Komentarze (808)
Tacy są wyborcy PiS. To wcale nie frustraci i ofiary
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • goplana24

  Oceniono 14 razy 12

  Ładne bzdety, populizm czystej wody.Ciemny lud kupuje wszystko od Martyniuka ,Sławomira po katastrofę smoleńską.Całą demokrację kołtun pisowski sprzedał za 500+ i oddał się pod panowanie belzebuba z Torunia.

 • artau

  Oceniono 18 razy 12

  Przywrócenie poczucia godności? hm....polecam spojrzeć na oficjalne statystyki wzrostu spożycia alkoholu w okresie od wprowadzenia 500. Prawda jest okrutna, duża, o wiele za duża część tych pieniędzy jest przepijana. Owszem, podatek, akcyza etc. Ale ilu tych obdarzonych 500, pijanych w sztok zbiło już ludzi? ile z ich ofiar wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji? Ile osób jeszcze bardziej cierpi z rąk pijanych 500?
  Czy zanotowano wzrost zapisów dzieci na kursy np jęz obcych, od czasu teł łapówki?
  Czy nastąpił wzrost sprzedaży książek?
  Wzrósł ruch w muzeach i filharmoniach?
  Narodowi socjaliści z piss wiedzą co robią, socjolog bredzi we mgle złudzeń, nawet z dęto nazwanego Millward Brown.

 • 2003stypa

  Oceniono 13 razy 11

  Winston Churchil powiedział o Polsce i Polakach- "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wszelkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych z podłych". CZY MIAŁ RACJĘ??? NIESTETY ALE WG MNIE TO NASZ OBRAZ.

 • graveir

  Oceniono 11 razy 11

  Wszystko pięknie, tylko PiS to nie prawica. Gospodarczo to lewica (opodatkować, rozdać), światopoglądowo... nie wiem... katokonserwa? Prawicowość nie polega na ślepym rzucaniu się w objęcia kościoła, tylko na dążeniach wolnościowych.

  Chociaż, może żyję ideałami.

 • Katarzyna Gumowska

  Oceniono 11 razy 11

  Analiza niezbyt trafna. PiS buduje swoje elity, nie ukrywa rozrzutności - limuzyny rządowe zniszczone, podróże samolotami wojskowymi, Misiewicze, pensje i nagrody dla swoich ludzi w spółkach skarbu państwa, wystawny tryb życia posłów, operacje plastyczne w ministerstwie Szyszki, wyrzucanie pieniędzy na pseudoartystów na koncertach, finansowanie fundacji Rydzyka itd. Nie wstydzą się hasła TKM. Co do lewicy - partia Razem ma wyrazistego lidera, Inicjatywa Feministyczna - liderkę. A SLD podczepia się do sojuszu z PO i .N. Polityka Kaczyńskiego to zarządzanie strachem, narzucanie siłą i manipulacją stereotypów, sloganów, zakłamywanie historii, izolacjonizm. Czas na rewolucję w obronie wolności obywatelskich, demokratycznych.

 • Magdalena Lis

  Oceniono 11 razy 11

  Brak szacunku dla wyborców przeciwnika, to niestety jeden z głównych powodów, dla których opozycja przegrywa - taki wyborca PISu, nawet jeśli PIS nie do końca mu odpowiada, to do opozycji nie pójdzie, bo ta już go przekreśliła. Mam nadzieję, że druga strona polityki wreszcie to dostrzeże... :(

 • dawno.urodzony

  Oceniono 15 razy 11

  nie kombinujcie, bo cały mechanizm był bardzo prosty...
  PiS policzył ilu w Polsce jest kulturalnych i wykształconych, a ilu chciwych głupków...
  potem zauważył, że każdy ma tylko jeden głos, następnie wręczył łapówkę tym drugim, zdobył trochę ponad 18% i czyni sobie Polskę poddaną - jak nakazuje Pismo Święte

 • student_zebrak

  Oceniono 23 razy 11

  Moj 10 sekundowy test wykazuje, ze PiS zagral na najnizszych emocjach, wykorzystal wady narodowe Polakow, sprzedal kit, ktory ciemny narod kupil. Ze w Miastku sa zamozni? No, PO pracowalo na to 8 lat....:)
  --------------------------------
  Nic wam nie pomoze wiadlo wazeliny, kurdupel bedzie sie na was mscil dla zasady, z czystej, wolskiej nienawisci.

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 11

  nie ma lepszych i gorszych

  są głupi i głupsi

 • hristomoltisanti

  Oceniono 10 razy 10

  Trwa rewolucja ćwoków . Zakładam , że agencja pracująca dla PiS , dała Kaczyńskiemu prosty przepis : określ wroga zewnętrznego ( EU , Niemcy, Rosja), określ wroga wewnętrznego ( opozycja , zdrajcy, zaprzańcy , kanalie i zdradzieckie mordy) , stwórz syndrom obleganej twierdzy , daj ludziom marchewkę 500+ , przejmij narzędzia propagandy i sącz ją 24 h na dobę . Kłamstwa powtarzane w kółko staja się rzeczywistością. Wykorzystaj dominujące cechy naszego narodu : zawiść , zazdrość , niechęć do inności , chęć puszczania w skarpetkach i typowo polski kompleks niższości (wstawanie z kolan) . Doprawiając to nutą populizmu w gospodarce , odrobiną strachu wpuszczanego przez Kościół i odrobiną szczęścia w gospodarczym cyklu rozwoju , mamy gotowy przepis na ok. 40% poparcia - bo mniej więcej tylu jest w tym narodzie ćwoków . Bo tylko wśród ćwoków tacy "politycy" jak Błaszczak czy złodziej Jojo Brudziński mogą zaistnieć w życiu publicznym . W jakim normalnym kraju taki Macierewicz mógłby bredzić te swoje bzdury ? Znacie inny kraj demokratyczny , gdzie rządzi stetryczały starzec będący ZWYKŁYM posłem ? Tylko w ĆWOKOLANDZIE jest to możliwe , bo tylko w Ćwokolandzie tę tępaki z gębą tęskniącą za rozumem , mają wystarczająco dużo takich samych ćwoków wśród elektoratu ...

 • pt.nut

  Oceniono 12 razy 10

  Januszom powiedziano, ze nie sa Januszami i oni uwierzyli. Tak jak Piotrowicz mowi dziennikarzom, ze rzad nie lamie konstytucji. Nie wazne, jakie bzdury gadaja, tylko czy znajda sie czytajacy drukowanymi, ktorzy to lykna.

 • marc.pl

  Oceniono 14 razy 10

  Czyli prymitywny motłoch jest solą tej ziemi - nadchodzi czas aby opuścić Polskę skansen zacofania i głupoty.

 • zioolo

  Oceniono 12 razy 10

  Dopuszczenie pisu do władzy to rządy glupszej większości

 • anjey96

  Oceniono 10 razy 10

  takie wlasnie bzdetne badania jak te nas pogrążają. Gdzie są ci przedsiębiorcy, studenci, mądrzy wykształceni ludzie, ceniacy demokrację, w obszarach zajmowanych i rządzonych przez PIS? Na każdym kroku spotykamy tam debila lub frustrata. Czy jest to prezenter w Wiadomościach, reżyser filmowy, poseł na sejm, dyplomata (bez znajomości języków obcych), czy prezes Spółki Skarbu Panśtwa. Każdy kolejny to przygłup. PIS nie ma kadr, bo nie ma ich w swoim elektoracie. Nie ma komu kierować tym krajem. Nie ma komu pisma napisać w języku obcym. Nawet prezes to wie. Wie, kto jest jego elektoratem i ze nie ma tam kogo szukać. Dlatego nie zadziera z Rydzykiem i Naziolami. Nie wiedzą tego jednak socjologowie, którzy wmawiają nam, ze człowiek pisowski, to taki sam mądry, wykształcony, niemający uprzedzeń i roszczeń, umirakowany homo sapiens, jak reszta Polaków. To nas zgubi. To, że nie potrafimy sobie jasno powiedzieć, że 45% społeczeństwa chce Polskę przenieść 100 lat wstecz. Żadna edukacja tego nie zmieni. Żaden program polityczny i wizja. Jedynym ratunkiem jest wprowadzenie do parlamentu reprezentantów reszty Polaków. Nie ważne, czy jest to lewica czy liberałowie. Nie można dopuścic, żeby tak jak po wyborach 2015r. 12% głosującyh nie miało swojej reprezantacji. To jest ważne i to muszą zrozumieć politycy.

 • japka_putina

  Oceniono 14 razy 10

  Słyszałem o tych badaniach w TokFM - były wywiady z autorami, tyle że wnioski wyciągali wyraźnie odmienne. To, co napisano powyżej, to chyba tylko próba namówienia nas do nawiązania kontaktu z pogardzanym pisiorem. W moim przypadku nieudana.

  To nie są frustraci - tylko czemu tak bardzo spodobało im się hasło wstawania z kolan? Widocznie klęczeli, czegoś lub kogoś się bali, czuli się gorsi. Czemu Janusz potrzebował dowartościowania, czemu nienawidził elit? Czy nie dlatego, że czuł się gorszy, bo nie znał języków, bał się obcych firm z szefami, z którymi by się nawet na temat pogody nie dogadał swoim łamanym rosyjskim ze szkoły? Czemu Janusz marzył o oderwaniu od żłoba elit i zastąpieniu ich zwykłymi Misiewiczami? Może dlatego, że sam jest, jak ten Misiewicz? Teraz mając poczucie zwycięstwa Janusz może w końcu nie wstydzić się słuchania Martyniuka i gardzić patologią, czyli tymi, którzy osiągnęli mniej. A także elitami, których nie rozumiał, ale jednak pokonał, co daje mu prawo czuć się w końcu lepszym. Czemu tak udane życie Janusza wymaga jednoczenia wokół obrządków kościelnych? Czy nie dlatego, że Janusz nie zna i boi się wartości bardziej ogólnych, "obcych", pewnie nawet wrogich? Czy Janusz nie jest zaściankowy, jeśli nie cierpi Niemców, bo są bogatsi i chcą nas wykupić za grosze, nie cierpi Ukraińców, bo są od niego gorsi (no i Wołyń), Rosjan, bo są więksi (no i Smoleńsk), wszystkich kolorowych, bo są inni (no i gwałcą), a przede wszystkim nie znosi Żydów, bo rządzą światem (no i zabili Jezusa, króla Polski)? Janusz ceni demokrację, ale tylko wtedy, gdy jego jest na wierzchu i zrobi wszystko, by tak zostało. To samo ze sprawiedliwością.

  Moim zdaniem Janusza od tzw elity dzieli przepaść w samodzielności myślenia. Janusz jest absolutnie przekonany, że elity są kontrolowane przez TVN, Michnika i Sorosa, bo przecież same nie mogłyby na nic wpaść i tego nazwać - bo Janusz mimo wszystko wie lub czuje, że sam by w życiu na nic nie wpadł i nie nazwał - od tego jest telewizja. Januszowi można sprzedać Smoleńsk ze sztuczną mgłą, helem w zarękawkach, dobijaniem rannych, bombą termobaryczną, trotylem, nitrogliceryną, puszkami, parówkami, kontrolerami na wieży, spiskiem Tuska z Putinem, nie-pancerną brzozą i czort wie czym jeszcze - wszystko na raz, w pakiecie. Janusz się nie połapie, że coś nie gra. Januszowi można obiecać wszystko - więcej pieniędzy dla niego do kieszeni, więcej na służbę zdrowia, na polskie stocznie, na polskie samochody elektryczne, na polskie kopalnie węgla, na nacjonalizację banków, na dotacje dla państwowych firm, na nowe mieszkania za półdarmo, na wielkie lotnisko i na milion innych "programów". Janusz nie obrazi się, że ktoś go ma za idiotę, który liczyć nie potrafi, bo on jest idiotą, który liczyć nie potrafi.

  Amen.

 • Dies Martis

  Oceniono 14 razy 10

  Nareszcie ktoś to otwarcie napisał: tak, są gorsi! Dosyć uginania karku, kłaniania się przed hołotą, dosyć udawania. Sprowadzili Polskę do swojego rynsztoka a my jeszcze dopłacamy aby ten rynsztok stał się głębszy.

 • aras f

  Oceniono 11 razy 9

  Polechtanie ego tluszczy , no moze i OK, tylko ze ta tluszcza odczuje na wlasnej dupie wstawanie z kolan, zreszta pisol nie ceni demokracji to mala zawustna meda z zacisnieta morda lezacy w niedzuele w koscuele a w poniedzialek kradnie u pracodawcy tego hama i zlodzieja . Pisol ma leb pusty jak bemben byle tylko dlozyc tym onym , no niestety taki narod debili

 • tilow3

  Oceniono 15 razy 9

  Czytam wyniki badań i mam tylko jeden wniosek. Absolutnie nie pasujemy z takim społeczeństwem do cywilizacji zachodu! Czy sobie ktoś wyobraża, że podobne społeczeństwo posiadają takie kraje jak np. Szwajcaria, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy..... Jesteśmy osadzeni gdzieś w głębokiej kulturze wschodu, ze wszystkimi jej cechami. wiary i jednocześnie niesamowitej nienawiści, rozumu i głupoty a zwłaszcza zawiązanej z zawiścią i wielu podobnych wyróżniających nas spośród rozumnych narodów. Skoro suweren tak nienawidzi elity, to niech sobie sprawi te jemu przyziemne - Misiewiczów, fanów disco polo i wszystkie te wymienione powyżej. I naprawdę, skoro nie jesteśmy związani z Europą, to wyjdźmy z tej pieprzonej Unii, po co ta cała hipokryzja? Stwórzmy związek "wschodnich" bratnich narodów. Zamknijmy granice przede wszystkim przed zgnilizną zachodnich elit. Nieśmy wiarę i miłość jakiej nikt nie pojmuje w świecie, ale naszej, przez nas wymyślonej i nam bliskiej, miłości siebie samego i prezesa - geniusza tysiąclecia. Jak przeczytałem ostatnio na ulotce kiboli, pewnie napisanej od serca! "cześć i chwała bochaterom". I niech suweren pisze sobie ten wyraz przez "ch" bo kto mu zabroni? elity?

 • inder

  Oceniono 12 razy 8

  Do zwolenników PiS. Zwróćcie uwagę na parę oczywistych faktów:
  - PiS usiłuje nas skłócić z UE
  - jeśli PiS będzie konfrontował nas z UE - zostaniemy z niej w końcu wykluczeni
  - jeśli zostaniemy wykluczeni z UE - Polska będzie osamotniona
  - jeśli Polska będzie osamotniona - Putin będzie nas miał podanych na talerzu.

  Czy jesteście pewni, że tego chcecie? Żeby Polska ponownie stała się niewolnikiem Ruskich?

  P.S. Nie mam wątpliwości, że gdyby w Niemczech w 1933 r. tych, co zagłosowali na Hitlera, spytano, czy są zwolennikami demokracji, odpowiedzieliby twierdząco.

 • bastekjucha

  Oceniono 8 razy 8

  "Im bardziej patriotyczna jest dzisiaj obowiązująca narracja, im bardziej wzniosła i nadęta, tym bardziej lewicowa i kosmopolityczna narracja będzie popularna jutro. Im większe są wpływy Kościoła i fasadowość oficjalnej religijności, im ściślejsze związki biskupów z władzą, tym bardziej ekstremalny będzie proces laicyzacji społeczeństwa w przyszłości"
  No to sobie poczekamy!!!

 • przemek05

  Oceniono 12 razy 8

  Dr Gdula przeoczył zależność preferencji wyborczych od wykształcenia. Im wyższe, tym mniejsze poparcie dla PiS. Ergo, PiS popierają ludzie zdezorientowani, skutkiem niedouczenia. W moim srodowisku prawie nie spotykam zwolennikow tej partii. Ten fakt pozwala mieć nadzieje, ze w przyszłości populizm zalamie się, gdyż poziom wykształcenia stale rosnie. Póki co, PiS nieuctwem stoi, ale to do czasu.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 8 razy 8

  Autor ma w jednym rację: wyborców PiSowi odbierze tylko lewica. Nie zrobią tego liberałowie. Bo elektorat PiSu jest lewicowy. Rzecz w tym, że lewica w Polsce dawno abdykowała ze swojej społecznej roli: stała się niszową partią feministek, antyklerykałów i mniejszości seksualnych, socjalizm odstąpiwszy bez żalu pseudoprawicy. Marksa zastąpiła im, za przeproszeniem, Maria Szyszkowska...

  Co się natomiast tyczy "charyzmatycznego przywódcy", jestem po trzykroć na nie! "Charyzma" jest wadą, nie zaletą. Jak pisał R. M. Groński, "najwięcej charyzmy mają psychopaci". "Charyzmatyków" należy psami szczuć, póki jeszcze nie jest za późno. Czego nam najmniej w polityce trzeba, to właśnie kieszonkowych firerków. W cywilizacji zachodniej polityk jest fachowcem wynajmowanym do rządzenia jak hydraulik do przepchania rury; w turańskiej - bożkiem, bałwanem, przed którym mierzwa ludzka ma padać plackiem i tarzać się w pyle.Co wolimy?

 • zbirone

  Oceniono 10 razy 8

  "Im większe są wpływy Kościoła i fasadowość oficjalnej religijności, im ściślejsze związki biskupów z władzą, tym bardziej ekstremalny będzie proces laicyzacji społeczeństwa w przyszłości."

  Brednie zakładające idiotycznie, że polskimi realiami rządzą takie prawidłowości jak na Zachodzie.
  A od początków III RP u władzy były tylko partie klęczące przed Kościołem (w płaszczeniu się przed KK zwłaszcza wyróżniało się SLD i Kwaśniewski który zalegalizował konkordat), i to się w bliskiej ani dalekiej przyszłości nie zmieni, bo w Polsce ponad 95% ludzi określa siebie mianem Katolików.

 • vito60

  Oceniono 10 razy 8

  Czyli Polacy to jednak Janusze. W szkołach przećwiczono to wcześniej, dobry uczeń to kujon, a ciebie nieuku doceniamy i nie martw się, że dostałeś palę i tak przejdziesz do następnej klasy.

 • Jacek Górecki

  Oceniono 7 razy 7

  Jestem zwycienzcom. Tylko uwierz w to. I uwierzyli, ze nieuk jest ważniejszy od profesora

 • curious

  Oceniono 11 razy 7

  Bardzo ciekawy artykuł. Diagnoza społeczna z dużym prawdopodobieństwem trafna. Trochę pod koniec autor odleciał z tym lewicowym manifestem. To nie liberałowie są pogrzebani - to lewica. PiS to narodowi socjaliści - są więc z gruntu lewicowi i dlatego inna lewica nie ma z nimi szans. Lewicowość PiSu jest dodatkowo podlana ulubionym przez Polaków sosikiem narodowo-mrtyrologiczno-bohaterskim. Na zmianę nie ma szans.
  Artykuł pokazuje jeszcze coś - a mianowicie że Polacy to nie Zachód, a Wschód. Społeczeństwa zachodnie są z gruntu inne. Może się to komuś podobać lub nie, ale tak właśnie jest. I dlatego dni Polski w UE są już policzone. Polscy Janusze i Grażyny tam NIE PASUJĄ.

 • demetria11

  Oceniono 9 razy 7

  Łomajgod! Wyjaśnię na przykładzie muzyki. To, że lubię posłuchać Mahlera, Pucciniego czy Góreckiego nie znaczy, że pogardzam kimś, kto słucha Martyniuka. Muzyka dlatego jest wspaniała, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Mogę z powodzeniem współpracować z miłośnikiem disco polo, jeśli ma od odpowiednie kompetencje zawodowe, czy utrzymywać dobre stosunki sąsiedzkie. Nie musimy przecież razem słuchać muzyki, czy chodzić na koncerty. Problem leży po drugiej stronie. To miłośnik Sławomira ma kompleksy, czuje się gorszy. Dlaczego? Każdy dostał ileś tam talentów i tej bazy nie przeskoczy. Dlaczego ktoś, kto dostał 1 talent i pomnożył go pięciokrotnie czuje się gorszy od tego, kto dostał 10 i nic z nimi nie robi? Dlaczego w ramach "dokopywania elitom" stawia na nieudacznych jednotalentowców, którzy wcześniej czy później zrujnują równo wszystkich? Gen zatracenia?

 • sipanmars

  Oceniono 7 razy 7

  martyniuk, straż standardów moralnych, pogarda dla elit... no nie wiem czy solą ziemi ale coś ciekawego z tego wyniknie bo przecież łajno stanowi nawóz

 • wolak_pospolity

  Oceniono 7 razy 7

  Sekta Kaczyńskiego u władzy wystarczy by ciemny lud uważał się za kogoś wyjątkowego, zwłaszcza że prezes co miesiąc potwierdza z drabinki, że oddając głos na pis jesteś prawdziwym Polakiem a jeśli tego nie zrobiłeś to musiałeś być komunistą lub złodziejem.

 • faustxyz

  Oceniono 7 razy 7

  Czyli betonowy mur urojeń i głupoty tym są wyborcy małego dziada z Nowogrodzkiej. Ciekawe czy są tak naiwni i dumają sobie, że Jarkacz ich lubi, rozumie i szanuje? A on nimi gardzi, wykombinował sobie jak ich przekupić kasą i podlizywaniem się. Akurat JK to przykład najskrajniejszego oderwania od tzw. zwykłego człeka, JK to elita od urodzenia, i w komunie - układy dały mu wykształcenie, pracę, zero samodzielności, ślizgactwo totalne, teraz zaś ma status cara nietykalnego. Ślepota suwerena, love is blind.

 • pix_d

  Oceniono 7 razy 7

  Ciężko będzie przebić się lewicy w sytuacji gdy 90% ich programu zwłaszczyła pseudoprawicowa partia.

 • Monika Wixx

  Oceniono 6 razy 6

  Pisowskie elity właśnie kupiły sobie dwie niemieckie (!) fury za prawie 6 baniek :D

 • jw0022

  Oceniono 8 razy 6

  Klasyka bolszewizmu. Rewolucja motłochu, a potem hodowla motłochu pod patronatem nomenklaturowej partii i bezpieczniaków. Ciemny lud wszystko kupuje jak mawia klasyk Kur...ski gebelsik rewolucji,

 • andrzej_kmicic_2015

  Oceniono 6 razy 6

  A może tak po imieniu... To jest znane i się nazywa dyktatura proletariatu...

 • pawelekok

  Oceniono 8 razy 6

  Dzięki pijarowcom PiS juz od paru lat zaobserwowałem, że coraz więcej Prawdziwych Polaków jest dumnych ze swojej ignorancji (nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem, mam prawo i jestem z tego dumny) a wcześniej chowali ogon pod siebie kiedy wytknęło im się niewiedzę.

  Brawo ja. Podobnym hasłem kierują się np. przedstawiciele suwerena tak parkujący, że zajmują dwa miejsca parkingowe albo blokując komuś wyjazd (bo ja tylko na godzinę).

 • delfinadupa

  Oceniono 6 razy 6

  PiS to OSZUSTWO, jego elektorat to 5.7 mln psychotycznych frustratów! Ale to tylko 18%.

 • Jan Osik

  Oceniono 10 razy 6

  a ja gardzę pisowskimi kanaliami ...
  a że kanalią można określić każdego pisowca nazwisk nawet nie będę wypisywał .

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 6

  NORMALNI ludzie w szczególności gardzą ELITAMI i KREATURAMI które:
  1. za dowód swej wyższości ponad tłumem uważają to,, że wychowywali się w salonach a nie na podwórku
  2. gdy społeczeństwo stanęło wobec najwyższej próby w stanie wojennym spały u mamuńci pod spódnicą bo po co się narażać?
  3. wysługują się putinowskiej Rosji realizując w Polsce jej cele polityczne...
  - takie to sa te nowe "elyty".
  NOWA ELYTA - PIS U KORYTA

 • parsom

  Oceniono 6 razy 6

  Ależ zabawne są te komentarze... Szanowny Autor się myli. To nie opozycja musi się zmienić Najpierw muszą się zmienić jej wyborcy, bo do nich ciągle nic nie dociera.

 • gadagadu

  Oceniono 10 razy 6

  ... no i dlatego trzeba zagłosować na pis-dzielców w najbliższych wyborach ...

  chcą komuny ??? ... to im dać .... ale za komuny , to państwo dawało pracę ... w miastach ...

  ale za komuny były też .... kartki ...

  dać januszkom, beciom, .... , jarusiom posmak komuny ....

  za dwa, może trzy lata odechce im się ...

  wyższe zarobki (???) ale ceny też .... niczego sobie ...

  1 zł za reklamówkę .... na szyszkową policje leśna (???)

  ... i więcej drzew do wycinki .... i wiecej zwierząt do odstrzału ..... za 1 zł od zakupu ....

  itd. itd. i okaże się , że bez kasy z uni .... ni huhu .... cienizna .....

  i tylko paciesz ....

 • tektur

  Oceniono 12 razy 6

  W kraju, w którym potęgą jest watykańska instytucja "sprzedająca" nieistniejący towar, coś jak te nowe szaty cesarza z bajki Andresena, to nie dziwi. Instytucja promuje mentalność niewolniczo-zamordystyczną i to ma wzięcie niezależnie od wykształcenia i zamożności.

 • pt.nut

  Oceniono 10 razy 6

  Skoro wyborcy pis tak sobie cenia demokracje, to dlaczego wciaz popieraja rzad i “prezydenta”, ktorzy te demokracje lamia? TKM za wszelka cene? No to rzeczywiscie patrioci.

 • bialeem

  Oceniono 8 razy 6

  Pierwszy mądry art na gazecie od dawna. Brawo:)
  Niestety wszyscy są już tak bardzo zakopani w swoich własnych ciasnych umysłach, że nie są w stanie o drugim, innym człowieku myśleć inaczej niż jako o naiwnym idiocie (czy to lemingu, czy pisiaku)

 • ejana

  Oceniono 10 razy 6

  Jesli celem tego artykulu jest podkrecenie emocji - to sukces gwarantowany, przeciwnym wypadku nie wnosi nic nowego w nasza wiedze o swiecie.
  To ze przynaleznosci do pis i niepis nie mozna przyporzadkowac zadnej kategorii ludzi nie jest zadnym odkryciem, ale nadal sa ludzie ktorym latwiej upraszczac rzeczywistosc, bo to nie wymaga intelektualnego wysilku.
  Nie znam zadnego mieszkanca Miastka, ale znam ludzi z mojego otoczenia, ktorzy sa zwolennikami pisu od zawsze.Nawet w mojej rodzinie jestem jedyna ktora ma inne poglady.
  Mimo, ze sie roznimy - nigdy nie probowalam ich zmieniac, przekonywac ze moja racja jest naj, ze wszyscy ktorzy nie podzielaja moich pogladow nie zasluguja na szacunek.sama w sobie i czyni ze mnie gorszego czlowieka. Nie mam w sobie skazy, ktora pozwalalaby mi gardzic innymi.
  Nigdy nie mialam problemow z innoscia ludzi, to byly spotkania ktore mnie wzbogacaly, pozwalalymi sie zachwycac roznascia swiata. Nie uwazam ze moglabym sobiedawac prawo aby innym ludziom mowic jak maja zyc - w co wierzyc, z kim dzielic zycie, jak sie bawic i z czego sie smiac. Ale sama tego doswiadczalam i na tym polega roznica, ktora dostrzegam w moim malym swiecie. Wolnosc ktora rozumiem i ktora mam potrzebe dawac innym to dla mnie wazne slowo.
  Ta wolnosc to zyj i daj zyc innym...

 • horatio_valor

  Oceniono 6 razy 6

  Streszczenie i same badania dr. Gduli rozsądne, ale wnioski żałośnie banalne i kompletnie nieoryginalne.

  Chociaż same badania też nie są dla mnie szczególnym zaskoczeniem, potwierdzają raczej to, co o zjawisku pisizmu wiemy. W pisizmie o to właśnie chodzi - o antyelitaryzm. Zwykły człowiek elit szczerze nienawidzi. I tu nie chodzi o śmianie się, tylko raczej o mobilność społeczną. W Polsce jest ona w dużym stopniu zablokowana, nietransparentna, oparta na znajomościach i pieniądzach. Czyli powstało poczucie, że elita to coś, do czego można trafić tylko po znajomości, a jeśli nie masz dojść, to wynocha. A więc każdy, kto wzbudzi nadzieje, że dokopie znienawidzonej elicie, może liczyć na poklask człowieka prostego.

  Ten entyelitarny potencjał istnieje od lat - Samoobrona święciła tryumfy jako partia, która "dokopie elitom", a straciła poparcie w momencie, kiedy ludkowie zauważyli, że Lepper już nie jest jednym z nich, tylko opalonym, wyfiokowanym elegancikiem w garniturze, co to lubi się poruszać limuzynami wśród ochrony. Z miejsca stracili do niego zaufanie.

  Popularność PiS-u skończy się nie za przyczyną "charyzmatycznego lidera opozycji", jak pisze ten pan w artykule, ale wtedy, kiedy ludkowie przekonają się, że PiS już nie "reprezentuje prostego człowieka", i/lub znudzą się swoimi pupilami.

  Protesty przeciwko np. likwidacji sądownictwa są niecelowe, bo Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy prosty mieszkaniec Miastka postrzega jako jakieś niezrozumiałe instytucje, w których wredne elity robią jakieś niezrozumiałe rzeczy (a najpewniej po prostu kradną). Narracja pisowska idzie dokładnie w tym kierunku: likwidujemy gniazdo zdemoralizowanych elit. To się prostemu Polakowi podoba. I nie liczmy na to, że przestanie.

 • stupid_writer

  Oceniono 6 razy 6

  Wszystkich nas bez wyjątku rozegral "Rasputin" z Torunia i wystraszone kara bepe, kara za Komisje Majatkowa i "pałacowe" zycie! Prezes chce tylko pomnika przed Palacem a ONI chcą wyprowadzenia Polski z tej laickiej, bezbożnej UE! Takich "pie...badawczych" dawno nie czytalem!

 • elenem

  Oceniono 6 razy 6

  Na to komentarz jest tylko jeden - mówię o wymienionych wyżej wyborcach PIS - społeczeństwo polskie skundliło sie .... gorzej jak Hindusi, Arabowie i inni na świecie. Bez względu na przesłanki tylko debile mogli zagłosować na takich debili jak PIS. Taka jest prawda.

 • tg64

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Bierzyński...jest Pan skończonym idiotą najpierw wierząc w te opowiesci a potem je publikując. Wyborca PiS to człowiek kiepsko wykształcony, nie znajacy swiata, o ograniczonych horyzontach,mieszkający na wsi lub w małym miescie. No chyba,że jest to Podkarpacie.. Jego postawa zyciowa nie ma nic wspólnego z chrzescijaństwem, nie oburzaja go takie fakty jak zakaz angażowania sie czynników państwowych np przy WOŚP.Nie angażuje się w ochronę zwierząt. Prezentuje typowy prymitywny "patriotyzm" a nie potrafi wymienic 10-20 najważniejszych dat z historii Polski.Wystarczy mu flaga. Nienawidzi obcych.Dlugo by jeszcze wymieniać. Ale konstatacja,że wyborca PiS to syty i wypasiony kocur zadowolony z życia i uwielbający demokrację to największy kretynizm jaki ostatnio czytałem.

 • tomasz2304

  Oceniono 8 razy 6

  Bardzo dobry tekst, a ci co tu piszą o "podlizywaniu się" PIS niestety potwierdzają najgorsze obawy o stan wspominanych w raporcie "elit". Lustro czy termometr się wam nie podoba? Stłuczcie i już nie będzie problemu, prawda? Wnioski co do potencjału lewicy słuszne, ale niestety SLD jako szyld musi być wykluczone. Są ludzie tacy jak Piotr Ikonowicz, którzy by się kwalifikowali do roli "przyjaciela zwykłego człowieka", są rozdrobione srodowiska lokatorskie, oddolne związki zawodowe, ruchy kobiece - jest potencjał. Mam nadzieję, ze wszyscy przeczytają ten raport i wyciągną te wnioski, o których pisze autor artykułu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX