Komentarze (132)
USA. Nastolatki wygrają wojnę o dostęp do broni
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bratjolki

  Oceniono 4 razy 0

  Stany Zjednoczone NIE są jedynym krajem o wysokim nasyceniu bronią. Mozna poszukac.
  I to ze gdzie indziej jest to piziom o 10% czy nawet 30% nie czyni ZADNEJ różnicy.
  Pytanie na ktore nikt nie próbuje odpowiedziec jest następujące.
  Kim sa Amerykanie? Jaki jest obraz osychologiczny typowego obywatela Imperium ktory życiowe problemy rozwiązuje przy użyciu ekstremalnej przemocy, z bezpiecznej odległości i zawsze w odniesieniu do słabych i bezbronnych.
  Co jest bardziej opętańczego niz masakra w podstawowce lub kaplicy?
  Jak to sie ma do bomb na szpitale, napalmu na wioski, defoliantow na chłopskie poletka, dronów nad niepodleglymi krajami i sankcji obejmujacych aspirynę i przybory szkolne.
  Jaki wplyw, na takie zachowanie poszczegolnych obywateli ma postawa całego kraju i jego zachowanie posrod innych mieszkancow tej ziemi.
  Wyeliminowan nalezy nie fostep do takiej czy innej broni ale stan umyslu powodujący ze masakra, rzeźnia, ludobójstwo i odpowiedzialność zbiirowa stały sie dopuszczalne w rozwiązywaniu najcześciej urojonych problemów.

 • jakobhorner

  Oceniono 4 razy 0

  Trump chce dać broń nauczycielom, jeszcze lepszym pomysłem będzie wydanie broni uczniom. Każdy uczeń od 5 lat wzwyż będzie zobowiązany to przynoszenie na zajęcia co najmniej dostosowanego do jego wagi rewolweru.

 • Jerzy Tomaszek

  0

  Redakcjo, czy nikt u Was nie panuje nad tym, co robią automaty? Od dawna kiedy raz kliknę na "Skomentuj", pokazuje się infromacja "Nie powtarzaj się". Teraz też się pokaże.

 • kary077

  Oceniono 10 razy 0

  Zdjęcie do tego artykułu jest rasistowskie i promuje tylko przeciwników fryzjerów.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 13 razy -1

  Słuchaj no ty Gonzales czy jak ci tam... Karabin sam nie strzela, ktoś za ten spust pociągnął. A pociągnął bo był sfrustrowany, bo chciał zaistnieć, bo nie znalazł lepszego sposobu, bo mu się nie chciało szukać.Bo w waszym świecie snapczatów, łosapów, netfiksów i dopalaczy wszystko musi byc juz teraz natychmiast, a jak nie to kula w łeb! Nawet i całemu światu.

  Jak tu słusznie zauważono, prawo do noszenia broni jest starsze od wielu innych praw. Powiedz mi w takim razie Gonzales - dlaczego w XIX wieku nikt nie strzelał w szkole? Przecież w domach tez były rewolwery i karabiny. Nawet łatwiej dostępne, bo bez policyjnej kontroli... NOOOO? DLACZEGO???

  Otóż powiem ci Gonzales, żaden gó...arz nie tknąłby karabinu, nawet gdyby leżał na stole, bo za samo spojrzenie na broń, bez pozwolenia, dostałby taki wpier... od ojca, że ten karabin do końca jego gó...arskiego życia nawet nie przyśniłby mu się potem w nocy.

  Bo nie chodzi o to co kto ma w domu, tylko jak tego używa. Dotarło?

  Więc idź sobie, Gonzales rób te swoje zadymy ale w stronę własnych rówieśników-kretynów. Może odłożą smartfony i fejsbuki - a może nie - i jak ich co wku... w sieci, to z braku karabinu wezmą samochód i rozdupcą jakiś sklep z ludźmi albo wjadą w przystanek. Gdzie wtedy Gonzales pójdzie protestować - pod fabrykę Forda?

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 9 razy -1

  Pytanie ile Emmy w Emmie a ile scenariusza napisanego przez media. Jeden chopak, ktory ochronil dzieciaki kevrarova plachta wycofal sie z debaty cnn po tym jak cnn przerobilo jego przemowienie, skreslilo jego pytania i przeslalo inne, ktore mial zadac. Fake news, fake Emma?

 • bartooolooo

  Oceniono 4 razy -2

  To że USA sa krajem strasznym, to jest jasne. Aczkolwiek nie dla wszystkich. Większość tutaj żyje mitami, które narzuca Hollywood i głupie seriale. W USA ponad 40 milionów ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa. Ludzi nie stać na podstawowe leczenie. Nie ma pracy, bankrutują całe miasta. Otyłosc, i to taka gargantuiczna jest normą. Ze względu na niemożność zdrowego żywienia.

  Jednak sprawa dotycząca broni jest bardzej złożona. Oczywiście, lobby przemysłu zbrojeniowego jest rzeczą straszną. Ale, skoro ludzie mają tam prawo do noszenia broni ... to dlaczego z niego nie chcą korzystać ? Przeciwnicy posiadania broni palnej podnoszą argumenty masakr w szkołach i tym podobnych wydarzeń. Jaka jest natomiast liczba przestępstw udaremnionych, czy to przez postraszenie bandziora, czy odstrzelenie gwałciciela? O tym się nie mówi ...

  Prawo do posiadania broni palnej, prawo do obrony siebie, bliskich i swojej własności to wolność. Wolność do. Nie od. Posiadajcie broń, i się nią brońcie, kiedy jakiś świr przyjdzie zabijać. To nie jest kwestia broni, lecz świra. Nie z giwerą, to by przyszedł z kwasem, nożem, siekierą. Taka liczba osób dokonywujących masowych mordów, psychopatów czy szaleńców wpadających do szkół z zamiarem mordu, to wina przeszłości USA i kapitalizmu. Broń palna nie ma tu nic do rzeczy.

 • estrim

  Oceniono 6 razy -4

  Prawo do posiadania broni to świetne prawo - bardzo dobre dla samoobrony. Tylko po co komuś do samoobrony karabinek szturmowy? To dlaczego czołgów nie sprzedają czy chociażby javelinów?

  A w przypadku USA i powtarzających się ciągle strzelanin w szkołach - dyskusja nad dostępem do broni to jedno, ale dlaczego nie ma wciąż wymogu organizacji i opłacania szkoleń i posiadania broni (przynajmniej krótkiej) przez kadrę pedagogiczną?

 • edwinaes

  Oceniono 6 razy -4

  Te "mądre nastolatki" to podstawione przez CNN kukły, nie mające nic wspólnego z młodzieżą, która teoretycznie przebywała w budynku gdzie odbyło się strzelanie. Dziewczyna ogoliła się na chwilę przez strzelaniną, żeby bardziej zapaść potem w pamięć widzom. Jej równie medialny kolega, David Hogg, wkrótce przed tym wszystkim kilkakrotnie odwiedzał studio CNN z rodzicami na prawach VIP-a, a jego ojciec jest agentem FBI. Od samego początku mierzy się z oskarżeniami o tym, że jest z niego "crisis actor", bo niemądrze pozostawiał po tym wszystkim ślady w sieci. Przeprowadził się w "miejsce tragedii" z innego miasta. Podobnie, jak jego uczestniczka Miednik i ofiara Pollack, które - dziwnym trafem - mieszkały obie wcześniej w małym miasteczku w innym stanie. Cóż za zbieg okoliczności. Postrzelona rzekomo w płuco nastolatka z fioletowym podkładem na twarzy, żeby wyglądać na bardziej chorą, wystąpiła przed kamerą z prowizorycznym bandażem na ramieniu, oddychając normalnie, przeciągając się bez problemów już po paru dniach od postrzału. Jeśli pewni politycy czy lobbyści chcą coś osiągnąć w tej materii w USA, już po raz kolejny inscenizują strzelankę, licząc na zmianę nastawienia społecznego, znów angażując do tego aktorów. Tym razem nie rodziców rzekomo zastrzelonych w Sandy Hook dzieci, ludzi z przeszłością na scenie i w produkcjach telewizyjnych czy filmowych, ale "zbuntowanych nastolatków", którzy nie wypowiadają się przed kamerami jak normalni przedstawiciele młodzieży w ich wieku (szczególnie Hogg), strzelając przed kamerą różnymi danymi jak z kałacha. Nic nowego, można się rozejść.

 • kary077

  Oceniono 17 razy -7

  Biedne dziecko z amazońskiej dżungli dało się omotać marksistowskim politrukom,którymi przepełnione są amerykańskie uniwersytety.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 18 razy -8

  "z chęcią zapytam go, ile pieniędzy przyjął od Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Ale ja to już wiem! 30 milionów dolarów. Jeśli podzielić to przez liczbę osób zabitych z broni palnej w 1,5 miesiąca 2018 r. to wychodzi 58 tys. dolarów. Tyle ci ludzie są dla ciebie warci, Trump?!"
  No i tak sie robi propagande :) ................... srednia do konca roku moze wyjsc po dolarze wiec tak duzo znow ten trump nie zarobi.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 23 razy -11

  No i lewactwo ma nowy temat. Bo przecież nie potrafi dnia przeżyć bez walki: o dostęp do narkotyków, albo zakaz dostępu do broni, o dostęp do aborcji na życzenie dla nastolatek i zakaz niechętnego spoglądania na czarnego, o dostęp 24/24 i 7/7 do fejsa i zakaz stawiania wymagań w szkole. I tak dalej, i tak dalej. Będą więc fejsować i tweetować do upojenia, bo to jedyny dla nich świat. I nie chcą przyjąć do wiadomości, że świat to nie tylko FB czy Tweeter, ale także źli ludzie, konieczność ponoszenia wyrzeczeń się, zgoda na to, że inni mają niekoniecznie lewicowe poglądy, praca od-do i tak dalej... Ale życie wcześniej czy później nauczy ich tego, jak mocno dostaną w d....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX