Galopujący Major: Teraz już wiecie, drodzy prawicowi patrioci, z kim będziecie maszerować 11 listopada

Teraz już wiecie, drodzy patrioci, narodowcy i drodzy biskupi, kogo popieracie. I kogo wpuszczacie do swojego świętego klasztoru Jasnogórskiego, gdy na szyi powiewa szalik białej Legii z krzyżem celtyckim. Teraz już nie ma wymówek.

„Prowokacja”, „paszkwil”, „manipulacja”, „to nie my”, „on nigdy nie był w naszym ruchu”, „nie mamy z tym nic wspólnego”, „to jednorazowy wyskok jakiegoś idioty”, „nasi liderzy nic o tym nie widzieli”…

Ile razy, to już słyszeliśmy? Ile razy przy kolejnym wyskoku neonazistowskim czy rasistowskim słyszeliśmy: „ojtamojtam, to nie od nas ta hajlująca ręka”. Tak będzie i teraz, gdy TVN ujawniło szokujące nagranie neonazistów z „Dumy i Nowoczesności” – stowarzyszenia „pożytku publicznego”. „Oni nie mają z nami nic wspólnego” – znowu słyszymy od narodowców. „Duma i Nowoczesność” jak najbardziej ma z wami, narodowcy, coś wspólnego. Bo to „Duma i Nowoczesność” pląsa sobie w waszym narodowym marszu 11 listopada.

To w sprawie zarzutów dla członka „Dumy i Nowoczesności” interweniował poseł Winnicki i to członkiem „Dumy i Nowoczesności” jest asystent posła Winnickiego – Jacek Lanuszny. I Jacek Lanuszny wprost przyznał, że wiedział o tym, że założyciel stowarzyszenia miał w czasach młodości kłopoty z prawem (w domyśle z powodu neonazizmu), że ów założyciel nadal ma radykalne poglądy, i że niedawno znowu była u niego policja, tym razem w sprawie planowanego zamachu, bo „chodziło o jakieś sms-y”. A mimo to Lanuszny tkwił w tym stowarzyszeniu.

ZOBACZ TEŻ: Superwizjer ujawnił polskich nazistów. 'Wstrząsające', 'Delegalizacja i bezwzględna kara'

"Rzucacie wszystko z obrzydzeniem"

Ile jest w Polsce stowarzyszeń? Jak duży jest wybór? Wyobraźcie sobie, drodzy Państwo, że chcecie wstąpić do stowarzyszenia albo już w nim jesteście. Co robicie, gdy dowiadujecie o neonazistowskich ciągotach swoich kolegów? Rzucacie wszystko z obrzydzeniem czy idziecie razem wieszać portrety członków PO? No właśnie.

A to przecież nie wszystko. Kto jeszcze pamięta, jak w ujawniono fejsbukową korespondencję Przemysława Holochera z zarządu Ruchu Narodowego? Roiło się tam od postulatów strzelania do lewaków, rasizmu, prowokacyjnych pobić, była nawet rozmowa o ukrywaniu tożsamości gwałciciela. Kto pamięta niedawne objawienie rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej wykładającego zalety separatyzmu rasowego? Kto pamięta okrzyki „sieg heil” na ostatnim marszu niepodległości i transparenty o białej Europie? Kto pamięta, że rzecznik mazowieckiego ONR miał na twitterowym profilu zdjęcie Leona Degrelle -  ulubionego SS-mana Hitlera? To wszystko fakty. Jak faktem jest, że na współorganizowanym przez Jacka Lanusznego festiwalu Orle Gniazdo obok żurku częstowano „rasizmem z gara”, a uczestniczy wznosili „sieg heil” i, zdaniem dziennikarzy, nikt im nie przeszkadzał.

Polityka to odpowiedzialność zbiorowa

Pora przestać ukrywać się za wygodnym parawanem „nieobarczania odpowiedzialnością zbiorową” i powiedzieć jasno: tak, Winnicki jest odpowiedzialny z Lanusznego, a Lanuszny za swoich wytatuowanych w swastyki uczestników festiwalu i Herr Flicków ze stowarzyszenia. Tak, Ruch Narodowy jest odpowiedzialny za Holochera, tak jak Kaczyński jest odpowiedzialny za senatora Koguta, a ONR jest odpowiedzialna za Kalinowskigo, tak jak Lubnauer za swoich rzeczników. Skończmy z pierwszo, drugo i trzeciorzeczpospolitową zasadą: nie wiem, nie słyszałem, to nie mój człowiek, nie biorę żadnej odpowiedzialność. Owszem, bierzesz, na tym właśnie polega polityka.

Pora też wreszcie powiedzieć rzekomym przeciwnikom faszyzmu, szowinizmu, rasizmu i nazizmu: teraz już wiecie. Teraz już nie ma wymówek.

Teraz już wiecie, drodzy prawicowi patrioci, z kim i pod jakim sztandarem będziecie maszerować 11 listopada. Teraz już nie będzie: nie wiedziałem, to margines, w życiu bym nie pomyślała, tam są przecież dzieci. Teraz wchodzicie w tę inicjatywę z całą świadomością ryzyka upaprania się „białą siłą”. Może w stulecie niepodległości warto wreszcie przemyśleć własny marsz? Tak wiem, że dla ojczyzny i pamięci bohaterów oddalibyście życie, macie to powypisywane na koszulkach. Ale najpierw oddajcie może trochę wolnego czasu i spróbujcie zrobić marsz bez faszystowskich gości z Forza Nouva. Tych kilku żyjących powstańców z pewnością to doceni.

ZOBACZ TEŻ: Płonąca swastyka, świętowanie urodzin Hitlera. TVN przeniknął do grupy polskich neonazistów

"Pomyślcie o tym głosując nad ustawą o dostępie do broni"

Teraz już wiecie, drodzy pisowscy decydenci, komu dacie dostęp do broni. Kto pierwszy rzuci się do sklepów z karabinami, strzelbami, kto pierwszy, przy dźwiękach nazistowskich marszów, będzie się szkolił w lasach. Teraz, każdy zamach, dokonany przez te środowiska będzie obciążał Wasze sumienie. Pomyślcie o tym przy głosowaniu ustawy o dostępie do broni, jeszcze nie jest za późno.

Teraz już wiecie, drodzy biskupi, kogo wpuszczacie do swojego świętego klasztoru Jasnogórskiego, gdy na szyi powiewa szalik białej Legii z krzyżem celtyckim. Tak, w tym krzyżu chodzi o ból i śmierć, ale akurat nie o śmierć Chrystusa. Jak długo będziecie znosili profanowanie swojej świątyni?

Tak, wreszcie, teraz już wiecie, drogie stacje telewizyjne, kogo zapraszacie, i z jakim się to wiąże ryzykiem. Chcecie dawać czas Winnickim i Kalinowskim to dawajcie. Tylko potem nie dziwcie się, że ich fani podpalają wam jeden wóz transmisyjny za drugim. Wasza to teraz wiedza i wasza odpowiedzialność za trzymanie ekstremizmów tam, gdzie ich miejsce od zawsze.

Z dala od ludzkiej cywilizacji.

ZOBACZ TEŻ: Reporterzy TVN pokazali neonazistów. W końcu przemówił Brudziński. Kuriozalnie

Więcej o:
Komentarze (629)
"Teraz już wiecie, drodzy prawicowi patrioci, z kim będziecie maszerować 11 listopada" [OPINIA]
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 130 razy 102

  To dlatego PISowcy tak bardzo nienawidzą dziennikarzy TVNu. Muszą teraz udawać, że potępiają faszyzm choć wcześniej wszyscy z kulsonem Błaszczakiem na czele nazywali faszystów patriotami. Nie mogę pojąć dlaczego ta partia ma takie poparcie bo przecież każdego uczciwego człowieka mdli kiedy widzi co się w tym kraju dzieje.....

 • łukasz basta

  Oceniono 90 razy 82

  Nie rozumiem jak Polak uważający się za patriotę może gloryfikować nazizm. To jest jak opluwanie grobów ofiar tego totalitaryzmu, np. rzezi Woli. To jest antypolonizm, rechot historii... Polityka historyczna w III RP wyraźnie kuleje.

 • benzyl

  Oceniono 99 razy 79

  Kogo chroni policja ? W Poznaniu jak był hepening "Winnicki nie przejdzie" to PiS-policja ochraniała prawicowe zwierzęta. Brawo Rozbrat.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 83 razy 69

  Tzw. patrioci będą maszerować z polskimi faszystami podtrzymującymi tradycję niemieckich faszystów, którzy napadli na Polskę w 1939 roku i mordowali Polaków.

 • stas_3151

  Oceniono 83 razy 65

  W dniu niepodległości ostatniego 11 Listopada za banerami faszystów szła bezmyślna masa ludzi z rodzinami i dziećmi krzycząć 'My chcemy Boga' - kościołowi to nie przeszkadzały faszystowskie hasła? Ludziom nie przeszkadały! polska w tym dniu straciła legitymację ofiar faszyzmu! Tak jak kościołowy nie przeszkadzały (a wręcz popierali) marsze niemieckich i włoskich faszystów w latach 30-stych! Hipokryci!

 • czechy11

  Oceniono 77 razy 55

  PiS ośmielił Lumpiarstwo i daje mu ciche przyzwolenie. To samo robi kościół katolicki. Ułatwienie dostępu fo broni to będzie zbrodnia ba narodzie polskim.

 • faustxyz

  Oceniono 58 razy 54

  Był też zatrzymany w Dani naziol po odsiadce, obsrany tatuażami w swastyki i Adolfa, a tvpis zrobił melodramatyczny serial jak to zły Zachód prześladuje patriotę. Przecież oni wszyscy doskonale wiedzą - od zawsze, im to nie przeszkadza, bo nazizm im imponuje, a Hitler to dla nich klasyk gatunku. Mają rozdwojenie jaźni.
  Tak naprawdę to wq... są na TVN, że sprawa wylazła w swej nagiej formie, nagiej chociaż odzianej w hitlerowskie mundury i z peanami na cześć zbrodniarza. PiS to chora formacja, parasol dla tych potrzebnych im dewiantów. Umarzali i będą dalej umarzać sprawy nazioli, nie grzebią im w tyłkach jak ekologom, nie ośmielą się ich nękać zatrzymaniami, grzywnami, sądami jak antypisowskich inteligentów. Jedynie rozmyją, zrelatywizują i pofuczą. Pamiętam też starego Wildsteina, obrzydliwa głupia mendoza, jak pisał, że Hitler zrobił jedną rzecz dobrze - mordował gejów. To jedno szerokie środowisko polityczne, tak więc skoro ten stary jest tak podły i głupi, to czego się spodziewać po młodych kretynach, z dysfunkcyjnych rodzin, bez korzeni.

 • el_bigos

  Oceniono 66 razy 52

  Mateusz Sitkiewicz i jemu podobni to prawdziwa twarz polskiej prawdziwej prawicy. Ludzie, którzy mają na ryjach patriotyczne hasła jednocześnie kultywując nazistów.

 • stas_3151

  Oceniono 65 razy 51

  Dla PiS i kościoła wygrana w wyborach była ważniejsza niż dobro narodu - sprzymierzyli się nawet z diabłem żeby wygrać - Wygrali i otworzyli wrota piekła! Skłócili naród, wzrosła nienawiść, szowinizm, ksenofobia i rasizm. Teraz będzie trzeba 20 lat aby to uspokoić! I w imę czego? władzy? władzy kościoła i ego kilku pisowskich wywrotowców. 'Gratuluje' polski wyborco - wasze dzieci będą za to jeszcze płacić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX