Komentarze (180)
Pseudokibice. W Polsce nie uda się rozprawić jak w Anglii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mk.i

  Oceniono 4 razy 4

  Nie czas na udawanie że komus rzadzącym zależy na uspokojeniu bandytyzmu stadionowego . Boczemu ma sluzyc pokazywanie w telewizjijak idiota stadionowy zamachuje sie białym kijem na interweniujacego policjanta . A ja sie pytam dlaczego idioty na oczach milionów telewidzow w imie praw anie odstrzelono . Propaguje sie dewiantow ze strachu przed wzietymi mecenasami . To wymiar sprawiedliwosci hoduje bandytyzm zeby wygodnie zyc . Poprzednai moja podobna opinia nie zostala dopuszczona ze wzgledu regulaminowych . zależy na walce z bandytyzmem czy go pielegnujemy .

 • Oceniono 3 razy 3

  Pamiętam jak kilkanaście lat temu chodziłem z ojcem na mecze drużyny pierwszo lub drugo ligowej. Siedzieliśmy na trubynach i dłubaliśmy słonecznik. W przerwie meczu ojciec pił kupione na stadionie piwo a ja jadłem kiełbasę z grila i popijałem czerwoną oranżadą. Było supier. Całe rodziny na trybunach i nigdy nie była żadnej zadymy. Jeśli natomista po meczu na osiedlu coś się zaczynało dziać to mijał nas jeden policjant z dużą białą pałą i wszystko się rozbiegało gdzie tylko dali radę. Nikt wtedy nie stawiał się na policję i nie myślał o zaczepianiu postronnych ludzi a już na pewno ludzi z dziećmi. Ale może wtedy kibice mieli mózgi i pewne zasady?!

 • coalesce

  Oceniono 5 razy 3

  >>skoro (wymiar sprawiedliwości) nie jest skuteczny przy alimenciarzach, reprywatyzacji, łapówkarstwie, to czemu ma być skuteczny w radzeniu sobie z tak skomplikowanym problemem jak przemoc na stadionach

  Brednie. O ile kwestie alimentów, reprywatyzacji i korupcji są skomplikowane, i trudne do udowodnienia, to chyba nie ma sprawy prostszej niż przemoc na stadionie, pod okiem kamerami- po prostu widać, kto rozrabia- co za problem dowalić 5-cyfrowe grzywny, a niepłacących sprzedać na organy?

 • Piotr P

  Oceniono 7 razy 3

  Nie mam zgody na większość argumentów. Znajomi Anglicy z Polski )),, uznali, ze tylko dzięki drakonskim karom zostal zlikwidowany stadionowy bandytyzm.
  Gdy kibol wdziera sie na boisko, a kara za wejscie siega np 50 tys zl.....ludzie problem zostanie rozwiązany. Nie tworzmy historii, Anglicy tylko dzięki bardzo surowym karom rozwiazali problem swego kibolskiego bandytyzmu.

 • gj61

  Oceniono 13 razy 3

  Ostatni akapit wyjaśnia wszystko. W UK nie ma PRZEDAWNIENIA, a to oznacza że, za np. przekroczenie prędkości będzies ścigany/a do końca życia a jak Twój pies nasra (a Ty nie sprzątniesz) to ktoś zadzwoni na policję, bo to jest łamanie prawa i dostaniesz 500-1000GBP kary i rejestr kryminalny. Nie podoba Wam się? To zostańcie w tym grajdole idiotów na drogach, kiboli i zasranych trawników. Ja nie mam się czego w uk obawiać. nie popełniam ani "drobnych" ani normalnych przestępstw. Żyję jak człowiek: bezpiecznie i zgodnie z prawem.

 • crimen

  Oceniono 2 razy 2

  To bzdura. Jest dokładnie odwrotnie. Był czas, gdy nasze stadiony były pełne, ale bez agresji. Na przykład w latach 80-tych na mecze Jagielloni przychodziło 30 tys. kibiców, a trzydziestotysięczny Mielec też gromadził taką widownię na swoim stadionie. To panoszące się bezmózgie kibolstwo, oraz korupcja w kopanej, zniechęciły kibiców do przychodzenia na mecze. Przyciągnięcie spokojnego kibica na stadiony nie będzie proste, ale na początek trzeba chcieć, a potem zastanowić się, jak to zrobić.

 • adkrawczyk

  Oceniono 4 razy 2

  Podstawowy błąd autor : nazywanie Bandytów,Kibicami. No jak tak będziemy do tego podchodzićto winszuję Panu autorowi

 • Kamil Podgórski

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego nikt nie podpisał się po tą głupawą opinią? Wstyd? Akapit z liberałami i pedofilami pisał chyba uczeń podstawówki

 • Oceniono 2 razy 2

  Widzę jedno doskonałe wyjście z sytuacji. Wystarczy zmodyfikować zapis "bójki" w kodeksie. Żyjemy w czasach ciągłego podnoszenia gniewu i agresji wobec drugiej osoby! Dlaczego więc się dziwimy że młodzi i średnio młodzi ludzie szukają byle pretekstu aby dać sobie w mordę?! Wystarczy zalegalizować tzw. Ustawki dla chętnych. Ale tylko w miejscach bezpiecznych i z zapewnieniem sobie prywatnej i pełnopłatnej opieki zdrowotnej dla uczestników! Połowa sama się wytłucze, bo w końcu dojdą do wniosków że same ręce i nogi już nie wystarczają. Resztę tego bydła pozamykać za ich przestępczą działalność.. Przecież dla nikogo chyba już nie jest zdziwieniem że Ci nieco myślący pałają się wszelkiej maści przestępstwami jak chociażby handel narkotykami, prostytucja czy haracze. Jeśli nie wierzycie - poczytajcie! Mają kasę i opłacanych prawników. Kluby piłkarskie to dla nich tylko logo luba często też tradycja. W końcu muszą się jakoś wyróżnić między sobą..

 • manaf

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, ja chce system skuteczny, egzekwujący karę za każde wykroczenie. Czas nauczyć sie żyć według zasad dla każdego takich samych. Popełniając każde wykroczenie okazujemy brak szacunku dla innej osoby. A skuteczny system może w końcu nauczyłby życia w społeczeństwie i odpowiedzialności społecznej.

 • Mariusz Ziemiecki

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy osądza innych według własnych postępków. Na podstawie tego artykułu można by stwierdzić, że autorowi zapewne zdarza się jeździć na gapę, parkować w miejscach nie przeznaczonych do parkowania, czy też kombinować z podatkami. Takie demonizowanie w obronie tych niemałych grzeszków na pewno nie służy poprawie ogólnej sytuacji. Osobiście bardzo bym chciał aby w naszym kraju prawo było prawem a nie zyczeniem. Chciałbym aby rowerzyści jeździli po ścieżkach rowerowych a nie po ulicach gdy ścieżka jest tuż obok, chciałbym móc pójść na mecz z dzieckiem bez obawy, że natkniemy się na tzw. zadymę, chciałbym aby ludzie parkowali tam gdzie należy a nie tam gdzie im się podoba przy okazji blokując chodnik dla wózków dziecięcych, inwalidzkich a często także dla pieszych. Takie pobożne życzenia może się kiedyś spełnia jak naród w końcu dorośnie, a w gazetach będą może wytykać każdą tego typu sytuację oraz chwalić sposoby ich rozwiązywania zamiast użalania się, że nie można będzie kombinować z podatkami albo jeździć na gapę.

 • normalny1977

  Oceniono 2 razy 2

  Teza najwarzniejsza. Jeśli mój ojciec nie może wzioć mojego syna na mecz. Bo moja żona słusznie obawia się, że może im się coś stać. To system nie działa. A karanie w Polsce jest wszechobecne, karanie w polsce kibiców lekkie. Kary za burdy przedewszystkim finansowe. Areszt dla chuligana powód do dumy. 50.000 do spłaty jako kara za rzucenie racy na murawę jest skuteczne zawsze. O ile miesiąc aresztu dla takiego ancymona powoduje jedynie jego awans w hierarchi. O tyle koledzy nie zrzucą się na 50.000 kary finasowej. A jak to taki ancymon spłaci w ratach już mu przejdzie ochota na bandyterkę podobnie jak jego kumplom. Którzy w tej sytuacji będą mu wslółczuć, ale z kieszni nie wyciągną i nie zrzucą się.

 • ewa_2009

  Oceniono 4 razy 2

  Liczba miejsc, w jakich można chować race jest ograniczona. Można je przeszukać. Jeśli ochroma przymyka oczy, to może od niej zacząć rewolucję?

 • izopropanol

  Oceniono 4 razy 2

  Ok, do pewnego czasu czytałem Galopującego Majora, ale on coraz częściej , no ale to blog i taki głos z ulicy? Naprawde?
  \

 • bobo12345678

  Oceniono 4 razy 2

  ++++PIS straci władzę bo wyszło na jaw ze pis wpuszcza muzułmanów do Polski. Przez dwa lata PIS wpuscił 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie z PISu (wszyscy są z PIS, bo to organ rządu) wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z agencjami pracy. Klamali
  kaczynski buduje kalifat
  PIS=zdrada
  Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016 i 2017:
  Wklejajcie ten link na portalach spolecznosciowych PIS
  migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2016/rok2/2017/kraj/AF,AL,DZ,AZ,BH,BD,BA,BN,TD,DJ,EG,IN,ID,IQ,IR,YE,JO,QA,KZ,KG,KW,LB,LY,MY,MA,MR,NG,OM,PK,SN,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/

  Klikacie w dział Swiat i macie mapke ile wojewodowie z PIS wydali pozwolen na pobyt
  Pakistan 1425
  Bangladesz 1067
  egipt 1339
  Turcja 4118
  rosja czyli ****** czeczency 11652
  Klamali
  kaczynski buduje kalifat
  PIS=zdrada

 • wawa1920

  Oceniono 10 razy 2

  Karać ! Parkujacy na trawniku czy jeżdżący na gape to potencjalny morderca,.nie ma kary za drobne grzeszki,to będzie się dopuszczał coraz poważniejszych bo jest bezkarny....

 • krynolinka

  Oceniono 12 razy 2

  Pójdźmy w drugą stronę. Zamiast karać za burdy, nagradzać za nie zniszczenie stadionu. Kwestia ceny. Dotacje dla fanklubów.. Gdy głównodowodzący dostałby ze 25 tysia miesięcznie, do tego jakiś dwudziestoosobowy zarząd po 15..

 • ubrana_prawda

  Oceniono 3 razy 1

  Bzdury. Wprowadzić grzywnę za uczestnictwo w kibolskich zamieszkach w wysokości 10 tysięcy PLN i problem zostanie rozwiązany. W ostateczności zlikwidować w ogóle rozgrywki piłkarskie w Polsce i po kłopocie.

 • ad2009

  Oceniono 1 raz 1

  I cala prawda.
  Poza tym to WYBORCY I Prawdziwi Polacy, oddani Krolowej Polski Maryi ( to tez przecież Polaka, a ze zJerozolimy i czarna? No coż, zdarzaja sie potkniecia...)

 • Tomek Banasik

  Oceniono 1 raz 1

  Tak: chcieliby. PRL już za nami, czas skończyć z myśleniem prawo=wróg.

 • janbar22

  Oceniono 1 raz 1

  Dopóki cała rzesza ludzi będzie czerpać spore zyski z ligi w takim kształcie, dopóki nie zostaną zerwane więzy przestępczości (niektóre z tzw grup kibicowskich) i władz klubowych, dopóki kluby takie jak np. Legia czy Lech nie zaczną sobie zdawać sprawy, że kolejne mistrzostwo Polski to nie jest szczyt ich osiągnięć i powód do dumy (sic!) - to nie stanie się raczej nic przełomowego.

  A na zmiany się nie zanosi - walka z kibolami zapowiadana przez PiS będzie pokazówką, nadal będą popierane niektóre z grup kibiców (te "patriotyczne", czyli prawie wszystkie obecnie) bo stanowią istotną częśc elektoratu i nie można ich lać pałą po łbie jak leci.

 • hiperon59b

  Oceniono 1 raz 1

  Za rządów PiS włos z głowy bandytom stadionowym nie spadnie bo dla PiS to patrioci. Wystarczy włożyć koszulkę z napisem o żołnierzach wyklętych i można tłuc wszystkich dookoła i demolować wszystko co jest na trasie przemarszu. Takie sceny jak na meczu finału PP są na porządku dziennym począwszy od trampkarzy a skończywszy na ekstralidze. Swoją cegiełkę do tego zachowania bandytów stadionowych dołożył Zbigniew Boniek, który parę lat temu stwierdził, że race na meczach to nic złego bo trzeba jakoś dopingować swój klub i cieszyć się zwycięstwem. A jak np. działają tak zwane zakazy stadionowe i zakaz wnoszenia na stadion tak zwanej pirotechniki to widać na każdym meczu. Polska bylejakość i powszechne nieprzestrzeganie prawa i tyle.

 • lobo13

  Oceniono 5 razy 1

  Dokładnie tak. Z problemem kibolstwa nie radzimy sobie, bo jako państwo radzić nie chcemy. Polacy są mistrzami w pozorowani działania. W pozorowaniu religijności, tradycyjnie rodzinnych wartości, patriotyzmu, szacunku do innych, itd. Ale nasze działania świadczą o czymś zupełnie innym. Spójrzmy na opisaną w felietonie sprawę wydajności Wymiaru Sprawiedliwości. Zamiast pracować mozolnie nad usprawnieniem pracy sądów, wprowadzamy coś w rodzaju skargi nadzwyczajnej, która przewlekłość postępowań jeszcze wydłuża. W ten sposób, narzekając na wydajność sądów, cieszymy się że Duda "coś robi" nie zaprzątając sobie narodowej świadomości faktem, że ta wydajność jeszcze się pogorszy. Jako naród, rechoczemy nad znienawidzoną kastą sędziowską i sama satysfakcja z ich poniżania wystarcza większości wyborców. Usprawnienie pracy sądów ma znaczenie drugorzędne. To samo z kibolstwem. Prawda jest taka, że sami wyczekujemy mrożących krew w żyłach zdjęć ze stadionów, niusów opisującyh stadionowych bandytów, bo nic tak nam nie poprawia humoru, jak zbiorowy hejt nad jakąś patologią. Możemy poczuć się lepsi od innych. Nawet jeżeli wśród tych innych są nasze dzieci.

  Ja z autorem felietonu zgadzam się w 100%. Każda liga funkcjonuje w różnym środowisku narzucającym różne rozwiązania. Albo problem chce się rozwiązać i coś się robi, co rzadko kiedy jest spektakularne, albo tylko się o tym mówi i robi coś pod publiczkę, nie chcąc tak na prawdę niczego zmienić. Bo jedyne, co w polskiej lidze przynosi emocje, to trybuny. Nie boisko.

 • Oceniono 1 raz 1

  Z tą klasą "średnią" w UK to nieprawda. Bilety nie są aż tak drogie, aby ktoś nie poszedł na mecz. Co do policji. Tutaj wszyscy ją szanują. (Lub niektórzy się jej boją bo mają powód). Jest jedna różnica. Sądy są zdecydowanie sprawniejsze i dotkliwe. Nie wypuszczają delikwenta po zatrzymaniu przez policjanta. Wyższe są też mandaty karne (i egzekwiowane).

 • sverir

  Oceniono 3 razy 1

  Wymiar Sprawiedliwości, Galopujący Majorze, nie jest od rozwiązywania problemów społecznych o podłożu kryminalnym, tylko od wymierzania sprawiedliwości. Zatem to nie wymiar sprawiedliwości ma sobie radzić z tzw. kibolami, tylko ci, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo publiczne. I to oni sobie nie radzą.

 • bursztynowe

  Oceniono 5 razy 1

  "Problem w tym, że, bez względu jak oceniamy ten ruch, jest on w Polsce na ten moment niewykonalny. Nie ma bowiem tak wielkiej docelowej grupy zamożnych kibiców, którą dałoby się zastąpić grupę kibiców obecnych, a więc grupę, z której rekrutują się także i kibole. Jakość produktu też znacząco (delikatnie mówiąc) odbiega od europejskiej średniej, więc komercjalizacja na wzór angielskiej zupełnie nie wchodzi w grę." - większej głupoty dawno nie przeczytałem. W pierwszym ruchu obniżenie dochodów klubów oznaczałoby obniżenie pensji tzw. piłkarzy. Jeśli 14-letni gó...arz dostaje 2 średnie krajowe z kopanie, bynajmniej nie rowów - bo klub ma nadzieje go sprzedać dalej - to jest patologia. TAK SKORUMPOWANEJ i SKU...ONEJ DYSCYPLINY SPORTU JAK PIŁKA KOPANA NIE MA.
  Gó...kibice, zwani kibolami, są zwykłymi bandytami, którzy po pierwszym wybryku powinni mieć dożywotni zakaz wstępu na jakąkolwiek imprezę sportową. W zamian powinni dostawać wysokie wyroki w postaci prac społecznych, zadośćuczynień dla pokrzywdzonych (a niech ch...e sprzedają nerki i rogówki na to - umożliwić im to!), bądź jakiegokolwiek innego czynienia dobra, choćby odśnieżania ulic/sprzątanie kibli na dworcach przez kolejne 10-20 lat. A dla bandyckich recydywistów - zakład karny jak dla zjebów i morderców, bo szansa na resocjalizację takich szmaciarzy jest żadna.

 • bobo12345678

  Oceniono 3 razy 1

  /*/PIS=Zdrajcy zobaczcie co zrobił MSZ!!!!
  Do Polski może przyjechać 3 tys. muzułmańskich imigrantów z Uzbekistanu, uzbekistan to kraj pełen terrorystów islamskich
  ndie.pl/do-polski-moze-przyjechac-3-tys-muzulmanskich-imigrantow-z-uzbekistanu/

 • mentice

  Oceniono 1 raz 1

  Po co zaraz karac. Wylapac 50-ciu najbardziej niespokojnych, z kazdego klubu, i w nagrode wysylac ich na 3. miesieczny oboz pilkarski np. na Syberie. Tam bedą uczy sie jezyka, podnosic sprawnosc fizyczną i zorganizowac im wewnetrzne rozgrywki. Trzy miesiace wiosną (marzec-kwiecin- maj) i trzy jesienią (wrzesien - pazdziernik-listopad). To wszystko w nagrode.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 1

  Teoretyczne dywagacje w teoretycznym państwie...

 • Jan Kohudy

  Oceniono 7 razy 1

  Tam demokracja to wieki. U nas, nawet nie jest w powijakach, bo de facto właśnie wylano dziecko z kąpielą.

 • dar61

  0

  Chcieć to móc.
  Móc odciążyć sądy, dodając pracowników [sędziów i gryzipiórków], doganiając sądowy niedoczas.
  Móc nazad wprowadzić policję na stadiony, boć to normalny teren publiczny i z nienormalną liczebnością zgromadzeń.
  Móc SKUTECZNIE - bez względu na czas - kontrolować wchodzących za wnoszeniem niedozwolonych przedmiotów w OBECNOŚCI tam u bram policji.
  Móc odchorować tę rozrywkę - to nie jest najważniejsze i ponadczasowe wydarzenie w RP.

  ***
  '...Teoretycznie, wyjściem z sytuacji...' [PRZECINKOZA]
  >>> Teoretycznie wyjściem... [BEZ PRZECINKA]

  '...chociaż trochę surowiej, ba czy można ich...'
  >>> surowiej, ba! - czy...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 6 razy 0

  Ja jestem za rozwiązaniem jakie zastosował Vlad Tepes
  - podczas meczu należy zamknąć wyjścia i podpalić stadion
  nie dość, że wzrośnie średnie IQ Polaków, spadnie przestępczość
  i nie trzeba będzie tyle socjalu wypłacać.

  Skorzystała by cała Polska!

 • grey-sky

  0

  I tym samym autor jeszcze raz napisał to co wszystkim wiadomo. Nie ma w Polsce demokracji bo aparat sprawiedliwości od policji poczynając na sądach kończąc jest ZŁY. Przy tym wbrew temu co autor pisze względnie dobrze wymierza kary za drobne wykroczenia jak kradzież wafelka, czy złe parkowanie ale jest bezsilny w sprawach poważnych. I dlatego możliwe jest, że prawdziwi przestępcy unikają skazania, że dostają symboliczne kary.

 • baaag

  0

  Nie zgadzam się z tymi argumentami i w ogóle z tym polskim sposobem myślenia o prawie Galopujacego Majora. Oczywiście że robotnika w Anglii stać na karnet, to kwestia preferencji. To już nie XIX wiek z dziećmi pracującymi po 12 godzin w fabrykach tylko rozwinięty kraj Zachodu gdzie robotnik z rodziną to właśnie klient takich imprez. Co do skuteczności prawa: cóż to za argument że jeśli damy sobie rade z kibicami to zaczniemy dawać sobie rade także z innymi naruszeniami prawa? WŁASNIE O TO CHODZI! Bo choć nikt nie lubi płacić mandatów, skuteczne prawo opłaca się właśnie społeczeństwu jako całości. Jęsli bandyci na stadionach zostaną utemperowani jako pierwsi to nawet można mówić o jakiejś ich "zasłudze" dla rozwoju cywilizacyjnego Polski. Dobrym przykładem zmiany niemożliwego w możliwe jest Białoruś: żaden milicjant nie weźmie tam łapówki. Łukaszenko kiedyś wypuścił zespoły prowokatorów na drogi, zrobił kilka pokazowych spraw nagłośnionych w mediach i okazało się że wielowiekowa tradycja łapówkarstwa zakończyła się w ciągu 2 miesięcy. Można? Nawet należy. Im prędzej tym lepiej bo teraz chocby łapówkarstwo wśród drogówki znowu kwitnie gdy przestało być hasłem wyborczym PiSu jak poprzednio.

 • rasta-mw

  Oceniono 4 razy 0

  a wystarczy stosować obecne prawo, tak by kibol miał świadomość, że jak narozrabia to poniesie bezwzględną karę. Mamy sądy 24h, niech działają, po burdach wszystkich bandytów zamknąć na np. 30 dni (wystarczy) plus dotkliwa grzywna. Gwarantuje, że kibole szybko przemyślą swoje zachowanie.

 • vafello65

  0

  Pieniądz rządzi światem. Tylko kasa wyeliminuje agresję ze stadionów. Z jednej strony wyższe ceny biletów/karnetów połączone ze zniżkami dla dzieci i kobiet oraz dotkliwe kary finansowe za stwarzanie sytuacji niebezpiecznych na stadionie. Tylko, żeby to zrealizować potrzebna jest duża kasa wpompowania w ligę. Jeśli w każdej drużynie pojawiłoby się po 2-3 zawodników światowego formatu to ludzie wypełniliby stadiony. Nastał czas na szejków.

 • robkita

  Oceniono 6 razy 0

  Wymienil dwa spodoby a pominal ten na pierwszym miejscu i najwazniejszy. Elektroniczny dozor stadionow z wysokiej jakosci kamerami ktore rozpoznaja twarze. W Anglii policjanci nie ganiaja za kibolami tylko siedza za biurkuem i przewijaja filmy. Potem spokojnie przyjezdzaja po nich do domu. To rozbilo huliganstwo w Anglii, dziwe ze w Polsce sie o tym nie wie.

 • Oceniono 4 razy 0

  Pan trochę się zagalopował. Zgadzam się z autorem, w wielu kwestiach, ale cała misternie utkana przezeń konstrukcja ledwo się trzyma. Po pierwsze, niezależnie od poglądów ekonomiczno-społecznych, każdy normalny człowiek chce czuć się bezpiecznie - zarówno liberał, jak i konserwatysta. Ja nie chcę, by kibiców karano surowiej, bo nie wiem jaki jest układ odniesienia - surowiej niż pedofila? surowiej niż alimenciarza? surowiej niż pasażera na gapę? Ja chcę tylko i wyłącznie, by stadionowych bandytów karano tak, by albo zmienili swoje zachowanie, albo nie mieli okazji wchodzić na stadion i robić rozrób. Polski system prawny jest specyficzny, gdyż Polacy od zawsze uważali go nie za ostoję państwowości (sprawiedliwy i skuteczny), ale za zbrojne ramię aparatu represji. Skoro przez 200 lat uczeni byliśmy, by omijać zapisy prawa, to jak mamy nagle po 30 nabrać obywatelskiej ogłady?

  Najgorsze jest to, że nie usłyszałem po wydarzeniach w Poznaniu żadnych słów, które by tchnęły nadzieję w moje serce. Ani liga, ani tym bardziej włodarze klubu, nie odcięli się od bandytów. Nie zdają sobie jednak sprawy, że jeśli chcą tworzyć produkt na miarę Europy, to muszą mieć na stadionie Europejczyków, a nie Hunów. Może kiedyś do tego dojrzejemy. Jak wymrą ci, którzy wciąż mają PRL w głowie. W tym ja.

 • kotnaboso

  0

  mnie się wydaje że nie chodzi o wysokaśc kary, choć uważam że kibiców najlepiej karać finansowo, ale o nieuchronność kary. Dymi 200 karze się mandatem 5.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 6 razy 0

  Co za głupi artykuł.Kiboloqi należą się prawa ?Przecież taki kibol sam pozbawia się swoich praw w momencie gdy demoluje stadion i wszczyna awantury.Na dodatek jeszcze ta wzmianka o pedofilach i ich prawach,to może otworzyć burdele z dziećmi bo przecież zdaniem pana dziennikarza pedofil też ma swoje prawa i potrzeby

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 0

  Przedawnian e przestępstw, to coś w rodzaju spowiedzi - narozrabiałem ale "prawo" (czas) lub klecha mi wybaczą i znowu jestem dziwicą...
  Tylko nieuchronność od kary jest w stanie zdyscyplinować ludzką HORDĘ...

 • groznyiwan

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko Maciar może zaprowadzić porządek na stadionach. WOT zmieni na WOS (s jak stadionów), zaatakuje każdy stadion, zaaresztuje kiboli, a potem zapisze kiboli do WOS i problem sam zniknie.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy -2

  Dopóki odpowiedzialni za porządek na STADIONIE nie pójdą z chuliganami do PIERDLA
  nigdy porządku nie będzie.Policja ŚLEPA??? albo udaje głupią!

 • normalny_pan

  Oceniono 4 razy -2

  toż to większych bzdur dawno nie słyszałem. Każda kolejna teza coraz głupsza i argumentowana od du...y strony.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy -2

  Jak można karać KIBOLI gdy bezkarna jest OCHRONA ,która kibolom umożliwiła
  wniesienie wszystkiego i ich kryła.
  CHRONIARZE I ZARZAD stadionu w pierwszej kolejnosci do pierdla i ponieść koszty.
  Kibole dopiero po nich .

 • borsuk07

  Oceniono 6 razy -2

  no właśnie zmiana systemu w Polsce wymaga osobistej odpowiedzialności za swoje czyny, artykuły i słowa w mediach, wypełnianie obowiązków służbowych i przestrzegania prawa, zniesienie immunitetów sędziów, prokuratorów a posłom przysługującym tylko do wykonania obowiązków posła tj., karania urzędników państwowych min. podwójnej wysokości jak pozostałych obywateli ponieważ to Polacy płacą im wynagrodzenie i są dla nich a nie odwrotnie.

 • oczy_argusa

  Oceniono 6 razy -2

  Galopujące suchoty op, pardąsik, Galopujący Major, jak rozumiem, na codzień mieszka w Anglii albo mieszkał przez lata całe kiedy rozprawiano się z kibolami na Wyspach stąd jego konkluzje.

 • bobo12345678

  Oceniono 5 razy -3

  /*-+/Migracje do Polski z krajów muzułmanskich 2016 i 2017:
  Wklejajcie ten link na portalach spolecznosciowych PIS
  migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2016/rok2/2017/kraj/AF,AL,DZ,AZ,BH,BD,BA,BN,TD,DJ,EG,IN,ID,IQ,IR,YE,JO,QA,KZ,KG,KW,LB,LY,MY,MA,MR,NG,OM,PK,SN,SO,SD,SY,TJ,TN,TR,TM,UZ,AE/

  Klikacie w dział Swiat i macie mapke ile wojewodowie z PIS wydali pozwolen na pobyt
  Pakistan 1425
  Bangladesz 1067
  egipt 1339
  Turcja 4118
  rosja czyli ****** czeczency 11652
  pis wpuszcza muzułmanów do Polski. Przez dwa lata 50.000 wyznawców pedofila mahometa, wojewodowie z PISu (wszyscy są z PIS, bo to organ rządu) wydają pozwolenia na pobyt i pracę dla muzułmanów na gigantyczna skalę. Wojewodowie wspołpracują z agencjami pracy. Klamali
  kaczynski buduje kalifat
  PIS=zdrada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX