Komentarze (979)
Elisabeth Revol, Polacy ci nie wybaczą [OPINIA]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jantarski11

  Oceniono 7 razy 7

  Typowy przedstawiciel suwerena zabiera głos w każdej sprawie. Chociaż w szkole miał pod górę niewiele umie ale gardłuje najgłośniej o tym o czym nie ma zielonego pojęcia.

 • darek638

  Oceniono 31 razy 7

  Gazeta.pl z dnia na dzień odlatuje. Temat omówiony. Nie zauważyłem
  żadnych sygnałów takich zachowań o których pisze autorka, więc co
  trzeba zrobić? Trzeba zainspirować szaleństwo. Jeszcze 10 lat temu
  w trybie przyspieszonym Gazeta i autorka tłumaczyliby się przed Radą
  Mediów lub sądem dziennikarskim. Teraz w cenie jest jątrzenie.
  Zawodowe dno.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 19 razy 7

  do tytułu wkradł się jak zwykle na tym portalu błąd

  nie Polacy ale PRAWDZIWI Polacy

 • Andrzej Gajewski

  Oceniono 8 razy 6

  Strasznie żal mi Tomka i jego dzieci.
  Plucie na Eli to średniowiecze i hanbienie naszej ekipy. Świat docenia a my ciągle w gownie. W S T Y D !!!!!!!!!!!!

 • Ernest Szweda

  Oceniono 8 razy 6

  Nie ma z nim kontaktu tzn. że nie kuma co się dzieje, gdzie jest jak się do niego mówi. A nie że zabrali mu telefon. Botoks mi się przypomniał. Wezwano karetkę do gościa bez kontaktu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To są profesjonaliści i kochają to co robią. Nie on pierwszy i nie ostatni został tam na zawsze. A najwięcej do powiedzenia mają te orły które nad morskie oko koniem jadą.

 • Tadeusz Toffel

  Oceniono 20 razy 6

  Kto to, czy co to jest Wiktoria Beczek? To jakas podla dziennikarzyna. Niech swoje jadowite wypociny wypisuje w jakiejs pissowskiej gadzinowce. P O D L O S C!!

 • kronsztad22

  Oceniono 14 razy 6

  Pani Beczek jest głupia, nawet jesli wyrachowana, to ostatecznie i tak głupia

 • guga15

  Oceniono 12 razy 6

  No, ladnie. Juz sie robi atmosferka. Teraz czekacie na przedruki we Francji? Jestescie niereformowalni jako formacja umyslowa.

 • Piotr Tylkowski

  Oceniono 22 razy 6

  Mam pytanie do Pani Wiktorii Beczek - autorki tych pseudodziennikarskich wypocin. Na swoim profilu na FB w tle ma Pani zdjęcie na którym napisane jest "Wrażliwość księżniczki, wytrzymałość ku...". Trudni pominąć fakt jak wulgarne słowa towarzyszą (jak mniemam) Pani życiowemu motto; jednak zastanawiam się czy Pani wrażliwość nie jest taka sama jak Pani wytrzymałość.
  Pogoń za sensacyjką przysłania już Pani większy obraz tego co się wydarzyło? Ma Pani nadzieję, że to co Pani pisze będzie rzetelne i opiniotwórcze? Jeśli wierzy Pani w to co pisze to świat z wnętrza Pani głowy musi wyglądać jak koszmarne miejsce.

 • titomito71

  Oceniono 44 razy 6

  Brawo dla pani autorki!!! Dużo kliknięć prawda??? A z mojej strony Adblock już na waszych stronach włączony a i mocne postanowienie nie przedłużania prenumeraty.Gratuluję i nie pozdrawiam
  Były czytelnik

 • jazata

  Oceniono 18 razy 6

  Ohydne jatrzenie!!

 • lm648

  Oceniono 8 razy 6

  Pani Wiktorio Beczek tym "mądrym tekstem" podbijasz tylko bębenek do nienawiści!
  Czyste chamstwo i skur...to a nie dziennikarstwo!!!!!!!

 • 231shirley

  Oceniono 10 razy 6

  Czekam na inny tekst- o tym jak ta cała sytuacja pokazało ZBYDLĘCENIE Polaków. O tym jak wszyscy pisali, że nie życzą sobie, żeby akcja ratunkowa była finansowana z ich podatków, o tym jak oceniają cudze, nie swoje życie, jakie szambo z nich wychodzi, kiedy nie trzeba podpisywać się imieniem i nazwiskiem, jak bezwzględni potrafią być. I dlaczego alpinizm wywołuje aż tyle emocji? Dlaczego akurat ta dziedzina wyzwala w ludziach całe to zezwierzęcenie, które w nich siedzi, tą nienawiść. Jeszcze chyba nigdy nie wstydziłam się tak bardzo za ludzkość, jak w ciągu tych kilku ostatnich dni.

 • czeresnik

  Oceniono 11 razy 5

  Ten artykuł jest bardzo trafny. Widać po reakcjach różnych oszołomów i innych naciorów.

 • Mateusz Malik

  Oceniono 9 razy 5

  Boże ludzie dajcie Tomkowi odejsc w spokoju. Każdy jest mądrzejszy to zwolajcie grupkę bamboszkowych znawców gór z komputerowych zdjęć zabierzcie po dwie pary kaleson i jedzcie. Ratujcie. Ten fantastyczny chłopak był tam 7 i pewnie mógłby więcej o tej górze powiedzieć niż połowa z was o warzywniaku zza rogu. Te Wasze puste łepetyny nie mogą pojąć że Tomek zachował się jak prawdziwy facet i kazał się jej ratować bo on już sam dla siebie nie widział nadzieji. Przykre jest temat pieniędzy żaden podkreślam ŻADEN ani ŻADNA którzy wypisujcie te pie...nie dał ani złamanego grosza na tą akcję ale wyliczać potraficie. Narażacie tylko ta biedna rodzinę ,te dzieci ,tych najbliższych przyjaciół na ból bo cierpienie.... Ja wiem że zamiast zastanowić się co się to lepiej jest sobie pierdnąć do starego rozciągniętego dresu w wygniecionym fotelu i myśleć że się wszystkie rozumy pozjadalo.

 • Tomasz Rzepecki

  Oceniono 5 razy 5

  Niezmiernie przykro się czyta te komentarze. Góry mają to do siebie, że zabierają ludzi. Dlatego trzeba pamiętać o tych których zabrały i cieszyć się z każdego uratowanego życia. Jak czytam niektóre wpisy to wstydzę się za rodaków :( Ludzie przejrzyjcie na oczy, przecież nie jesteśmy tacy...

 • hefajstos1

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo dobry i celny artykuł. To nie garstka oszołomów ma pretensje do Elizabeth. Takich kanapowo-fotelowych znawców wypadku ferujących arbitralne wyroki na polskich ratowników i nieszczęsną Revol są tysiące.

 • nkrz1920

  Oceniono 5 razy 5

  Nikt o zdrowych zmysłach nie obarcza Francuzki za śmierć Tomasza Mackiewicza. Błędem jest i zwyczajnym oczernianiem twierdzenie, że zwyczajnie go zostawiła na pastwę losu. Za jej argumentacją przemawia przede wszystkim to, że Tomek już wielokrotnie wspinał się właśnie z Elizabeth Revol. Co więcej, jak wspomniano w poprzednich artykułach, w 2016 roku Francuzka znacząco pomogła Tomaszowi w ewakuowaniu się z góry, gdy ten natrafił na problemy. Uważam więc, że mało prawdopodobne jest, by los Polaka był jej obojętny ze względu na dłuższą współpracę pary. Fakt faktem dziwi mnie jednak zmienianie opisu sytuacji - w pierwszych relacjach wspominano tylko o ślepocie śnieżnej i chorobie wysokościowej u Tomka, w kolejnej o dużych odmrożeniach, na końcu zaś stwierdzono, że Polak został zostawiony "w stanie agonalnym i praktycznie nie było z nim kontaktu". Nic więc dziwnego, że część społeczeństwa polemizuje z wyjaśnieniami Francuzki, próbuje obarczyć winą ją oraz po części zespół ratunkowy, jednak moim zdaniem niesłusznie, o czym wspomniałem wcześniej. Dodatkowo należy zauważyć, że Francuzka w pewnym momencie musiała zdać sobie sprawę, że za chwilę to ona będzie walczyć o życie - ma nie tylko odmrożenia, ale schodząc w dół nie wzięła namiotu i nocowała bez niego- widocznie za wszelką cenę starała się zejść niżej, ponieważ z każdym metrem zwiększała się szansa na przeżycie.
  Jeśli chodzi o Tomka- być może szwankowało mu zdrowie. Takie kłopoty i osłabienie nie biorą się znikąd, zwłaszcza, że mówimy tu o doświadczonym himalaiście, a nie turyście próbującym wejść na Śnieżkę. Apele o wznowienie akcji ze strony rodziny, zwłaszcza ojca Tomasza są w pełni zrozumiałe. Zastanówcie się, co zrobilibyście na jego miejscu. Nikt broń Boże nie oskarża nikogo za śmierć Tomasza, po prostu ciężko się pogodzić z całą sytuacją. Także kwestia jednego z artykułów, gdzie siostra Polaka mówiła o żalu- sama powiedziała, że wszyscy są wdzięczni za próbę pomocy. Nie rozumiem burzy pod tamtym artykułem, jej opinia jest zasadna, bowiem gdyby Pakistańskie wojsko szybciej uruchomiłoby swoje helikoptery, to szanse na ratunek wzrosłyby znacząco. A tak z każdą godziną nadzieja powoli gasła.
  Co do zespołu ratowniczego- wielki szacunek za podjęcie walki i uratowanie Elizabeth. Cały świat podziwia Polaków, a my z dumą możemy się tym chwalić. Z całym szacunkiem dla Adama Bieleckiego, ale we wszystkich newsach i pochwałach umyka jeden szczegół- Bielecki nie jest kryształowy. Kto jest na bieżąco doskonale pamięta sprawę Berbeki i Tomasza Kowalskiego z 2013 roku, Broad Peak (w skrócie- podczas zejścia z Broad Peak z czwórki himalaistów dwójka zginęła; w raporcie po całej tragedii winą obarczono przede wszystkim właśnie Adama Bieleckiego, który dziś jest bohaterem- odłączył się od grupy, zszedł sam i na pastwę losu zostawił pozostały zespół idący wolniejszym tempem. Fakt, to nie on ich zabił, ale etyka i zasady alpinistów są jasne- współpraca, bo samemu nic się nie osiągnie. Takie zachowanie ograniczyło szanse na zejście i przede wszystkim znacząco pogorszyło morale zespołu. Zginął doświadczony Maciej Berbeka oraz młodszy o 2 lata od Bieleckiego Tomasz Kowalski). Dodatkowo także jego partner Janusz Gołąb zwracał później uwagę na zachowanie Bieleckiego podczas innej wyprawy, że jego współpraca jest pozorna, a sam himalaista zachowuje się egoistycznie i naraża zespół swoim zachowaniem na wysokie niebezpieczeństwo. O tym należy pamiętać.
  Podsumowując, nikt nie powinien traktować na poważnie komentarzy wykolejeńców, którzy winą obarczają Elizabeth. Nie wiemy do końca co się tam wydarzyło, mamy w końcu tylko jej słowa, ale na reakcję jest już za późno, bo Tomka już z nami nie ma. Temat powinien być zakończony, bo z każdym dniem dostarcza jedynie bólu i cierpienia dla najbliższej rodziny, której nazwisko wciąż i wciąż jest na nagłówkach gazet i pasm informacyjnych, co jedynie rozdrapuje rany.

 • Miecio Kowalski

  Oceniono 9 razy 5

  Bardzo trafny artykuł. Świetnie ukazuje mentalność i wiedzę maluczkich człowieczków, którzy w ciągu paru chwil są w stanie postawić się na miejscu himalaisty i GOPRowca jednocześnie. Do tego ta znajomość sytuacji tam, na górze - jakby byli w centrum wydarzeń! Niesamowite jest nasze polskie społeczeństwo. Takie wszechwiedzące i tępe zarazem...

 • Grzegorz Broda

  Oceniono 9 razy 5

  Jak się czyta te komentarze polaczków oburzonych uratowaniem francuskiej himalaistki to to wstyd mi się przyznać,że sam też jestem Polakiem!Rzygać się chce po prostu!

 • robsonrb

  Oceniono 13 razy 5

  Pani beczek niech pani nie beczy, i od razu zaznsczam ze o panu Mackiewicz słyszałem juz kilka lat temu nie był dla mnie anonimowy, o wspinaczce tez coś nie coś wiem a na pewno więcej niż pani. Trzeba w tej całej histerii oddzielić fakty od kłamstw. Akcję ratunkową zorganizowali i sfinansowali Polacy - fakt, ekipa ratunkowa miała na celu uratowanie obojga ale to dopiero na trasie można decydować znając warunki pogodowe na miejscu, francuska zostawiła Tomka bez możliwości kontaktu i namierzenuago - fakt (zadziwiajaca zbierznosc w 2009 roku ta pani zostawiła na śmierć Czecha tez pozostawiając go bez kontaktu). Reszta to domysły w stylu co by było gdyby. Wiec do autorki trochę lodu w gracie i mniej zioła bo dziennikarz ma przekazywać i komentować fakty a nie pisać płoty i pokazywać fałsz!!!

 • wikal

  Oceniono 15 razy 5

  Uważam że tekst jest skandaliczny! Proszę się nie wypowiadać za Polaków. Ja się cieszę, że Elisabeth jest cała i zdrowa, jestem dumna z naszych himalaistów, gdzieś mam 50 tysięcy wyłożone na akcję z naszych podatków (pani Sadurska przytuliła już znacznie więcej w PZU) i wierzę, że gdyby była możliwość uratowania Tomasza Mackiewicza, toby ją wykorzystali. W Himalajach karty rozdaje pogoda i kto tego nie rozumie, niech się nie wypowiada. Przeczytałam na tym forum wiele głupich tekstów - głównie komentarzy. Najgłupszy jednak napisała pani Beczek. Wstyd!

 • tilow3

  Oceniono 13 razy 5

  Kocham te pisowsko-narodową narrację. To jest po prostu ge-nia-lne! i kapitalnie tę nasza przypadłość wyczuł prezes i po mistrzowsku ją rozgrywa. A niech tak zostanie - tak, to my uczyliśmy świat jeść widelcem! To Polska jest ostoją normalności i chrześcijaństwa w świecie. To my "podnosząc się z kolan" przywracamy siłę i wiarę w Narodzie (koniecznie pisane z wielkiej litery). Tak! a ta wraża "gazeta" szkaluje, pluje jadem, niegodna języka polskiego.... Co się mamy oszukiwać? ponad połowie Polaków taki przekaz się podoba. Nie dociera, że może i słuszne są argumenty no ale pozostaje ich siła.... A póki co, to w świat idzie następujący przekaz- Polacy to odradzający się naziści, to społeczeństwo chrześcijańskie, które nikomu obcemu nie chce pomagać, silnie rasistowskie. Tak! cały świat sprzymierzył się przeciwko najlepszej władzy na świecie - logiczne, prawda? skoro najlepsza, to musi wszystkim przeszkadzać! Ja osobiście PiS życzę 90 % poparcia. Potem uścisk Putina i gdy już wpadniemy w jego sidła, powstaniemy z kolan na całego!

 • men_53

  Oceniono 21 razy 5

  To ostatni dzień mojej obecności na GW. Chora osoba pisze wyjątkowo obżydliwy artykuł, w dodatku nie w imieniu własnym a "Polaków". Jakiś decydent w GW zezwala na jego publikację zamiast odrzucić a autorkę skierować na badania. W okresie nasilonej walki z nacjonalizacją i faszyzacją życia w Polsce GW wpisała się dziś w najgorsze, najbardziej odrażające działania. W imię czego - nie wiem. Ale wiem, że przestaliście być moją gazetą.

 • pan.szklanka

  Oceniono 9 razy 5

  To trochę przesada. W internetach znajdzie się potwierdzenie każdej tezy.
  Powtarzanie takich bzdur doprowadzić może co najwyżej do powstania kolejnej religii.

 • swietyszczur

  Oceniono 4 razy 4

  Juz samo to ze takie nienawistne komentarze sie pojawily swiadcza o Polakach.

 • hawradi25

  Oceniono 6 razy 4

  Hmmm, tyle komentarzy i naprawdę nikt nie przeczytał artykułu ze zrozumieniem? Szkoda, ponieważ jest to tekst ironiczny (ironia to taki środek artystyczny używany w literaturze -zachęcam do zapoznania się z nim). Świadczy o tym chociażby komentarz do pierwszego cytatu, gdzie autorka wyśmiewa nagłe eksperctwo ludzi którzy dzień wcześniej jeszcze w ogóle nie znali się na himalaiźmie. Podobnie jak sugeruje, iż Mackiewicza Francuzka mogła na siłę zaciągnąć w góry, przecież to sarkazm...Oburzacie się na hejt pod adresem Francuzki, a wyzywacie kobietę, której tekstu nie rozumiecie...czy aby napewno zachowujecie się ok?
  Pozdrawiam i zachęcam do dokładnej analizy czytanych tekstów

 • cris412

  Oceniono 8 razy 4

  Jaka tu jej wina rdolenie o szopenie tu była walka o przeżycie ta drobna kobieta nie dałaby rady przecież go sprowadzić.Ona jest zdobywczynią wielu szczytów wie co oznaczała taka sytuacja na jaka trafiła wiec zrobiła to co było najrozsądniejsze.Chciała przeżyć i zrobiłby tak samo niejeden krytykujący.

 • Tomek Duzynski

  Oceniono 4 razy 4

  Alpiniści tak robią, słabszy zostaje,a silniejszy schodzi z góry po pomoc.co ona na plecy go miała wsiąść? Gdyby nie zła pogoda ratownicy weszli by wyżej. To była walka o przetrwanie, wygrał silniejszy i oczywiście szczęście

 • Oceniono 18 razy 4

  No, to się Pani Beczek popisała .
  Dawno nie czytałam tak kiepskiego, uszczypliwego artykułu .
  Mam szczerą nadzieję, że dostanie Pani CONAJMNIEJ porządne upomnienie od szefa, takiej wtopy dawno nie było.
  Gratuluję, nie ma co.

 • anahanna

  Oceniono 16 razy 4

  Pani Beczek, próbuje Pani przypodobać się Szechterowi? Czy może rodzice wraz z genami przekazali nienawiść do Polski? Może czas udać się na emigrację?

 • mapt

  Oceniono 10 razy 4

  Cóż, jak widać gazecina się zaczęła dławić własnym jadem i mnie kasować.

 • euthanasiator

  Oceniono 4 razy 4

  Bez przesady Pani Wiktorio.
  Są pewnie tacy co umieścili takie komentarze jak te przytoczone ale starając się choć trochę o obiektywizm czemu nie przytoczy Pani tych pozytywnych także?
  Bo nie ma? Nieprawda.Są.
  Bo się Pani nie chciało?
  Bo trzeba napisać że Polak "zuy i gupi"?
  A to dlaczego?
  Nie rozumiem o co tu chodzi. Zawsze w reakcji na jakieś wydarzenie będzie cały wachlarz reakcji od ekstremum do ekstremum. Czemu nurzać się w syfie i żenadzie i czytelników również?
  Chyba jak nie wiadomo o co chodzi to o kliknięcia.
  Jeżeli tak to współczuję i czas pożegnać wyborcza chyba.

 • januszpecak

  Oceniono 12 razy 4

  Jest mi przykro że jestem z Polski kiedy to czytam... a ta pani powinna beczeć gdzie indziej a nie publicznoe i wyłącznie za SIEBIE a nie za polaków

 • laborant1

  Oceniono 10 razy 4

  Poziom rynsztoka.
  Wszyscy Polacy w jednym worku....

 • blumkwist

  Oceniono 8 razy 4

  Jakżeż wy nienawidzicie tego narodu, macie go w głębokiej pogardzie. Dlatego nie wróżę wam świetlanej przyszłości.

 • okrutnykibol

  Oceniono 14 razy 4

  Co za kretyński artykuł! Widzę, że autorka chciała zabłysnąć, by mieć swoje pięć minut, ale zwyczajnie jest głupia i wyszło jej to marnie. Nie ma to jak cytować kilku kretynów i podpisywać ich mianem "Polacy". Ja tam się bardzo cieszę, że kogokolwiek udało się uratować i w swoim otoczeniu nie znam nikogo, kto myśli inaczej. Mów za siebie Wiktorio Beczek (rozumiem trochę Twoje wynurzenie, bo do teraz nie wiedziałem w ogóle, że istniejesz!), albo w imieniu kolegów z redakcji. Taki widocznie macie klimat na Czerskiej - jątrzący.

 • magdarysz

  Oceniono 16 razy 4

  Ale szczujecie nas na siebie na wzajem. Wstyd dla tego portalu za takie pseudo- artykuły.

 • k_r_m

  Oceniono 6 razy 4

  I po co taki artykuł.
  Po co taki tytuł.
  Po co znowu szczucie na Polaków?
  Dzień bez dowalenia nam to dla gazety dzień stracony?

  Na szczęście nie identyfikuję się z panią, mi nawet by do głowy nie przyszło aby coś takiego napisać, przykro mi, że pani tak myśli.

 • caleen

  Oceniono 14 razy 4

  Gimbusiarski "artykuł" - poziom dziennikarstwa: zero.

 • Michał Zagrodzki

  Oceniono 16 razy 4

  Wiktorio Beczek - Polacy nie wybaczą Ci tego tekstu. Lepiej zmień zawód.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 12 razy 4

  Pieprzysz babo jak potłuczona.

 • wujek_extrema

  Oceniono 16 razy 4

  Smutna ale prawda o rodakach i naszej malostkowosci

 • oolgaaaaa

  Oceniono 18 razy 4

  Po tym artykule muszę przyznać, że więcej nie chcę wchodzić na Wasz portal. Bardzo słabo. To co ci ludzie robili to ich sprawa, niczyja inna. Dmuchanie cudzych dramatów to najgorsze, co człowiek człowiekowi zrobić może. Współczuję niekompetencji redaktorskiej.

 • anka.pano

  Oceniono 10 razy 4

  Trzeba nie mieć kręgosłupa by pisać takie coś. Beczek-Polaczek poczuła się lepsza. Hahahaha. Tylko szkoda że robi to w obliczu śmierci.

 • kj1920

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Wiktorio, a Pani to w jakim celu stworzyła ten artykuł?? Bo z całej tej tragedii, tak naprawdę kilku osób, to media od poczatlu robily największą szopkę!! Zwietrzyliscie temat dający kliknięcia i teraz trzeba to trzymać jak najdłużej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX