Komentarze (180)
"Wysokie Obcasy". Prawica wygrała sprawę aborcji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • curious

  Oceniono 5 razy 3

  Aborcja to NIE JEST ZABÓSTWO bo EMBRION czy ZARODEK to NIE JEST CZŁOWIEK!!!!

 • apollo1966

  Oceniono 9 razy 3

  Aborcja nie jest OK. Nawet jeśli słowo OK znajduje się pośrodku językowej symetrii. Gdyby Polska była normalnym krajem, to tak władze, jak społeczeństwo, każda obywatelka i obywatel, powinni dążyć do tego, żeby aborcji było jak najmniej. W tym celu rozwijać edukację seksualną, propagować antykoncepcję, a i w końcu uczyć się odpowiedzialności, mieć na uwadze etyczne obowiązki wypływające z samego faktu bycia człowiekiem. W Polsce radykalny katolicyzm narzuca wszystkim Polkom swe rygorystyczne wymagania. I na to nie można się zgadzać. Aborcja powinna być prawnie dozwolona, ale ludzie - tak kobiety, jak mężczyźni - powinni zdawać sobie sprawę, że usunięcie płodu nie jest OK i postępować tak, żeby niechcianych ciąż unikać. Nie jest to zadanie wymagające nadludzkiej mocy tak od kobiety, jak mężczyzny. W aborcyjnej walce w naszym nienormalnym kraju zaostrzają się postawy i skutkuje to tym, że kobietom z jednej strony mówi się, że powinny uznać świętość życia płodowego, z drugiej, że aborcja jest OK i powinny z płodem robić to, na co mają ochotę. Moim zdaniem obie postawy są nienormalne. Tragiczne jest to, że na normalność w temacie aborcji nie ma u nas nadziei.

 • jonaszewski

  Oceniono 17 razy 3

  Aborcja nie jest "OK", tylko jest trudną i odpowiedzialną decyzją, którą rodzice podejmują. Nie chodzi o to, żeby z aborcji zrobić jeszcze jedną metodę antykoncepcji, tylko pozwolić ludziom wybierać mniejsze zło zgodnie z własnym sumieniem. To nie jest słitaśne, różowe coś, co się robi od niechcenia między przeglądaniem kociaczków w necie a obiadem we włoskiej knajpce.

  Tymczasem tak to właśnie przedstawia okładka WO i tą okładką cofnięto o kilkanaście lat masę starań działaczy lewicy i ruchów feministycznych. Taka okładka powinna się ukazać na Boże Narodzenie, bo radykalna prawica nie mogłaby sobie wymarzyć lepszego prezentu pod choinkę, jak takie "samozaoranie".

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 2

  Gdy w połowie lat 90. ig0lewica próbowała coś z tą sprawą począć, to zakrzyczano ją.
  Liberałowie najgłośniej bronili "kompromisu".
  Autorka próbuje wszystkich obrzucić kamieniami, ale manipuluje.
  Droga pani, "pospolitość beczy", że strawestuję cytat z Wesela.
  Taka wolska, do takiej z ziemi polskiej doszliśmy!
  Amen.

 • kuras47

  Oceniono 1 raz 1

  Autorka chyba nie czytała nic nt. rozwoju dziecka w czasie ciąży. Cytuję:
  "W jedenastym tygodniu ciąży kształtują się też struny głosowe, tworzą się podstawowe receptory powonieniowe. Co ciekawe, całe ciało za wyjątkiem języka jest już wrażliwe na dotyk. Dziecko potrafi już połykać oraz wystawiać i chować język".
  Każde zabite dziecko w łonie matki jest zabitym człowiekiem. Żadna chora retoryka tego nie zmieni.

 • do100jnik

  Oceniono 3 razy 1

  nie wierzcie w żadną lewicę czy liberałów, to lewica podpisała konkordat a ostatnio liberałowie uwalili projekt ustawy liberujący prawo aborcyjne

 • sailor2016

  Oceniono 11 razy 1

  Prawdę mówiąc mam w dudzie tą całą aborcje, a wręcz jestem za maksymalnym dokręceniem śruby. Może wówczas naród się opamięta jak poczuje na własnej skórze to co KK i piSS im chce zafundować.

 • 1stanczyk

  0

  Prawo do aborcji w swojej istocie było bardziej lub mniej akceptowane nie jako prawo kobiet ale jako narzędzie walki z od wieków istniejącą, trudną do wyeliminowania przez państwo nielegalną, a przez to często zagrażającą życiu kobiet (szczególnie tych najmniej zamożnych) , aborcją.

  I to w czasach kiedy środki antykoncepcyjne były dużo mniej znane i mniej dostępne.

  To był wybór tak zwanego mniejszego zła

  Aborcja jako niezbywalne prawo kobiet to w tym kontekście, w kontekście idei ochrony życia zdesperowanych, a wiec bardziej lub mniej świadomie gotowych ryzykować własnym życiem kobiet decydujących się na nielegalną aborcje jest wypaczenie.

  Szczególnie w obecnej sytuacji kiedy i socjalna pomoc państwa i edukacja seksualna i środki antykoncepcyjne i są dużo bardziej, dużo łatwiej i szerzej dostępne (pomimo usilnych prób watykańskich szamanów w naszym kraju ponownego plugawego zawłaszczenia sobie bezpowrotnie utraconego monopolu decydowania o tym czym jest dobro i czym jest zło)

  Wypaczenie idei, które w PRL-u prowadziło do sytuacji, że legalna wtedy aborcja na której dorobił się oszust Chazan nierzadko stawała się wśród "postępowego" gówna "kosmetycznym sposobem" na kultywowanie kobiecości.

 • ubudubu4

  0

  Pieska nie wolno zabić ptaszka kotka świnkę morską i chomika nie wolno zabić.. .za to dzieci przed rozwiązaniem taaak bo my lewacy jesteśmy "uczuciowi" inaczej......he..

 • jaksa70

  0

  czemu nikt nie pyta niepelnosprawnych o aborcje? powinni przecież nie żyć

 • z8k

  Oceniono 4 razy 0

  "I po co było to chodzenie na paluszkach?" po to żeby nie zmieciono was (czyli partii skrajnych ideologicznie) wcześniej. Lewicowcy, którzy was "sprzedali" owszem oszukali wyborców ale mieli na tyle rozeznania że wiedzieli że radykalnie lewicowa partia w Polsce, teraz, będzie zawsze poniżej progu i chcieli (koniunkturalnie) stosować "taktykę salami". Idąc w radykalizm owszem budujecie żelazny elektorat ale bardzo skromny a sami się zakopujecie.

 • brunon_k

  Oceniono 4 razy 0

  Zdanie kluczowe: bezpieczeństwo dzieci.

  Jak sięcoś pod to uda podciągnąć to można dorosłym swobody obywatelskie ograniczać no i nawet hopki na osiedlu co 15 metrów stawiać. Ba.. Można wprowadzić całoroczny czas zimowy by dzieciąteczka po ciemku czasem nie chodziły.

  No co? Czyżby pan/ pani był/a przeciw bezpieczeństwu dzieci? Jak nie to zakaz aborcji i hopki co 10 m.

 • jan700

  Oceniono 8 razy 0

  "Francuskie sądy" zakazały emisji we francuskich telewizjach tego filmu:

  HttPS://www.youtube.com/watch?v=Ju-q4OnBtNU

 • kirdan1

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego ten temat aż tak bardzo pasjonuje lesbijkę?

 • euro67

  Oceniono 9 razy -1

  Cokolwiek uczyniliscie jednemu z ty braci moich najmniejszych mnie to uczyniliscie.

 • whole_train

  Oceniono 6 razy -2

  Lesbijka bierze się za rozkminy o aborcji XD

 • gab48

  Oceniono 6 razy -2

  Pani Wiktoria,
  Fakt, ze 12 tygodniowy plod nie moze cierpiec , bo nie ma kory mozgowej moze zostac jeszcze zweryfikowany, tak jak tecznika medyczna (usg) zweryfikowala twierdzenie z lat 80-tych, ze kilkutygodniowy plod to zlepek komorek.
  Co do referendum o aborcji. W Turcji rzadzacy chca Referendum na temat przywrocenia kary smierci, zaloze sie, ze wsrod piiarzy tez co poniektory marzy aby zabijac np. mordercow albo zdrajcow. Czy lewica zgodzi sie na takie Referendum? I czy zaakceptuje wynik?

 • Michał Jezierski

  Oceniono 10 razy -2

  To niesamowite jak liberałowie chcą przegrać wszystkie swoje walki. Najpierw napędzali maszynę pogardy wobec każdego kto nie był inteligentnym, wykształconym, z dużego miasta. Potem ignorowali problem korupcji we własnych szeregach i w swoim otoczeniu. Teraz pokazują roześmiane kobiety, mówiące, że aborcja - jeden z najcięższych psychicznie zabiegów dla ludzi (nie tylko dla kobiet ale i dla mężczyzn) jest ok. Z uśmiechem na twarzy. Że pozbycie się dziecka, nie ważne z jakiego powodu, jest ok.

  Nie rozumiecie, że PiS przegrywał dopóki był radykalny. Wygrał, bo złagodził swój przekaz. Teraz Wy, niezależnie od słuszności postulatów, radykalizujecie się bo... no właśnie, bo co? PiS był groźny bo tysiące ludzi widziało w nich rewolucjonistów. Teraz wy chcecie postawić się na miejscu PiS.

  W wyborach głosowałem i na SLD, i na PO. W ostatnich nie uczestniczyłem. Nie podobała mi się twarz PISu ale też nie podobało mi się co robiła Platforma i cała liberalna opozycja. A teraz, gdybym miał głosować na środowiska związane z tym absurdalnym ruchem - Aborcja jest OK - byłoby mi po prostu wstyd.

  Czy eugenika też była ok? Takie to zabawne?

 • kapitan.kirk

  Oceniono 7 razy -3

  <<< Fakty są jednak takie, że płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne. >>>

  Trzeba jak najszybciej przekazać to głupim Szwajcarom, którzy własnie wprowadzili zakaz gotowania homarów żywcem, żeby oszczędzić im cierpienia - przecież homar nie ma nie tylko kory mózgowej, ale nawet mózgu.

  <<< Płacz czy też tytułowy „niemy krzyk” to też wymysł - do wokalizacji konieczne jest powietrze w drogach oddechowych. >>>

  Dobrze wiedzieć; teraz zawsze na robotę będę brał ze sobą knebel, i wtedy wszystko fporzo.

  <<< A przecież nietrudno sprawdzić, że po dojściu Hitlera do władzy przepisy zaostrzono i czystej krwi Niemce za aborcję groziła kara śmierci. Inaczej było w przypadku Niemek chorych i obywatelek krajów okupowanych. W ich przypadku aborcja była dostępna na życzenie z bardzo prostego powodu - by zmniejszać populację wszystkich Untermensch. >>>

  Coś podobnego - to aborcja zmniejsza populację? Jakim cudem; toć płód to przecież nie człowiek...

 • Janko Walski

  Oceniono 9 razy -3

  Nie wiem czy "czystej krwi Niemce za aborcję groziła kara śmierci" i nie chce mi się tego sprawdzać, bo nie o Niemki chodzi tylko Polki, gdy przywoływany jest precedens zalegalizowania aborcji. Uczynił to okupant, który dostrzegł w tym istotny czynnik ROZKŁADU moralnego i sposób na depopulację podbitego narodu!

  Nie sądzę by światła redakcja nie rozumiała takiego przekazu, skoro więc insynuuje co innego to co? Świadomie oszukuje swoje najwierniejsze czytelniczki. Czyli robi to samo co matki dokonujące aborcji - zabija bezbronny, no nie płód tylko rozum. Zabija ćwiekami rozum bezbronny zaufaniem do gazety.

 • Janko Walski

  Oceniono 7 razy -3

  Autorka nie odróżnia obrzucania się kogoś obelgami od nazywania rzeczy po imieniu. Nie chodzi o nazywanie "morderczynią" tylko bycie morderczynią. Bycie morderczynią w najbardziej przerażającym sensie tego słowa - morderczynią człowieka zupełnie bezbronnego, który NIE MA ŻADNYCH SZANS W TYM STARCIU. Jest w znacznie gorszej sytuacji niż lis osaczony przez sfoyę psów i setki myśliwych.

 • elemir

  Oceniono 7 razy -3

  „tytułowy „niemy krzyk” to też wymysł - do wokalizacji konieczne jest powietrze w drogach oddechowych.”

  Naprawdę? No cóż za nieuki z tych pro-life-ów - myśleli, że dziecko w łonie matki oddycha powietrzem...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 10 razy -4

  Kobieta sama sobie dziecka nie zrobi więc aborcja bez zgody ojca powinna być karana.

 • Janko Walski

  Oceniono 6 razy -4

  Autorka nie odróżnia obrzucania kogoś obelgami od nazywania rzeczy po imieniu. Nie chodzi o nazywanie "morderczynią" tylko BYCIE MORDERCZYNIĄ. Bycie morderczynią w najbardziej przerażającym sensie tego słowa - morderczynią człowieka zupełnie bezbronnego, który NIE MA ŻADNYCH SZANS W TYM STARCIU. Jest w znacznie gorszej sytuacji niż zając osaczony przez sfory psów i setki myśliwych.

 • ciekawe25

  Oceniono 6 razy -4

  To zacznijcie mówić ostrym językiem. Tylko potem znowu nie marudźcie, że miało być inaczej. Gorzej, że Wasza błyskotliwa narracja obróci się cierpieniem, bo wprowadzą całkowity, bezwzględny zakaz.

 • gab48

  Oceniono 6 razy -4

  Wiekszosc spoleczentw, w normalnych szanujacych prawo panstwach wychodzi z zalozenia, ze to co jest zabronione jest zle, a co nie jest to dobre.
  Nalo ktora Niemka z bylego RFN pochwali sie, ze usunela, Dedeerowki nie maja tych hamulcow i usuwaja czesciej. A edukacja i dostep do antykoncepcji sa od 28 lat te same.

 • Graf Zero

  Oceniono 5 razy -5

  "Fakty są jednak takie, że płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne."
  Kora mózgu pojawiła się u gadów - ryby i płazy jej nie posiadają. Ciekawe, że środowiska z takim entuzjazmem podchodzące do aborcji, co roku wpadają w histerię spowodowaną cierpieniem nieszczęsnych karpi w okresie wigilijnym. Przecież ryby nie mają kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 11 razy -5

  "płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne"

  Naprawdę? A co z chomarami?

  Jakąś formę bólu odczuwa na 100% wszystko co ma jakikolwiek układ nerwowy.
  Co więcej coś co można nazwać bólem odczuwają też rośliny a nawet plankton.

 • hube1310

  Oceniono 7 razy -5

  Aborcja jest OK? Komu to chcecie wmówić? Że kobieta powinna mieć prawo do decydowania o sobie w ten sposób?
  A może napiszcie od razu: ABORCJA CZYNI WOLNYM
  I jak to wtedy zabrzmi?

 • oczy_argusa

  Oceniono 13 razy -5

  Ciekawam opinii p.Beczek na temat nieograniczonego dostępu do broni w ramach pełnej wolności.

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 10 razy -6

  Was, lewaków, nie trzeba "brać" za morderców. Wy jesteście mordercami. Od samego początku Wasza polityczna droga jest znaczona niezliczonymi zbrodniami. 100 milionów waszych ofiar woła o sprawiedliwą karę dla Was, bando łajdaków.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 10 razy -6

  A co powiedzielibyście dorosłemu, silnemu już, wykształconemu człowiekowi z charakterem, który ma władzę, pieniądze, prawnika i rodzinę. Który by do was podszedł i powiedział że miał być poddany zabiegowi aborcji? Potrafilibyście mu spojrzeć w oczy i powiedzieć że jednak powinien być zabity na życzenie?

 • wrb.gazeta

  Oceniono 10 razy -6

  Idźmy na całość: Skoro aborcja jest ok, to może to jeszcze powód do dumy.
  Zróbmy jakiś konkurs na liczbę aborcji, im płód bardziej zaawansowany tym więcej punktów.
  Albo po prostu koszulka z napisem np: "Dokonałam 30 aborcji i jestem z siebie dumna"

 • Janko Walski

  Oceniono 6 razy -6

  "płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej" Co innego karp, chroniony prawem humanitarnego (sic!) traktowania.

 • blumkwist

  Oceniono 10 razy -6

  I właśnie tak głupimi i absurdalnymi komentarzami jak ten Beczkowej, liberał-lewica przegrywa spór o aborcję. Bo niby ok nie znaczy wspaniały!...ale znaczy "w porządku" , "dobrze" .... a przytłaczająca większość społeczeństwa, poza grupką skrzywioną ideologicznie, doskonale wie, że aborcja ani nie jest "ok" ani nie jest "w porządku"... I możecie się boksować z rzeczywistością, towarzyszko Beczek, ale tylko was od tego noga rozboli, a rzeczywistość ani na minimetr nie ustąpi.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 9 razy -7

  Po co chodzić na paluszkach?
  Piszmy tak jak myślą te kobiety: "Wyciąć pasożyta z brzucha"
  Najlepiej dziecko do 5 roku zycia nie powinno miec zadnych praw i kobieta jak znajdzie sobie nowego albo jak jej sie odechce, bedzie mogla go ukatrupic i wyrzucić do kosza, taka "aborcja" rozszerzona"
  NIech wam to uswiadomi ze reprezentujecie cywilizacje śmierci

 • Janko Walski

  Oceniono 7 razy -7

  "„niemy krzyk” to też wymysł - do wokalizacji konieczne jest powietrze" - nic dobitniej nie "wokalizuje" inteligencji autorki niż ten passus.

 • 31.februarius

  Oceniono 13 razy -7

  Aborcja jest kól!
  Szczególnie jak ktoś (któraś) się wyskrobie w Wigilię zamiast karpia ...

 • Mateo Yavorsky

  Oceniono 13 razy -7

  Po prostu polacy maja jeszcze za mocny kregoslup by kupowac propagande mordercow: "zbudujesz swoje szczescie na zabojstwie". Jednak GW mocno od lat pracuje nad tym zmiekczaniem kregoslupow polakow.

 • kakalak4

  Oceniono 18 razy -8

  "…płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne."

  Po pierwsze - to zależy, kiedy przeprowadza się aborcję. Bo jeśli w 12 tygodniu - to owszem, kora mózgowa już jest.

  Po drugie - "Niemamy krzykowi" można wiele zarzucić, sporo tam naciąganych tez, ale jeśli obejrzymy ten film "bez dźwięku", w ogóle nie zwracając uwagi na komentarz autorów, to sam obraz jest jednoznaczny: płód usiłuje odsuwać się od narzędzi, "uciekać". To co, efekty specjalne?…

 • G SGK

  Oceniono 13 razy -9

  "...płód nie może cierpieć, bo nie ma wykształconej kory mózgowej, bez której żadne bodźce nie są odczuwalne" - zatem możemy zabijać chorych w śpiączce, po co nam taki bagaż... No decyzja zawsze trudna, ale wiecie, to tylko przerwanie życia kogoś kto "nie czuje". Pyk i załatwione. Płód to nie życie? No jasne, za to ameba znaleziona na Marsie to już pełnoprawna obca forma życia. The chaaaaampioooons...

 • 45rtg

  Oceniono 14 razy -10

  Pods*ywacie kwestię dopuszczalności tak, jak podes*ała ją Natalia Przybysz. "OK" nie znaczy "takie sobie", tylko znaczy "dobrze". Przy takich "pomocnicach" jak wy, to ja się boję o moje córki, że będzie im ciężej.

 • spartan1112

  Oceniono 21 razy -15

  Aborcja to zło i debilne lewackie teorie tego nie zmienią. Nie ma bardziej bezbronnej istoty niż dziecko w łonie matki i jako takie musi być chronione.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX