Komentarze (535)
Jan Radomski: Wyborców już nie da się kupić. Wydarzyło się coś, co wywróciło do góry nogami sposób myślenia Polaków
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • uo.rety

  Oceniono 14 razy 6

  "Godność została przez władzę przywrócona w każdym wymiarze."

  Godność? Oddawanie czci zbrodniarzom wyklętym, zwierzęcy antysemityzm powiązany z opowiadaniem bredni o judeo-polonii, rozpętanie akcji nienawiści do wszystkiego co obce, do uchodźców, do Ukraińców, do rozmawiających w obcym języku w tramwaju, do kogokolwiek ma bardziej śniadą skórę - tak ma wyglądać przywracanie godności?
  Jeśli diagnoza autora jest słuszna, to należy tylko usiąść i zapłakać. Ten naród ma w sobie gen samozagłady.

 • kantrzyn

  Oceniono 12 razy 6

  Doczytałem do miejsca "Później robili zafrasowane miny i straszyli nas wizją budżetowej katastrofy, tak jakby nie wiedzieli, że współczesna ekonomia nie zna deficytów, które nie mogłyby być jeszcze większe." i dalej se odpuściłem. W Grecji i Wenezueli też tak myśleli.

 • stoperan12

  Oceniono 10 razy 6

  Ja nie rozumiem tej tzw. godności. Wszyscy o tym piszą od lewa do prawa> to znaczy co> ktoś dostał 500 zl do tego żołnierzy wyklętych i nagle poczuł się godnie machając ręką na konstytucję i jei zauważając że PiS tez kradnie i ma za sobą afery. czy źle mysle?

 • Donata Gu

  Oceniono 8 razy 6

  "W maju 2005 roku - gdy Andrzej Duda zostawał prezydentem - indeks wynosił minus 9,9, co oznacza, że Polacy swoją sytuację oceniali pesymistycznie" - w 2005 roku? Pobudka!!!

 • gss87

  Oceniono 14 razy 6

  Mały kryzysik jak w 1998 i 2008 i całe te analizy będzie można sobie wsadzić.

 • tilow3

  Oceniono 5 razy 5

  "Tak jakby nie wiedzieli, że współczesna ekonomia nie zna deficytów, które nie mogłyby być jeszcze większe" - przeczytałem i się zagotowałem! To dlaczego nie ma pieniędzy na zdrowie? czy na każde dziecko 500+ łącznie z pierwszym! dlaczego nie ma wyższe emerytury? ... potrzeb jest tyle, że szkoda czasu. A poza tym! skoro jest tak dobrze, to czemu do tej pory rządzący nie zabrali się za umowy śmieciowe? uważam ten problem za najbardziej palący. Bo kwestią czasu stanie się to, że ogromnej części społeczeństwa nie ma z czego wypłacać emerytur! bo nie ma odprowadzonych składek!
  życzę pisowcom z całego serca by utrzymali się drugą kadencję. Za jakiś czas musi nastąpić dekoniunktura w gospodarce. Za kilka lat stanie się jasne, że wieś która teraz ma jak pączek ew maśle, straci na dopłatach. BO KTO O NIE ZAWALCZY? KTO MA WPŁYWY W EUROPIE? co? pójdziecie do Tuska? poza tym, podobno to teraz podnosimy się z kolan, więc i tak honor nie pozwoli, by wrażą i głupią Europę o cokolwiek prosić. Jesteśmy li tylko jednym partnerem, i to mocno niepewnym - Węgrów. Tych samych co są na pasku Putina i jeśli ten wskaże by Polszę ukarać, to jestem ciekaw kogo Orban posłucha? Kaczyńskiego czy Putina?
  Jeśli PiS poradzi sobie w kryzysie, jeśli wyprowadzi Polskę na bogato, przyznam jako obywatel im prywatny medal honoru. Póki co, stajemy się tanią siła roboczą, mimo obietnic premiera bankstera, że nie staniemy się montownią dla zachodnich wyzyskiwaczy. I póki co, nasza świetlana przyszłość rysuje się tak, że za 2500 brutto, będziemy pracować na rzecz zachodnich koncernów, plus 500+ na dzieci, bo trzeba siłe roboczą odchować. Do tego raz do roku wczasy nad Bałtykiem, auto 15 letnie .... No ale powstanie coś wspaniałego, coś co jest synonimem wschodu - klasa oligarchiczna - władza doskonała! Stajemy się Białorusią i niczym więcej. Ale! prawda jest taka, że tego chce połowa społeczeństwa. Ta druga sobie wyjedzie, bo nie wytrzyma. Ci co zostaną, szlag ich będzie trafiać, no ale trudno. Polacy nigdy nie potrafili cieszyć się wolnością, taki gen.

 • sw.stefan

  Oceniono 7 razy 5

  Jak się nie da jak kupuli bezmyślną biomasę

 • vomiting_frog

  Oceniono 13 razy 5

  Wsi szczęśliwa wsi wesoła.
  Jak mniej wykształceni są szczęśliwsi od wykształconych to znaczy ze ci pierwsi jeszcze nie wiedzą czemu za niedługo będą nieszczęśliwi.

 • elenem

  Oceniono 15 razy 5

  Ale po co kupowac wyborców skoro mozna fałszować wybory ? Prawda jest względna. Oto sposób myślenia PIS. I na tym sie przejadą.... jak na skórce od banana w słoneczny dzień.

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 4

  Takie typowe pierdu pierdu pod obecną sytuację. Sytuacja zaś jest tak chybotliwa jak łódka podczas sztormu. Hossa jest tak wielka, że to musi zakończyć się spektakularnym krachem, pytanie tylko kiedy. Jak ktoś sobie chce zobrazować sytuację to niech wspomni czasy przed wszystkimi wielkimi kryzysami. Zawsze była euforia i wspaniałe perspektywy, a potem łup. Co do tzw grup wykluczonych to jest to pokłosie socjalizmu, ludzie którym poprzedni ustrój wmówił, że nie muszą nic robić bo państwo i tak się nimi zaopiekuje. On byli co prawda nadmiernie lekceważeni przez poprzednią władzę i trzeba było coś z nimi zrobić czyli przede wszystkim zmusić do jakiejś działalności co jednak nie znaczy, że należy ich dowartościować na równi z tymi , którzy tworzą kapitał państwa. To jest właściwe pytanie. Jak rządzić by zapewnić tym co tworzą dochód dobre warunki, a równocześnie nie doprowadzić do znaczących nierówności społecznych. Na razie nikt nie znalazł na to sposobu ale trzeba szukać, a nie stawiać prymitywnych diagnoz jak autor artykułu, bo w dzisiejszych czasach wystarczy jedno wahnięcie na giełdzie i skończy się ta władza w krótkim czasie.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 4

  Mam nadzieję że w tym bochenku jest gó...no.

 • franko66

  Oceniono 6 razy 4

  Głosowałem na PO ale teraz to nie jest moją partia.Zagłosuję za partią która pokaże że pogoni pisowski motłoch

 • ukw8087

  Oceniono 12 razy 4

  Radomski , kariera w Gazecie Wolskiej , w prawackich mediach , stoi Otworem ...

 • zarliwy

  Oceniono 8 razy 4

  Ojciec mi zawsze powtarzał -koryto jest jedno (Polska), tylko świnie przy nim się zmieniają, dlatego też uważaj, żeby ustawiać przy nim jak najmniej zachłanne.

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 4

  Podali prezesowi Jarkowi tort chlebowy z niemodną dekoracją. .Modna dekoracja jest z ciemnych wafelków.

 • pawelekok

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekaw jestem jakie będą nastroje na wsi, kiedy Unia utnie nam dotacje, a grozi już tym otwarcie za to, co PiS wyrabia z sądami. Dla większości mieszkańców wsi, celowo nie nazywam ich rolnikami, bo to rolnicy żadni, dopłaty do ziemi za nic nie robienie stanowią wraz z 500+ podstawę egzystencji. Karmią się uprawami z przydomowych ogródków, jednej krowy, paru kur i świniaka, to wszystko na własne potrzeby, a pieniądze na ubrania, AGD, utrzymanie gruchota i rozrywki mają z tych źródeł. Czy wystarczy im odzyskana godność i utrzyma się poczucie zadowolenia? Czy też miastowi będą musieli składać się nie tylko na ich 500+ ale i dopłaty za nieuprawianie ziemi kiedy Unia zakręci kurek?

 • hana.barbara

  Oceniono 8 razy 4

  No jasne, że wieś i niewykwalifikowani są zadowoleni, a miastowi - nie. Przecież ludzie wykwalifikowani stanowią teraz dojne krowy, z których finansowane jest 500+, leczenie i emerytury dla wsi i inne apanaże. Tylko jak długo można wytrzymać bycie dojną krową? Młodzi lekarze już buntują się.

 • jo1952

  Oceniono 10 razy 4

  Dla mnie błędna diagnoza.Polacy są dzisiaj przede wszystkim konsumentami a nie świadomymi obywatelami.Mieszkańcom wsi zmieni się pogląd i sympatia polityczna jak skończą się dopłaty.A jaki to znowu wymierny aspekt przywrócenia godności wykluczonym?Ma im wystarczyć fakt,że w ich imieniu wygrana partia zagarnia co się da ?Już tak kiedyś było,że "szynka była jedzona ustami przedstawicieli narodu".

 • jan700

  Oceniono 14 razy 4

  Koniunktura jest w miarę jednakowa w całej Europie a mimo to nastroje Niemców, Francuzów, Holendrów, Duńczyków, Norwegów itd. są gorsze niż nasze.

 • dugma134

  Oceniono 10 razy 4

  To sławetne "poczucie godności", to po prostu poczucie wyższości - nad "niesłusznymi" elitami. I dlatego wykształconym z wielkich miast optymizm opada. Przewidują, że za chwilę zacznie się nagonka na nich, że jeszcze trochę i pojawią się jacyś komsomolcy czy hunwejbini rozprawiający się z obrzydliwymi inteligentami mamrocącymi coś o demokracji, podczas gdy dla Polaków hitem jest "dyktatura proletariatu".

 • almagus

  Oceniono 5 razy 3

  WuC się trafił, żódem na stos ten polski los i na obiaT!

  Poważne podziały, gdy faszyzm doskonały!

  Z rekomendacji Miśka.
  Radiomaryjnej dewoty.
  Uzbrojony faszysta.
  I Polak ma kłopoty.

  Solidarna zziobrana.
  Zagarną dusze i ciało.
  Koniecznie na kolana.
  Tortury, bo haków mało.

  Obrona terytorialna.
  Z tyłu orła - Hitlera.
  Policja taka ofiarna.
  Niechaj jego cholera.

  Polska Polaka białego.
  W nienawiści bożej.
  I nią ogłupianego.
  I „drugi sort” ma gorzej!

  2018-01-25 almagus
  almagus.blox.pl/html

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22941087,to-proba-zastraszenia-nas-dziennikarz-tvn-odpowiada-na-atak.html
  Tak się cieszyli Kaczyńscy, a L. Kaczyński zapowiedział haka, przed ciszą wyborczą,
  TR-wam wyemitował, J Kurski oszustem w TVP.
  www.youtube.com/watch?v=UQNKQIGvQK4

  i za faszystowskie symbole nie było Prawa i Sprawiedliwości!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  przy całowaniu wypieku będzie musiał zjeść z wierzchu tortu tę białą świąszczycę

 • antygazeta2

  Oceniono 7 razy 3

  Kaczor King.

 • moriach

  Oceniono 7 razy 3

  "W maju 2005 roku - gdy Andrzej Duda zostawał prezydentem - indeks wynosił minus 9,9, co oznacza, że Polacy swoją sytuację oceniali pesymistycznie."

  A czy autor artykułu już był na swiecie, gdy "w 2005 roku Andrzej Duda zostawał prezydentem"??

 • dobrylos

  Oceniono 9 razy 3

  Wyborcze zwyciestwo PiS zawdzieczamy Platformie Obywatelskiej która przestała sie przejmować swoimi wyborcami i zajęła sie prywatnymi interesami, a kosciół Katolicki który tradycyjnie doił wówczas dla siebie ile sie da.....,zdradził Platforme na rzecz PiS który obiecał ze da im jeszcze wiecej z naszego polskiego majatku i budżetu , jesli podkręcą zdziwaczałych starców z koscielnych ław do głosowania na Prawice.

 • kiks11

  Oceniono 9 razy 3

  Wykształcenie i zamożniejsi dołują, bo muszą zasuwać na niedouczonych januszów i grażynki oraz małorolnych, którzy wreszcie mają dużo, według nich, nic nie robiąc. Ot i
  cała diagnoza. Ci co pracują na leniwców są wkooorwieni na opozycję za to, że przez nią musi opłacać konsumpcję 500+ i nie tylko. Tyle, że kiedyś kasa się skończy, ale wtedy PiS nażarty przy korycie powyżej uszu oleje wadze i odda zrujnowane państwo opozycji. Tylko co dalej?

 • smarekdarek

  Oceniono 4 razy 2

  Serio? PiS będzie straszył, że przyjdą inni i zabiorą 500+, a tak w ogóle, to teraz dadzą 1000 na każde dziecko, kota i emeryta i wygrają w cuglach.
  www.wykop.pl/link/3486173/dzieci-prezesa-500/

 • jeszw

  Oceniono 4 razy 2

  Bełkot. Starałem się coś z tego zrozumieć ale za nic nie potrafię. Zwłaszcza to poczucie godności - czy oznacza to, że patol z butelką piwa przed sklepem z podniesioną głową jest tego wyrazem? To by się zgadzało bo wielu się teraz takich widuje, a ta podniesiona głowa to z przekonania, źe za 500+ starczy na kolejne piwa. Wcześniej takiej pewności nie było.
  Owszem opozycja jest beznadziejna, ale niektórzy publicyści i blogerzy jeszcze bardziej. Ich postawę odbieram jako węszenie gdzie schowane są komfitury.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 2 razy 2

  PiS już nie ma nic do sprzedania wyborcom. Jeżeli ludzie uwierzą opozycji, że nie odbierze im tego co PiS im dał wtedy wyborcy zastanowią się czy czasem pisowskie chamskie wyrywanie wszystkiego co się da jest dobre dla nich i dla kraju. Z pewnością w kolejnych wyborach przewaga PiS-u będzie mniejsza.

 • bru_no

  Oceniono 12 razy 2

  Że też PiS nie przejął wybitnej rady wybitnego ministra Vincenta, że w kryzysie zaciskamy pasa, natomiast dla odmiany przy dobrej koniunkturze... zaciskamy pasa by się przygotować na kryzys. Dzięki ci PO za lata wyrzeczeń. By żyło się lepiej... prosiakom przy korycie.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 2

  Jak wysokie apanaże i stanowiska mają tylko swojacy i prorodzinni, to nie dziwota.
  Ostatni przypadek: syn pani Wasserwoman

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 2

  zmieniono wafelkowe przybranie na torcie dla j.PANA?

 • ukw8087

  Oceniono 12 razy 2

  Dyktatura Ciemniakow , Demagogia i Doktrynerstwo.
  Mówiąc językiem zrozumiałym , Komuniści i Złodzieje.
  Na tych dwóch słowach opierają się działania , nie piszę specjalnie ,, rządy " , Chamskiej Zmiany.
  Grabia i kradną , niszczą i dewastuja.
  Na pohybel Kaczej Sekcie , Kaczyści na Madagaskar ...

 • ptwarog

  Oceniono 12 razy 2

  "Później robili zafrasowane miny i straszyli nas wizją budżetowej katastrofy, tak jakby nie wiedzieli, że współczesna ekonomia nie zna deficytów, które nie mogłyby być jeszcze większe. Dzisiejsza opozycja najwyraźniej pomyliła odpowiedzialność z nadgorliwością."

  Z kolei autor pomylił iluzję z rzeczywistością. Rządy wielu państw wydają zbyt wiele i negatywne konsekwencje nadmiernego zadłużenia, wcześniej czy później będą widoczne. USA i Japonia pewnie jeszcze wiele lat będą mogły się zadłużać dalej, ale nawet one nie mogą tego robić na dowolną skalę, ani wiecznie. Polskę "kara" spotka szybciej.
  Opozycja popełniła wiele błędów, niepotrzebnie straszyła kryzysem już za rok, dwa, ale generalnie ma rację. Lepiej powiedzieć ludziom prawdę, niż twierdzić, że dług to tylko taka pozycja w tabelkach, nie ma czym się przejmować.

 • czechy11

  Oceniono 1 raz 1

  Cienki ten artykuł i naiwny oraz nieprawdziwy. Tezy tak naiwne jak te które głosił Fukuiama w Końcu Historii.

 • kitiw

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli odzyskanie godności polega na pozyskaniu poczucia prawa, że można za rządzącymi krzyczeć „komuniści i złodzieje” a na ulicę pod ochroną policji wyszli faszyści i innej maści nacjonaliści - to chroń nas panie Boże przed taką poprawą nastrojów.

 • repres1

  Oceniono 1 raz 1

  W życiu nie wystarczy mieć rację. Gdyby w życiu wystarczyło mieć rację, już dawno zapanowałby raj.
  Zatrważa mnie retoryka tej dyskusji.
  Nigdy w życiu nie głosowałem za czymkolwiek, co zaledwie trącało Kaczyńskim, nie mówiąc już o tym, że nigdy w życiu nie głosowałem na PiS, PC czy inne tego typu kółka adoracji Kaczyńskiego.
  Uważam, że gdyby Rosja miała w Polsce agentów wpływu, to zachowywaliby się oni jak Kaczyński, Macierewicz i Rydzyk.
  Dlaczego Putin spokojnie rządzi w Rosji? Bo wszystkich przeciwników zamyka? To też. Ale przede wszystkim dlatego, że dał zwykłym Rosjanom jako taką pewność bytu "w następnym miesiącu". W Polsce tej pewności nie było.
  Od lat byłem pewny, że monopol na władzę w Polsce będzie miał ten, kto zapewni zwykłym ludziom pewność, że "w następnym miesiącu" będą mieli z czego żyć.
  Nie jestem w grupie, której się "udało" i nie jestem w grupie, której się "nie udało" skorzystać na transformacji. Obserwowałem jednak obie te grupy (taka praca). Ogarniała mnie zgroza, zwłaszcza z tego powodu, że przepływ z jednej grupy do drugiej był większy niż się komukolwiek wydaje. Ogarniała mnie zgroza, gdy czytałem jak jedni wyrażają się o tych drugich.
  Dziś czytam wypowiedzi tych, z których poglądami w dużej mierze się zgadzam (PiS prowadzi Polskę do katastrofy i niweczy jej historyczną szansę) i ręce mi opadają. "Ciemny lud", "matoły", "nieroby", "nieudacznicy", "pasożyty",... Tym się nie wygra. Tym się nie przekona.
  Każda władza od 1990 r. zabierała nam niemal połowę naszych zarobków. Stopniowo, krok po kroku dochodzimy do tego, że "dzień wolności podatkowej" przypadnie na 1 lipca. Miało być "3x15%" (co uważałem za mrzonkę), a był "23% zamiast 22%" i tak zostało. Ideologię zawsze da się dorobić.
  Co władza za to dawała? "Ogólny wzrost", ale i wieczną niepewność "następnego miesiąca".
  Nie jestem beneficjentem 500+ i (chyba) już nie będę. Jeśli jednak władza i tak zabiera mi połowę moich pieniędzy, to niech chociaż moi współobywatele mają za te pieniądze pewność przeżycia następnego miesiąca i to bez upokarzających kolejek w pomocy społecznej.
  "Lumpy", "nieroby", "nieudacznicy", "przygłupy"? Takich jest może 1%. Przez ich pryzmat postrzegano wszystkich tych, którzy nie wiedzieli za co przeżyją wraz z dziećmi następny miesiąc. Naprawdę myślicie, że oni tacy są? Nie są.
  Pora zmienić sposób rozmowy w Polsce, bo dotychczasowy sposób do niczego dobrego nie prowadzi.
  Byłem przez "nich" nazywany "folksdojczem", "berlińskim psem", "zdrajcą" tylko dlatego, że ujmowałem się za jeszcze bardziej niepewnymi jutra. Nie odpowiem im kalumniami, bo to nie ma sensu.
  Zabrakło nam wzajemnej życzliwości, wzajemnego zrozumienia, solidarności. Z pewnością urządziliśmy państwo niesprawiedliwe. Tak, byli ludzie wykluczeni, upokarzani, którym otoczenie okazywało wyższość. Dlaczego tak było (i jest)? Bo fornalskie stosunki są w naszej naturze. "Lump ca złodziej" - to nasz sposób "rozmowy". Przykro to stwierdzić, ale cham tkwi w każdym z nas: i w sędzim, i w księdzu, i w policjancie, i w profesorze, i w kierowcy, i w budowlańcu, i w bezrobotnym lumpie. Ciekawe jak długo jeszcze?
  Pora to zmienić. Z pewnością nie zrobi tego PiS. Z pewnością nie zrobią tego matoły. Kto zatem ma to zrobić?

 • ukw8087

  Oceniono 5 razy 1

  Opinia sponsorowana przez ...PiS.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 1

  Żadna grupa czy partia mająca ambicje polityczne nie posiada wizji zmian kraju w celu dostosowania go do standardów światowych, bogacenia sie społeczeństwa i wzrostu bezpieczeństwa, jest za to przechwalanie się ile z kasy wszystkich da sie niektórym degenerując w ludziach dążenie do dbania o własną rodzinę.
  Ci co taką partię założą to mają szanse na zaistnienie a może i bycie siłą sprawczą tej nowej Polski.
  Rozdawnictwo i ciągłe narzekanie degeneruje nowe pokolenie, w domach słyszą jak to pięknie było tylko wiadome siły i ludzie rozwalili, z kolei ci co ich krytykują rozdają sobie blaszki i zamawiają msze w intencji tych co faktycznie rzekomo obalili, tak rośnie fałszywy ogląd historii, narzekanie i czekanie kiedy państwo da bo kiedyś dawało, ja jakś nie pamiętam by dawało coś za co byśmy nie płacili, tylko pensje były państwowe dla wszystkich a dzisiaj "wybrańcy" ludu biorą w spółkach większe pensje niż cały dochód roczny mieszkańców jednej klatki w bloku 3 piętrowym.

 • allegropajew

  Oceniono 7 razy 1

  PiS KUPIŁO głosy DWÓCH MILIONÓW osób, które poszły na wybory po raz pierwszy w życiu.
  Bo w 2004 Polaków poniżej progu ubóstwa było 2,5 mln, natomiast w 2015 już PIĘĆ milionów.

  Stąd wniosek, że obietnica 500+ pogoniła do wyborów praktycznie WSZYSTKICH dorosłych wykluczonych (oni zagranicę do pracy NIE jeździli). Natomiast z tych 2,5 miliona, co było wyjechało, głosowało zaledwie 175 tysięcy osób, z czego w USA zaledwie 20 tys. (i CAŁE SZCZĘŚCIE, bo tam jest nadal ponad MILION uprawnionych ze starej emigracji stanu wojennego, a oni zasadniczo popierają poglądy a la Andersówna).

  Wierzę jednak, że te dwa miliony do wyborów więcej nie pójdą. 500 + dostali, nikt nie będzie krzyczał, że im zabierze, w żadne mieszkania i tak nie uwierzą.

  Gościula

 • nikon52

  Oceniono 3 razy 1

  Jedno i aż jedno zdanie z tego artykułu mówi wszystko o obecnej opozycji, cyt."Politycy opozycji piszą swoje programy nie po to, żeby komukolwiek lepiej się żyło, ale dlatego, że pragną wygrać kolejne wybory". I wszystko w temacie.

 • eclipse23

  Oceniono 7 razy 1

  ja osobiscie podniose ręke na pis przy wyborach ,... powód? jako osoba zarabiajaca i płacaca podatki jestem obecnie dojony z kasy przez wszystkie panstwowe urzędy jak nigdy wcześniej ,... kropla drąży skałę

 • tumaxer

  Oceniono 9 razy 1

  "Godność została przez władzę przywrócona w każdym wymiarze."
  Ale brednie. Ja się czuję dużo mniej godnie a nie mam wyższego wykształcenia ani wysokiego stanowiska i mieszkam poza miastem. To po prostu nowe szaty króla - PiS wmówił królowi (suwerenowi), że wygląda świetnie a ten uwierzył, mimo, że jest nagi. Dodatkowo wszystkich co nie uwierzyli też z ubrań obdzierają, już siłą.

 • junkamm

  Oceniono 7 razy 1

  ciemnoto polski lud ? otworz oczy . za chwile bedziesz jadł trawe . do tego cie pis zmusi . juz chodzą po mieszkaniach i żebrzą za chlebem . w aptekach odchodzą z kwitkiem bo nie stac go na leki . męka starszych i schorowanych ludzi przeszła apogeum . za to pisowcy obdarowują sie premiami co miesiąc i zasilają ogromnymi pieniedzmi swoją kieszen . ciemnoto polska otworz oczy . prawo i sprawiedliwosc w du . ma polaków . oni rzadzą wiec sobie rozdają pieniądze. jeszcze raz ciemnoto polska otworz oczy .

 • junkamm

  Oceniono 7 razy 1

  i napewno nie kupi sie seniorow rencistow osob niepelnosprawnych by zagłosowali w wyborach samorządowych na prawo i sprawiedliwosc . dosc pis naobiecywal i naklamal dla tych ludzi . cierpią z glodu nedzy i braku leczenia bo nie wykupują lekow bo nie ma za co . za to nagminnie chodzą po mieszkaniach i żebrzą bo nie mają wyjscia . nie zagłosują w wyborach samorządowych ani parlamentarnych na prawo i sprawiedliwosc . juz nie dadzą sie okłamać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX