Komentarze (391)
Grzegorz Schetyna dla Gazeta.pl: Da się zdobyć 40 procent i odsunąć PiS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Łukasz Borch

  Oceniono 12 razy 4

  Dziękuję Grzesiu że jesteś przewodniczącym PO jestem pewny że następne wybory PiS wygra zdecydowanie.

 • domix

  Oceniono 10 razy 4

  walcz szrek, walcz... to jest twoja ostatnia walka... potem już tylko cicha wieś na kresach

 • Audrey Dell

  Oceniono 10 razy 4

  Schetyna to mój idol. Nadawałby się na frontmana mojej nowej kapeli disco-polo. Grzesiek ma dobry głos, niebanalną i nienachalną powierzchowność, dobry kontakt z gawiedzią. Dziewczyny szalałyby za nim gdyby Grzesiek im śpiewał o miłości! Ale jest pewien problem. On za często fałszuje.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Schetyno Grzegorzu, proszę tak się nie śpieszyć. Suweren głosował na pisuaruchów albo olał wybory, niech suweren poczuje.
  U naszych zachodnich sąsiadów też kiedyś była dobra zmiana związana z podnoszeniem z kolan itd. Trwała około 12 lat czyli około 3 kadencji. Przeanalizujmy:
  Początek 1933 - początek dobrej zmiany. Zapowiedź odwrócenia wszystkiego, zreformowania wszystkiego i podniesienia z kolan.
  Po 4 latach czyli początek 1937 - pasmo sukcesów: pakty o nieagresji z Polską, Danią i Holandią. Odzyskanie Zagłębia Saary i demilitaryzacja Nadrenii. Przywrócenie równouprawnienia w dziedzinie zbrojeń - zrzucenie wersalskich ograniczeń w zbrojeniach.
  Po kolejnych latach - początek 1941 - wprawdzie wojna ale za to kilka błyskotliwych zwycięstw, obezwładnienie Wielkiej Brytanii, sojusz z Moskwą, izolacjonizm USA.
  I znowu po kolejnych 4 latach - początek 1945. Sprawy nie szły dobrze ale mimo to niektórzy nadal byli pełni optymizmu.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 4

  Fakty są takie, że jak Grzesiu pojawia się w mediach to Platformie spada, a jak w mediach pojawia się Tusk, Sikorski, Rostowski i Sienkiewicz to Platformie poparcie w sondażach skacze.

  Więc Grzegorz Schetyna sam potrzebuje zbawcy na białym koniu, bo ewidentnie sobie nie radzi z kierowaniem opozycją i absolutnie nie jest w stanie doprowadzić Platformy do zwycięstwa.

  Jeśli naprawdę tak bardzo chce odsunąć od władzy PiS powinien zrezygnować z funkcji przewodniczącego PO.

 • notremak

  Oceniono 6 razy 4

  Czy wy tam w PO nie rozumiecie, że sam dźwięk tego nazwiska (Schetyna) odrzuca setki tysięcy potencjalnych wyborców Platformy (na razie wciąż Placformy)?!
  A Schetyna gotów jest pogrążyć Polskę, byle tylko nadal kierować tą waszą partyjką.

 • notremak

  Oceniono 6 razy 4

  Tak mały Grześ wyobraża sobie P o l i t y k ę... Z Ujazdowskim na czele!
  Dopiero co twierdził, że PO powinna bardziej zbliżyć się do świętego apostolskiego kościoła katolickiego. Wolskiego! To jest facet, którego trzeba jak najprędzej siupnąć gdzieś z dala od polityki.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 4

  To nie opozycja jest reaktywna. To Grzegorz Schetyna najchętniej zaszyłby się w swojej gawrze i przespał kolejny rok, tak jak przekimał ostatnie dwa lata.

 • Kuba x44

  Oceniono 8 razy 4

  Grzesiu na emeryturę. Brejza na szefa PO. To jest wasza realna szansa.

 • exspres

  Oceniono 8 razy 4

  Szpagaty się robi w cyrku i taka jest PO ze swoim klaunem.

 • euro67

  Oceniono 8 razy 4

  Najlatwiej bedzie POsprzatac Schetyne i jego kolesia Ujazdowskiego

 • totylkoja000

  Oceniono 14 razy 4

  Grzesiu, robiłeś przekręty jak byłeś u władzy (Zbych, Rysiek i Grześ). Odejdź w pokoju, jesteś ZEREM

 • hilaran

  Oceniono 4 razy 4

  Elektorat lewicowy, Grzechu, to nie tylko socjal. To w dużej mierze zwolennicy laicyzacji kraju.
  Ale baw się dalej dobrze w szefowanie, jeśli ktoś ciągnie ten kraj na dno, to Ty Grzechu. Po prawicy niczego innego spodziewać się nie można, ale po centrystach i owszem.

 • jacekzwawy

  Oceniono 10 razy 4

  Ten Ujazdowski to gwóźdź do trumny Platformy.

 • obinobi

  Oceniono 16 razy 4

  Schetyna to niedługo wyprowadzi sztandar PO, bo partia jest na najlepszej drodze do samozaorania (sondaże sondażami, ale już raz pokazały swoją niedoskonałość). Ujazdowski i Wrocław to najlepszy przykład. Do tej pory PO byłą w koalicji w z obecnym prezydentem i światopoglądowo pakowano pieniądze podatników w klub piłkarski, zdjęcia Marilyn Monroe, megalomańskie imprezy. Poprzedni wojewoda jak chciał od prezydenta Dutkiewicza wyegzekwować warunki umowy czyli pieniądze na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia został usunięty. Remont torów tramwajowych we Wrocławiu polega na przełożeniu szyny z lewej strony na prawą (poważnie). I w miejsce takiego badziewia wstawia się człowieka z teczki Ujazdowskiego, który tylko powtarza komunały na prawo i lewo. Kompletnie nie zna problematyki miasta. On faktycznie walczyć o przywrócenie ciemnogrodu może.
  Jak patrzę na Trzaskowskiego w Warszawie to jaka jest jego oferta? Pitolenie, że Jaki nie jest warszawiakiem to takie sypanie się piaskiem małych dzieci w piaskownicy. PO jest samorządowo w 95% bezjajowa. Jedyny plus to Jaśkowiak z Poznania. Reszta kandydatów z PO nie dorasta mu nawet do pięt.

 • docent55

  Oceniono 3 razy 3

  Jak Schetany chce robić szpagat, to niech się rozbierze, bo mu gacie pękną!

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 9 razy 3

  Schetyna jest idiotą. Jak na Ujazdowskiego ma zagłosować ma feministka czy lesbijka. Mało im przejechania na Giertychu czy Krzaklewskim?

 • alfalfa

  Oceniono 15 razy 3

  Facet, któremu Polacy ufają mniej niż Kaczyńskiemu, którego partia nawet w zamawianych sondażach ma o prawie 10% mniej niż PiS, opowiada jak ze wszystkimi się dogada i zdobędzie władzę. To się nazywa mieć realistyczne plany :))
  A.

 • twstyropian

  Oceniono 9 razy 3

  zrobilby wielka kariere. w cyrku.

 • dzielanski

  Oceniono 5 razy 3

  Rozumiałbym to, gdyby Schetyna chciał wystawić UJAZDOWSKIEGO NA PODKARPACIU, albo w jakimś innym konserwatywnym mieście na Wschodzie (może Lublin, może Kraków?), ale WYSTAWIANIE UJAZDOWSKIEGO WE WROCŁAWIU DOWODZI, IŻ PO TO NIE ŻADNE "CENTRUM", LECZ SKRAJNA KONSERWA. We Wrocławiu znacznie większym poparciem cieszyłby się liberalny kandydat. Jeśli ktoś tu będzie głosował na tak wyraźnie prawicowego kandydata, to zrobi tak wyłącznie po to, by zamknąć drogę socjalistycznym nacjonalistom z PiSu.

 • Bartosz Cieśla

  Oceniono 5 razy 3

  "co łączy i nie budzi kontrowersji: Europa, demokracja, wolność słowa, wolne sądy"

  Europa - siłowe narzucenie terrorystów Polsce i Polakom
  Demokracja - demokratycznie wybrany rząd właśnie rządzi, więc demokracja ma się dobrze
  Wolność słowa - zamykanie ust tym, którzy mają odmienne opinie + wyzywanie od rasistów/faszystów/ksenofobów i innych zmyślonych pojęć
  Wolne sądy - "nadzwyczajna kasta", uniewinnianie sędziego chociaż nagrali jak kradnie, resortowe dzieci w togach...

  Towarzysz Schetyna znowu błysnął

 • rasta-mw

  Oceniono 3 razy 3

  Po przyjęciu Ujazdowskiego spadu pisowskiego, Schetyna dużo u mnie stracił, zresztą nigdy go nie lubiłem, nie nadaje się na "prezesa".

 • Alfons Wafel

  Oceniono 5 razy 3

  Grzesiu, jak ty nic nie rozumiesz.
  Prędzej piekło zamarznie, niż ja czy mnie podobni zagłosują na p.Ujazdowskiego. Bycie w miarę przyzwoitym na tle pisowskiej hałastry to trochę za mało by zostać wybranym przez centro-liberalną i rozsądną część elektoratu.
  Proponując taką kandydaturę próbujesz zrobić z nas idiotów, myślisz błędnie że "ciemny lud to kupi". Pomyliłeś elektoraty, kolego. Ciemnego luda szukaj sobie na polskiej pseudo-prawicy.

 • Sam Sliding

  Oceniono 5 razy 3

  Mam nadzieję, że jak już zrobicie ten szpagat, to lewica przejdzie Ci po głowie i wygra wybory.

 • extragender

  Oceniono 7 razy 3

  Program wyborczy PO: "Odsunąć pis. Teraz k..., znowu my!"

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 3

  Hakatumba w Warszawie to kolejna marionetka dyktatora, czy Warszawa nie ma dosc tego paskudnego dyktatora?

 • zueoko

  Oceniono 9 razy 3

  Schetyna nie próbuj z ludzi robić kretyna.

 • cichwoda

  Oceniono 4 razy 2

  tylko niech nie robi szpagat Roza Turn un Szlezvik bo jak siem pszyssa do parkietu to jom żaden dzwig nie oderwje, panie

 • bokaj

  Oceniono 4 razy 2

  Pitolenie o "szpagatach" itp. jest tutaj wyłącznie przykrywką ideowo-umysłowej nędzy, nie pozwalającej na wypracowanie jakiegokolwiek zwartego programu, który stałby się ofertą do wzięcia przez wyborców.
  Co jest wartością dla PO oprócz władzy i konfitur?
  Nie dowiemy się chyba już nigdy...
  Schetynę takie pytania najwyraźniej przerastają - i obawiam się że nie tylko jego w tej partii.

 • premier_scretyna

  Oceniono 8 razy 2

  "Premier Scretyna" ma na myśli "dożynanie watahy"?

 • Kazimierz Borgosz

  Oceniono 10 razy 2

  Więcej i wciąż więcej obiecywać nie 500 a 1000+ na każde dziecko, podwyżka płac o 2500zł, zmniejszenie podatku o 50%, każdemu, komu nie chce się pracować zasiłek w wysokości 2200 zł. obniżka cen wszystkich towarów o 50% , likwidacja CBA CBŚ,ograniczenie Policji, zmniejszenie kar o 80%, ciemnota się da kolejny raz nabrać i przysporzy nam 40% głosów i tym sposobem pogonimy PIS. Potem wszystko będzie po staremu - dojenie ze zdwojona wydajnością.

 • ewaszczypawka

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Schetyna, PiS nie jest partia socjalistycza. Jest taka sama konserwa jak Wy. Program 500+ jest o tyle smieszny, ze daje kase wszystkim rodzinom z 2 dzieci, a jak ktos ma 1 to musi miec dochod ponizej 800/osoba. Samotne matki czesto nie dostaja. Poza tym po cichutku obniza sie CIT. To glosami waszych poslow przepadl projekt Nowackiej w sejmie. Co, poza tym co juz bylo ma Pan do zaproponowania? Nic, tylko chec przejecia wladzy. Nie glosowalam na PiS, PO ani na ta ogorkowa lewice SLD.

 • cassian64

  Oceniono 8 razy 2

  Nowa zjednoczona partia
  SZPAGAT
  super
  POparcie maja juz w zakladach karnych

 • tadeusz3731

  Oceniono 12 razy 2

  Chory człowiek oderwany od rzeczywistości. Najpierw Schetyna musi rozliczyć się z przeszłością i rządami Partii Oszustów.

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 2

  Schetyna, to taki "Jaki" tylko (o pissi włos) ....cwańszy !

 • leonleonidas

  Oceniono 8 razy 2

  Opoznione dozynanie watachy.

  Hle hle hle.
  Z tym pajacen to "opozycja" dlaeko nie zajedzie.

 • duckoff

  Oceniono 4 razy 2

  Schetyna jest dobry jako organizator, ale twarzą platformy powinien być ktoś inny.

 • duckoff

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatni akapit mi się podobał.

 • Oceniono 8 razy 2

  TYM PANOM NARÓD PODZIĘKOWAŁ...POLSCE JEST POTRZEBNA NOWA PARTIA A NIE FARBOWANY LISEK Z PO.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 2

  NIECH ŻYJE SCHETYNA I JEGO SOJUSZ POPIS !!! NIECH ŻYJE ! NIECH ŻYJE !NIECH ŻYJE ! - odpowiedziało echo !!! Schetyna na prezesa PiS !!!! Z Nowogrodzkiej lepiej widać zniewoloną Polskę !!!

 • Wojciech Łysy

  Oceniono 2 razy 2

  SCHETYNA,szkoda słów.Jesteś oderwany od rzeczywistości. Jak możesz być tak naiwny.
  ,,POMYSŁOWY DOBROMIR" ,to jesteś ty(nie obrażających Dobromira)!!

 • ltte

  Oceniono 2 razy 2

  Grzechu fajnie gra w piłkę, jak na swój wiek i warunki. Rządzi podobnie fajnie ;-)

 • Walery Stóf

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko przestańcie tańczyć jak wam pisiory grają. Mówcie do mieszkańców co zrobicie i jak a nie odpowiadajcie na zaczepki drugiej strony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX