Komentarze (189)
Rafał Woś o strategii PiS. Projekt "Mateusz Morawiecki"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 11 razy 9

  panie Woś, symetrysto (co to w ogóle za słowo idiotyczne) nie ma znaczenia czy na stołku siedzi Morawiecki, Szydło, Suski czy Woś, w tym kraju rządzi jeden człowiek i jest to szeregowy poseł, prezes pewnej partii

  i własnie również dzięki takim "symetrystom" jak pan ten człowiek robi z polską demokracją co chce

 • przemek05

  Oceniono 10 razy 8

  Obowiazek publikacji orzeczen Trubinalu spada teraz na premiera Morawieckiego. Z tego nalezy go rozliczac

 • wikal

  Oceniono 10 razy 8

  Dla mnie pan Morawiecki jest jeszcze gorszy niż pani Szydło. To była prosta kobieta, nieoczekiwanie wyniesiona na stanowisko, o którym nawet nie marzyła, dlatego można jej było wiele wybaczyć. Pan Morawiecki takiego alibi nie ma. Zaczął fatalnie! Uciekł ze szczytu UE, wcześniej obrzydliwie podlizywał się prezesowi na spotkaniu tej partii, napisał odrażający donos na swój kraj do amerykańskiej gazety, obrażając najlepszych sędziów w kraju, bo pisowi pasują takie tępe Wolfgangowe, które produkują wyroki na zamówienie, obraził prezydenta Macrona... Poza tym to co on zrobił wcześniej? Ciągle zapowiada jakieś cuda, robi wykresy. To koniunkturalista, który dla kariery kadzi prezesowi i niestety jak cały pis kłamie. Kłamstwo stało się wyróżnikiem tej władzy. Kiedyś powstanie gruby tom, w którym spisze się wszystkie kłamstwa tej władzy, a nawet wskaże lidera. Faktycznie tu pan Morawiecki nie wygra, Błaszczaka i Kaczyńskiego nie da rady pokonać.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 8 razy 8

  Bzdura; przecież wszyscy widzą, że Morawiecki chodzi na postronku gejowego Jaruchy i zauralskiego szamana. Coraz więcej jest na gazeta.pl zawoalowanej kaczej propagandy. Czyżbyście zaczynali się urządzać w ciemnej dudzie?

 • cozabadziew

  Oceniono 8 razy 8

  Nie zgadzam się z tezą autora artykułu. Fakt, że Morawiecki jest jednoznacznie uznawany za najmniej szkodliwego polityka Pisu, to dosyć korzystna sytuacja dla opozycji. Bądź co bądź jest to dawny człowiek Platformy. Także jeśli Pis nie ma w ogóle możliwości wystawić nikogo ze swoich szeregów kto mógłby się choćby równać z Morawieckim, a jednocześnie społeczeństwo uznaje wszystkich innych polityków Pisu za dużo bardziej szkodliwych od Morawieckiego, to z tego wniosek jest jeden - głosować na Platformę, tam są sami politycy z PO :)

 • ksywa

  Oceniono 8 razy 8

  jakaś wydumana teza, której nikt nie głosił - o upatrywanej początkowo odrębności duchowej i ideologicznej (a może nawet praktycznej?) Morawieckiego... I ten artykuł niby tę wydumaną tezę ma potwierdzać? "No to macie Morawieckiego. Żadnego tam zakonnika PC". Sorry, dla mnie od początku - skoro znalazł się w rządzie i to nie na czele jakiegoś tam nieznaczącego ministerstwa typu żegluga, tylko jako wicepremier od MF, to dla mnie znaczyło od razu, że sluby zakonne złożył i tyle. Zresztą wystarczyło trochę memlania tatuśka posłuchać już 2 lata temu i wszystko było jasne. Tak że... weź pan, daj se siana.

 • kukunapniu

  Oceniono 8 razy 8

  brew pozorom Morawiecki jest idealny dla opozycji gdyż jest klasycznym przeciwnikiem którego można rozłożyć na rzeczowe argumenty, przy tym i tak nie będzie samodzielny, prezes przypomni mu wielokrotnie gdzie jest jego miejsce a jak się postawi to się okaże że miła wujka w Wermachcie.
  Morawiecki jest zbyt inteligentny (na swoją zgubę) żeby zniżyć się do klasycznego "przez 8 lat rządy PO i PIS ..." przez co jest za mało przekonujący dla elektoratu PIS i nie ma swojej broszki aby zmiażdżyć nią totalną opozycję.

 • miksztal2354

  Oceniono 8 razy 8

  Nie ma miej więcej. Wszyscy z PiS to szkodniki dla Polski.

 • alexander59

  Oceniono 10 razy 8

  "Wyobraźmy sobie sondaż wśród zatwardziałych krytyków PiS. Pytanie brzmi: "Który z czołowych polityków obozu władzy jest najmniej szkodliwy dla Polski?" Odpowiedź jest prosta- śp,

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 8

  od takich przyjaciol wybaw nas panie...
  Wos, zupelnie jak kurdupel i qrewski, uwaza reszte spoleczenstwa za idioto niezdolnych do samodzielnego i krytycznego myslenia. Nastepny entelygent z lewa.
  gw postanowilo stracic reszte czytelnikow i spektakularnie jebnac w mul.

 • kiks11

  Oceniono 14 razy 8

  a niby dlaczego nie da się? Gada głupoty, a że w garniturku za roczny przychód menelstwa? No i co z tego?

 • hen-live

  Oceniono 7 razy 7

  Najmniej szkodliwy z PiS został ostatnio jakiś sędzia TK dubler bo jak donosi pseudo prezes TK Przyłębska zmarł bo nie wytrzymał stresu.Tylko że trudno nie miec stresu łamiąc Konstytucję RP przysięgając na nią z dodatkiem "..tak mi dopomóż Bóg".Widac że Bóg już tego nie wytrzymał.

 • Oceniono 9 razy 7

  Najbardziej szkodliwy jest ten, którego wszyscy uważają za nieszkodliwego lub wręcz dobrego, a w rzeczywistości szkodzi najbardziej. Taki właśnie jest Morawiecki.

 • srv14

  Oceniono 11 razy 7

  "W Morawieckiego nie da się walić jak w bęben" - nie rozumiem niby dlaczego nie , przecież bredzi jak potłuczony tylko w przeciwieństwie do Beci Sz. czasami po angielsku

 • 1-andrzejmucha

  Oceniono 9 razy 7

  Nie zgadzam sie. Morawiecki szkodzi Polsce bardzo, tyle tylko, ze moze to robic rowniez w innych jezykach.

 • jag63

  Oceniono 7 razy 7

  Czy Pan Redaktor Woś byłby uprzejmy okrasić swój artykuł jakimiś konkretnymi dokonaniami pana Morawieckiego z jego dwuletniego ministrowania.

  To już połowa kadencji, pora coś pokazać. Ale jakieś konkrety, które podniosły Polskę na wyższy poziom, nie powerpointowe prezentacje.

  I co Panie Redaktorze, będzie aneks do artykułu, czy raczej nie ma o czym pisać ?

 • bleifuss

  Oceniono 7 razy 7

  Czy o polityce rządu naprawdę decyduje jeden człowiek? Abstrahując od tego, że pan m. jest pisiorem pełną gębą, któremu banda nieudacznych komentatorów przypisywała nowoczesne myślenie (zgodnie z wolą kościoła), sukcesy gospodarcze (cały jego aparat prawny jest zrobiony pod wzorce komunistyczne, on sam sprawdza się głównie w naginaniu państwowych firm do finansowania kego pomysłów na gospodarkę)) czy super doświadczenie menadżerskie (parę lat zarządzania państwowym bankiem, zero w bankach prywatnych), to skąd wiara w całej właściwie armii oceniaczy sytuacji gospodarczo-społecznej, że jeden człowiek może zawrócić realizowaną dotychczas (także przez siebie) politykę neosocjalistyczną na tor zdroworozsądkowy? Świat dziennikarstwa gospodarczego jest w każdym sektorze durnowaty.

 • Pawel Rodzynek

  Oceniono 11 razy 7

  Meh a co wydrukował zaległe orzeczenia TK? Zaprzestał "reformy" sądownictwa?

  Zresztą stara strategia opozycji i tak nie wychodziła więc może spokojniejsza debata coś zdziała.

 • miro26.56

  Oceniono 10 razy 6

  najmniej szkodliwy jest L.Kaczyński,reszta to destrukcja fałsz.Podła zmiana.!!!!

 • janunia6

  Oceniono 6 razy 6

  Który z polityków?
  NIEŻYWY !!

 • darend888

  Oceniono 8 razy 6

  Opamiętajcie się - przecież to jest jeszcze gorszy '' szkodnik '' niż becia .
  1. Jest bezwolnym narzędziem - fakt
  2. Jest inteligentny - fakt - może więcej złego zrobić niż ta poprzednia kretynka
  3. Łże niczym edward gierk w latach siedemdziesiątych - fakt
  4. działa w białych rękawiczkach - co widać po tym artykule - fakt .
  5. Jest radykalny katolikiem ( 100 % berecik z zakonu rydzyka w przyszłości ) - fakt
  6. Działa na szkodę Polski bo wykonuje plan kaczora - doprowadzić do wywalenia z uni - fakt
  Czyli 6 razy gorszy sk....wiel niż becia .
  Witajcie w rosji putina .

 • bbarab

  Oceniono 8 razy 6

  A najdziwniejsze, że to milioner i bankster, jeszcze niedawno liberał... Trochę za dużo, jak na głowę wyborcy PiS.

 • palacz1977

  Oceniono 6 razy 6

  wg mnie najmniej szkodzi minister cyfryzacji - reszta jest szkodnikami przez duże SZ

 • wolverine_14

  Oceniono 6 razy 6

  Jak się nie da? Bankster (który dostawał stołki nie za kwalifikacje, tylko koneksje), i do tego zidiociały Keynesista.

 • gladysek

  Oceniono 8 razy 6

  Pierdoly.Morawiecki jest za krotko by go z tej strony oceniac, jest z PIS a wiec z definicji szkodzi Polsce. Ale to dobrze bo polaki nie zasluguja na lepsze traktowanie.W koncu polaki sami wybrali sobie swoj rzad, sami go popieraja i holubia wiec maja co chcieli a wlasciwie dopiero dostana na co zasluzyli. I bardzo dobrze,

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 6

  "Wyobraźmy sobie sondaż wśród zatwardziałych krytyków PiS. Pytanie brzmi: "Który z czołowych polityków obozu władzy jest najmniej szkodliwy dla Polski?"
  Kto by wygrał w takim sondażu? Tylko szczerze i bez kunktatorstwa! No wiadomo, że przecież nie Szydło, nie Ziobro i nie Macierewicz. I tym bardziej nie Kaczyński. Zwycięzcą (i to o kilka długości) byłby oczywiście Mateusz Morawiecki."
  =========================================================================
  Ja bym postawił na kota prezesa...

 • notremak

  Oceniono 7 razy 5

  Facet, który bredzi o rechrystianizacji Europy przez Wolskę nie jest normalny, a na tak wysokim stanowisku - wręcz niebezpieczny.

 • jeszw

  Oceniono 7 razy 5

  "Przedpotopowy balcerowicz" - to stwierdzenie sytuuje autora w gronie ludzi, do których jeden z prezydentów usa zwrócił się słowami: "gospodarka głupku". A co do oceny morawieckiego, to mam wrażenie, że autor jest przedpotopowo wnikliwy lub też był daaaleko za granicą w czasie pierwszego tygodnia urzędowania przez tego gościa.

 • 174pit

  Oceniono 7 razy 5

  Jak na razie, to opozycja wali głównie w siebie.
  A odpowiedź na postawione pytanie jest prosta: najmniej szkodliwy dla Polski polityk PiS-u to polityk odsunięty od władzy. Możliwie jak najdalej.

 • sacc77

  Oceniono 7 razy 5

  Panie WOŚ, co znaczy "najmniej szkodliwy"?
  W jakiej perspektywie czasowej?
  Bo jeżeli patrzeć dłużej niźli końca nosa to bankster Morawiecki jest jednym z najbardziej jeżeli ni w ogóle najbardziej szkodliwych kreatur w tym całym piSSowskim nierządzie.
  Dlaczego?
  Ponieważ nikt tak jak on nie odpowiada za zdewastowanie finansów publicznych do czego przyłożył swoje banksterskie łapy jaki minister finansów.
  O odjazdach ideolo nawet nie ma co pisać bo to jest temat i pacjent dla psychiatry.

 • aras f

  Oceniono 5 razy 5

  Mam wrazenie ze absurd siega zenitu czytajac paszkwil jak to cos powyzej.pojawla sie zapowiedz konca wycinki puszczy , oj oj jaki dobry premier pojawia sie UWAGA ZAPOWIEDZ gdy unia cisnie i juz opozycja rozlozona i lezy na lopatkach a smieszny power point man normalnie zostal zbawca narodu

 • byrcyn11

  Oceniono 4 razy 4

  Ekonomia ! 1) Szybsze emerytury. 2) Demografia. 3) 500+ - więcej kobiet w domu. 4) Wolne niedziele handlowe. 5) Mniej inwestycji zagranicznych - brak demokracji. 6) koniec koniunktury na świecie.
  Jak to się za jakiś czas skumuluje, to tylko przenajświętsza panienka będzie mogla nas ocalić.

 • kapus0001

  Oceniono 4 razy 4

  Szanowny panie Woś !
  Premier Morawiecki przyszedł do polityki z biznesu. Niestety na razie porusza się w tym świecie, niczym słoń w składzie porcelany. O ile, jako minister pokazywał się okazjonalnie o tyle teraz będzie wiecznie brylował w mediach. Ilość wpadek tego pana z pewnością przebije ilość lurek,jakie na niego spłyną.Upłynie jeszce bardzo wiele wody w Wiśle, nim ten pan nuczy się kultury politycznej. A zatem, panie Woś,j est dokładnie odwrotnie. Właśnie teraz, w Morawieckiego da się walić jak w bęben

 • fagusp

  Oceniono 4 razy 4

  Rafał Woś.
  Genialny ekonomista, którego postulaty i przemyślenia nieomal w całości wdrożył w życie jeden kraj na świecie ...
  ... Wenezuela.

 • guru133

  Oceniono 4 razy 4

  O czym Woś bredzi? W czym mniej szkodliwa jest marionetka Kaczyńskiego Morawiecki od marionetki Kaczyńskiego Szydło? Już w pierwszych dniach rządzenia Morawiecki kompletnie się skompromitował uciekając na spotkanie opłatkowe z prezesem z pierwszego swojego szczytu UE po nieudanej próbie poprawy wizerunku PiSlamskiego rządu.

 • jjj68

  Oceniono 6 razy 4

  Błędne jest założenie autora, że krytycy Pis są bezmyślni w swej krytyce tej partii, a Morawiecki przez swą biografię bankiera jest "swój". Po czynach oceniajmy premiera, jak na razie podpisuje się on w pełni pod demontażem demokracji i wszystkimi ekscesami Pisu. Chętnie zmienię zdanie, że to nie zagranie PR a faktyczna zmiana jakości.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 6 razy 4

  Mniej szkodliwy bo nie nosi brochy w klapie marynarki???

 • stach_79

  Oceniono 6 razy 4

  Spoko, prezio chce sie go z jakiegos powodu pozbyc. Niedlugo Unia Europejska nalozy sankcje, zabierze wam Polacy dotacje, budzet zacznie swiecic pustka... wtedy J. Kaczynski, najwiekszy tchórz RP po raz kolejny wyjdzie po nieprzespanej nocy spod swojego lózka (koszmary i strach to atrybuty jego zycia) i oglosi ze Morawiecki sie nie wywiazal. Na stanowisko premiera mianuje siebie (2 miesiace przed wyborami) i oglosi sie jako zbawiciel Polski. Wyjmie cala pozostala kase i da wam Polacy kilka miesiecy luksusu. PiS znowu wygra, ale w tym momencie juz kasy nie bedzie... co dalej? Po tym jak odrwroci sie od Nas caly Swiat poza Gruzja i Wegrami nie bedzie innego wyjsica jak tylko jesc trawe... powodzenia!

 • Oceniono 6 razy 4

  ... #Ⅎ ...

  ...mam duże opory z tym bębnem! Tak jak napisane wyżej!

  ...to pytanie do Premiera #PL

  ...czy Mateusz Morawiecki uważa, że największa kancelaria świata przesadza w ocenie sytuacji w #PL?

  P.S. A tam tamy przygotowane!

  #RÆ

 • j.666

  Oceniono 4 razy 4

  Myslałe że to ci którzy lecieli tupolewem

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 6 razy 4

  To, że już drugi "sędzia" dubler nieżyje to powinien być sygnał dla pisu. Tak skończą wszyscy ci co łamią konstytucję. Zejdą z tego świata w niesławie, skompromitowani i z zarzutami. Przybłęda powinna wyciągnąć wniosek o ile to potrafi .

 • taroudant

  Oceniono 4 razy 4

  Ankieta : kogo z tej bandy najmniej pan nienawidzi ? Najwięcej głosów zbiera Morawiecki, ogłaszamy więc go najbardziej lubianym politykiem Pis. Tak sens ma ten artykuł.

 • baw3

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny sukces Dobrej Zmiany . Przedpotopowe powiedzenie "bredzi jak Piekarski na mękach"
  zastąpiło nowe " Bredzi Jak Woś w skrócie - BJW

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 3 razy 3

  Jaaaasne, Morawiecki mężem opatrznościowym gospodarki. Już widzę, jak kapitał płynie do Polski zachęcony polityczną kontrolą nad sądami, opoźnianiem zwrotu VAT dla podrasowania budżetu, zerwaniem kontraktu na Caracale itp. Co prawda kolejne zagraniczne banki wynoszą się z Polski (Deutsche Bank już, Raiffeisen też to rozważa), bo nie uśmiecha im się konkurowanie z państwowymi Pekao i PKO, ale pisowska ciemnota się ucieszy, bo znowu coś "odzyskali".

 • honkers

  Oceniono 3 razy 3

  Żarty ? Nie ma takiego kaczysty, który by nie szkodził. Dzięki nim ponad 1000 lat budowania państwa, opartego podobnie jak pozostałe państwa europejskie, na dekalogu poszło w PiSdu.

 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Szydło była przynajmnie lepiej wychowana niż Morawiecki. Donald Tusk zaproponował w Brukseli spotkanie Morawieckiemu. Morawiecki NIC nie odpowiedział, tylko zabrał się i wyjechał. Elementarna kinderstuba nakazuje odpowiedzieć' tak lub nie.
  Pani Szydło nie szkalowała zagranicą naszych sędziów, zarzucając im korupcję. Morawiecki w artykule opublikowanym w "Washington Examiner" zarzucił naszym sędziom korupcję.
  Jeśli mial na to dowody, powinien był,jako urzędnik państwowy, zawiadomić odpowiednie organy ścigania, a nie szkalować ZAGRANICĄ naszych sędziów. Premier rządu szkalujacy
  sędziów sweogo kraju - tego jeszcze NIE BYŁO!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX