Komentarze (207)
Traczyk: Trump nie jest żadnym strategiem. Prezydent USA daje się ogrywać jak dziecko
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Google mnie wkurza

  Oceniono 6 razy 2

  Zastanawiające. Jeszcze niedawno Ruscy wylewały na USA tyle pomyj, że aż się zastanawiałem, skąd oni tyle tych pomyj u siebie biorą...

  Aż nagle wszyscy się rzucili na "Czerską" i Traczyka, przekonując nas, że "nic na temat Trumpa nie rozumiemy", że "nie jest on idiotą", a USA, spotykając się z Rosją, zrobiły najlepszy uczynek od momentu swego założenia. I tylko my, "polaki", "jak zawsze niczego nie rozumiemy" i "jak zawsze trzymamy nie z tymi, co trzeba".

  Dowodzi to dwóch rzeczy.
  1: Rosja niesamowicie zyskała na tym spotkaniu i teraz tryumfuje. Trump dał ciała na całego.

  2: Nasze fora są pełne rosyjskich agentów z Olgina (a może i tych wewnętrznych, na ruskim żołdzie) posługujących się całkiem niezłym polskim.

  Bowiem 95% Polaków, obojętnie, czy z PiSdy, czy z "totalnej opozycji", jest absolutnie wszystko jedno, czy idiota wydymał złodzieja, czy złodziej idiotę.

  Żaden Polak nie będzie chwalił Trumpa, który "porozumiał się" z Rosją. Dla Polaków nie ma w tym ani krzty pozytywu.

  O czym ci polskojęzyczni nie wiedzą, i przez to strasznie się ujawniają. My zaś widzimy, jaką skalę ma ta wojna hybrydowa Rosji przeciwko Polsce. I jak bardzo Rosja przyczynia się do podziału naszego społeczeństwa.

  Nasze służby specjalne powinny mieć ręce pełne roboty, tymczasem wątpię, czy choćby w minimalnym stopniu zdają sobie sprawę z powagi sytuacji...

 • grey-sky

  Oceniono 16 razy 2

  Jeśli oszczędza się na edukacji to nie można się dziwić, że niewykształcony lud wybiera Trumpa. Wybrały go tzw biblijne stany tj. religijni, słabo wykształceni. Całkiem podobnie w Polsce wygrał PiS. Głównie na terenach gdzie religia ważniejsza jest od edukacji.

 • atmt

  Oceniono 18 razy 2

  Autor oczywiście nie bierze pod uwagę tego, że od lat trwa na Rosję nagonka, fabrykuje się dowody oskarżeń, codziennie prezentuje światu wydumane fake-newsy. I takie kłamstwa są następnie powielane jako prawda. Nikt nie ma dowodów na ingerencję Rosji w wybory w USA, a nawet jeśli by do tego doszło to skompromitowałoby to całkowicie to "największe mocarstwo świata".

 • mazzini890

  Oceniono 20 razy 2

  Pisiorki wasze urojenia o wielkości Trumpa i pisiu oraz o tym że Trump was bezwarunkowo poprze to urojenia.Część tez pana Traczyka jest słuszna.Choć Trump może z urodzenia totalnym idiotą nie jest, wychodzi że wychowano go na prostackiego playboya..I to wychodzi.Ma dobra idee ograniczania wpływów Chin ale realizuje ją fatalnie.Pekin przy nim, może spać spokojnie.I kluczowe słowa"Wszyscy, którzy wierzą w strategiczny zmysł Trumpa zdają się ignorować również fakt, że chcąc zahamować wzrost potęgi Chin, Stany Zjednoczone potrzebować będą całej sieci sprzymierzeńców – Europy, Japonii, Korei Południowej, Australii i wielu innych państw, a nie tylko i nie przede wszystkim Rosji. Tymczasem wszystkich sojuszników, z którymi Amerykanie zbudowali całkiem nieźle funkcjonujący porządek światowy – nawet jeśli uznać, że dziś wymaga on znaczących korekt – udało się Trumpowi obrazić, wystraszyć, zantagonizować lub wszystko naraz." Iżadne wasze pseudo prawicowe urojenia tego nie zmienią.

 • aron2004

  Oceniono 18 razy 2

  Trump nie jest idiotą tylko jest chory. Prawdopodobnie ma Alzheimera po ojcu.

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 2

  Zostało tylko dla następnych carów

  Przylewać kłamstwa w brudne gabinety,

  Przysyłać w pomoc despotom bagnety,

  Wyprawić kilka rzezi i pożarów;

  Zagrabiać cudze dokoła dzierżawy,

  220
  Skradać poddanych, płacić cudzoziemców,

  By zyskać oklask Francuzów i Niemców,

  Ujść za rząd silny, mądry i łaskawy.

  Niemcy, Francuzi, zaczekajcie nieco!

  Bo gdy wam w uszy zabrzmi huk ukazów,

  225
  Gdy knutów grady na karki wam zlecą,

  Gdy was pożary waszych miast oświecą,

  A wam natenczas zabraknie wyrazów;

  Gdy car rozkaże ubóstwiać i sławić

  Sybir, kibitki, ukazy i knuty —

  230
  Chyba będziecie cara pieśnią bawić

  Waryjowaną na dzisiejsze nuty.

 • elegancja_francja

  Oceniono 1 raz 1

  I tego wlasnie Amerykanom potrzeba: Trzezwo myslacych polskich strategow. Eh -- biedna polska wies: sobie nie potrafia palcem do ... a zgrywaja sie na madrali bo tak pasuje zydkom.

 • mirrad67

  Oceniono 3 razy 1

  Nikt oprócz mnie nie odważył się tego powiedzieć na głos. Każdy mu tłusty, śmierdzący rowek lizał !!! Zresztą do tej pory boją się nazwać tego jełopa kretynem !!!!

 • antoszek22

  Oceniono 7 razy 1

  Trump przypomina uczestnika reality show z komedii Ognista miłość, który za 900 dolarów robi z siebie idiotę .
  Polityka to dla niego takie reality show w którym nalezy codziennie zdobywać przychylność widzów ,problem polega na tym ze to on jest jednocześnie, reżyserem, widzem i uczestnikiem tej rzewnej historii.

 • baby1

  Oceniono 5 razy 1

  Trump to prawdziwe dziecko swojego kraju, ot taki losowo wybrany Amerykanin, tyle że bogaty. Jakie może mieć szanse w konfrontacji z Putinem, który jest zawodowcem?

 • lubat

  Oceniono 11 razy 1

  Tak, tak, to oczywista oczywistość, że Trump nie jest żadnym strategiem i daje się ogrywać jak dziecko. I w ramach tego "daje się ogrywać" wygrał wybory z niezwykle silnym i wpływowym blokiem "przemysłu" spekulacyjnego i mediów, którzy do tej pory obsrywają go i opluwają. A jemu poparcie wśród wyborców jakoś wcale nie spada.

 • notyes

  Oceniono 9 razy 1

  idiota czyli po grecku idiotes znaczy jedyny, unikalny, ten idiota jest unikalny demaskuje wszystkie ukryte układy, ukazuje je prostym ludziom, którzy są idiotami społecznymi,osamotnieni w swojej niewiedzy, wierzą w brednie idoli rynku, Trump je wyśmiewa, kompromituje i robi to w sposób naprawdę kompromitujący, zatrząsł międzynarodową siecią psychopatologów władzy, jest co oglądać, panowie w garniturach robią sobie kpiny, z tłumów odzianych w szorty i kapelusze zakrywające im puste głowy; brawo Trump, ukazujcy idiotyzm politycznych idiotów

 • blski

  Oceniono 11 razy 1

  Nie sluchajac doradcow i wbrew przewidywaniom ekspertow i powszechnym oczekiwanio Trump nie tylko wymusil nominacje na kandydata partii Republikanskiej (zagrozil republikanom, ze jezeli go nie zaakceptuja to bedzie kandydowal jako niezalezny) ale wygral wybory i zostal prezydentem (nie wygralby z Sandersem ale partia Demokratyczna wybrala Hilary Clinton).
  W swojej karierze biznesowej niewatpliwie mial kontakt z ekspertami i dobrze wie ile ci sa warci, dlatego tez w kampanii prezydenckiej ignorowal doradcow i prowadzil swa kampanie nie zwracajac uwagi na ekspertow.
  Od samego poczatku media byly mu wrogie, ale to ze jest prezydentem nie pozwala im go ignorowac. Majac doswiadczenie z media dobrze wie jak je manipulowac.
  Megaloman? Bez watpienia, ale nie wydaje sie ze jest glupi.
  Media, jak tez on sam, podkreslaja ze skonczyl Wharton (uznawany za najwyzej notowana szkole bisnesu), tyle ze w latach gdy tam studiowal wymagania przyjecia nie byly tak wysokie jak sa obecnie. Ale niewatpliwie stawia go to wsrod ludzi ktorzy sa czolowymi biznesmenami.
  Wydaje sie, ze jego polityka zarowno gospodarcza jak i miedzynarodowa jest nieortodoksyjna i czesto wbrew tradycjom, ale wydaje sie, ze pracuje zupelnie niezle.

 • mirrad67

  Oceniono 4 razy 0

  Wpływy USA na światową gospodarkę stopniowo spadają, a wschodzące gospodarki, takie jak Chiny i Indie, mogą wyprzedzić Stany Zjednoczone jako światowego lidera, jak twierdzi Marc Faber, redaktor i wydawca The Gloom, Boom & Doom Report.
  "Stany Zjednoczone jako imperium przeciwko reszcie świata osiągnęły szczyt w latach 50. i 60. XX wieku. Następnie były inne kraje, które stały się silniejsze, w szczególności Chiny, a obecnie coraz bardziej Indie. Imperium amerykańskie i jego wpływ na świat maleje i maleje od dłuższego czasu " .
  Wojna handlowa może przyspieszyć tę "mutację" w globalnym bilansie gospodarczym ", a inne kraje stają się coraz ważniejsze, a USA mniej ważne" - powiedział Faber.
  Według Fabera, Stany Zjednoczone prawdopodobnie będą największym przegranym po wojnie handlowej, którą zaczęła. "Zwycięzcami w prawdziwej wojnie handlowej będą wszyscy oprócz Stanów Zjednoczonych. Europejczycy będą więcej handlować z Azją, a Azjaci będą więcej handlować z Europą niż ze Stanami Zjednoczonymi.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 0

  No oczywiście że Trump jest bęcwalskim nieukiem, zachwyconym sobą. Pardon: sobom.
  Oprócz innych racjonalizatorów jego paroksyzmów (wspomina o nich autor) jest jeszcze dwóch.
  Pan Morawiecki Premier i pan Antoni Macierewicz, były minister.
  Zaraz po Helsinkach wys†ępowali i az kucali, aż cmokali od przemyśleń swoich nad "strategią Trumpa Donald, ajajaj, jaka w tym subtelnośc i cienkośc.... Tak to jest na świecie od starozytności: cymbał cymbalowi basuje, bo najlepiej czuje się w towarzystwie innego cymbała.

 • jw0022

  Oceniono 6 razy 0

  Z tego co wiem Trump raczej skorzystał na nowoczesnej technologi adresowanego marketingu internetowego(dopasowujacej przekaz do indywidualnych cech konkretnego wyborcy, na podstawie analizy informacji o nim w internecie) niż na pomocy KGB.

 • moskwasadowa

  Oceniono 8 razy 0

  Zaistnienie Adama Traczyka na gazeta.pl to niestety przypadek, a szkoda. Nb. publikacja pełnej listy idiotów niestety nie wzbudziłaby takich emocji, jakie poczyniło ogłoszenie listy Macierewicza, a może to sam minister? Kto to teraz pamięta:-)

 • js08836

  Oceniono 20 razy 0

  Gringo niech zajmie się swoim biznesem. Polityka, to zdecydowanie za wysokie progi dla niego. Putin, to nie Kim czy Duda dla gringo.

 • psyhodelic

  Oceniono 1 raz -1

  Traczyk to dopiero dziecko. Trump coś palnie a Traczyk pisze doktorat o wpływie Putina na zorze polarną przenikającą "światłe" umysły establishmentu USA

 • senioryta13

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Traczyk nic nowego nie napisales, czyzbys skopiowal tylko to, co wszyscy juz napisali ?
  Panie Traczyk, Dan Coats odwolal juz to, co powiedzial, bezcenne bylo jego jąkanie.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy -1

  Najlepszym tego przykładem jest to jak liże rowa SS-manom z Izraela.

 • alfalfa

  Oceniono 9 razy -1

  Ależ się Merkel wkurzyła! Widać celnie ją trafił więc w efekcie w gazeta.pl (i nie tylko) codziennie jazda po Trampku. To nawet dość zabawne :)
  A.

 • angelus-silesius

  Oceniono 6 razy -2

  Trump nie ma żadnej strategii. To nie on rozgrywa, tylko jego rozgrywają.

  A gdyby siem słuchał Gazety to by rozgrywał. Platforma siem słuchala i jest teraz potengom, tak jak i Komurski, co to by musiał tRuplewm przejechać na oceanie pijanom zakonnicem w ciąży z Navratilovą, by pszegrać wybory z nikim, czyli Dudą.

  I jak z was, czerskie ciuIe, nie szydzić?
  Jak???

 • potulnyqumotr

  Oceniono 6 razy -2

  Starcie USA z Chinami odbędzie się na Pacyfiku i być może w Azji - jesli zgodzi się na to Rosja.
  Po to było to spotkanie.
  Przy okazji uporządkowano sprawy wokół Izraela.
  Co do Ukrainy nie dogadano się, a najwyraźniej w zamian za wspólny atak na Chiny trump byłby gotów zgodzić się na Krym dla Rosji. Ta ostatnia postawiła jednak daleko większe żądania i na razie się nie dogadali.
  Rosja potrzebuje wojny, a USA chcą przyspieszyć wojnę z Chinami.
  Jedynie Chiny chcą odwlec jak najpóźniej starcie.

 • ingenspesiell

  Oceniono 6 razy -2

  A dla gogo pracuje autor i czyje interesy reprezentuje?
  Fundacja im. Heinricha Bölla jest niemiecką fundacją zielonej polityki działającą w 60 krajach na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponadkulturowego porozumienia i edukacji.

 • ingenspesiell

  Oceniono 2 razy -2

  A dla kogo pracuje autor i czyje interesy reprezentuje? Fundacja im. Heinricha Bölla jest niemiecką fundacją zielonej polityki działającą w 60 krajach na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponadkulturowego porozumienia i edukacji.

 • wyjepka

  Oceniono 20 razy -2

  Racja ! Putin sprzedaje gaz i ropę szwabom a głupi Trump za to płaci finansując 70% budżetu NATO,

 • angus1000

  Oceniono 18 razy -2

  Ja akurat rozumiem Trumpa. Chłop najzwyczajniej w świecie boi się wielokrotnego kryminalisty stojącego na czele największej na świecie organizacji przestępczej. Putin jak by chciał to by mu otruł córkę, zrobił coś żonie i żadne CIA czy FBI by tego nie wytropiło. To co KGB zrobiło z zemsty Kuklińskiemu to klasyka perfidii.

 • zigzaur

  Oceniono 20 razy -2

  No dobra, ale czy Prezydent USA podpisał jakieś pisemne zobowiązanie? Mógł coś tam szepnąć a głupek coś tam sobie uroił.

 • gangut

  Oceniono 7 razy -3

  Zdaje się że Traczyk to taka politologiczna odmiana Trzaskowskiego - zakochany w sobie bufon z dobrej rodziny, któremu uderzyła do głowy lista uniwersytetów i fundacji z którymi miał do czynienia lub o które się "otarł".

 • oloros11

  Oceniono 11 razy -3

  szukanie sposobow wojny z Rosja panie redaktor nie jest specjalnioe trudnym intelektualnym wyzwaniem
  w Polsce to jest problem bo cale panstwo pis i p[o bylo zbudowane na fobie antyrosyjskiej - a senator US na MAjdanie tylko paczki rozdawala oczywiscie
  jak pan chce sie bic z Rosjanami to prosze bardzo
  caly swiat widzi ze nad nim wisi grozba III swiatowej wojny i w dupie ma waswze plany wojenne

 • rozterka47

  Oceniono 19 razy -3

  Co by nie powiedzieć o Putinie to rasowy polityk , a Trump , no coż...........

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 25 razy -3

  Odpowiem ci Traczyk, bo gó... wiesz i gó... rozumiesz.
  Podstawowa kwestia w Helsinkach dotyczyło tego, co zrobi Rosja gdy po Syrii zrobi się w regionie gorąca. Czy zacznie jakieś ruchy, gdy ruszą Iran i mająca zakusy na nowe ziemie i wykończenie Kurdów Turcy, a którzy ruszą nie przeciw komu innemu, ale przede wszystkim Żydostanowi? Ruscy odpowiedzieli, że generalnie to mają w d..., ale żeby generalnie mieli to dalej w d... to jest taka sprawa, że to sporo kosztuje.
  Właśnie zorientowanie się przez Trumpa w sprawie ceny sprawiło, że miał wygląd jak kot co dostał sraczki.
  Jednak cena zapłacona zostanie a Żydostan bez względu na "false flagi" i rozpoczęcie nawalanki w regionie nie musi się obawiać wchodzących do akcji ruskich.

  A teraz możesz sobie Tkaczyk dalej "psychologizować", słuchać ekspertów z organizacji od Sorosa, debili do Demokratów i Republikanów, którzy za darmo oddali Putinowi Krym i wpuścili go do Syrii, bo zj...i akcję Ukraina, możesz też dalej pluć na USA i Trumpa, którzy wysoką cenę zapłacą. Jednak możesz spokojnie poinformować kolegów z Czerskiej z pejsami, że z Żydostanem będzie wszystko w porządku.

 • renkaforever

  Oceniono 18 razy -4

  hahahahaha:)) i takim dziennikarzom jeszcze placa za te bzdury

 • jag63

  Oceniono 24 razy -4

  Liczę na to, że znajdą się dociekliwi dziennikarze i dokładnie prześwietlą interesy Trumpa.
  Bankructwa jego firm, wizyty w Rosji, kto wyciągał go z finansowych tarapatów.

  Oj, będzie ciekawie.
  Bardzo ciekawie.

  Ogólnie, żyjemy w ciekawych czasach.
  Chińczycy mają na tę okoliczność nawet adekwatne przysłowie, a właściwie przekleństwo.

 • eryn_7

  Oceniono 22 razy -4

  Za Trumpem stoi partia republikańska, która nie pozwoli na ekscesy, a i on pewnie po to się spotyka, by psychologicznie rozpoznać przeciwnika. Z Putinem miał trudną przeprawę, bo stare wygi z KGB wiedzą jak manipulować i występować z pozycji siły, nawet gdy jej nie mają, przez co wyszło na to, że prezydent przeczołgał przez błoto państwo amerykańskie.

  Ale czy w Polsce zauważono za co krytykują w USA Trumpa? Za to że nie zareagował na propozycję Putina (natychmiastową odmową) by pozwolić rosyjskim sledczym przesłuchać amerykańskiego dyplomatę w sprawie rosyjskich manipulacji wyborami w Stanach, w zamian za możliwość przesłuchania przez Amerykanów w tej samej sprawie Rosjan.

  No to drodzy państwo proszę sobie teraz przypomnieć śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, gdzie pozwolono MAKowi na przesłuchiwanie nie tylko polskich wojskowych, ale również rodzin pilotów, którzy zginęli w katastrofie. Jakoś nikt tu nadal nie mówi o polskich idiotach u steru władzy wówczas i całej tej szopce "wspólnego śledztwa".

 • jozbieszczad

  Oceniono 32 razy -4

  ***Traczyk: Trump jest idiotą, a Putin to wykorzystuje.

  Czy "nasi " tzw opinioniści nie zaczynają przekraczać pewnych norm ?
  To Wy NARZUCACIE tzw 'opinii społecznej' pogląd na rzeczy .
  To ,że nie jesteście odpowiedzialni za swoje słowa i kodeks karny jest tu bezsilny nie znaczy ,że możecie wszystko .

  To mówiłem ja amerykanofob .

 • wojtek2784

  Oceniono 11 razy -5

  Adam Traczyk jest kretynem a Putin to wykorzystuje - czy to zdanie jest prawdziwe ?

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 13 razy -5

  Traczyk: Trump jest idiotą, a Putin to wykorzystuje. Prezydent USA daje się ogrywać jak dziecko.
  ____________________________________
  Panie Traczyk, od Stycznia 2017 roku ponad 3.5 miliona ludzi znalazło pracę. Setki olbrzymich firm powróciło do USA z powodu obniżonych podatków, Mamy teraz najniższe bezrobocie w historii kraju we wszystkich kategoriach - Latynosi, Murzyni, Kobiety i t.d. Rozwija się przemysł stalowy i aluminiowy, samochodowy i energetyczny i t.d. i t.d. Ludzie wreszcie zaczynają oddychać wolnością odebraną im przez skorumpowane elity. Powiem jedno: Pan jest idiotą.

 • Jan Lentowicz

  Oceniono 17 razy -5

  Caly ten "artykol" to stek bzdurnych opinii opartych na jeszcze durniejszych platkach i pomowieniach. Niestety "wiedza" na temat Trumpa w Europie oparta jest na "wiadomosciach" tworzonych przez nieprzyjazna Prezydentowi "prase (lepsza slowo tutaj to maszyna propagandowa). Te "wiadomosci" sa bezmyslnie tlumaczone na rozne jezyki. Na podstawie tych tlumaczen potem tacy "eksperci" pisza artykoly podobne do tego tutaj.
  Cytowane w artykole "elity polityczne" przewidywaly, ha, byle pewne ze:
  1. Trump nie zostanie kandydatem na prezydenta.
  2. Trump na pewno nie zostanie prazydentem
  Po tym jak juz zostal prezydentem, wrozyly ze:
  1. Gospodarka swiatow sie zalamie,
  2. Wybuchnie cale mnostwo wojen bo i z Rosja i niedawno jeszcze z Korea Polnocna i z Iranem...
  I cale mnostwo tym podobnych "ekspertyz".
  A juz z innej beczki to w jaki sposob taki "prostak" skonczyl prywatna szkole wojskowa i jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych Wharton School of Economics, do ktorej przeniosl sie z Uniwersytetu Fordham. (Wharton akceptuej tylko dwoch kandydatow z innych uczelni rocznie).
  Calkiem niezle jak na idiote.

 • adam.2x

  Oceniono 19 razy -5

  Trump jest imbecylem, to prawda. Kreml go rozpracował już wiele lat temu, podsypali pieniądze i nim manipulują. Może mają na niego jakies specjalne haki ale nie jest to chyba potrzebne bo po prostu mają głupka pod kontrolą wykorzystując jego słabe strony. Jednakże Putin może pożałować wprowadzenia Trumpa do Białego Domu jesli już nie ma takich mysli bo jak na razie nic nie wygrał. Sankcje zamiast usunąć zaostrzono, grupę Wagnera która wsławiła się zajęciem Krymu Amerykanie rozstrzelali w Syrii, zamknięto kosulat w Seattle i wyrzucono 60 szpiegów (t.z.w rosyjskich dyplomatów), wysłano listy gończe za dziesiątkami ruskich internetowych przestępców, a ostatnio aresztowano bez skrupułów rosyjską prostytutkę-agentkę. Tak że Trump może chcieć a Putin może mieć nadzieję ale poza tym nic nie osiąga bo jest jeszcze Justice Department, Senat i House, Pentagon, CIA, FBI i tak dalej.

 • duquette

  Oceniono 27 razy -5

  .
  Schyłek zachodu to oczywistośc. USA ma Trumpa, UE alkoholika Junkera i gamonia Tuska. Ciekawe w czyjej strefie wpływów znajdzie sie Polska po nowym rozdaniu kart?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX