Komentarze (349)
Sroczyński: Morawiecki mistrzem PR. Nie ma dziś w Polsce drugiego tak sprawnego polityka
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • polskiciapek

  Oceniono 15 razy 9

  Przeczytałem powyższy materiał i złapałem się za głowę...... Autor widzi 7 prawd wokół których budowana jest narracja ale nie dodaje że to są postprawdy albo zupełne brednie obliczone na "suwerena" i jego spostrzegawczość. Co rozumiem przez ten wywód :
  ad1. tzw.500+ jest na kredyt za który ktoś nam w przyszłości i to niedalekiej wystawi słony rachunek. Fajnie jest rozdawać kasę szczególnie jeśli to nie moja kasa. Nie krytykowałbym gdyby kasę tak lekką reką rozdawana za samo przekazanie genów, była rozliczana jako ulga podatkowa. Bo jedyne co możemy zrobić i wyróżnia nas w społeczeństwie obywatelskim jest PRACA jakakolwiek mała by nie była.
  ad2. Mafie paliwowe i szerzej vatowskie to problem w całej UE. Nie tłumaczą kiepskiego zarządzania łamania prawa przez administrację czy legislacyjnej biegunki. Tylko powolne obniżanie tego podatku może skutkować eliminacją tego zjawiska.
  ad3. Ciągłe chwalenie się wywalaniem nieswojej kasy jest obraźliwe. Ponadto wypłata 500+ przez 18 lat to jest do wyboru: 8 elektrowni atomowych (co roku umiera lub ma poważne problemy zdrowotne ok.40 tys osób z powodu smogu);
  albo 5 elektrowni atomowych i rozwiązany problem dostaw gazu i ropy;
  albo 3 elektrownie rozwiązania jw. a ponadto 5 tys km autostrad i dróg szybkiego ruchu.
  ad4. To kpina i plucie w oczy kobietom które nie mogą decydować o własnych ciałach i są gorszym sortem wg. obecnej władzy. Ponadto przez politykę "prorodzinną" wiele kobiet szykuje sobie głód na czas kiedy nie będzie już 500+ bo dzieci dorosną.
  ad.5 Jedyną czarną dziurę jaką widział ten bankster to między uszami w lustrze rano. Jeśli ludzie zarabialiby godziwe pieniądze to mieszkaliby tam gdzie chcą a nie tam gdzie politruk zdecyduje.Godziwą płacę zapewniają niskie bezrobocie i wzrost gospodarczy a nie rozdawnictwo.
  ad.6 Prowincja zawsze jest trochę z tyłu ale ma do kogo równać w górę a nie ci najbardziej innowacyjni prorozwojowi i otwarci w dół. Jeśliby Warszawa miała równać do Opola lub Białegostoku to mniej nas Panie w opiece. Posterunek kulsonom jest potrzebny chyba tylko tym z Wrocławia.
  ad7. To dopiero jakaś kpina i schizofrenia. Państwo ma być mocne prawem a nie widzimisię partyjnego kacyka, a nic tak tak nie psuje państwa jak prawo które nie jest przestrzegane. Żaden z rządów a ten obecny w szczególności nie był święty. Przykładów można mnożyć od tych z najwyższych Duda, Kamiński, Kaczyński po szeregowych posłów i działaczy.
  Nie chce mi się więcej pisać ale nazywanie zwykłego krętacza i oszusta sprawnym politykiem to obraza inteligencji i plucie w twarz szaremu obywatelowi. Pochylony

 • faustxyz

  Oceniono 15 razy 9

  Panie Sroczyński, "statystyczny Polak", to chyba eufemizm na nieuk, kretyn, ślepiec. Zapisz się pan do PiS-u w końcu, mentalnie już tam jesteś, nie męcz się pan udając "obiektywnego". Gładko pan tam wejdziesz, dali radę Ogórek, Kik, Jakubowska, dasz i pan.

 • Paul S

  Oceniono 12 razy 8

  Chłop: Chałupa mi się wali, pomóżcie!
  Partia: Dawaj tu, przemalujemy na niebiesko!
  Chłop: Tę partię wybieram, ta słucha i troszczy się o ludzi!
  To jeden z najskuteczniejszych chwytów populizmu: Fałszywe rozwiązania prawdziwych problemów. Podjeżdżają wielkim wozem strażackim, leją, leją, leją i zbierają wiwaty. Tyle że jak ugaszą, nikt ich już nie będzie wybierał, więc jak tu woda, tam olej. Lekarze mają lud gdzieś, bo bogaci więcej dają, więc przychodzą znachorzy i leczą raka wódką i modlitwą, póki im płacą. Jak zawsze i wszędzie. Przynajmniej w tym punkcie PiS naprawdę szanuje odwieczną tradycję.

 • damtek

  Oceniono 12 razy 8

  ⁉️Jaką rolę w aferze #GetBack odegrał Kornel Morawiecki? Dlaczego premier #Morawiecki nie chce upublicznić listu prezesa Kąklewskiego? Dlaczego żadne instytucje państwowe nie reagowały?! Nie odpuścimy! Będziemy drążyć temat afery #GetBack
  Lubuska PO

 • damtek

  Oceniono 12 razy 8

  sprawni w skoku na ziemię

  Rząd PiS tak broni polskiej ziemi, że 15.000 dokumentów nie wpisał w ogóle do rejestru, który miał być narzędziem ochrony
  J.Grabiec

 • damtek

  Oceniono 10 razy 8

  sprawni w nepotyzmie

  .⁦@KrzysztofBrejza⁩ Zamiast państwa szeryfów mamy „państwo szoferów”. Okazuje się, że w rządzie #PiS kwalifikacją do tego, by pełnić najważniejsze funkcje w państwie jest wożenie polityków PiS albo bycie znajomą prezesa czy sekretarką

 • red_fang

  Oceniono 14 razy 8

  Superstar? Sprawny polityk? Niby dlaczego, bo nie chciał negocjować z niepełnosprawnymi? No nie przesadzajmy... nie wiedziałem, że kiedyś to powiem, ale już swojska, nudna, powtarzająca cały czas to samo Szydło była PR-owo sprawniejsza niż Morawiecki. Nowy premier był kreowany na zachodniego technokratę, obytego, znającego języki. A kłamie, drwi, insynuuje i rzuca oszczerstwami jak rasowy polityk PiS-u. Wygłasza radykalne tezy, obraża sojuszników. Nie umie być dyplomatyczny, jest tak grubo ciosany, że ledwo mieści się w tym swoim garniturku. Brak mu klasy. Tylko co z tego, jeśli dziś, nawet tak drewniany Morawiecki może wystarczyć? Takie czasy nastały, że suweren bezczelne kłamanie i rzucanie oszczerstwami bierze za asertywność i skuteczność. Debata publiczna upadła tak nisko, że co by Morawiecki nie powiedział będzie się jawił swoim wyborcom niczym zbawca narodu. "Panu to ja mogę nogę podać". Pamięta to ktoś jeszcze? Dziś pewnie takie zdanie podbiło by politykowi sondaże, zamiast zdecydować o porażce...

 • bmarten

  Oceniono 14 razy 8

  szMateusz rozdaje kupuje wyborców za pieniądze, których nie ma, bo ciągle pożycza pieniądze utrwalając deficyt budżetowy i powiększając dług publiczny do 1000 miliardów zł. Oczywiście pisuarowy motłoch tego nie widzi i klaszcze z radości.

 • jasiekiera

  Oceniono 14 razy 8

  Krotko mowiac panstwo teoretyczne, budowane na wielkiej sciemie

 • alexmac

  Oceniono 16 razy 8

  Pisiaczki, może mi wyjaśnicie, jak to jest, że wasz geniusz Morawiecki bez problemu znalazł w budżecie 1,5 mld na kupowanie głosów przed wyborami samorządowymi pod hasłem "wyprawka 300+", natomiast gdy naprawdę potrzebujący, czyli niepełnosprawni, poprosili o godne zasiłki, co kosztowałoby budżet zaledwie miliard, Morawiecki stwierdził, że nie ma takich pieniędzy w budżecie i musi w tym celu nałożyć na Polaków nowy haracz?

 • sailor2016

  Oceniono 14 razy 8

  Raczej siedmiu kłamstw, w które wierzy suweren.

 • kicior99

  Oceniono 14 razy 8

  Nie wiem jak inni, ale do mnie jego bełkot i oczywiste łgarstwa w ogóle nie trafiają.

 • and_then_there_were_none

  Oceniono 9 razy 7

  W Polsce kazdy bezczelny typ moze zrobic kariere w polityce. Ludziom zwisa lamanie Konstytucji, rozwalanie sadow i tego, ze Ziobro sam moze rzadzic sadownictwem przez swoich miernych i biernych. Nie obchodzi ludzi, ze Trybunal Konstytucyjny jest fasada praworzadnosci, a Sejm za chwile bedzie sie zbieral tylko po to, zeby klepnac ustawy PiSu. Natomiast strasznie wkurza jak politycy zaplacili sobie kase. To wzburzenie narodowe odzwierciedla priorytety narodu. W nosie z demokracja, byle by bylo troche kasy. Kaganiec na pysk, szlaban na wolne media, nawet cenzure i internecie zniosa, byle tylko jakis ochlap z panskiego stolu wpadl.

 • kinlej

  Oceniono 11 razy 7

  "Wasza oferta jaka była? 'Weź kredyt, zmień pracę"

  A twoja jaka jest pajacu?
  "Niech inni wezmą kredyt i zmienią pracę żeby robić na ciebie, a ty masz za darmo"

 • chatteas

  Oceniono 11 razy 7

  Do suwerena najlepiej przemawia wysokość rachunku w sklepie z artykułami żywnościowymi. Wystarczy posłuchać na co narzekają przeciętni ludzie. Już kilkakrotnie byłam świadkiem wściekłości ludzi na galopujące ceny artykułów oraz opłat. Przysłuchuję się i wyciągam wnioski, czego rząd najwyraźniej nie robi. Kolejne obietnice już nie złapią tak jak 500 plus dla wybranych.

 • bkiton

  Oceniono 13 razy 7

  Człowieku walnij się w ten głupi łeb. Tylu kłamstw na raz to ten człowiek dawno nie powiedział.
  Chyba, że twoim zdaniem obniżenie wieku emerytom można nazwać prawdą objawioną. Tak jak leki dla seniorów. Połóż się w szpitalu, to cię Matka Boska może uzdrowi.

 • du100

  Oceniono 16 razy 6

  zachwycony teorią symetryzmu p.Sroczyński zachwyca się dalej
  zachwyca się skutecznością bandyty ,który dając pałą w łeb osiąga swój cel
  zachwyca się stekiem kłamstw wypowiadanych bez zmrużenia oka bo ładnie powiedziane
  no przecież PO też łamała prawo i dobry obyczaj
  Grześ ukradł koledze lizaka to usprawiedliwiony Jareczek ,że zrobił przewał na miliardy

 • banwit

  Oceniono 9 razy 5

  Sroczyński, kto ci tak nasroł do łba?

 • Jerzy Sroka

  Oceniono 11 razy 5

  Nie da sie słuchać ani czytać bredni Morawieckiego leprzy od Urbana w stanie wojennym czysty Gebels z lat wojennych.BAJKOPISARZ!!!!!!

 • damtek

  Oceniono 9 razy 5

  sprawni w zatrudnianiu kasty
  Kasta milionerów stworzona z ludzi PiS za sprawą partyjnych nominacji w państwowych firmach. Patologiczny klientelizm i skok na kasę. Żeby dać zarobić większej liczbie działaczy w wielu spółkach rotacyjne zarabianie (między innymi w PGZ i KGHM już trzeci zarząd za władzy PiS).
  T.Siemoniak

 • Leszek Kubiak

  Oceniono 15 razy 5

  MNIE NA TE BZDURY NIE NABIERZE. PRZEŻYŁEM CZAS KOMUNY JAK ZWYKŁY OBYWATEL BEZ LEGITYMACJI PZPR. KAŻDY RZĄD ROBI JAKIEŚ PRZEKRĘTY. ALE TO CO ROBI DOBRA ZMIANA TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI.ZA SAM JANÓW PODLASKI CAŁĄ "ELITA" PIS NA CZELE Z "WIELKIM" JAROSŁAWEM POWINNA NA DŁUGI LATA OGLĄDAĆ KWADRATOWE SŁOŃCE. PRZYKŁADY MOŻNA BY MNOŻYĆ. A JEŻELI KIEDYKOLWIEK POLSKA WYJDZIE Z UNI,DO CZGO KARZEŁ INTENSYWNIE DĄŻY BO DYKTATURA NIE LUBI KONTROLI TO WTEDY PUTIN NAS CZAPKAMI NAKRYJE.CZYŻBY AŻ TAKIEJ TRAGEDII TRZEBA ABY SIĘ POLACY OBUDZILI.

 • ms62

  Oceniono 4 razy 4

  Czysta prawda !!!

 • yigedeyigede

  Oceniono 4 razy 4

  dalej dalej Mateusz

 • intelektualista123

  Oceniono 10 razy 4

  bo Morawiecki to prawdziwy człowiek, który jest normalny i kocha swój kraj i ludzie to czują, ludzie już widzą różnicę, taki Tusk to przy nim MR NOBODY, opakowany zdrajca w niebieski garnitur- czasy takich zdrajców już się kończą :), teraz Czosnkowski się obnaża i jest taką samą wydmuszką marketingową jak Tusk

 • damtek

  Oceniono 8 razy 4

  sprawny w oszukiwaniu ciemnego ludu

  .@MorawieckiM mówił dziś w Toruniu o potrzebie wyższych inwestycji, co jest słusznym wnioskiem. Niestety polityka @pisorgpl doprowadziła do tego, że w ciągu 3 lat stopa inwestycji w Polsce spadła najsilniej spośród państw UE.
  A.Laszek 8.06.2018

 • damtek

  Oceniono 8 razy 4

  sprawni w zapewnianiu sobie luksusu

  NIK zarzuca, że rząd PiS kosztem sprzętu dla wojska kupił za miliardy złotych samoloty dla władzy. Naruszając własną uchwałę. W roku 2018 z budżetu obronnego finansowane są wydatki MSWiA, śmigłowce LPR i nadal samoloty VIP. Jazda bez trzymanki. NIK ma gotowe zarzuty na za rok.
  T.Siemoniak

 • damtek

  Oceniono 6 razy 4

  sprawni w obiecankach cacankach

  .@OGeblewicz: Gdzie podziały się pieniądze na nowe zakłady pracy, na stację pogotowia ratunkowego czy infrastrukturę kulturalną?
  Stępka jest symbolem klęski PiS w naszym województwie. #KoalicjaObywatelska

 • damtek

  Oceniono 6 razy 4

  sprawni w przelewch do Lichtensteinu

  .⁦@TomaszSiemoniak⁩ Wicepremier Gliński zapłacił Fundacji Czartoryskich 0,5 mld zł za kolekcję, która nie mogła opuścić Polski. Za to z Polski przelano do Liechtensteinu właśnie te 0,5 mld zł. Teraz fundacja sponsoruje zaplecze polityczne #PiS.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 4

  Czym jest program za 20 lat na finiszu? Mamieniem głupich ludzików. Gospodarka nie rozwija się,inwestycje powstają ale kolejne tylko Biedronki i inne markety sieciowe. Gratuluję takiego rozwoju Morawieckiemu.

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 8 razy 4

  Cokolwiek dobrego wprowadzi PiS, będę tylko ZA. Ale i tak na nich nie zagłosuję. Bo zagłosowanie na kogokolwiek nie ma być NAGRODĄ za coś, lecz wyborem, w którym kierunku kraj powinien iść dalej. Siłą rzeczy ten, kto zostaje na 2 kadencję, zapomina, że ma tak samo ciężko pracować, jak dotychczas, a może nawet i ciężej, bo w drugiej kadencji powinien dźwigać problemy, których bał się tknąć w pierwszej. Poza tym, ma być rozwój zrównoważony, więc, jak PiS coś dobrego wprowadzi, z całego serca im podziękuję i poproszę o zwolnienie miejsca dla innych, żeby wprowadzili coś od siebie.

  I chyba tak powinno być, no nie? Nie ma ludzi czy partii wiecznych i niezastąpionych. Bo każda władza rozleniwia i psuje człowieka.

 • Janina Goszczynska

  Oceniono 10 razy 4

  Typowy sprzedawca dymu,z jego wypowiedzi nic nie wynika i nic nie pozostaje,
  Morawiecki gra wylacznie na siebie,ladny garnitur ,okularki taki Narcyz,
  kariera jako bangster w banku zachodnim ,teraz krytykuje Zachod,doradca Tuska wtedy
  chwalil i doradzal ,teraz propaganda i populizm i klamstwa PiSu,taki typowy obrotowy,
  bez stalych pogladow ,jest tam gdzie tylko moze osiagnac korzysc.

 • acototak

  Oceniono 8 razy 4

  "Statystyczny Polak" ma jedno jądro i jeden jajnik.

 • vito60

  Oceniono 10 razy 4

  Odnoszę nieodparte wrażenie, że Sroczyński i Woś spędzili kilka miesięcy w obozie reedukacyjnym w Korei północnej, gdzie wysłała ich Krysia Pawłowicz.

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 4

  Taki sam "superstar" i tak samo "sprawny" jak straSzydło.

  Ale na ciemny ludek działa.
  Głupimi rzeczywiście łatwiej rządzić - byle kto może...

 • yigedeyigede

  Oceniono 5 razy 3

  Dzieki za ten artykul. Duzo racji, cieszy cieple podejscie naszego rzadu do slabszych i potrzebujacych. Mysle tez, ze sa uczciwi - maja dobre serca.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 5 razy 3

  Gazeta.pl uprawia coraz mniej zawoalowaną kaczą propagandę. Wczorajsza nagonka na Trzaskowskiego połączona z pompowaniem Hatakumby to był już szczyt wszystkiego. Idziecie drogą Polzadu...

 • chi-neng

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieje, ze komentarz sie ukaze, a nie zostanie SIEROWANY POD ADRES NETYKIETY:, do ktorej mnie dzisiaj 'pawk' odelsal, ale nie wiem dlaczego?

  Bardzo solidny i rzetelny artykul, przyznaje.

  Zmuszajacy do refleksji, takze.

  Czesto NIE DA SIE zaprzeczyc racji, w imie szczerosci i obiektywnosci; wobec ogolu, autora artykulu, no i siebie samego takze.

  Przyznaje , ze podobal mi sie pomysl:

  „7:U PIS-OWSKICH PRAWD, KTÓRE MORAWIECKI PRZEDSTAWIŁ W SEJMIE W SPOSÓB MISTRZOWSKI”

  Jest wprost ‘powalajacy’!
  Inaczej mowiac, robi wrazenie, niczym „HAMLETYZOWANIE” Jacka Gadka, na temat 15 :u punktow ‘referendalnych’ Dudy:).

  Artykul jest PEANEM na czesc Morawieckiego i PiS:u, wg moich odczuc.

  Zarazem „pokazem morderczej skuteczności” Morawieckiego, pod adresem opozycji, w postaci „ agresywnego przemowinia wygłoszone bez kartki (w dodatku ; moj przypisek) , okraszone kpinami z opozycji.

  Jak juz wyzej wspomnialam wyzej;
  NIE DA SIE ZAPRZECZYC temu co jest pozytywne pod adresem PiS:u, jak i nie da sie zaprzeczyc temu co bylo negatywne; pod adresem bylych wladz.
  Nie da sie tego odwrocic, ani wymazac.
  Ale, moze nalezaloby pamietac, ze TO SA JUZ BYLE WLADZE, OD 2 LAT.

  Nie mniej, z przykroscia i bolem serca musze powiedziec, ze wszystko to, w moich oczach stracilo ‘CZAR OBIEKTYWIZMU’, gdy autor ujawnil nam ceche charakteru Morawieckiego, przed ktora nas wszystkich ostrzega i przestrzega, ZARAZEM ZALECAJAC PODZIW I UWIELBIENIE DLA OWEJ CECHY CHARAKTERU:

  „MORAWIECKI POTRAFI - KIEDY TRZEBA - PREZENTOWAĆ DOBRZE WYSTUDIOWANĄ POZORNĄ NIEPORADNOŚĆ I ZAGUBIENIE.”

  Panie Sroczynski

  Zapewniam pana, ze WSZYSTKIM ZDROWO - I TRZEZWO -MYSLACYM RODAKOM, SA ZNANE WSZYSTKIE 'AKTORSKIE CECHY' PIS:u, WYPRACOWANE, WYSZKOLONE, PRZESTUDIOWANE POD OKIEM KOSCIOLA, TUDZIEZ POD OKIEM ‘SZKOLY TEATRALNEJ RYDZYKA TORUNSKIEGO’.

  Nie wiem i nie moge zrozumiec;

  DLACZEGO SUWEREN MA ‘KOCHAC I PODZIWIAC’ TEGO RODZAJU TALENTA’ WSROD POLITYKOW, CZYLI ZAKLAMANIE, LGANIE, GRE AKTORSKA WOCEC TEGOZ TO SUWERENA?

 • Anna Krotowska

  Oceniono 5 razy 3

  On tylko belkocze, nie mowi. Nic sie nie da zrobic bez planow i finansowania, a nasz olbrzymi deficyt, pozwala tylko na prezentacje. Najlepszym dowodem na to, ze oprocz prezentacji, z tego belkotu nic nie bedzie, bylo bestialskie potraktowanie niepelnosprawnych. KASY NIE MA!

 • mariohudds

  Oceniono 5 razy 3

  Do tego wszystkiego o czym mówi Morawiecki nie trzeba było łamać konstytucji, robić tuby propagandowej z TVP ani zwozic do stolicy miliona barierek. Skoro to zrobili, to znaczy że kłamią a zamiary mają zupełnie inne niż te kłamstwa.

 • eremka

  Oceniono 7 razy 3

  Nareszcie! Wreszcie napisałeś coś z sensem! Świetny tekst, wyważony i obiektywny... Brawo i dziekuję!

 • Gregory Lemon

  Oceniono 5 razy 3

  Szanowny Pan redaktor nie uwzględnił w swoich peanach dla super star Morawieckiego geniusza z Żoliborza. Chyba to jednak bigger super star ?

 • alexmac

  Oceniono 9 razy 3

  Dlaczego Wyborcza robi kampanię PiS-owi? Wczoraj ten sam Sroczyński atakował Rafała Trzaskowskiego pod jakimś idiotycznym pretekstem (chodziło o drobne modyfikacje życiorysu na stronie internetowej), dziś robi bóstwo ze sprostytuowanego bankstera Morawieckiego, który funduje Polsce bal na Titanicu za pożyczone pieniądze. Czy PiS Wam za to płaci? A może obiecał upadającej gazecie jakieś państwowe reklamy?

 • Oceniono 5 razy 3

  PiS straszy po to suwerena, że mu zabiorą 500 i zeby suweren poszedłie w komplecie głosować w sprawie zmiany Konstytucji, aby znalazł się tam zapis o 500. Nieźle sobie to wymyślili. Są sprytni i was wydudają, a wy obudzicie się z ręką w nocniku, yntelygentny suwerenie.

 • kolo125

  Oceniono 11 razy 3

  SPRAWNY INACZEJ ! ŻENADA ! PODŁA DOJNA ZMIANA ! TFFUUU

 • cah50

  Oceniono 7 razy 3

  Taak. Ale zapomniał o tych tysiącach elektrycznych samochodach jeżdżących po tych dziesiątkach mostów ( rzeki doprowadzi się potem ) z latającymi nad nimi tysiącami dronów !!! !!!!!!!!!!!!!!!! DO PRZEDSZKOLA!!!!!!!!!!

 • Mirek Kaczmarczyk

  Oceniono 15 razy 3

  Zawsze wiedziałem ,że politycy gardzą swoimi wyborcami.Pis gadzi nimi kilka razy bardziej.Ale żeby publicysta opisujący rzeczywistość pozwolił sobie jasno napisać ,że gardzi nimi taka samo jak politycy-to rzadkość.Pan Sroczyński właśnie jest takim publicystom.Właśnie napisał co sądzi o wyborcach Pisu.

 • f1909

  Oceniono 4 razy 2

  Tak rzeczywiście prawda jest bardzo smutna dla totalnej opozycji ! -- Nikt z tego dziwnego bractwa nie dorasta Panu Premierowi Morawieckiemu do małego paluszka !!! -- Pod każdym względem proszę Państwa !!!

 • marian667

  Oceniono 6 razy 2

  Jest jeszcze ósma prawda Pisowska. Ludzie zobaczą, że w gruncie rzeczy żyją tak jak dawniej. Bogacą się znów ci co mają deal z władzą a "zwykły zjadacz chleba" przyzwyczajony już do 500+ (które nie jest już co do złotówki plusem) będzie chciał więcej. Dziś w małych miejscowościach trudno znaleźć pracowników, bo "za tyle" nikt nie chce robić. W turystyce też brakuje rąk do pracy. Akcjonariusze w końcu się wkurzą.

 • stagrz20

  Oceniono 8 razy 2

  W którym miejscu Morawiecki jest sprawny? W gadaniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX