Galopujący Major apeluje do Kaczyńskiego: Teraz jest czas na test czystych rąk

Całe trzy dni minęły od głośnego memento Jarosława Kaczyńskiego. Całe trzy dni brzęczy nam w uszach: "Musimy być, by zwyciężyć, partią czystych rąk. I dlatego powtarzam: nie będzie żadnej tolerancji, żadnego zmiłowania dla tych, którzy te ręce będą sobie brudzić".

Pora więc powiedzieć "sprawdzam". Pora więc spytać, gdzie jest CBA, prokuratura, gdzie są wszystkie służby w sprawie afery Czartoryskich. Tak, wiemy, służby są niesłychane zajęte sprawą posła Gawłowskiego, również dlatego, że pisowscy senatorowie wcześniej nie dali możliwości owym służbom zająć się sprawą senatora Koguta. Mimo że zarzuty były o wiele bardziej prawdopodobne.  

Ale być może to przeszłość? Być może Jarosław Kaczyński rzeczywiście zdecydował, że politycy powinni być uczciwi? Że po tym, jak Bogu ducha winnych posłów ich własnymi rękami pozbawi 20% pensji, rzeczywiście nastaną standardy w polskiej polityce niespotykane. Że zacznie się sprawdzać swoich, a nie tylko tych z opozycji. Komisja Amber Gold zajmie się wątkami podnoszonymi przez posła Brejzę, komisja reprywatyzacyjna zajmie się przyjaciółmi posła Wąsika i Bejdy. Powstanie komisja ds. skok Wołomin, na cele społeczne oddane zostaną udziały w spółce Srebrna. "Musimy być partią czystych rąk". My – to znaczy Prawo i Sprawiedliwość. A ręce masz czyste wtedy, gdy sam je umyjesz, a nie wtedy, gdy pokażesz, że sąsiad z ławki też ma brudne. Rozumie to mój ośmioletni syn, rozumie więc pewnie i pan poseł Kaczyński.

Teraz jest więc taki test. Test czystych rąk. Medialne zarzuty w sprawie afery Czartoryskich są bardzo poważne. Chodzi o kwotę pół miliarda złotych. To już nie ośmiorniczki, złoty zegarek, bak paliwa przypadkiem porwany na stacji. Chodzi o kupno kolekcji, która zgodnie z prawem i tak nie mogła być wywieziona z terenu Polski bez zgody władz kraju. Więc ktoś dał pół miliarda za coś, co i tak było de facto w polskim posiadaniu. Chodzi o konflikty interesów, albowiem w ramach fundacji działał rodzony brat ówczesnego ministra. Chodzi o zeznania świadków – pani Tamary Czartoryskiej, która ujawnia, że pieniądze od początku miały być z Polski wyprowadzone. Słowem, jak zauważa Bartosz Węglarczyk, skoro nie można było wywieźć kolekcji i sprzedać jej za gotówkę za granicą, to kolekcję sprzedano w Polsce, a za granicę wywieziono już tylko pieniądze.

To jest właśnie test dla CBA, prokuratury i przede wszystkim komisji śledczej. Chciałeś być, Grzegorzu Dyndało, partią, co rączki ma czyste, to teraz je wyjmuj z kieszonki i daj przedstawicielom obywateli dokładnie ową czystość prześwietlić. Jeśli tego nie zrobisz, to sprawa jest jasna: ktoś tu nas oszukuje, a jako wyborcy bardzo nie lubimy oszustów.

Na Wasze opinie czekamy pod adresem listydoredakcji@gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (275)
Galopujący Major: To czas na test czystych rąk
Zaloguj się
 • pan_glosny

  Oceniono 59 razy 43

  Śmiesznie wyglądają przy tych aferach niewpisane zegarki Nowaka za skromne 20 tys, co?

 • antropoid

  Oceniono 41 razy 31

  JAKI test czystych rąk?...
  Przecież "Balbina" swoich nigdy nie domyje - nie ma takiego środka.

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 27

  No i się wzruszyłam. Już widzę jak uniewinnieni przez Dudusia Wąsik i Kamiński posypują główki( bez dowcipów ) popiołem i zarządzają autolustrację, a pan Piotruś stwierdza, że mógł popełnić błąd finansując rodzinę Czartoryskich co by im do pierwszego zawsze starczało.
  Powstaje komisja do spraw Skoków i ogólnie wszyscy wyskakują z kasy żeby dać ciężarnym laskom parę złotych na bezużyteczne w czasie ciąży podpaski.

 • drbob20

  Oceniono 26 razy 20

  brat nazwal glinskiego idiota i slusznie. powinien jeszcze dorzucic leszcza. profesor tablet. profesor szyszko. profesorka pawlowicz. profesor wolfgang. tylko ziobro jeszcze nie profesor a ledwo co magister. ale nadrabia ideowa postawa wytrawnego ubeka.

 • jacmenos

  Oceniono 28 razy 20

  Pogarda dla maluczkich :
  Głupi Naród to kupi ? Teraz k... my ? Ludzcy panowie ? Nam się należy ?
  Przez 8 ostatnich lat ?
  Przyśpieszenie bo zostały tylko jeszcze 2 lata ?

 • racetam

  Oceniono 23 razy 19

  Fajny tekst

 • alef.omega

  Oceniono 24 razy 18

  Zi0br0 niedługo zamieni gabinet w ministerstwie "sprawiedliwości" na belgijską celę. Na razie belgijska prokuratura kończy (acz bez współpracy Polski) śledztwo w sprawie sprzeniewierzenia funduszy przyznanych MELD na kampanię wyborczą jego kanapowej partyjki. Kasa przez podstawionych golasów szła na konto partyjki.
  Jak już sprawą zajmie się belgijski sąd i wyda Europejski Nakaz Aresztowania Prokuratora Generalnego i Ministra "Sprawiedliowści" (powinno być "Prawa i Sprawiedliwośći"), to będzie wybuch granatu w szambie. Oj będzie się działo!

 • bob_59

  Oceniono 22 razy 18

  Apelować to można do kogoś, kto ma choć trochę osobistej godności.
  A oprócz tego, naiwnością jest oczekiwać, że pis perpetrators samooskarżą się, zwrócą łupy i przeproszą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX