Komentarze (571)
PiS wywołał międzynarodowy kryzys z powodu jednej osoby [OPINIA]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 6 razy 6

  piSS to podpalacze,rozniecili ogień z izraelem,z niemcami,teraz czas na ukrainę,białoruś,litwę,słowację i czechy.Wspomnę też o francji i usa,ciekawe gdzie jeszcze będą podpalać.

 • kisssmyass

  Oceniono 6 razy 6

  właściwie skoro nic nie stoi w miejscu a apetyt rośnie w miarę jedzenia, to było do przewidzenia. Ale widzę tu bardziej działanie ideologii ojca Rydzyka niż samej Kaczki. A może nawet cichą zemstę Macierewicza, jako podłożenie świni koleżkom i koleżankom z rządzącej PISdzielni na którą wszyscy łakomie się rzucą. Środowisko ojca Rydzego zawsze uważało że krytyka Polski szczególnie w kwestii kolaborowania z nazizmem to świadome działanie sił chcących zniszczyć Polskę, Zbawicielkę Świata.

 • ziaburek

  Oceniono 16 razy 6

  Podoba mi się argumentacja pisu - jeśli ktoś z trybuny sejmowej wydziera się " mordy zdradzieckie, kanalie, zamordowaliście " itd, to nie ma sprawy bo przecież nie mówił tego do konkretnej osoby. Jeśli ktoś powie, że Polacy mordowali Żydów to znieważa Naród i za to do kryminału. Czyli o morderstwo można oskarżać bliżej nieokreśloną zbiorowość, pod warunkiem że nie jest się Żydem.

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 6

  Dyktatura tępków mysi zakończyć się klęska całego państwa. Tak tez będzie teraz gdzie już widać ze Polska wśród machania szabelkami z przykucu leci na pysk. A ro preludium bo następnym efektem tego bedxue upadek na pysk gospodarki.

 • flyer

  Oceniono 7 razy 5

  Sam pomysł może i był związany z Grossem, ale rozwinięcie to jednak próba ratowania wygodnych i dobrze opłacanych stołków przez prokuratorów IPNu - oskarżonych i spraw ubywa, i za chwilę okaże się, że nie będzie dla nich etatów, a tak załatwiają sobie stały napływ spraw. Oczywiście efektywność rozpoczętych spraw w stosunku do gotowych aktów oskarżenia nadal będzie niska, ale będzie można pochwalić się statystykami - bo w końcu ile razy można "wykopywać" Sikorskiego z grobu? ;>

  Inna sprawa, że całkiem cwanie wymyślili sam IPN - co prawda ma badać zbrodnie przeciw obywatelom polskim od 1917, ale tylko nazistowskie i komunistyczne, więc sanacja jest nie do ruszenia. A mieliby takie pole do popisu. ;>

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 7 razy 5

  Dobra zmiana rzekomą pedagogikę wstydu usiłuje zastąpić realną pedagogiką bezwstydu

 • tadjan

  Oceniono 13 razy 5

  najlepszym przykładem przyzwoitości pisss i jego szczerbatego wodza jest pozwolenie toruńskiemu antychryście rydzykowi na obrażanie Pani Marii Kaczyńskiej ( wyzywanie od czarownicy, oczekiwanie, żeby sama poddała się eutanazji) ..... lesio i jaruś na to plucie zareagowali jak na padający deszcz ocierając swoje niemęskie pyski. A jak zareagował niejaki Duda na wyzwiska jego żony od żydówy.... ano obtarł swoją pissowatą, niemęską gębę, udając że pada deszcz. Ale widać "suweren" potrzebuje takich przywódców, jak te prymitywy.

 • kotmiki

  Oceniono 6 razy 4

  Główny winowajcą napięć w Polsce jest Kościół katolicki przyczyna wszelkich nieszczęść i zał ,ta instytucja szkodzi Polsce i Polakom od wieków chroniąc tylko swoje interesy ,to Kościół przyczynil się walnie do rozbiorów ,doprowadził też do rządów pisobolszewików ,dzisiaj schowany z tryumfem patrzy na zjazd Polski do pisowskiego szamba .

 • walek7003

  Oceniono 4 razy 4

  Dodam troszeczkę oliwy: Jozef Tiso, katolicki ksiądz i biskup Słowacki. będący premierem tego kraju w1939 r. dokonał agresji na Polskę jako trzeci agresor września 1939 r., Słowacja brała udział w kampanii wrześniowej oraz holokauście jako czynny sojusznik Niemiec.Powtarzam KATOLICKI ksiądz..!!!

 • Pavvel Makovvski

  Oceniono 10 razy 4

  Prokuratorzy oraz sędziowski skład orzekający karę śmierci przez powieszenie, dla Generała Augusta Emila Fieldorfa – Nila. Sam proces uznany za tzw. Mord sądowy. Zeznania obciążające Nila wymuszono od jego podwładnych torturami.

  Prokuratorzy:
  Helena Wolińska-Brus, pierwotnie Felicja (Fajga Mindla) Danielak, poch. żydowskiego
  Beniamin Wajsblech, poch. żydowskiego
  Paulina Kern poch. żydowskiego

  Sędziowie:
  Maria Gurowska vel Maria Górowska vel Maria Sand vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand, poch. żydowskiego
  Emil Merz, poch. żydowskiego
  Gustaw Auscaler, poch. Żydowskiego
  Igor Andrejew, poch. spolszczona rodzina rosyjska

 • pczar

  Oceniono 4 razy 4

  ... jakie spoleczenstwo tacy i ich wybrancy w Sejmie i Senacie.

 • niezalany

  Oceniono 10 razy 4

  kaczyński jest antytezą króla midasa - czego nie dotknie zamienia się w goowno...

 • tadjan

  Oceniono 8 razy 4

  Bierut i Gomułka cieszą się zza grobu że doczekali takiego godnego następcy jak Jarosław K. Ten godnie dokończy dzieła, które oni rozpętali....... a i starszy niemiecki wódz III rzeszy też chyba byłby mu wdzięczny.

 • fleshless

  Oceniono 10 razy 4

  przecież to są głupki po prostu - ordynarne głupki i nieudacznicy
  co tu więcej komentować
  czego się nie dotkną to wychodzi skrajna niekompetencja i nieodpowiadzialność
  nie wspominając już nawet o kindersztubie rodem z chlewa

 • plutoniczna

  Oceniono 6 razy 4

  Z powodu jednego człowieka wywołali poważny międzynarodowy konflikt.
  imbecylstwo pisowców zostało już jasno określone w wypowiedzi Senator Anders "To jest tragiczna, absolutnie tragiczna sytuacja międzynarodowa".

  USA ostrzegają PIS:
  "Śledzimy pilnie losy ustawy o IPN, ale nie komentujemy procesu legislacyjnego w Polsce" oświadczyła Nauert rzeczniczka Departamentu Stanu USA.
  W komunikacie zaapelowano do polskich władz, by rozważyły, jakie mogą być skutki nowej ustawy dla "zdolności do pozostania nadal realnymi partnerami".
  to jest bardzo bardzo poważne dyplomatyczne ostrzeżenie.
  a ci kretyni brną dalej.
  czy Kaczyński myśli, że z USA i Izraelem będzie jak UE i Komisją Wenecką??? pogadają pogadają i sprawa się rozsmaruje po kątach. NIE. nie będzie tak.

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 4

  Najtragiczniejsze - i śmieszne jednocześnie - w tym sporze jest to,że mordercy siedzą za miedzą i przyglądają się jak ich ofiary kłócą się między sobą.

 • loneman

  Oceniono 16 razy 4

  Tzw. "prawicowcy" majacy sie tez za "patriotow" (co oznacza np. bicie innych i pobieranie zasilkow bo 'dla ludzi z ich wyksztalceniem nie ma pracy w tym kraju') maja jakis intelektualny zaciach czy wrecz zatwardzenie - w praktyce oznacza to tyle ze domagaja sie zawsze chwalenia, nawet za blad, glupote czy popelnienie przestepstwa - tak samo jak obecny rzad co jest jednym wielkim walkiem i kpina.
  Ci ludzie wielbia tez skompromitowanych od wiekow ksiezy, roznych "zlotoustych" cwaniaczkow udajacych swietych bo umieja prawic pochlebstwa, obiecywac "zlote gory" czy bandy zamaskowanych kiboli szafujacych haslami nazistowskimi choc 70 lat temu zostaliby takimi samymi wiezniami do likwidacji jak znienawidzone przez nich inne nacje :/

 • tadjan

  Oceniono 7 razy 3

  Pisiorki, wpuśćcie w końcu do swoich małych móżdżków poniższą informację:

  najlepszym przykładem przyzwoitości pisss i jego szczerbatego wodza jest pozwolenie toruńskiemu antychryście rydzykowi na obrażanie Pani Marii Kaczyńskiej ( wyzywanie od czarownicy, oczekiwanie, żeby sama poddała się eutanazji) ..... lesio i jaruś na to plucie zareagowali jak na padający deszcz ocierając swoje niemęskie pyski. A jak zareagował niejaki Duda na wyzwiska jego żony od żydówy.... ano obtarł swoją pissowatą, niemęską gębę, udając że pada deszcz. Ale widać "suweren" potrzebuje takich przywódców, jak te prymitywy.

  a zaczniecie trzeźwiej myśleć. A jak nie wierzycie to spytajcie swojego plebana czy to jest prawda, czy też fałsz.

 • kisssmyass

  Oceniono 5 razy 3

  naród polski jest jak Hiob który pomimo doświadczonych niesprawiedliwie krzywd i win bardziej dba o zachowanie dobrego mniemania o sobie niż o przemianę ku prawdziwej moralności i świadomości jaką te doświadczenia mu przyniosły.....w darze.... A rządy PIS świetnie się wpisują w tę wygodną samo-zachowawczą mentalność. Tak samo gra PIS na bezpieczeństwie i strachu w obliczu zagrożenia niesionego przez imigrantów. Przypomnę tylko słowa Benjamina Franklina o tym że społeczeństwo które sprzedaje wolność za bezpieczeństwo, nie jest warte ani tego ani tego. Innymi słowy, straci i to i to. Społeczeństwo polskie karleje. Ucieka od świadomości, duchowości, indywidualizacji. A ten ultra patriotyzm wpędza Polskę w izolację i osłabienie czyli nową podatność na bycie rozszarpaną na strzępy! Nie będzie ani patriotów (tych amerykańsko-izraelskich) ani wystarczającej świadomości i przewagi technologicznej, które zrównoważyłyby geo-polityczne położenie. I misja samo-destrukcyjna PIS dopełni się. Brawo Polacy! Opętani pychą, bezmózgowiem i infantylnym egoizmem!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy 3

  Ideologiczne trywializowanie problemów nie przynosi żadnych pożytków. Co najwyżej pobudza do jeszcze większej aktywności oszołomów różnej maści.

  „Kilka miesięcy temu wygłosiłam w Bostonie wykład na temat obecnej sytuacji w Polsce. Zostałam potem zasypana pytaniami publiczności. Parę z nich dotyczyło sposobu, w jaki potraktowano w Polsce Jana Tomasza Grossa, wzywając go do prokuratury i przesłuchując przez kilka godzin pod zarzutem ewentualnego szkalowania dobrego imienia Polski. I tak naprawdę adresat nowych przepisów jest tylko jeden - i jest nim prawdopodobnie Jan Tomasz Gross”.

  To jest po prostu głupie.

  @Karolina Wigura
  Prof. Bronisław Łagowski: „Wykształcenie humanistyczne cierpi obecnie na przypadłość przesadnego werbalizmu. … Wszyscy potrafią dziś rozprawiać, deklamować, recytować frazesy, naśladować wnioskowania. Jednocześnie obserwujemy niebywały w wolnym społeczeństwie prymitywizm myślenia tam, gdzie pojawiają się kwestie sporne. Jest się czemu dziwić, porównując bogactwo retoryki zawarte w książkach czytanych obowiązkowo na uniwersytetach z prymitywizmem dyskusji publicznej. Nie tłumaczy wszystkiego okoliczność, że dyskusja publiczna jest najczęściej odmianą walki. I w inny sposób stwierdzamy, że ludzie z dyplomami uniwersyteckimi, którzy o wszystkim gotowi rezonować, nie rozumieją powiązań między faktami i nawet nie starają się skierować uwagi w tym kierunku. …”
  (Tygodnik „Przegląd” 5 marzec 2017)

 • 111pln

  Oceniono 9 razy 3

  Co zrobi Adrian? Wybierze wolność słowa? Czy antysemicki elektorat partii kieszonkowego dyktatorka?

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 7 razy 3

  Polacy i Żydzi w zaborze sowieckim, Marek Wierzbicki, Warszawa 2001

  Po wkroczeniu Armii Czerwonej dochodziło do aktów antypolskiej dywersji. W całej wschodniej Polsce miały miejsce działania żydowskich grup dywersyjnych: strzelanie z ukrycia do polskich żołnierzy, ataki na dworce kolejowe. Rebelianci żydowscy występowali prze¬ciw Polakom stanowiącym podporę administracji, policji czy straży obywatel¬skiej. Nastapił „czas terroru” - rabunków, skrytobójczych mordów, samosądów na mieszkańcach, W tym wszystkim brali udział Żydzi tworzący tak zwane „komitety rewolucyjne”. W Grodnie, w odwecie za kilkudniową obronę miasta, Sowieci rozstrzelali około 130 osób. Polskich obrońców wydawali masowo miejscowi Żydzi. Również w Pińsku tak zwana „Gwardia Robotnicza” zorganizowana i dowodzona przez miejscowych Żydów wyszukiwała i rozstrzeliwała ukrywających się polskich oficerów i żołnierzy. W Wilnie po 17 września 1939 r. Żydzi masowo zgłaszali się do pracy w administracji, organizowali liczne mityngi, między inny¬mi na uniwersytecie, kontrolowali tak zwaną „GwardięRobotniczą”. Ruszyła też fala donosicielstwa, aresztowano i rozstrzelano - poza oficerami Wojska Polskiego - 560 cywilów.

 • sparky6

  Oceniono 19 razy 3

  Przypomnę, że kiedy ambasador Obamy w Pradze, Andrew Schapiro, kumpel ze szkoły Anne Applebaum (po prawej), zaczął pouczać w 2015 roku prezydenta Zemana, dostał szlaban do Pałacu Prezydenckiego. Dzisiaj Schapiro nie jest już ambasadorem a Zeman właśnie wygrał kolejne wybory.

 • magda9600

  Oceniono 15 razy 3

  Kłamcę Grossa należy piętnować i ścigać za kłamstwa które rozpowszechnia. Ten pseudo historyk wyrządził Polakom olbrzymie szkody.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 3

  Nikt poważny w Izraelu ani w USA nie ma nic przeciwko zakazowi posługiwania się sformułowaniem "polskie obozy". Przez ostatni tydzień zrobili nam nawet darmową kampanię, politycy i media non stop powtarzaly że obozy nie były polskie tylko nazistowskie.

  Cała sprawa idzie o jeden nieprecyzyjny przepis, ale co zrobić jak Jaki jest nieskończenie głupi, a Ziobro to kompletny głąb (lub obaj świadomie działają na korzyść rosyjskiego FSB).

 • Pistolet Prezesa

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Karolino, klęska edukacyjna jest nie tylko w dziedzinie historii, ale przede wszystkim edukacji obywatelskiej. Uczniowie uczą się z przestarzałych podręczników, nauka nie idzie w parze z żadnym działaniem praktycznym. Uczniowie nie uczą się współdecydowania, rozwiązywania konfliktów, nie wiedzą czym jest demokracja w praktyce i jak można w niej uczestniczyć, nie znają swoich praw. 20 lat temu był program KOSS prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, ale skończył się i nie powstało nic w zamian. Osobiście mam żal o to do wszystkich poprzednich rządów.

 • tomek.tw30

  Oceniono 21 razy 3

  Gratulacje dla żydów za porównywanie nas do nazistów. Ale to zwykła złodziejska ich natura, nie ma się czemu dziwić. Do tego artykułu pytanie, bo podobno ta ustawa nie była pisana na szybko i poza tym była konsultowana ze stroną żydowską. Żadnych zastrzeżeń nie wnosili. I co się stało? No czerska będziesz w stanie odpowiedzieć na to pytanie?

 • japka_putina

  Oceniono 15 razy 3

  Przesadą jest twierdzenie, że to jest ustawa, która ma uciszyć jednego człowieka, ale widać z daleka, że pisana była z Grossem na myśli. Na "polskie obozy" żadnej ustawy nie potrzebowaliśmy. Moim zdaniem jeszcze gorsza jest część ukraińska tej ustawy. Co trzeba mieć na myśli, żeby zamiast uprawnienia do badania wszystkich zbrodni o charakterze nacjonalistycznym wskazać konkretnie na zbrodnie Ukraińców na Polakach? Czzy to miał być tylko kuksaniec wymierzony w obecne władze Ukrainy?

 • antybandzior

  Oceniono 19 razy 3

  Grossa sam bym dopadł i do tylka nakopał, to jest wyjątkowo perfidny i obrzydliwy typ, za samo sformułowanie że podczas wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców powinien gnić w pierdlu o ciebie i wodzie, i to najlepiej w którymś z baraków w Auschwitz, może by zrozumiał coś...

 • staryzyd

  Oceniono 6 razy 2

  Ustawa nie zmieni opinii o Polakach.Swiat ma juz od dawna wyrobione zdanie o antysemityzmie polskim.

 • katarzyna.xyz

  Oceniono 4 razy 2

  A jaka jest polityka edukacyjna Izraela? Czego uczy się mlodzież żydowską? Że Polacy są tak samo winni Holokaustowi co i Niemcy? Że wszyscy żydzi byli tacy święci? Że w Polsce jest niebezpiecznie (ochrona MOsadu) bo jesteś straasznymi antysemitami? itd.

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem czy to ktoś po izraelskiej stronie rozumie, ale muszęto napisać. Nie jest, nie może być, antysemityzmem to, gdy polemizuje sie z opinią państwa izraelskiego. Antysemityzm to odbieranie Izraelczykom prawa do równego dyskursu dlatego ze są sobą. Tak powinno sie rozumiec każde anty-. Nie tylko izraelskie.

 • Adam Kowalczyk

  Oceniono 6 razy 2

  Żenujący artykuł. Kto wierzy ,że z powodu grossa (którego pewnie znaczna część Polaków nawet nie zna) państwo wdało się w awanturę międzynarodową - ten powinien udać się na dłuuugie wakacje. Są mu potrzebne.

 • trockista_z_czerskiej

  Oceniono 10 razy 2

  holocaust industry zagrozony ?

 • domektomek

  Oceniono 12 razy 2

  ...Za sprawą mediów społecznościowych antysemickie komentarze z marginesu przeszły wprost do głównego nurtu polskiej debaty publicznej....

  A co autorka uznaje za antysemickie komentarze?
  Prawdę o działalności policji żydowskiej w gettach?
  Prawdę o donoszeniu na Polaków podczas wojny w Wilnie , najpierw Niemcom, a potem NKWD?
  Spis żydowskich oprawców mordujących Polaków w kazamatach UB ?
  Wygląda na to że to są właśnie owe antysemickie komentarze, bo inwektyw nie zauważyłem.

 • just4f

  Oceniono 8 razy 2

  Od początku mówiłem że chodzi o Grossa. O tym jak wygląda prawda historyczna będzie decydował kaczor w myśl: " i nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe".

 • m78k

  Oceniono 6 razy 2

  Duda podpisze ustawę o IPN dzisiaj wieczorem. Przed sabatem.

 • Sam Sliding

  Oceniono 6 razy 2

  W 30 milionowej okupowanej przez Niemców Polskę. Historycy szacują, że od 50-100 tys Polaków dokonało zbrodni na Żydach. To są historyczne fakty. Zamykanie wszystkim gęby tą ustawą jest próbą wybielania tych Polaków z tych czynów. Nie uciekniemy od tego. Największym dramatem dla Polski są obecne rządy. To niestety dopiero smutny początek. Nie dawajcie się w to wciągać.

 • pkokot1

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ma tego zlego co na dobe nie wyszlo. Otoz poznalismy twarz naszego sojusznika USA. To nasi "przejaciele" i obroncy pokazuja na nas palcem i mowia, to wy jestescie mordercami, i stawiaja nas pod mur twiedzac ze przemysla cala polityczna strategie na nowo. Kaczynski obudzil sie z geba w sraczu i powinien odejsc !

 • ppo

  Oceniono 2 razy 2

  Przyoszczędzili na tłumacza, bo przecież "niedługo roboty zastąpią ludzi". Czekam na "autonomiczne samochody". Dopiero będzie rzeź!

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 2

  Od kilkunastu lat strona polska w różny sposób prostuje ten niefortunny zwrot i wydawałoby sie, że jednak jakieś sukcesy osiągnięto a tu jakiś ambitny idiota jak Filip z konopii wyrwał przed szereg, po co to komu i kto jest autorem tego pomysłu?
  Strona żydowska również bardzo nieracjonalnie i histerycznie podeszła do tematu, można było jednak inaczej chociaż znając naszą "prawicę" to może i nie można?
  Ponad 600 lat Polacy i Żydzi mieszkali w jednym państwie, bywało różnie ale to Niemcy doprowadzili do niewytłumaczalnego ludobójstwa a bogatsi Żydzi uciekli gdzie się dało i zupełnie nie reagując na wieści z Polski, część nawet z gen. Andersem wyszła z ZSRR ale nie poszli razem z Polakami jak tylko dotarli w poblize Izraela, druga część przyszłą wraz z Armią Czerwoną jako komisarze polityczni i funkcjonariusze bezpieki, wykorzystywali też te obozy dla izolowania a nawet mordowania przeciwników ideologicznych.
  Jedni i drudzy warci siebie.

 • fezuj

  Oceniono 8 razy 2

  Dlaczego Izrael wtrąca się w sprawy Polski? Jeśli ta ustawa jest bublem, to w łatwy sposób można będzie bronić się przed sądem. A może Żydzi chcą nas wrzucić do jednego worka z Niemcami???

 • sparky6

  Oceniono 26 razy 2

  Salomon Morel (ur. 1919, zm. w 2007 w Tel Awiwie) –Żyd funkcjonariusz UB, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości.
  Izrael chronił tego bandytę do końca jego podłego życia
  Komendant obozów w Świętochłowicach i Jaworznie. Mordowano tam Polaków.
  Czy to były żydowskie obozy?

 • mateusztt

  Oceniono 4 razy 2

  Długa zajęło, żeby wymyślić ten powód :p

 • Marek Biesaga

  Oceniono 6 razy 2

  To nie PiS a Izrael odpalił w Oświęcimiu bombę.Oni gdzieś mają "polskie obozy śmierci" tu chodzi o gigantyczne pieniądze jakie umkną z ich zasięgu kiedy duża ustawa reprywatyzacyjna wejdzie w życie.Po prawdzie to chodzi o zwrot w naturze bo trzeba gdzieś umieścić te 3 300 000 "starszych braci" którzy powrócą do swego kraju Polin.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 4 razy 2

  Wstaliśmy z kolan. I przyp* o powałę.
  KK milczy. Opozycja chyba powinna się ukształtować od nowa. Naród przekupiony za 500. Indoktrynacja w TVP ma się dobrze. Paru pismaków coś napisze, publicyści się pospierają. Nie wygląda to dobrze...

 • dociekliwy maz

  Oceniono 6 razy 2

  tylko ustąpienie kaczafiego może zatrzymać degradacje Polski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX