Komentarze (483)
Lewico, walcz o klasę średnią! Teraz! Ma tak dość PO i Nowoczesnej, że z ulgą zagłosuje na Razem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • selena-0

  Oceniono 22 razy 4

  znowu wyborcza natrętnie promuje Razem i zandberga , no i skonczy sie to tak jak w ostatnich wyborach. Dzięki tej promocji nie ma lewicy / sld/ w sejmie. Ten facet w mediach o niczym nie mówi tylko o swoim obrzydzeniu do SLD. Brawo wyborcza za rozbijanie lewicy !

 • asperamanka

  Oceniono 22 razy 4

  Pod wieloma z wymienionych w tekście postulatów podpiszę się obiema rękami, tylko problem polega na tym, że „Razem” z p. Zandbergiem na czele to w sferze gospodarczej ideowi komuniści, gorsi nawet od PiS i Nikodema Dyzmy Morawieckiego. Na to się tzw. klasa średnia raczej nie złapie, bo wie że za pomysły socjalne będzie musiała zapłacić.

  Trzeba, owszem, budować nową opozycję bo z PO i .N nic już nie będzie, ale opozycją tą raczej nie będzie Razem. Ich napompować powyżej 5% się nie da.

 • behemot.02

  Oceniono 7 razy 3

  Głosowałem na N. w ostatnich wyborach i NIE JESTEM wściekły na N. za ostatnie głosowanie. Nie jestem też wściekły na GSroczyńskiego, bo uważam go za jednego z najgorszych dziennikarzy publikowanych przez Gazetę i to co pisze jest zwykle tak głupie, że nie mogę nawet być wściekły. Pamię tam jego kompletnie idiotyczny felieton o tym, że dobrze zarabiający płacą mniejsze podatki niż zarabiający mało. Pomyliły mu się podatki z opłatami na ZUS!!! Publikacje GSroczyńskiego zawsze atakują opozycję (poza partią Razem, czyli osobno), więc podejrzewam, że jest na liście płac Pezesa.

 • m.godwin

  Oceniono 3 razy 3

  Sroczyński się zagalopował w swoich fantazjach.

 • puuchatek

  Oceniono 7 razy 3

  "(Klasa średnia) ma tak dość PO i Nowoczesnej, że z ulgą zagłosuje na Razem"

  Z całym szacunkiem, chyba panowie ździebko popłynęli. Cytuję za Wiki:

  "W obecnym rozumieniu tego pojęcia do klasy średniej włącza się przede wszystkim kategorie społeczno-zawodowe, charakteryzujące się względną samodzielnością (osoby pracujące we własnych firmach lub wykonujących pracę umysłową)"

  Tak więc oczywiście, NA PEWNO ludzie pracujący we własnych firmach i "na swoim" marzą o głosowaniu na partię, która ma w programie podnoszenie podatków i jeszcze większą kontrolę państwa nad gospodarką.

  Chybaście na głowę upadli.

  Z całym szacunkiem - na poziomie gospodarczym i ekonomicznym rządy Razem byłyby równie szkodliwe, jak obecnie są rządy PiS.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 3

  Klasa średnia ma głosować na socjał? To już lepiej od razu sobie pętle na szyję zarzucić...

 • rodakzusa

  Oceniono 17 razy 3

  "...że z ulgą zagłosuje na Razem"

  Czys tu Autorze "oszalal"? Razem to jest partia, ktora odpycha od siebie racjonalnego wyborce.

 • Marian Koniuszko

  Oceniono 23 razy 3

  O jaką klasę ? Średnią? Lewica? Śmiech na sali. Ledwo co w Polsce zaczęła tworzyć się średnia warstwa społeczeństwa i nagle ma głosować na tych co chcą ich skubać najwięcej ?? Dobre...

 • xouveyer11

  Oceniono 13 razy 3

  Znaczy, Razem pójdzie do wyborów osobno? Zdobędzie (w porywie) 4%. Dzięki temu PiS będzie miał kilkunastu posłów więcej i większość konstytucyjną. Dziękuję. Mówię o wyborach parlamentarnych.

 • sangrita

  Oceniono 13 razy 3

  Pytanie czy za aborcję i związki partnerskie wyborca będzie gotowy wyłożyć kasę i płacić podatki według stawek propnowanych przez Razem. Bo może się okazać, że aborcja na Słowacji wyjdzie taniej.

 • japka_putina

  Oceniono 23 razy 3

  Po pierwsze, to ten liberalny wyborca musiałby uwierzyć, że Razem głosi takie postulaty serio i nie zamierza liberałów wieszać na sznurku, który oddadzą lewicy. Z tym jest kłopot, bo Razem jest jednak partią radykałów, którzy brzydzą się nawet mniej radykalną lewicą, o liberałach nie wspominając. Rozsądek złotoustego Zandberga niewiele da, jeśli zza jego pleców natychmiast wychyli się stado panienek z zakazem używania samochodów w miastach, refundowaną aborcją na życzenie i nacjonalizacją majątków KK.

  Po drugie, odejście od własnych postulatów w stronę centrum spowoduje w Razem bunt przeciętnego członka nabitego w butelkę. Gdyby chciał umiaru (ów członek), to nie działałby w Razem. A on chce ZEMSTY na ciemiężycielach.

  Po trzecie, pozyskanych liberałów nie starczy do pokonania PiS, PO i N jednocześnie. Potrzebna jest zdolność koalicyjna - czyli coś, czego Razem od początku ze świętym przekonaniem się wyrzeka.

 • Konrad Pirek

  Oceniono 23 razy 3

  Jakie piękne czasy nastały - redaktorzy z Czerskiej wbijają szpile PO i Nowoczesnej. I co mają teraz zrobić opłacane przez opozycje trolle? Co napisać? A Jaruś: kawka w rękę, kotek na kolanka i uśmiech od ucha do ucha :)

 • bialeem

  Oceniono 13 razy 3

  Z ich programem gospodarczym żadna klasa średnia na nich nie zagłosuje. Klasa średnia ma to do siebie, że umie liczyć i ma mocno gdzieś większość ich ideowych postulatów, bo dotyczą jakiejś garsteczki hipisów. Przy tym wszystkim rzeczy z ich programu, które klasa średnia poprzeć może, to margines.

 • mesik50

  Oceniono 4 razy 2

  Jeżeli lewica będzie prawdziwą lewicą, a nie partią RAZEM i weźmie sobie do serca i zacznie realizować powyższe postulaty, to ma mój głos.

 • true_lysander

  Oceniono 4 razy 2

  Z programu partii Razem: "Jakie są konkretne progi podatkowe w propozycji Razem? 0% dla osób, które uzyskują dochody poniżej minimum socjalnego. Stawka 22% obejmie większość polskich pracowników, 33% zapłacą wysoko wykwalifikowani, dobrze zarabiający specjaliści. 44% i 55% to stawki dla bardzo wysokich dochodów, odpowiednio od kwot powyżej 120 i 250 tysięcy rocznie. Tyle zapłacą bankierzy albo zamożni właściciele firm. Listę kończy stawka 75% — podatek „dla prezesów” — odprowadzony od nadwyżki ponad 0,5 mln złotych."
  Każdemu czytelnikowi Wyborczej i Gazety polecam dokładne zapoznanie się z powyższymi propozycjami zanim odda swój głos na "Razem".

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 4 razy 2

  Promowanie Adriana przez wszystkie media- zastanawia! Czy to ma być kolejny gwóźdź do trumny
  dla SLD ?.

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 4 razy 2

  Zandberg popisuje sie skrajna glupota atakujac liberalow bo to nie daje mu juz zadnych szans na dobry wynik wyborczy. Kolejny "polityk" przez male p.

 • Mateo Yavorsky

  Oceniono 6 razy 2

  W Polsce klasa średnia jest minimalna, zdemolowana przez neoliberalizm Balcerowiczowski, a mniejszosci seksualne to sa mniejszości, więc życze powodzenia w wygrywaniu takim elektoratem :D

 • kac

  Oceniono 6 razy 2

  Wyborcza dalej buja w oparach lewicowego absurdu. Nie może za nic do nich dotrzeć, że jeżeli ktoś jest przeciw PiS, to nie musi być za lewicą. To w końcu żadna alternatywa dla PiS, nie leczy się dżumy cholerą !

 • tumaxer

  Oceniono 16 razy 2

  Klasa średnia z ulgą zagłosuje, ale na pewno nie na Razem. Potrzeba by partii liberalnych kapitalistów.

 • aronia0

  Oceniono 14 razy 2

  Mam poglady lewicowo-liberalne, ale daleko mi do bezkompromisowosci Razem. To czysty komunizm. Ponadto Razem programowo nie jest anio gotowe ani chetne do wspolpracy z jakakolwiek inna partia/ugrupowaniem, a samo nigdy nie zdobedzie wiekszosci. Najblizej mi do ruchu Nowackiej, ale tez nie zdobedzie ona duzego poparcia. A naprawde w Polsce potrzebna jest dobra, nowoczesna partia lewicowa. I niech nikt mi nie mowie, ze PIS jest lewicowe. PIS jest populistyczne, konserwatywne i nacjonalistyczne.
  Jest tylko pytanie - czy Polska jest gotowa na rzady liberalnej lewic?y (nie mam tu na mysli starcow z SLD)

 • anette444

  Oceniono 24 razy 2

  Znowu chcecie spieprzyć wszystko promując Razem?! Już raz wam się udało, dzieki WAM pis ma większość w sejmie.

  W życiu nie zagłosję na to"osobno".

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 12 razy 2

  Ale po co Razem ma walczyć o klasę srednią skoro klasa średnia jej nie potrzebuje? Ma zebrać głosy "przeciwko Jarkowi" a potem słuchać "aaa bo ja głosowałem bo myslałem że zrobią jak Nowoczesna ale tylko 3 dni w tygodniu robocze"? I znowu dla klasy średniej zostawić tych którym 500+ zrobiło dobrze bo ktoś się w koncu nimi zaopiekował? Leczenie skutów a nie przyczyn.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 14 razy 2

  wasi 'publicyści' sa coraz bardziej oderwani od rzeczywistosci

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 28 razy 2

  Tak, zagłosuję na Razem, które uważa, że "krezusi" zarabiający powyżej 5K miesięcznie "mają się bardziej dzielić". Zagłosuję na partię, która chce zlikwidować bardzo dla mnie korzystne umowy.o dzieło (nie wiedzieć dlaczego zwane śmieciowymi). Zagłosują na partię, która chce wszystko regulować, odbierać wolność gospodarczą, podwyższać podatki i dodatkowo zadłużać.
  Już lecęęęę...

 • wiesscar

  Oceniono 7 razy 1

  Nie ma rady: Michnik powinien isc na korepetycje z polityki do Kaczynskiego.

 • yan57

  Oceniono 7 razy 1

  razem 3% a PIS44%................do koga ta mowa. hahahaha.

 • maciacho30

  Oceniono 5 razy 1

  Przepowiedziałem że wygra PIS 2 lata przed wyborami, przepowiadam Schetynie, że jak Tusk nie wróci to podzieli los Millera!

 • agawa070

  Oceniono 5 razy 1

  Wczoraj na proteście w Krakowie Razem albo nie było, albo była jako partia niezauważalna.

 • miszogun

  Oceniono 7 razy 1

  I niby dlaczego miałbym głosować na tych pajaców? Oni są tak samo walnięci w łeb jak PiS, tyle że z drugiej strony.

 • franko66

  Oceniono 15 razy 1

  RAZEM to dno pomimo tego że teraz nie mam na kogo zagłoiować to nigdy nie oddam na RAZEM głosu.

 • kac

  Oceniono 13 razy 1

  Lewica to dokładnie taka sama zaraz jak PiS. W życie nie zagłosuję ani na PiS ani na zandbergowe lewactwo !

 • vidi12

  Oceniono 17 razy 1

  Szansę na wejście do Parlamentu ma SLD... Razem (czyli osobno) ma znowu szansę na zmarnotrawienie dotacji z budżetu :(

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 13 razy 1

  Pan Zandberg dobrze się bawi komunistycznymi poglądami. Matka prawnik, ojciec prowadził własny biznes. Kuzynka ponoć w Knesecie.
  Ciekawe czy oddaje wiekszosc swoich dochodów i mieszka w mieszkanku z płyty. Tzn. czy dzieli się wszystkim co ma?

 • vito60

  Oceniono 11 razy 1

  Pan Sroczyński dał przepis jak oddać pełnię władzy Kaczyńskiemu. Ale za to może 10 posłów będzie miała lewica przez niego lubiana i 350 piss, czyli lewica przez Sroczyńskiego nielubiana.

 • andrzej2310

  Oceniono 9 razy 1

  Nikt normalny nie będzie głosował na skrajną lewicą z Razem. Albo skarajną prawico-lewicę PIS

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 1

  Pislam przejedzie się na próbach regulacji spraw światopoglądowych poprzez ustawy. Światopogląd jest sprawą indywidualną. Nie można go narzucać poprzez rozwiązania prawne. Te prawicowe czubki są jak średniowieczna inkwizycja.

 • kalasanty0

  0

  Przynajmniej nareszcie p. Sroczyński z kolegą odsłonili przyłbice, o co im chodzi tak naprawdę, otóż o walkę nie tyle z PiS, ile z liberalną europejską opozycją demokratyczną.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 0

  Mam nadzieję, że Korwin czyta te fantasmogorie Majora i wreszcie zacznie się pojawiać w mediach, bo lewackie lewactwo próbuje się nachalnie wepchać na scenę polityczną, jakby na scenie było mało lewacko-neopogańskiego lewactwa z PiS.

  A jak się lewackie lewactwo zaczyna nachalnie rozpychać łokciami to lewackie lewactwo trzeba tłuc. Nowośmieszna i PO ze Schetyną się do tego nie nadają. Jedyna opcja to JKM, albo chociaż Wilk, jeśli JKM czuje się za bardzo emerytowany.

 • hanzal

  Oceniono 6 razy 0

  to że PiS ma władzę absolutną, to w dużej mierze "zasługa" Zandberga i ..... Gazety Wyborczej. Wystarczy sobie przypomnieć ostatnią Gazetę sprzed ciszy wyborczej i zachwyty nad Razem i wygadanym Zandbergiem po jego występie w TV. Zandberga to wydobyło z nicości i dało mu te marne 3% , załapał się na dotacje państwową. SLD to pogrążyło i minimalnie brakło głosów. Skorzystał na tym tylko i wyłącznie PiS - który dostał największą pulę "zmarnowanych głosów"... Całkiem możliwe, że gdyby nie tamte zachwyty nad Razem, w Sejmie byłoby SLD , PiS nie miałby samodzielnej większości.... Takie drobiazgi czasami zmieniają historię narodu. Czy to się da odkręcić pojęcia nie mam - losy się przedziwnie układają, czasami zmarnowane szanse już nie wracają.

 • Krzysztof T

  Oceniono 8 razy 0

  Gazeta opuscila "projekt Nowoczesna" i chce się przykleic do Razem? Pomoga Zandbergowi umeblowac Razem i Razem odwali kitę podobnie jak SLD, Twoj Ruch i Nowoczesna. Tylko, że Zandberg się na to nie nabierze.

 • konfuziussagt

  Oceniono 12 razy 0

  Dwa oszolomy, pracujacy dla PiS
  w brunatnej kupie.
  RAZEM z PiSem to dwie strony tego samego medalu.
  Zamiast dyktatury PiS
  wprowadza DYKTATURE PROLETARIATU?
  Majac szczatkowe poparcie spoleczne
  jak sa w stanie pokonac PiS z ePiSkopatem?

  Jak chca wygrywac wybory w DYKTATURZE???!!!
  To szalency,
  a program spol.-gospodarczy gorszy niz w PRLu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX