutaj sie chwalila ze jestem jakas bogata ale obseruwjac Filipiaka to nie robilabym z niego takiego miljonera. Chytry jest napewno. Ale czy bogaty? Moj maz i ja posiadamy 40 gabinetow dentystycznych i 15 ortodontycznych. Zyjemy na bardzo wysokim poziomie i stac nas nie tylko na sprzataczke. Nas stac zeby jej godnie placic.

 • marcinbird

  Oceniono 4 razy 4

  Bo nikt nie chce sprzątać u tak prymitywnego buca.

 • globalne.ocieplenie

  Oceniono 4 razy 4

  Trudno doprawdy kibicować człowiekowi z ego przysłaniającym cały świat. Skąd w tym człowieku taka roszczeniowa postawa wobec innych ludzi, skąd taka frustracja? Zdaje się, ze w tym przypadku potwierdza się powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają.

 • prawdziwek89

  Oceniono 14 razy 4

  Biznesmeni pokroju Filipiaka to zwykli kapitalistyczni faszyści. Na pocz. lat 90-tych zazwyczaj mieli trochę kapitału od bogatej cioci albo przywiezionego z saksów i w łatwy sposób mogli rozkręcić firmy (bardzo często mocno mijając się z prawem). Wszyscy, którzy się spóźnili albo nie załapali na tamte czasy i Ówczesną łatwość to oczywiście nieudacznicy, lenie i lewusy. To tacy "untermunchen" dlatego należy nimi pogardzać i się ponad nich wynosić - nieprawdaż panie Januszu biznesu?

 • grey-sky

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli Filipiak nie potrafi znaleźć sprzątaczki to bardzo źle o nim świadczy.

 • b0sy

  Oceniono 3 razy 3

  zapamiętam ten tłusty ryj i jak spotkam, to wypie... w czambo i powiem "jesteś bogaty, mógł podjechać po ciebie szofer i mogłeś mieć ochroniarzy - tak czy inaczej, twoja wina".

 • dorotha2

  Oceniono 3 razy 3

  Syty głodnego nie zrozumie. I tyle w temacie.

 • farcry3

  Oceniono 7 razy 3

  Neoliberalne pierdy o tym, jak to milionerzy i miliarderzy ciężką pracą, kreatywnością i wypruwaniem sobie żył doszli do swojego bogactwa już nie jest kupowane przez Lud Pracujący Miast i WSI w Europie zachodniej. Ciemny, korwinowski lud w Polsce jeszcze w te bzdety wierzy.
  Neoliberalizm jest już passe, no ale my zawsze za Murzynami..... W UE jest już socjalizm, a w USA po postrampkowym kryzysie też będzie , choć ratowanie banków za duzych żeby upaść to czystej wody socjalizm. Pan Filipiak ze swoimi poglądami to już taki biały jednorożec oderwany od rzeczywistości .

 • krawat23

  Oceniono 3 razy 3

  Podobna filozofie przedstawił amerykański fabrykant

  A ja myslałem, ze takich zacofanych pracodawców w Polsce/Szwajcarii juz nie ma!

 • farcry3

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe, że wszyscy mafiozi, politycy, oligarchowie mają konta w Szwajcarii ? To kraj, który w dużej mierze zbudował swój blichtr i bogactwo na brudnej forsie ( również żydowskich "martwych" kontach po II W .Ś.) Pierwszy wyłom był z wyciekiem bazy danych bogatych Niemców, co to nie chcieli płacić podatków i uciekli z kasą do Szwajcarii.

 • luksusowy_yacht

  Oceniono 7 razy 3

  A niech wyjada wszyscy to ta gruba świnia będzie sama zapi*rdalac, bo nikogo nie znajdzie.

 • kisssmyass

  Oceniono 7 razy 3

  panu anal-itykowi bogaczowi można odpowiedzieć tylko słowami pewnego mędrca żydowskiego: Musisz się na nowo urodzić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX