Komentarze (460)
"Polski chamie, klęknij przed polskim panem". Dlaczego inteligentom puszczają nerwy?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • poorpoora

  Oceniono 8 razy 6

  PIS ma 42 procent. Tyle co wodka ktora ich wyborcy kupuja za te 500 plus

 • mr.superlatywny

  Oceniono 8 razy 6

  A pewien podobno inteligent - i jednoczesnie cham - lubi slowo "dziadu".

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 6

  Dlaczego autor sugeruje żeby nie nazywać rzeczy takimi jakimi są?
  Oswajać chama i mu przytakiwać w nadziei że się nawróci?
  Nie nawróci się . A jest lepiej gdy nazywa się sprawy po imieniu.

 • ktos2014

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma co się fochac taka jest prawda ! należy sobie jednak zadać pytanie czym jest naród bez elit ?- tłuszczą chcąca coraz więcej

 • wujekdolf

  Oceniono 5 razy 5

  nie damy się "januszom"! oni nie nie mogli wyjść "na wierzch" bo są gorsi... tylko głupsi :)

 • marymania

  Oceniono 13 razy 5

  Popisowym chamem jest niejaki Maliniak, który mawiał o polskim rządzie Ewy Kopacz per "ci państwo", a do prezydenta Komorowskiego w trakcie debaty zwracał się per "proszę pana".
  Chamy wybrały chama. A potem to już poszły konie po betonie.
  Można napisać pracę doktorską o chamstwie "Od Maliniaka do panienki Pawłowicz", która będzie liczyła co najmniej 1000 stron. LOL

 • poppers68

  Oceniono 5 razy 5

  Powiem tak.
  Brakuje rąk do pracy. Nie ma : spawaczy, elektromonterów, krawcowych, " konserwatorów powierzchni płaskich" , operatorów koparek , tynkarzy , mechaników samochodowych, tokarzy i freserów.
  Mamy za to tabuny : dziennikarzy , managerów, polityków, specjalistów ds. marketingu , urzędników obszarów działania różnych i wszelkiej maści kierowników.
  Zatem w mediach i sferze publicznej roi się od określeń : wypurtalać, zje...ć , zajebisty, zapodawać, kur...a ( w każdym polskim filmie oprócz listy dialogowej filmów Disneya - ale spokojnie, doczekamy się).
  JESTEŚMY KRAJEM INTELIGENCJI LUDYCZNEJ.

 • swientyjacenty

  Oceniono 5 razy 5

  To stary polski problem. Miałeś chamie złoty róg
  , miałeś chamie czapkę z piór, czapkę wicher niesie , róg huka po lesie, ostał ci się jeno sznur. Tyle Wyspiański na początku XX wieku. I uwierzcie, na pewno nie należał do KOD!. W przedwojennej Polsce tylko 0,7 procent ludności posiadało wyższe wykształcenie. Ale i to okazało się za dużo. Nie przez przypadek i Niemcy i Rosjanie jako pierwszych mordowali wykształconych Polaków - społeczeństwem bez elit rządzi się łatwiej. Ludzie niewykształceni nie rozumieją problemów współczesnego świata - ba, wcale nie chcą ich zrozumieć. W Polsce wciąż nie ma wykształconej, nowoczesnej klasy średniej. Nie powstała w czasie zaborów i w okresie po odzyskaniu niepodległości. Świadczy o tym chociażby przytoczony wcześniej odsetek osób z wyższym wykształceniem. Potem Polskę budowali robotnicy, rolnicy a teraz pokrzywdzeni ponoć przez los. Z przerwą 25 lat, za krótką, aby w tym czasie powstały nowe elity. Przyjrzyjmy się jak długo powstawała klasa średnia we Francji czy w Anglii. I kiedy i gdzie usytuowano w tych krajach rolę Kościołów. Ot - i cała smutna prawda, aktualna w dużej części od czasów Wyspiańskiego.

 • rozterka47

  Oceniono 11 razy 5

  W większości ludzi jest pewien poziom prymitywizmu, dla dobra wspólnego przyjeliśmy jednak pewne zasady i reguły zachowania , tak jak dla dobra wspólnego przyjęłiśmy zasady prawa , tyle ,że za łamanie prawa moze nas spotkać kara więc go z zazwyczaj przestrzegamy , natomiast za chamstwo kary nie ma i znacznie łatwiej przekraczać zasady dobrego wychowania i kultury szczególnie gdy środowiska, które mają wpływ na kształtowanie pozytywnych postaw społecznych łamią je nagminnie , przyzwalają na zachowania prymitywne , tolerują czy nawet nagradzają je .
  Natomiast takie zachowanie zawsze z czasem obraca się przeciwko tym środowiskom , bo kiedy tracą swój elitarny charakter i stają się takimi swojskimi chamami łatwiej przypie...ć kiedy coś przestaje pasować.
  Przeciez władza nie odgradza się i nie boi kulturalnej, zrownoważonej, mało agresywnej częsci społeczeństwa - nawet tego opozycyjnego - tylko od chama , który nie będzie przebierał w środkach kiedy okaże się , że dobra zmiana to pic na wodę i fotomontaż.

 • real_marek

  Oceniono 6 razy 4

  Co autor proponuje zatem? Zrozumienie i empatię dla chamów?

 • puotka

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest recepta na pokonanie chama. Są ludzie i to wcale nie na marginesie, którzy zawsze będą czuli się wykluczani. Jak widzą kolejnego aktora, inteligenta, opozycję wyzywająca od chamów to bierze że o na klatę i bardziej się radykalizuje. Tak wygrał PiS w 2015. Ludzie, obudzci się, tylko razem możemy sprawić by Polska była lepszym miejscem. Skończmy z tymi podziałami.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  Nie jest zadna tajemnica o fakcie, ze od 2lat panuja dyktatura chamstwa (widoczna w Sejmie, w TVP, w komentarzach ministrow i stronniczych dziennikarzy "prawicy" czy manifestacjach pod symbolika nazistowska) jaka chce bardzo stac sie nowa "elita" - dokladnie jak probowalo tego dokonanc panstwo stalinowskie i kazde inne tez do tego dazy - by "dyzmowosc" i bezwzglednosc stala sie norma oraz "cnota" :/

 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 4

  Polacy choć oficjalnie nienawidzą komunistów to wciąż łasi są na bolszewicką retorykę społecznej sprawiedliwości i przywracania godności masom pracującym.

  Walka pomiędzy "elitami", a ludem pracującym to wygrana komunistycznej propagandy, która prała mózgi Polakom do końca lat 80-tych.

 • alicia.online

  Oceniono 4 razy 4

  Nawet jeśli tak będzie, to jest to tylko kolejne powtórka z historii. To przecież dokładnie tak przebiegały walki "pospólstwa" i elit od rewolucji francuskiej przez rewolucję bolszewicką ( cóż, wielu powie, że właśnie ją w Polsce mamy w wydaniu PiS-owskim, który właśnie ową "większością" - "bolszewicy" to byli ci, którzy większość reprezentowali w odróżnieniu od "mienszewików"- reprezentantów mniejszości...) po czasy współczesne. Nadmierna alienacja elit kończy się buntem pospólstwa ( "bolszewików"- bo z definicji elit jest mniej niż pospólstwa), ale ten w czystej postaci trwa niedługo bo owych elit do własnych celów potrzebuje. Jednak chory woli lekarza od znachorów, w sądzie woli prawnika od rad przy piwku... itd. I w ten sposób dochodzi do różnych Restauracji. Więc, jak to śpiewał Młynarski - elita elit niewątpliwie - róbmy swoje...

 • wykresy-gieldowe

  Oceniono 8 razy 4

  Zastanawiam sie, ilu, z tutaj oburzajacych sie na chamow, potrafi zdac "egzamin KOD-u", i tak bez wikipedii, wiedziec jaka jest ta liczba barionowoa mezonu. Albo w ogolnosci wiedziec co to mezon i cyz genom.

  Czy Lozinski mowiac o chamie, nie mowil przypadkiem o Tobie ?

 • internauta2013

  Oceniono 12 razy 4

  Chamem jest ten co używa wulgaryzmów w formie słownej lub pisemnej, niezależnie od poglądów politycznych, pochodzenia, rasy, itp , czyli ten, kto nie potrafi normalnie rozmawiać z drugim i robi wszystko, aby tego drugiego po prostu (a raczej po prostacku) zgnoić.

 • lina555

  Oceniono 14 razy 4

  Najwięcej chamów jest w formacji rządzącej, bo swój głosuje na swojego! To p. Jaki, który o profesor prawa, osobie starszej od jego matki, mówi "ona", to prezydent, który łamie Konstytucje i tłumacząc się "rżnie" głupa.

 • wujojano

  Oceniono 12 razy 4

  Tak, przecież wiadomo, że najwyższą mądrością obdarzony jest lud pracujący miast i wsi, więc inteligencja powinna się pokłonić przed nim, a jeszcze lepiej przed rządzącą w jego imieniu Partią. W ten sposób przezwycięży alienację i zacznie odgrywać rolę przewidzianą dla niej przez teorię marksizmu-leninizmu.

 • peakador

  Oceniono 6 razy 4

  Dowartościowanie mizerii intelektualnej. Tak określiłbym największą bodaj winę obecnie panującego, bo, że ktoś jest chory z żądzy władzy, samo w sobie winą nie jest. Bycie intelektualistą i uderzanie w antyintigenckie struny byle się podlizać masie - obrzydliwość. Niestety to dowartościowanie będzie się przez dekady ciągnąć jak smród, trudno szalenie to odwrócić.

 • goldenboy34

  Oceniono 5 razy 3

  trzeba przypominać władzy o złamaniu Konstytucji (skrócenie kadencji Gersdorf), trzeba patrzeć na ręce rządzącym ale nie można ludzi, którzy na tą władzę głosowali wyzywać od chamów...to samobójcza taktyka i nie pomoże w powrocie do władzy. Zrozumcie jedno, że chcąc odzyskać władzę trzeba wygrać wybory a aby to uczynić trzeba przekonać do siebie wyborców...wyzywając ich i obrażając, nie uda się to Wam. Zresztą jak pokazuje doświadczenie i ostatnie dwa lata, krzyki i narastająca frustracja objawiająca się m.in. takim językiem powoduje, że poparcie dla PiS ciągle rośnie....wyciągnijcie z tego wnioski na przyszłość

 • realizmforte

  Oceniono 7 razy 3

  Cham wyhodowany na państwowej katechezie KK bezwarunkowo wierzący i pokorny to święty cham !! Z takim nie sposób walczyć w kraju wyznaniowym pod egidą watykańskiej , krypto gejowskiej enklawy super wytresowanych chamów.
  Wszystkie kolejne rządy klękające przed krypto gejowskimi, kościelnymi obłudnikami są winne kolejnego upadku Polski.

 • realizmforte

  Oceniono 7 razy 3

  Nieudolna próba obrony chama , a w szczególności - chamskie próby gloryfikowania chamskiego bezprawia i żenującej małości.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 3

  ..."To nic, że na PiS – przyjmując na moment ten język pogardy - nie głosował tylko polski cham, tłuszcza, ciemna masa, czy jak tam ich światli, wykształceni, lepsi Polacy określają. To nic, że PO wygrało tylko wśród kadry menadżerskiej. "...
  na PiS glosowali glupcy i ludzie sprzedajni, takze ci wyksztalceni. Kadra menadzerska w calej swej wiekszosci jest nakierowana na akcje pozytywna, na sukces. Stad jej niechec do bolszewickich pomyslow rozwodnienia umyslow i "repolonizacji".
  Slupki beda rosly kurduplarzom tylko wtedy, gdy opozycja bedzie sie krecic za wlasnymi stolkami i zabraknie im pomyslow na skuteczna walke ideologiczna.. Tak bezpardonowej akcji przeciwko demokratycznym instytucjom i ustrojowi panstwa nie bylo od 1944-45. PiS sie wzoruje na powojennej lewicy z sowieckimi korzeniami.

 • tinnman

  Oceniono 9 razy 3

  czy Kijowski, Hartman i Poniedziałek to jedyne autorytety GW?

 • paastafarai

  Oceniono 3 razy 3

  Oto wzór dla świata:
  Pan się z chamem zbratał.
  Nie ma pana, nie ma chama -
  Jest bańka mydlana.
  Aż się słyszeć grom dał,
  Z bańki będzie bomba!
  Z bomby błysk, czyli blitz -
  Znowu nie ma nic.

 • jank2323

  Oceniono 5 razy 3

  A na jakiej podstawie wyłoniono tych chamów?
  "Najlepiej wykształceni (licencjat i wyżej) głosowali nieco inaczej niż reszta. W tej grupie PiS zdobył 30,4 proc., PO - 26,7 proc., Nowoczesna - 12 proc, Kukiz'15 - 8,5 proc., ZL - 7,2 proc., Korwin - 5,2 proc., Razem - 5,1 proc., PSL - 4,2 proc.tych
  PiS wygrał również wsród ludzi z wyższym wykształceniem (choc mniej zdecydowanie niz w innych grupach).

 • marold77

  Oceniono 3 razy 3

  Smiesza mnie takie teksty... "oni to chamy, my inteligencja" czy tez: bydlo zlodzieje i bandyci vs. elita. Kazda strona postrzega tych drugich dokladnie tak samo, ewentualnie z ktorejs strony moze byc pare epitetow wiecej badz nieco innych. Niewyksztalcony i/lub niemyslacy lud wybiera tego kto glosniej i bardziej populistycznie krzyczy (ew. jak dodatkowo w PL mozna sie wybic na fali religii chociaz wlasciwie zrodlo tego jest takie samo) - zawsze tak bylo i bedzie.

 • mcgoo

  Oceniono 3 razy 3

  sęk w tym że tutaj nigdy nie uda się zrobić niczego lepszego niz III RP .. nadzieje na cuda to mrzonki mimo ogłupienia III RP i tak była lepsza niż wizja katolickiego zamordyzmu i jednorodności narodowej serwowana niczym kaszanka bo dobrej (choć przyziemnej i nudnej) pizzy

 • asmud

  Oceniono 7 razy 3

  Chamy :) - tak nazywa się teraz pokolenie które nie chce słuchać "mądrych, leśnych dziadków"
  z III RP. Każdy kto ma inne zdanie niż oni jest nazywany chamem. No bo przecież my walczyli... komunę obalali... I tylko politowanie bierze kiedy spojrzy się na ideologicznego przywódcę pana L. W.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 9 razy 3

  W Polsce nawet politycy z dumą wyśmiewają "poprawność polityczną", a to jest jeden ze współczynników schamienia społeczeństwa...

 • marymania

  Oceniono 11 razy 3

  Naczelny entelygent polski niedawno oznajmił z drabinki, że będziemy "takom wyspom".
  I wtedy nie ma bata. Każdemu normalnemu człowiekowi wyrastają kły żądne krwi. LOL

 • elem901

  Oceniono 7 razy 3

  "Czy wiesz, chamie, co to są mezony"

  Wow, doprawdy mocne :D

 • vladexpat

  Oceniono 2 razy 2

  Cham wyróżnia się przede wszystkim tym, że o sobie mówi MY i bez żadnego upoważnienia, bez żadnego prawa zaczyna wypowiadać się "w imieniu" zwykłych ludzi. Cham nie ma wątpliwości, cham robi to, co uważa za najlepsze dla siebie. Ale ma na tyle sprytu, by przedstawiać to jako działanie dla wspólnego dobra.

 • troque

  Oceniono 4 razy 2

  PiS absolutnie świadomie postawił na Edków. Mrożkowscy Edkowie są wśród nas i nie ma co udawać że jest inaczej, wyborczy głos każdego Edka jest tyle samo wart co nie-Edka.

  I nie ma żadnego powodu by szambo nazywać perfumerią, pamietacie kto to powiedział?

  Jazda na populiźnie i schlebianie edkowości ma swoją cenę - popatrzcie chociażby na wygibasy Blaszczaka tłumaczącego ONR i faszystów. Już widać że PiSowi zaczyna doskwierać jednoznaczne powiązanie z edkowością .... i trzeba w nich walić jak w bębęn.

  A Edek cham i głupek bo biedny, a biedny bo cham i głupek ......

 • niko8472

  Oceniono 10 razy 2

  Oj tam, rok 2018 bedzie rokiem wpienionego Janusza ktorego PiS spusci ze smyczy. Bedzie "oddolna" nagonka na "elyty" i "rozkulaczanie" ukladu. Juz sa glosy nawolujace do palenia domow "aferzysta" z "ukladu". Za media tez sie "suweren" wezmie.

  To juz drugi artykul w krotkim czasie w ktorym autor twierdzi ze chamy maja dosc byc tak nazywani. Moze cos w tym jest. Trzeba wkoncu uznac ze gleboka wiara jest conajmniej rowna wyzszemu wyksztalceniu (tutaj tez uczelnia nie jest rowna uczelni, dlaczego dla przykladu praca licencjacka nijakiego Lewandowskiego Roberta jest tak tajna ze nikomu nie wolno jej czytac?). Parawaning jest trendem ktory dopiero przyjmie sie na swiecie a ksenofobia przyszla sila napedzajaca globalizacje.

 • def11

  Oceniono 12 razy 2

  A nie są w całkiem swojej sporej części chamami ? Czy sprawowanie władzy przez PIS nie jest naznaczone "chamskimi" metodami ?
  Po co dorabiać ideologię do tego, typu "obrońcy III RP dowartościowują się.." i poczucie fałszywych wyrzutów ? Fakty są jakie są i tylko Kaczyński z Dudą próbują mówić, że "czarne jest białe..."

  "To my jesteśmy panami" - Kaczyński
  " My jesteśmy obywatelami I kategorii' - Duda
  "Gorszy sort, mordy zdradzieckie i kanalie,współpracownicy gestapo, element animalny..itd" - Kaczyński

 • fichtel1

  Oceniono 2 razy 2

  Podział jest inny. Przed Strzałkowem i za Strzałkowem. W Poznaniu ekipa politykow PiSu to ludzie z Kalisza, Konina Kutna i podobnych obszarów wschodnich wyksztalceni na UAMie ale genetycznie wschodni i zasciankowi

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 3 razy 1

  oj oj oj - tyle nienawisci. Po co to. Chama trzeba zintegrowac - ja chamow zatrudniam do roznych robot i nigdy, przenigdy nie daje im poznac ze sa chamami.

 • piotr1271

  Oceniono 5 razy 1

  Lepszego zdjęcia na podsumowanie oferty, jaka ma jasniepanstwo (nie mylić z inteligencja) dla Polaków trudno byłoby mi znaleźć. Gratuluje. Ale to niestety jedyny dobry element tego artykułu. Demokracja działa według określonych reguł i mimo, ze jasniepanstwo ma w tym przedmiocie odmienne zdanie tak właśnie jest. Z takim programem, oferta jaka zaprezentowana na zdjęciu powyżej trudno będzie wygrać jakiekolwiek wybory. No a teraz do roboty „inteligenci” - niech leje sie hejt.

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 1

  Kochani, spoko ! Wszyscy, dosłownie "wszyscy" wywodzicie z "Suwerena", a przysłowiowe "elity" to tylko jego emanacja-sublimacja ot, taka zagrodowa szlachta, która szła "w pole" w rękawiczkach, aby rączek nie zniszczyć. Właśnie ta popłuczyna po "szlachcie" uosabiała i nadal uosabia polskiego "warchoła i kołtuna" eufemistycznie zwanego "elitą". To te, Schetyny, Pawłowicze, Jakie, Suskie i wszelka inna, często - z profesorskimi tytułami - swołocz. Stąd te zadęcia, te pochówki na Wawelu, te ścianki i bale w kupieckiej resursie te, "przytulania pieniążków" i ta wiara, że "pierwszy" milion trzeba ukraść. Te, Nowaki i Dupienieckie, te Zielińskie i Błaszczaki. Te, wasze rozbiegane oczka, śliskie łapki, marsze, świeczki i parasolki. Jesteście zbieraniną, skundlonej, chciwej, niedouczonej i NIEMORALNEJ masy. Dlatego, Kaczyński z Rydzykiem, cwaniak nad cwaniaki, będą wami rządzili długo aż.....całkiem "zchrystianizujecie" Europę albo, zrozumiecie, że o powodzeniu narodu i obywatela decydują trzy wartości Dekalog, Przyzwoitość i Praca.

 • Jarek Witkowski

  Oceniono 5 razy 1

  Dzisiaj przysłowiowy cham mieszka w mieście i kibicuje swojej drużynie aż po grób i jest blisko spokrewniony z chamami, którym przeszkadza 500 plus w Międzyzdrojach. Tak, tak, dawna inteligencja nam schamiała pielęgnując w sobie wielkie pokłady pogardy dla prostego ludu. Przejawem tej pogardy było słynne powiedzenie prezydenta "niech siostra zmieni zawód i weźmie kredyt". PiS jest tylko kontynuatorem PO. Pogarda dla innych wyraża się w słynnych zdradzieckich mordach, to jest już chorobliwa pogarda. Jesteśmy w bagnie i jakoś niespecjalnie widać chęć wyrwania się z tego bagna

 • Ryszard Lewicki

  Oceniono 7 razy 1

  Prawda, na PiS głosował nie tylko polski cham, ale w ogromnej mierze właśnie on zdecydował o wynikach wyborów. I nie co sobie zawracać głowy paroma inteligentami czy intelektualistami, zwłaszcza tymi, którzy dorobili się epitetu "pisoski". Ludzie, których autor przywołał, nie są politykami (Hartman się z polityką raz na zawsze rozstał) i nie muszą podlizywać się tłuszczy. Mówią to, co myślą i co myśli ogromna większość ludzi brzydzących się PiS-em.

 • hrkukus

  Oceniono 1 raz 1

  Mit, że my tu razem, wszyscy, zusammen do kupy, dla dobra wspólnego został już skutecznie złamany, przez jednego człowieka zresztą. Jest nie do obudowania w czasie na tyle krótkim by można na nim coś zbudować. Jego miejsce zajmuje mitologia spisków, oszustw i sprzedajnych elit, mających więcej wspólnego z Żydami, masonami, cyklistami i - tu nowum - wegetarianami. Mamy więc ciemny lud (nie łudźmy się, to raczej diagnoza niż wyzwisko) i dość niedorobione elity, które elitami raczej nie są, choć zajmują ich miejsce i dzielą z ciemnym ludem masę uprzedzeń, nawyków, co tu dużo gadać, ciemnotę. Przewodnia siła suwerena będzie dbała by ten podział utrzymać, bo na nim wyrosła i ciemnoty w niej więcej, a więc i kompleksów, stąd lepiej się z ciemnotą komunikuje. Z chamem, czyli chłopem pańszczyźnianym, niewiele ma to wszystko wspólnego, ale emocje z tym podziałem głęboko tkwią w społeczeństwie. Może zamiast bić w wyborców, należy walić w ich bożyszcza, nerwy tu nie pomogą. No i jeszcze istotna część problemu, kościół. Może by się przestać certolić i udawać, że nie ma nic wspólnego z polityką i biznesem. Ale jakoś cienko widzę naszą przyszłość, pytanie czy będziemy musieli osunąć się jak Grecy, czy otrzeźwiejemy wcześniej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX