Komentarze (753)
Zawadzki: Park w New Jersey to nie miejsce na pomnik katyński
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • popieramkukiza

  Oceniono 12 razy 8

  Polaków w Katyniu zabijali żydowscy komuniści - nich ich piekło pochłonie.

 • xxxyyyzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  Oceniono 20 razy 8

  Co za idiotyczny artykuł, na miarę dziennikarzy tej parszywej antypolskiej gazetki. Artykuły sięgają bruku, gratuluję inteligencji !!

 • zuuuraw

  Oceniono 31 razy 7

  a może by tak ?

  Mariusz Zawadzki, korespondent dziennika Haaretz w Warszawie :
  "Przechodzą przed pomnikiem całe rodziny - skwer przy Anielewicza to bardzo fajne miejsce na niedzielny spacer - i niejedno dziecko pewnie pyta: mamo, a dlaczego ci panowie na tym pomniku mają takie wściekłe miny i powykręcane ciała, i te straszne płomienie ?
  Teraz wreszcie w Warszawie poszli po rozum do głowy; burmistrz miasta, Bufetowa, postanowiła pomnik usunąć i przywrócić tam park.
  W Izraelu larum. Patriotyczne wzmożenie. Marszałek Knesetu mówi, że “sytuacja jest skandaliczna” i “nie wyklucza uchwały Knesetu”. Prezes Yad Vashem “przyjmuje z wielkim niepokojem” i poucza, że “powykręcane ciała bohaterów getta mają wymiar uniwersalny” (get real, man!). Prezydent Izraela "nie wyobraża sobie, żeby pomnik nie został uszanowany w Polsce, która z takim szacunkiem odnosi się do bohaterów (...)

  Żydowskie epatowanie martyrologią
  Coś dziwnego jest w naszej żydowskiej duszy, że nie wystarczy nam epatowanie martyrologią samych siebie, jeszcze epatujemy i szantażujemy Bogu ducha winne narody - i, co gorsza, dzieci - żyjące tysiące kilometrów od nas."

 • angelus-silesius

  Oceniono 21 razy 7

  Jestem Ślązakiem i dla Polski nie mam nic prócz niechęci.
  Pojawienie się takiego artykułu w prasie w Tel Awiwie czy Moskwie odebrałbym jako coś skrajnie ohydnego. Coś co co pluje na człowieczeństwo, na fundament podstawy choćby cienia przyzwoitości.
  Pojawienie się takiego tekstu w Polsce a przy tym napisanego przez Polaka odbiera mi rezon. Nie znam takiego słowa, który by było w stanie opisać haniebność tego, na co sobie pozwolił pismak z Gazety Wyborczej.
  Brzydzę się wami - jesteście najohydniejszą częścią polskości, która i tak jest już sama w sobie turańsko wstrętna.
  Nie mam adekwatnych słów by wam tam na Czerskiej powiedzieć, jak bezgranicznie wami gardzę.

 • kopalnie

  Oceniono 23 razy 7

  Jak ci nie wstyd Zawadzki publicznie pisać głupoty. Nie masz rodziny? Nie masz przed kim przynajmniej udawać mądrzejszego? Paweł Napierała.

 • ascocenda

  Oceniono 10 razy 6

  Nie zgadzam się z argumentami autora. Dzieci nie mają patrzeć? A nie oglądają codziennie krwawych gier i seriali? Poza tym, chcemy żeby wychowywały się w idealnym ucukrowanym świecie jak Elojowie z Wojny Światów Wellsa? Że to nie pomnik Amerykanów? W Ameryce jest już bardzo niewielu rodowitych Amerykanów, większość to potomkowie emigrantów z Europy, którzy przywieźli swoje tradycje i historię. I dlatego można znaleźć tam nie tylko drastytczne pomniki ofiar wojen amerykańskich, lecz także Holocaustu, ofiar irlandzkiego Wielkiego Głodu.. i Katynia. Nie uciekniemy przed historią i nie możemy jej zafałszowywać. Problemem jest brak edukacji u Amerykanów.. a z tego artykułu widać że naswet i u nas...

 • kotelko451

  Oceniono 10 razy 6

  Szok !Nie mogę uwierzyć ,że ten pan,,dziennikarz" Zawadzki z gazetki wyborczej napisał te słowa!!!Czyli ,co panie Zawadzki zlikwidujmy pomnik Bohaterów Getta w Warszawie ,bo ,,epatuje martyrologią " żydowską?Pasuje ci to marny gazetkowy pismaku?Albo zrównajmy z ziemią obozy -pomniki!Bo one bardzo epatują śmiercią!Przypomnę ci tylko marny pismaku Zawadzki,że na wschodzie zginęło ponad 1,5 milina Polaków!

 • radziutrener

  Oceniono 10 razy 6

  W sumie też trochę sobie myślałem że takie pomniki w USA to dziwna rzecz, trochę jak my byśmy stawiali n.p. pomniki bohaterów powstania bokserów. Ale jest jednak inaczej bo pomnik stawiali Polacy żyjący w USA, dla nich jest to ważny pomnik, a ich głosy mają może nie kluczową ale jednak znaczną wagę w wyborach. Dlatego powinni o ten pomnik walczyć jeśli ma dla nich znaczenie. Inaczej byłoby gdyby burmistrz Fulop podał racjonalne powody i nowe miejsce przeniesienia pomnika. Jasne że nasi mistrzowie od polityki zagranicznej rozpętali oskarżanie Polaków o antysemityzm na własnie życzenie ale to co Fulop wyrabia to mocne przegięcie, i powinien dostać odpór. Tyle że nie powinny się tym zajmować najważniejsze osoby w Polsce a Polonia, i to już się dzieje, wliczając w to prostesty amerykańskich organizacji Żydów polskiego pochodzenia. A jak się autorowi nie podoba to że dzieci mogą się zapytać o to czy tego pana boli to ręce opadają. Z takiej argumentacji wynikałoby że trzeba zniszczyć Auschwitz bo dzieci się boją. Od tego są niektóre pomniki aby przypominać młodym co jedni ludzie potrafili zgotować innym.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 13 razy 5

  Oni (sekta z Czerskiej) nie stoją tam gdzie stało ZOMO
  Oni stoją tam gdzie stało NKWD

 • zabavnik

  Oceniono 5 razy 5

  Kretyński tekst

 • miruna1

  Oceniono 49 razy 5

  Zupełnie inny byłby przekaz gdyby stanął tam np. pomnik ku czci środowisk LGBT - wtedy byłoby to nowoczesne, edukacyjne i dzieci na pewno by się nie bały:)

 • s4l4dyn

  Oceniono 15 razy 5

  Najzabawniejsze jest to że Ci co dzisiaj piszą że pomnik brzydki, nie pasuje tam i że dobrze że go usuwają, kilka lat temu bronili tęczy na placu Zbawiciela choć pasowała tam jak pięść do nosa.

 • max pex

  Oceniono 15 razy 5

  ostrzegam to prowakacja Gazety Wyborczej juz podjudzaja na gazeta.pl nie dajmy się wciągnąc w prowokacje michnika i jego gazety w uderzenie w Polskę oni chcą pieniedzy a Michnik jest tylko wykonawcą tej akcji. Burmistrz żyd wie w co gra i gazeta tez kasa musi sie zgadzać

 • hejter-skejter

  Oceniono 23 razy 5

  A pomnik Holocaustu w San Francisco (Holocaust Memorial at California Palace of the Legion of Honor)?
  "Mamusiu, dlaczego ci państwo tak leżą? Ujarali się jak bąki?"

 • beenewbeniu

  Oceniono 25 razy 5

  Taaa na tej zasadzie może zlikwidujmy muzeum Auschwitz Birkenau. Przecież mógłby tam być jakiś ładny park albo supermarket. "Mamo a czemu tam stoją jakieś baraki?"

 • matyldas1234

  Oceniono 15 razy 5

  Smutne to wszystko.

 • alfalfa

  Oceniono 8 razy 4

  Do jakiej głupoty jesteś w stanie zejść Zawadzki, żeby wspierać swojego ideologicznego ziomala? Jestem pewny, że to tutaj, to nie jest Twoje ostatnie słowo, czynowniku.
  A.

 • ponury424

  Oceniono 8 razy 4

  Mamo dlaczego w tym miejscu zamiast placu zabaw dla dzieci, drzewek, wzniesiono budowlę na której umieszczono kilka postaci, jakaś roznegliżowana kobieta, czy aby jej nie zimno, leżący w dziwnym ukłonie mężczyzna, czy to wygodna pozycja dla niego, obok klęczący starzec z brodą, pan trzymający jakąś puszkę, chyba po piwie, a na dodatek widły, dziwne jakieś, siedmioramienne. Czy ktoś nie powinien pójść po rozum do głowy i przenieś ten koszmarny postument w inne miejsce, a nie epatować jakimś żydowskim powstaniem ichnią martyrologią Bogu Ducha winne liczne wycieczki obcokrajowców, w tym dzieci, dla których to wydarzenie jest bardziej odległe niż Galaktyka Andromedy od naszej planety.

 • jannowak76

  Oceniono 14 razy 4

  Rany, jak ja wami gardzę za ten wasz antypolonizm, z którym się już nawet nie kryjecie... Miło patrzeć jak wam spada czytelnictwo.

 • stefan4

  Oceniono 12 razy 4

  Pomnik jest OKROPNY. Coś tak natrętnie socrealistycznego nie powinno stać nigdzie -- ani w Warszawie, ani w Moskwie, ani w Katyniu. Ew. można go prezentować studentom jako przykład postkomunistycznego kiczu.

 • pigwa_polska

  Oceniono 12 razy 4

  Jak usuwają polski pomnik z New Jersey (gdzie jest sporo Polaków) to może usuńmy Obóz Niemiecki Koncentracyjny z Oświęcimia - niech sobie go przeniosą do Niemiec albo do Izraela - w Oświęcimiu w tym miejscu zrobimy cokolwiek przyjemnego - zwłaszcza, że w Oświęcimiu nie ma ani Niemców ani Izraelczyków.

 • gazkom

  Oceniono 12 razy 4

  Coraz trudniej bronić twierdzenia, że GW jest polską gazetą, a coraz łatwiej, że jest tylko polskojęzyczna :(

 • kapsel1983

  Oceniono 12 razy 4

  Skoro Amerykanie mogą robić co chcą w swoim kraju nie oglądając się na innych, to dlaczego większość z Was czytelnicy Wyborczej odmawiacie naszemu krajowi obrony (poprzez niedawne ustawy) dobrego imienia Polski, a stawaliście w tej sprawie po stronie Żydów, którzy w ordynarny sposób domagali się cofnięcia tej ustawy, dodatkowo wplatając w to Amerykanów?

 • albatroos

  Oceniono 16 razy 4

  Zawadzki ty dupku - tylko polskie pomniki nie moga "epatować" Amerykanów czy dotyczy to tez żydowskich?

 • kapsel1983

  Oceniono 12 razy 4

  A przez 30 lat nikogo nie raziła ta "makabra"? Wcześniej ten pomnik przedstawiał radosnego żołnieżyka uganiającego się po łące za motylkami, aż tu nagle jakieś 2 tygodnie temu wbito mu bagnet w plecy i zastygł tak w agonii?

 • isiah.thomas

  Oceniono 16 razy 4

  Sorry, ale miejsce tęczy jest w Tenczynie.

 • kwiatekkk

  Oceniono 18 razy 4

  Jak można psuć takie fajne miejsce do chill-outowania w Berlinie tym nudnym i ponurym Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy ??? Jeszcze jakieś dziecko spyta o co chodzi i będzie klops !
  P.S. Dla przygłupów typu pana Zawadzkiego: to byla ironia.

 • leonleonidas

  Oceniono 16 razy 4

  Rownie dobrze mozemy zadac podobne pytanie w odniesieniu do holocaustu.
  Ale dla nas to nie jest holocaust industry !

  To jest roznica.

 • Krzysztof Swiatek

  Oceniono 16 razy 4

  Zgadzam sie z tytulem i powinnismi isc dalej. Zlikwidowac jakiekolwiek artykuly , pomniki i celebracje tzw holocaustu. holocaust to wewnetrzna sprawa izraelczykow: zydow, kapo, judenratu ect . i nie nalezy epatowac ja na caly swiat.

 • kopalnie

  Oceniono 12 razy 4

  Mam nadzieję panie Zawadzki, że nigdy więcej niczego nie napiszesz. Weź się za kopanie rowów. Chociaż do tego trzeba mieć krzepę i trochę mózgu, Dasz radę? Paweł Napierała.

 • braass

  Oceniono 12 razy 4

  Pan Z. zwyczajnie bredzi.

 • radjoradjo

  Oceniono 36 razy 4

  tupolew! obok musi znaleźć się miejsce dla tupolewa - pomnika naszego bohaterstwa i symbolu nieustraszonej walki ze złą pogodą.

 • pendrek_wyrzutek

  Oceniono 3 razy 3

  Podobnie było z monumentalnym pomnikiem żołnierzy wyklętych (tego samego autora) na Boston Common w historycznym centrum miasta (z XVII, XVIII i XIX wieku). Najpierw rzeźbę postawiono przed ratuszem, potem tymczasowo umieszczono na Commons, potem już stał lata aż usunieto go na przedmieście zamieszkałe przez Polaków wbrew protestom części Polonii.

 • Edward Bernatowicz

  Oceniono 13 razy 3

  Dzieci z matkami spacerujące obok pomnika Getta Warszawskiego SĄ PRZERAŻONE gdy słyszą o losie mieszkańców getta.
  CZY DLATEGO MAMY PRZENIEŚĆ POMNIK?
  Może zamkniemy bramy Niemieckiego Obozu Zagłady Auschwitz dla dzieci i młodzieży bo są PRZERAŻONE tym co tam widzą?
  Panie Zawadzki a co z CHRYSTUSEM NA KRZYŻU?
  Też ma zniknąć z przestrzeni publicznej?

 • poorpoora

  Oceniono 11 razy 3

  Ciekawe czy to samo bys napisal gdyby to byl pomnik upamietniajacy holokaust. Wtedy na pewno epatowanie naturalizmem to by nie byl najmniejszy problem dla spacerujacych dzieci i to by bylo ku przestrodze pokolen i bla bla bla bla bla

 • mrpens

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczeo gazeta.pl epatuje dzieci "pornosami" na stronie głównej? Patrzac na debilowaty wyraz twarzy pana Mariusza Zawadzkiego, nie czekam na odpowiedź.

 • acide94

  Oceniono 9 razy 3

  Styl faktycznie "po polsku", subtelne to to nie jest.

 • franclajn

  Oceniono 3 razy 3

  Pomnik byl czesto fotografowany 9/11, gdy płonęły zaatakowane wieże WTC. Na ich tle wyglądał wyjątkowo złowróżbnie. Po zamachach dodano mu tabliczkę z napisem, wzywającym do wiecznej pamięci o ofiarach zamachów terrorystycznych w NY.

 • maddrake

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Zawadzki, rozumiem, że również martwi się Pan o rodziny z dziećmi spacerujące np w Kaliforni przy Holocaust Memorial at California Palace? Zapewne też padają pytania - "dlaczego
  ci ludzie leżą, czy nie jest im zimno?" - "a tego Pana nie kłuje drut kolczasty?" Tutaj też Pan napisze, że miejsce tego pomnika jest w Polsce , Berlinie lub Jerozolimie?

 • mlehc

  Oceniono 13 razy 3

  DLACZEGO ŻYDZI EPATUJĄ HOLOCAUSTEM!? DLACZEGO GAZETA WYBORCZA, W KAŻDYM WYMIARZE, W KAŻDEJ NIEMAL KWESTII, PRZYJMUJE PUNKT WIDZENIA ŻYDÓW!? JEST SYMPTOMATYCZNE, ŻE GAZETA BIERZE W OBRONĘ NIEMCÓW, BANDEROWCÓW, ŻYDÓW; NAJSUROWIEJ ZAŚ OCENIA POLAKÓW!

 • przemysl_to

  Oceniono 13 razy 3

  robimy disco w auszfic!!!! JADZIEM !!!!

  hahahahahahahahaa

 • nie_jadam_osmiorniczek

  Oceniono 13 razy 3

  Gdy czyta się forum Wyborczej, to naprawdę trudno zrozumieć, że wśród Polaków było tak wielu ludzi ratujących Żydów.
  Przecież Żydzi nas nienawidzą tak okropnie, jak nikt na tym świecie. Oni tylko czekają na jakieś czołgi które tu przyjadą, i znów przywitają je kwiatami. Znów się zapiszą do UB i NKWD i będą nas mordować jak Humer, Michnik i Brystygierowa.
  Aż zimno się robi, gdy się czyta wpisy takich tomtg, ap.aries i innych forumowych p@rchów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX